Два державні банки, Сенс Банк та Укргазбанк, готують до продажу. До кінця травня буде призначено міжнародно визнаного фінансового радника, який запропонує комплексний план дій із продажу фінустанов. Про це йдеться в оновленому Меморандумі з МВФ.
Україна готує до продажу два державні банки — Меморандум з МВФ
►Читайте сторінку«Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Зазначається, що готуючись до приватизації державних банків, Міністерство фінансів, консультуючись із НБУ та міжнародними фінансовими організаціями, переглядає та оновлює проєкт закону про приватизацію державних банків від 2012 року. Законопроєкт подадуть до парламенту до кінця березня 2024 року.
«Влада також зобов’язалася, що всі системні банки з переважною державною власністю підпадають під відповідальність Мінфіну, а будь-які несистемні банки, які перебувають у державній власності, не будуть рекапіталізовані за рахунок фіскальних ресурсів і будуть передані до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб для врегулювання у разі порушення пруденційних вимог (змінений постійний структурний маяк)», — йдеться в Меморандумі.
Нагадаємо
«Мінфін» писав, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль передав план для Ukraine Facility президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн під час зустрічі в Брюсселі. Один з пунктів плану — зменшення кількості державних банків.
Доля держбанків на ринку
За даними Нацбанку, в Україні наразі працюють 62 банка. 63% від загального прибутку усіх банків припадає на 5 державних банків.
Згідно з даними Опендатабот, найбільші державні банки в Україні це — Приватбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк, Сенс Банк та Укргазбанк.
Розподіл ринку між держбанками
Нагадаємо, що у січні з'явилась інформація про те, що Укргазбанк та Сенс Банк готові купити іноземні інвестори. Заступник міністра фінансів Юрій Драганчук повідомив, що уряд готує їх до продажу.
Читайте також: OTP Bank хоче придбати «Сенс Банк» — ЗМІ
Коментарі - 15
Меморандум із МВФ підписали президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний. Він містить добровільні зобов’язання влади країни здійснити певні кроки.
А хтось обіцяв не піднімати тарифи на час війни…
Зеленський очолює державу вже 5 років, а кінця війні й не видно. Гірше ж точно не буде (с)
ТАРИФИ ПІД ЧАС ВІЙНИ ПІДНІМАТИ НЕ БУДУ (с)
За даними демографів у 2023 році близько 67% українців опинились за межею бідності. Реальна зарплата українців минулого 2023 року знову скоротилася — приблизно на 5%.
За крок від дефолту за зовнішніми боргами… Гірше ж точно не буде?
І загалом, Зеленський перед виборами надавав стільки обіцянок…, зе-електорат йому абсолютно все це пригадає.