Крісло під нинішнім головою НБУ знову захиталося. Вже восени у Нацбанку може з'явитися новий керівник. «Мінфін» склав рейтинг можливих змінників Якова Смолія.
Депутати хочуть змінити голову НБУ: хто прийде після Смолія
Як будуть знімати
Минулого тижня Комітет Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики ухвалив постанову, в якій міститься цілий перелік претензій до НБУ, і викликав голову Якова Смолія з доповіддю. Звіт повинен відбутися на четвертій сесії ВР, тобто восени. Точна дата поки що не призначена.
Також профільний комітет вирішив створити Тимчасову слідчу комісію (ТСК) парламенту, яка повинна оцінити дії керівництва Нацбанку і Фонду гарантування вкладів у 2014-2019 рр. В цей час керували Нацбанком Валерія Гонтарєва, а потім — і нинішній керівник Яків Смолій.
Читайте також: Критикуючи НБУ, парламент виносить собі вирок
Саме на цей період припала більш ніж триразова девальвація гривні: спочатку з 8 до 40 грн/$, з подальшою корекцією до 24 грн/$. У червні 2020 р. гривня тримається в межах 26,6-26,8 грн/$.
Але для повноцінного формування слідчої комісії і початку її роботи необхідне відповідне рішення парламенту. Швидше за все, воно буде виноситися до зали засідань після звіту Якова Смолія.
Депутати хочуть дотриматися процедури зміни правління НБУ:
- Крок перший: визнання незадовільною роботи нацбанківців профільним комітетом.
- Крок другий: заслуховування звіту голови НБУ.
- Крок третій: голосування Верховної Ради за незадовільну оцінку роботи регулятора.
- Крок четвертий: рекомендація президенту відправити правління Нацбанку у відставку.
Так всі формальності будуть улагоджені. Згідно з профільним законом, Національний банк України підзвітний Верховній Раді, а його керівник призначається і звільняється президентом.
У чому звинувачують
Профільний комітет має чимало претензій до роботи правління НБУ:
1. Невиправдано повільне зменшення облікової ставки. Пік її зниження (на 7,5% річних, до 6%) припав на 2020 рік. Хоча Рада НБУ наполягала на радикальних кроках ще в середині 2019-го.
Читайте також: Рішення про зниження облікової ставки до 6% прийняли одноголосно — НБУ
2. Жорстка монетарна політика, вилучення грошей з економіки. Співвідношення грошової маси до номінального ВВП скоротилося з 58,8% у 2014 році до 34,2% в 2019-му.
3. Відсутність адекватних оперативних заходів, які б стимулювали зростання економіки. Наприклад, щодо пом'якшення вимог до оцінки кредитного ризику, щодо обмежень для банків в частині купівлі ОВДП, щодо викупу проблемних активів, як у ФРС США чи Європейського Центробанку.
4. Високі ставки за депозитними сертифікатами (наприклад, 18-13,5% у 2019 році), через що банківська система переорієнтувалася з кредитування бізнесу на вкладення в депосертифікати НБУ.
5. Стимулювання припливу спекулятивного капіталу в ОВДП та формування ринку, що має ознаки фінансової піраміди. У тому числі за допомогою зміцнення гривні.
6. Нацбанк не брав участі у формуванні вівторкового ринку держоблігацій та ускладнював фінансування держбюджету.
7. Штучна ревальвація гривні через неправильну політику поповнення золотовалютних резервів Нацбанку. Формування умов для виведення спекулятивного капіталу з ОВДП. Через зміцнення курсу суттєво скоротилася виручка українських експортерів і, як наслідок, — доходи бюджету. Товари вітчизняного виробництва витісняються імпортними і завдається шкода українським виробникам.
Рада Нацбанку у своєму рішенні №50-рд від 17 грудня 2019 року офіційно підтвердила, що політика правління НБУ не стимулювала економічний розвиток країни.
Чим може закінчитися звіт Смолія
Напевно всі ці питання будуть восени обговорюватися в сесійній залі Ради із заслуховуванням виступів не тільки керівника Нацбанку, але і профільних міністерств і відомств.
Точного регламенту поки що ще немає. Але очевидно, що паралельно на розгляд ВР буде вноситися постанова про визнання роботи НБУ незадовільною, а також про запуск роботи ТСК.
Це означає, що депутати можуть не тільки наполягати на зміні діючого правління Національного банку. Але і можуть говорити про глобальне розслідуванні з відкриттям за його результатами відповідних кримінальних справ. Як у Верховній Раді, так і на банківському ринку більш ніж достатньо тих, хто вважає злочинною трикратну девальвацію гривні шість років тому, а також закриття близько сотні банків.
Як Смолія можуть залишити
Описаний сценарій можливий тільки в одному випадку — якщо звинувачення фінансового комітету ВР будуть підтримані депутатами на засіданні Ради. Якщо вони не вважатимуть звинувачення об'єктивними і обґрунтованими та не визнають роботу НБУ незадовільною, то вся ця історія нічим не закінчиться.
Яків Смолій був затверджений на посаду голови Нацбанку 15 березня 2018 року. Відповідно, термін його повноважень завершиться в березні 2025-го. Він сам заявляв про готовність пропрацювати весь 7-річний термін. Контракти членів правління завершуються в різні терміни.
Наприклад, відомо, що в червні закінчується термін контракту заступника голови НБУ Олега Чурія, який курирує валютний ринок і грошову політику. Поки що невідомо, чи підпишуть з ним контракт на новий термін.
Читайте також: Депутати штовхають Україну до дефолту
Рішення приймає Рада Нацбанку після відповідного подання. Його вердикт щодо Чурія не оголошували. Хоча ринком гуляв завзятий слух про те, що його контракт можуть не продовжити — його вважають одним із ідеологів відкриття валютного ринку для іноземних спекулянтів і залучення їх капіталів в ОВДП.
Чим незадоволені у Раді НБУ. У зв'язку з цим народилася версія про те, що Олегу Чурію доведеться покинути Національний банк, і що він може перейти на роботу в державний Укрексімбанк.
Якщо говорити про першe позиці. — голови Нацбанку, то на цей рахунок на фінансовому ринку циркулює маса чуток і припущень.
Щербакова — спец старої закалки
У числі найбільш імовірних претендентів на посаду голови Нацбанку зараз називають члена Ради Олену Щербакову. За чутками, її кандидатуру підтримує і навіть лобіює Міжнародний валютний фонд. Офіційна позиція МВФ зводиться до того, що регулятор повинен зберігати незалежність і бути осторонь від політики.
Де-факто, розповідають, у Фонді вже змирилися зі зміною Смолія, оскільки самі незадоволені слабким розвитком кредитного ринку в Україні. Єдине, на чому наполягають — щоб зміна керівництва НБУ відбулася цивілізовано, з дотриманням усіх формальностей.
Щербакова більшу частину кар'єри (більше 20 років) пропрацювала в українському центробанку. Прийшла туди відразу після інституту, і лише ненадовго йшла в комерційний сектор (на 2 роки в банк «Фінанси та кредит» на посаду заступника голови).
Її вважають ученицею Сергія Яременко, якого багато хто називав сильним валютником періоду керівництва НБУ Віктора Ющенка і Володимира Стельмаха. Щербакову довгий час відносили до консерваторів. Однак ближче до відставки вона схилялася до ідеї вільного курсоутворення гривні та зняття обмежень на валютному ринку. Задовго до приходу в НБУ Олега Чурія.
Щербакова була директором генерального департаменту грошово-кредитної політики Нацбанку. Пішла з Нацбанку у 2014 році. Офіційно — написала заяву «за власним бажанням». Але пліткарі подейкували, що вона просто не хотіла потрапити під люстрацію. Звільнялася з великим жалєм, і небажанням. Тому з радістю повернеться до правління НБУ.
Після звільнення з Нацбанку Щербакова зблизилася з колишнім першим заступником голови НБУ Арсенієм Яценюком і стала членом його команди. Розповідають, що з його подачі вона потрапила на посаду радника Ощадбанку Андрія Пишного і до Ради Нацбанку.
Кирило Шевченко — сильний лобіст
Кирило Шевченко з 2015 року очолює державний Укргазбанк, більше 20 років працює у банківській системі. Має багато зв’язків та отримав чималий вплив. Його пов'язували з колишнім міністром фінансів та нацбанківцем Юрієм Колобовим. Який, як відомо, був близький до керівника НБУ часів Януковича — Сергія Арбузова. Проте, зробив все, щоб згодом за ним не закріпилася слава фінансиста сім'ї Януковича.
Шевченка знають, як достатньо тямущого спеціаліста і великого дипломата, який вміє домовлятися з усіма. Йому вдалося знайти точки дотику і з командою колишнього президента Петра Порошенка, і Володимира Зеленського. Кажуть, що саме завдяки зусиллям Шевченка, його заступник Євген Мецгер в Укргазбанку очолив державний Укрексімбанк. Також він лобіював Геннадія Хелемського у голови Ощадбанку, і той був на волосинці від призначення. В останній момент програв Сергію Наумову з Піреус Банку.
Головним досягненням Кирила Шевченка у ЗМІ підноситься очищення балансу Укргазбанку від токсичних активів після кризи 2014-2016 роки. Було багато розмов про те, що цей процес має закінчитися входженням до складу акціонерів нашого держбанку Міжнародної фінансової корпорації (МФК, IFC) — однієї зі структур Світового банку. Однак переговори з цього приводу затягнулись. У Міністерстві фінансів прогнозували, що угода відбудеться до кінця 2019 року. Але фінальних домовленостей ще не досягнуто.
В Укргазбанку стверджують, що переговори з IFC тривають, і це звичайний бізнес-процес. «Завдяки партнерству з IFC Укргазбанк став єдиним «зеленим банком» в регіоні Східної Європи. З 2017 року ми приєдналися до їх глобальної програми підтримки торгівлі, і ми вдячні IFC за довіру», — говорить Кирило Шевченко.
Розповідають, що Шевченко давно хотів очолити Нацбанк. Єдиною перешкодою до цієї посади вважається історія із закриттям Терра Банку шість років тому. У 2010 році Шевченко з партнерами став акціонером і топ-менеджером цієї структури, а у 2012 році продав банк. У 2014 році банк був визнаний неплатоспроможним, і навіть відкривалися кримінальні справи щодо розкрадань. Правоохоронці не довели все до логічного кінця, і до цієї історії досі вистачає запитань. Вважається, що вона може створити проблеми із призначенням Кирила Шевченка у Нацбанк.
Жуковський – реформатор з досвідом апаратника
Призначення Романа Жуковського можуть лобіювати під соусом необхідності реформ. Його вважають розумним економістом з банківськими досвідом.
Починав свою кар'єру в Укрсоцбанку і пропрацював там 4 роки. Після чого трохи попрацював у Мінекономіки і довше працював в секретаріатах різних президентів (Віктор Ющенка, Віктора Януковича), де отримав не тільки макроекономічний досвід, але і вивчив нюанси апаратної роботи.
Цим не обмежився, і перейшов на роботу в структуру Світового банку, де працює досі. Славиться хорошими зв'язками і підтримкою у багатьох міжнародних організаціях.
Розповідали, що команда президента Володимира Зеленського пропонувала Жуковському пост міністра економіки, однак він відмовився. У теж час на фінансовому ринку розповідають, що він був не проти очолити правління Нацбанку, однак не отримував офіційної пропозиції на цей рахунок. Кажуть, що після відставки Якова Смолія мрія Жуковського може збутися.
Лавренчук — людина-компроміс
Володимира Лавренчука не перший раз пророкують на посаду голови Нацбанку. У перший раз це сталося, коли головного банкіра країни ставив Петро Порошенко. Однак тоді пост дістався співвласнику інвесткомпанії ICU Валерії Гонтарєвій.
Лавренчук має 38-річний досвід роботи в банківській системі і вважається одним зі старожил австрійської групи Raiffeisen в Україні. Ще у 2002 році він став членом правління Райффайзен Україна. А коли іноземці купили банк «Аваль», Лавренчук обійшов на повороті свого керівника Ігоря Францкевича (голову), і очолив Райффайзен Банк Аваль. Що, до речі, тоді багатьох здивувало, адже саме Францкевичу готували це місце.
Читайте також: ФГВФО судиться з екс-керівниками Платинум Банку. Серед них Рожкова
Після цього ходила маса пліток про вміння Лавренчука опинятися в потрібному місці в потрібний час і переконувати акціонерів. З його позитивних якостей виділяють уміння обирати членів команди і прислухатися до них. Більшість досягнень Райффайзен Банку Аваль приписують не самому Лавренчуку, а його правлінню. Про його особистих прориви відомо мало.
Кажуть, що в групі Raiffeisen були задоволені своїм українським банком десь до 2014 року. Як тільки в Україні відбулася потужна девальвація гривні і пішли неповернення за кредитами, з'ясувалося, що безліч кредитних проектів у Райффайзен Банку Аваль має масу недоліків.
Причому, неповернення викликані не тільки фінансовою кризою, але прорахунками на початковій стадії. Австрійці відмовлялися покривати «дірки в балансі», які стали виникати в РБА, і в яких звинувачували Володимира Лавренчука.
До складу акціонерів довелося запросити Європейський банк реконструкції і розвитку, як би Raiffeisen не хотілося поступатися своїм впливои (ЄБРР не вносив додатковий капітал, а обміняв старі борги на акції).
З того часу вплив Лавренчука на акціонерів знижувався, і, кажуть, що він навіть просився в Нацбанк. Однак тоді йому не знайшлося там місця. У жовтні 2019 року австрійці не продовжили контракт з Лавренчуком, і його місце посів колишній перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук.
Кажуть, що поки що Володимира Лавренчука не запрошували в НБУ. Однак вважається, що він залишається на лавці запасних, і може виявитися в числі претендентів на посаду керівника Національного банку. Якщо не на посаду голови, то на крісло члена правління.
Ірина Тимофєєва
Коментарі - 148
Думаю лысый справится.
Учитывая ее прошлые «одесские заслуги».
Ну ничего, сейчас слуги клоуна поднапрягутся и обеспечат заказанный результат.
Ну, не удивительно. Потому они и члены этой секты самоубийц.
Браузер говорит что фраза «чем конкретно она не дала рухнуть банковской системе» на этой странице встречается только один раз. Тоесть ты тупо и глупо врешь что что-то у меня спросил.
Можно все таки ответ услышать?
Когда спросишь тогда и про ответ можно будет подумать.
Ты тоже решил пойти в телепаты? :D
Ответ на этот вопрос был дан тут
https://minfin.com.ua/2020/06/23/47589633/#com3897741
Даже во время ВА Ворушилин сам говорил что распоряжения поступают «сверху»...
Зато тут слепо верят в его независимость от Банковой..
Смешные люди
Страна в ж, экономика на лопатках, бюджет трещит — все хорошо, потому что «нету дифолта».
Все уезжают из страны, окна разбиты и заколочены досками — «ыыы, зато нету дифолта!»
Все вокруг горит, по улицам ходят мародеры, перестрелки прямо на улицах — это все фигня, потому что главный символ благополучия государства — это «затокурсдоларападоет» и «нетудифолта».
Нужно не только менять главу НБУ, но и первым делом — его KPI. Потому что нынешние KPI — это какой-то фарс, не имеющий никакой связи с реальным положением дел и экономикой государства.
«Все вокруг горит, по улицам ходят мародеры, перестрелки прямо на улицах» - это аргентина после обьявления дефолта , если что. А до этого - была одной из процветающих стран.
народ боится не вот этого выступления. Народ боится именно его последствий.
вы думаете чиновников кто-то оценивает по «цифиркам в бумажках финансового посредника» ?
т.е. у Богдана или Гончарука - цифирки плохие были ? а у Табачника или Смоктунидзе - хорошие ?
А по мнению субъектов реальной экономики — экономическая политика провалена. Да, не только в той части, которая касается НБУ, но НБУ тоже часть всего того фейла, который продолжается с весны прошлого года.
Предвосхищая ваши замечания — нет, Зеленский тут не причем. Вакханалия происходила при участии «старых лиц» Маркаровой и правления НБУ.
Какой фейл продолжается с весны прошлого года ? доллар не растет ? оужас
маркаровой давно уже нет..
Дыра в бюджете (в том числе благодаря п.1)
Падение промышленности
Отсутствие кредитования реального сектора
еще раз, по буквам читайте: смолий уе%ал экономику без всякого дефолта. дурачкам подходит такой вариант? какая разница, как нбу вредит вредит экономике - с дефолтом или без дефолта? нужно не вредить, а наоборот - помогать.
для этого есть премьер-министр и министры экономики и финансов.
но их критиковать и страшно и глупо. Поэтому во всем виноват смолий :)
как НБУ поможет экономике ? нарисует денег и всем раздаст ? и что - от этого заводы заколосятся ?
хоть бы не позорился
НБУ все что может делать - устанавливать учетную ставку. Ну устанавливает. За год она упала в 3 раза - и что .как это повлияло на экономику ? да никак.
Парламент при этом - устанавливает налоги.
Министерство экономики занимается пошлинами , экспортыми и импортными квотами . куча других гос органов регулируют доступ предприятий к инфраструктуре (спроси у предприятия - что ему важнее , учетная ставка , или возможность и стоимость подключения к электросетям)
и миллион других вопросов.
Но.
все претензии - к НБУ. А почему ?
моя версия - все подсознательно понимают чт опарламент и правительство сейчас - скопище дурачков и воров. От которых и ждать- то особо нечего , кроме очередного дурацкого скандала. Если кто-то что-то и сделает - то это нбу (там еще остались специалисты , а не «сосны корабельные».) - вот отсюда и весь зашквар.
гугл в помощь. я не об єтом.
я о том , что нынешние правители ведут себя так , как будто где-то есть взрослые , которые прийдут и все исправят , подотрут , переделают.... И такими «взрослыми» они считают и руководство НБУ.
Почему никто не требует роста экономики от министра экономики Петрашко ? или министра финансов Марченко ? или многих других ?
да потому что их максимум - обозвать коллегу «сосной корабельной» , покататся на скейте по зданию Кабмина... попрыгать голым по квартире... показать в инстаграмме что они умеют на голове стоять.. Какая экономика ? Чего от них хотеть ? Вот и пытаются все спихнуть на НБУ - там взрослые , они разберутся...
Да ты что? А я думал что про деда Мороза.
Не надо переводить стрелки.
Не понял кто куда чего перевел.
А реальный кандидат на главу НБУ — Яценюк.
Будто зеленым первый раз за такое голосовать.
По друге, ЗаЖОП як, думаєте, буде голосувати? Виходячи з державних інтересів? Та ні, скоріше вони будуть голосувати за жоп.. у всій країні.
НБУ по их выводам одновременно и создает пирамиду ОВГЗ — и мешает ее развитию.
держит одновременно слишком высокий, слишком низкий курс и не держит его вообще.
и т.д.
я отлично понимаю суть происходящего — пара мошенников хотят подмять под себя НБУ и пользуются феерической необразованностью депутатов.
https://espreso.tv/news/2020/06/21/pislya_porazky_na_dostrokovykh_vyborakh_u_radu_zelenskyy_protrymayetsya_try_misyaci_arestovych
Згідно з оприлюдненими даними дослідження, 75,2% українців не довіряють прокуратурі, 75% не довіряють Верховній Раді, 74% не довіряють Кабміну.
Виборці зе-популіста отримують як правило потім лише одну голу *опу.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/politics/reyting-zelenskogo-posipavsya-cherez-nedoviru-do-nabu-ta-inshih-silovikiv-ekspert-novini-ukrajina-11048015.html
2018 рік — майже 21 млрд ЗВР і майже 75 млрд боргу… Багато набрали?
+++
Найбільшою мінімальна зарплата у валюті була у 2013 році та у еквіваленті складала 140 доларів. Проте через втрату контролю над частиною території країни, економічні труднощі та знецінення гривні вона знизилася до 102 доларів у 2014, 59 доларів у 2015 та до 58 доларів у 2016.
З істотним підвищенням мінімальної зарплати до 3,2 тис. гривень у минулому році вона становила 119 доларів у еквіваленті.
На сьогодні (2019 рік) «мінімалка» становить 4173 гривні, що еквівалентно 159 доларам.
І все це під час агресії росії коли Україна втратила 20% ВВП.
Динаміка росту середньої зарплати в 22,5% проти 9,8% інфляції…
***
Какую экономику получил Зеленский ТОП 10
1.Потребительская инфляция — 8,8% в годовом измерении,
2.Прирост ВВП (по данным Минэкономразвития/Нацбанка) — 2,2/2,4%,
3.Рост промышленного производства — 12%
4.Уровень госдолга – 59% ВВП,
5.Средняя зарплата — 10,24 тыс. грн.,
6.Официальный курс гривны — 26,22 грн./$,
7.безработицы — 311,4 тыс. человек,
8.Численность населения — 42,1 млн. человек,
9.Размер госбюджета — 1,1 трлн. грн.,
10.Золотовалютные (международные) резервы Нацбанка — $20,5 млрд.
или нет ?
«Да сколько ж можно пихать эту брехню? У Порошенко 5 миллиардов в резервах осталось через год его президентства»
Рекомендую смотреть на начало и конец каденции каждого президента,
а не выбирать удобные периоды для определённых аргументов...
Ведь когда вы упоминаете исключительно о ВВП в 2015, то почему-то не обращаете внимания на активную фазу военных действий в том же 2015, хотя это всё взаимосвязано…
Гончарук Олексій Валерійович - «Он – хорошая машина»
Я всегда был против этого персонажа.
Если не уволят, получится, как в анекдоте про «то, как не очень то и хотелось».
Не представляю, как Зе уволит своего соплеменника.
Вот читаю вой и зраду по каждому малейшему движению или слову от власти, независимо от того, что там есть на самом деле, и честно говоря уже даже не знаю, есть ли смысл вообще принимать участие в подобных дискуссиях, да и вообще читать это все.
или нет ? или их убрали обманув дурачков на выборах ?
а работать тогда кто будет - кловуны ? :)
Пусть зелебубы разберутся куда подевали 2700 вагонов зерна из госрезерва. Зеленский говорит - мышки сьели. Некоторые верят .
https://latifundist.com/cards/41-vinovaty-myshi-kuda-ischezaet-zerno-iz-gosrezerva
А как найдете - поговорим об ОВГЗ.
Про мышей — точно Зеленский говорит? :) Вот же ж Зеленский, везде успевает что-то сказать :). Но судя по ссылке, говорил это таки не Зеленский. Вообще с Ваших слов такое впечатление, что Зеленский сам жрал это зерно с мышами, а что не съел — к себе в кладовку сложил…
принимайте закон что всех кто пошел на работу в период 2014-2019 годов — подлежат уничтожению — и вперед. У вас же монобольшинство.
Не зеленский? его молодая команда? ну, в сортах г*** не разбираюсь :)
Советник Авакова - это молодая команда Зеленского? :)
:)
ну вы же с какого-то перепугу относите правление и совет НБУ к «людям порошенко»
:) по той же логике
«никто не говорит об уничтожении или увольнении всех подряд»
Расскажите, кто и по каким критериям выбирает — кого уволить а кого оставить?
Если критерий — угадывание желаний Зеленского, то Аваков останется до конца его каденции — ведь его подчинённые всё больше защищают не страну и правопорядок, а авторитарную власть Зеленского…
Чего стоит только уголовное дело против «группы убийц» журналиста Шеремета, или уголовные дела против блогеров, публично обидевших Зеленского.
Также вызывают «положительные эмоции» участившиеся избиения протестующих «порохоботов» и не только дубинками, но и ногами если они вдруг падают и продолжают лежать.
Кстати, против тех или иных действий Зеленского сейчас протестуют исключительно «порохоботы» — а их не жалко не то что избить маленько, но и засадить в тюрьму под любым надуманным предлогом.
Приверженцы Зеленского пока ещё более-менее дружно одобряют,
а недовольные приверженцы всё больше молча высказывают своё недовольство,
ведь за критику Зеленского можно схлопотать реальный срок — это вам не Порошенко безнаказанно обливать грязью…
«Вообще говоря людей, назначенных Порошенко убрали еще не всех.»
Неплохо бы ещё и из ВСУ, а особенно из зоны проведения ООС, убрать всех ставленников Порошенко, начиная от рядового и заканчивая офицерским составом и заменить их на ставленников Зеленского, если таковые изъявят желание защищать Украину от внешней агрессии с оружием в руках.
P.S. И не забываем о министре МВД, который всю каденцию президента Порошенко просидел в своём кресле и почти прирос к нему, да так что и не сдвинешь…
Всі бійці АТО-ООС підримували та підтримують Порошенко?
Навіщо протиставляти та перекручувати в форматі що хто проти Порошенко тот за Зеленського?
В вашому баченні не може бути тих, кому не до вподоби ні перший ні другий?
До чого тут цей коментар?
но заменить в АТО всех порохоботов на сторонников «расово-верного зеленского» - это хорошая идея.
правда как обычно окажется что их нет... одна виртуальность :)
Ви до травня 2019 були на фронті?
зелеботики хотят выгнать всех кто работал во время порошенко только из НБУ и министерств ? армия - не котируется ?
ну простой же вопрос...
Я продолжаю тему перекручивания, начатую предыдущим оратором - Kanarej.
По вашей теории, все, кого назначили на должности при президенте Порошенко - это его ставленники, которые выполняют только его указания и ничего больше.
Кстати, зачем вы переводите тему обсуждения - с назначенцев на голосование за или против - в моих текстах о голосовании или поддержке нет ни слова.
Если госчиновник, назначенный на должность при Порошенко, по вашему мнению, не имеет права работать на этой должности при Зеленском, то почему это правило не распространяется на офицеров ВСУ, которые получили свои звания и должности тоже при Порошенко.
Может ответ кроется не в симпатиях или антипатиях к тому или иному президенту а в возможности обогащения на тех или иных должностях.
Боевые офицеры могут обогатить свою семью только в случае своей смерти - выплаты в пределах 1,5 млн грн.
А вот гражданские чиновники могут обогатить свою семью в десятки способов - возможно ТОЛЬКО по этому и идёт поголовная замена чиновников на граждане.
Обратите внимание, что ни один сотрудник 95 квартала не пошёл служить офицером в ВСУ да ещё и в зону ООС - там бабла не нарубишь, а вот в различные органы власти и местного самоуправления, в руководство госпредприятий, госбанков и т.д. - так просто очередь из сотрудников 95 квартала, членов их семей и просто знакомых
Ні ті, ні інші не можуть второпати що є люди яким не до вподоби ні перші ні другі…
есть еще сторонники шария — малочисленные, но истеричные.
есть небольшая «секта свидетелей Кивы мудрого» — всякие шамширы и прочие. с натруженной правой рукой :)
есть много разных людей, мы об этом помним.
но был конкретный вопрос —
Kanarej сказал что зеленский выгнал не всех людей назначенных при порошенко — соответственно и работать он эффективно не может — они все скрытые диверсанты.
А у нас возник встречный вопрос — который задан выше. повторятся не буду.
А что по этому поводу думают педошарики, кивуны или юляботы?
Продовжуйте й далі, бо я на щастя в жодній з груп не є учасником:)
Бо я критично ставлюся до будь-яких політ сил, і на відміну від сектантів вмію критично відноситися до різних їх видів, в тому числі бачити їх вдалі та недолугі дії.
«кто никого не поддерживает и вообще над схваткой». И это понятно.
раньше их называли «протывсихи»
их вождь - кандидат в президенты Василь Противсіх
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8E%D0%BA_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
«не можу без сміху дивитися на сектантів «святого петра» та «зеленої справедливості».»
В отличие от вас, я не могу без грусти и сожаления смотреть на то, что в Украине людей оценивают не по их достижениям, а только по ФИО президента, в каденцию которого человека назначили на ту или иную должность…
Также огорчает постоянное навешивание ярлыков — неужели нельзя более толерантно вести дискуссии и не обвинять в преступлениях, которые не доказаны судом.
Конечно есть люди, которым «не до вподоби ні перші ні другі» — главное, чтобы они были заинтересованы в процветании своей страны Украина.
Только надо признать, что процветание страны так или иначе,
но зависит от действующего президента и его решений.
«...не обвинять в преступлениях, которые не доказаны судом» - вот кто бы говорил :))))»
Несколько лет подряд президента Порошенко публично унижали, обзывая барыгой, вором, грабителем армии и бюджета. После демократических выборов президентом стал Зеленский и сразу же дал указание до конца 2019 «закрыть» Порошенко - толпа полезных идиотов возбудила почти 20 уголовных дел по поводу и без и всего-лишь одно на экономическую тематику - о «краже» мониторов из ситуационной комнаты АП.
Как показала жизнь - публичных обвинений в интернете о разграблении армии, бюджета и прочих смертных грехах было предостаточно, а вот с фактами для уголовных дел не сложилось.
За целый год толпа следователей не смогла найти компромата ни по одному уголовному делу, чтобы передать его в суд. Генпрокурора Рябошапку из-за этого даже уволили, как не оправдавшего высокого доверия.
Новая генпрокурорша, обещавшая «закрыть» Порошенко пошла ещё дальше - умудрилась закрыть несколько уголовных производств с формулировкой «за отсутствием состава преступления» и это через год после открытия уголовных производств.
Да и по оставшимся уголовным делам за целый год следствие никуда не продвинулось - так что если у вас есть компромат на Порошенко - несите его сразу Венедиктовой...
«кто никого не поддерживает и вообще над схваткой». И это понятно.
раньше их называли «протывсихи»" - і такі теж є, і в певній мірі я їх розумію. Але і тут ви помилилися - я до них не належу. Є політики які мені до вподоби і я неодноразово писав хто це.
Невже вам не відомо що життя не складається лише з двух кольорів (чорного та білого - чи точніше червоного та зеленого), і якщо комусь не до вподоби Порошенко та Зеленський - то це не означає що він автоматично «противсіх»?
Тому що я до неї апріорі не належу говрить хоча б те, що в 2 турі я був змушений віддати свій голос Порошенко, до якого відношуся не дуже позитивно. Бо він був для мене чуть кращий варіант ніж Зеленський. Вирішальним було його геополітичні дії та хоч і не щире але прилаштування до кагорти патріотів, які критично ставляться до ворога-росії.
В феврале 2021 года Смолию исполниться 60 лет и было бы правильным
предоставить ему возможность добровольно уйти на пенсию…
При таких раскладах считаю Елену Анатольевну Щербакову
лучшим вариантом из всех кандидатур, предложенных в данной публикации.
Кстати, Лавренчук уже достиг пенсионного возраста и поэтому ему
правильнее сидеть на пенсии и возиться с внуками, а не спать на совещаниях…
Чем ближе срок выхода на пенсию тем меньше думают о работе…
- Есть 95-й ?
- Да уже везде 95-й ...
Нужны специалисты.
Из озвученного перечня — Щербакова единственный достойный кандидат.
«Предлагаю выдвинуть от Минфина кандидатуру Qwerty1999.»
Я однозначно не подхожу на эту должность - нет диплома о профильном (банковском) образовании.
Да и мой опыт работы в украинских банках ограничивался всего-лишь руководством ИТ-подразделения...
Люди-человеки, улыбайтесь хоть иногда.
Ставьте побольше смайликов, когда шутите...
У нас сейчас у власти одни шутники - с первого раза и не разберёшь - они так шутят или на полном серьёзе...
"Да ну... она уже предпенсионная.
да и работала еще с Ющенко"
Формально не принято обсуждать возраст, но всё-таки озвучу для сравнения:
- Щербакова - 1967 г.р. (более 20 лет работы в НБУ)
- Смолий - 1961 г.р. (февраль 2021 = 60 лет)
- Лавренчук - 1957 г.р. (уже пенсионер и не один год)
- Жуковский - 1978 г.р. (работа в Укрсоцбанке и АП при Януковиче)
Есть ещё кандидаты из действующего набсовета:
Данилишин - 1965 г.р.
Шапран - 1977 г.р.
молодого преЗЕдента уже выбрали...
Очень пожилой глава НБУ будет обладать нулевым запасом
по трудоспособности и работе в стрессовых ситуациях.
Слишком молодой глава НБУ не будет обладать достаточным опытом
работы в НБУ и будет принимать поспешные и необдуманные решения.
для чиновника высокого уровня 60 лет - это фигня. только опыта набрался.
глава ФРС - 1953 года рождения - и никто в этом проблемы не видит.
«В вас говорит ейджизм.»
Этот ейджизм не у меня…
Это такая норма Закона «Про державну службу» № 889-VIII
Цитирую:
"Стаття 83. Підстави для припинення державної служби
1. Державна служба припиняється:
7) у разі досягнення державним службовцем 65-річного віку..."
Вам не нравиться, что законодатель ограничил возраст для государственных служащих цифрой в 65 лет — ну так он возможно исходил из того факта, что средняя продолжительность жизни в Украине не дотягивает даже до 72 лет и решил пожалеть госслужащих — пусть хоть немного поживут на пенсии, не умирать же им прямо на работе от старости…
P.S. Лавренчуку в сентябре 2020 стукнет 63 года. Если его назначат, то через два года будут заново искать кандидатуру на главу НБУ — либо подымут предельный возраст для госслужащих до 70 лет.
Тому я і проти заміни керівництва НБУ.
зате брав участь в понеділковому, середовому, четверговому і п*ятницевому (про суботній і недільний - інформація відсутня) :))))