Оголошення Україною дефолту може призвести до соціальної нестабільності, міжнародної ізоляції і мародерства. Про це повідомив представник України у Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован.
Міжнародна ізоляція і мародерство. Представник МВФ застеріг владу від оголошення дефолту
Із чим пов'язані розмови про дефолт
Рашкован прокоментував заяви деяких українських політиків та олігархів щодо необхідності оголошення дефолту у зв’язку з економічною кризою.
«В Україні є доволі вперта група людей, яка «продає» багатьом фінансово неосвіченим людям ідею дефолту. Мовляв, лише боягузи платять за борги — навіщо нам шукати зовнішнє фінансування на боротьбу з кризою», — повідомив представник МВФ.
Читайте також: Чому дефолт — це погано. Пояснення «на пальцях»
Якими можуть бути наслідки дефолту
Рашкован навів такі ймовірні наслідки дефолту для України:
- девальвація;
- інфляція;
- банкрутство;
- порожні магазини;
- набіги на банки;
- соціальні протести;
- насильство на вулицях;
- мародерство;
- міжнародна ізоляція.
«Я також рекомендую політикам, зокрема депутатам, подивитися на яскраві картинки з Аргентини, Еквадору, Росії і деяких інших країн. Всі вони пов'язані зі словом «дефолт», — додав Рашкован.
Читайте також: Світ чекає низка суверенних дефолтів — аналітик J. P. Morgan
Влада закликає не панікувати
У Нацбанку запевняють, що ситуація далека від критичної. «Ми не бачимо підстав для розвитку таких подій і не розглядаємо сьогодні взагалі варіант дефолту для України», — заявив голова Нацбанку Яків Смолій під час прес-конференції 12 березня.
Читайте також: Друкувати гроші і зупинити економіку. Які помилки може допустити влада під час карантину
У НБУ заявляють, що зараз економіка України в куди кращому стані, ніж під час попередніх криз.
«Зараз в економіці України немає таких дисбалансів, які були, коли економіка була перегріта. Ми увійшли в кризу 2008 року, наприклад, з інфляцією 22% і з дефіцитом поточного рахунку майже 10%. Зараз у нас дефіцит 2% і інфляція 2%. Крім того, у нас немає таких проблем у банківській системі та в енергетичному секторі, які були в 2014 році», — вважає заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Читайте також: Україна не буде проводити реструктуризації боргу попри кризу — Мінфін
Співпраця з МВФ залишається критично важливою для України і зараз.
«Це свого роду парасолька, яка дозволить країні отримати доступ до офіційного фінансування, поліпшити настрої іноземних інвесторів, а також настрої вітчизняних інвесторів», — пояснив Дмитро Сологуб.
Раніше повідомлялося
- Погіршення світової кон'юнктури і майбутні великі виплати за зовнішнім боргом знову дали привід заговорити про перспективи дефолту. Чи справді все так погано з вітчизняною економікою та чи здатна Україна обслуговувати зобов'язання, «Мінфін» зібрав думки експертів тут.
Коментарі - 79
рано или позно но надо обратить внимание на внутренний ресур, по 18% надо было платить не спекулянтам, а гражданам сделав нулевую стоимость входа в овгз с низким порогом входа, которые бы и сейчас продолжили бы вкладываться.
и главное, что правительство должно быть обязано из каждой одолженной 1000 хотя бы 100 направлять на строительство новых объктов производства (аэс, ветроэлекторостанции, транзитные хабы, ...) которые будут приносить доход хотя бы для обслуживания долгов, а не проедать всю 1000 чтоб переодаживать потом 1200 для обслуживания долгов
Отсрочка платежей
Пересмотр процентной ставки
Новое правительство
Пересмотр таможенного и налогового кодекса!
Оптимизация налоговой нагрузки
Протекционизм
и т п
Массовая безработица
Массовая ємиграция
Потеря минимум 5 лет на стабилизацию
И в итоге самое главное:
Неминуемая выплата тех самых внешних долгов, они в итоге никуда не исчезнут, их просто станет еще больше
Который предложит две таблетки:
или хана государству(распад, локальные конфликты, подогретые извне, либо полный захват агрессором)
либо прививка (за счет нескольких лет стагнации, внешней изоляции и массового выезда грамотного населения навсегда ) от идиотизма — «а давайте дефолт».
И посмотрим чья возьмет - в течении года все валюты обесценятся относительно золота как минимум в два раза.
Це не просто відмовитися від зобов’язань Української держави.
Дефолт – це бездонне падіння курсу гривні.
Дефолт – це інфляція понад 10 тисяч відсотків, як у 1990-х роках.
Це — безробіття. Це — клінічна смерть економіки. Не потрібно - точно.
Але від цієї влади всього можна сподіватися..
как сфера ИТ перестанет продавать свои услуги за границу… клоун МВФ
насилие на улице… что? ахахахаха
набеги на банки… что? ахахаха
это мвф нужно закидывать такие месседжы чтобы они начали шевелить своими извилинами
У нас не было насилия на улице ? Уже никто не отсреливался на ул Героев Небесной Сотни, чтобы к кому-то не пришли за горло подержать?
Тебе очень смешно?
Зерно, подсолнечное масло и .т.п. продавать может десятки других стран. Они как раз мечтают о всплеске цен на эти товары вследствие выпадания крупного поставщика в лице Украины.
# Коронакризис в Украине: кто выиграет, а кто проиграет
«Коронакризис в Украине: кто выиграет, а кто проиграет» ???
Постараюсь быть оригинальным: все украинцы проиграют, МВФ выиграет (на этом этапе)…
А дефолте (право на который ещё нужно заслужить) пусть никто и не мечтает: пока мы в системе западных финансов, его (дефолта) никто не допустит — будем тянуть резину спасаемых и делать ремонты в Киеве а ля Кличко… Должны же спальные районы приехать в центр и почувствовать Европу.
и где я проиграю? просвети
продаю как на азиатские рынки, арабские регионы и южная америка
че ты расписываешься за всех? за себя переживай
Це не просто відмовитися від зобов’язань Української держави.
Дефолт – це бездонне падіння курсу гривні.
Дефолт – це інфляція понад 10 тисяч відсотків, як у 1990-х роках.
Це — безробіття. Це — клінічна смерть економіки.
Читай уважно ще раз недоолігарх-заробітчанин...
Во вторых, возможный дефолт для Украины — это не дефолт, а смена вектора геополитического развития и перекредитовка (в случае необходимости) в банке БРИКС. Это аналог МВФ по другую сторону баррикад, он для этого и создавался…
А ви всеодно працюєте. =)
Я уже молчу за ЭКМО, которых если есть штук пять в стране, то хорошо. Один из них у Тодурова в рабочем состоянии и с квалифицированным обученным персоналом. И как это Супрун не успела там всё развалить, а ведь так хотела закрыть эту клинику.
Никакими демократическими методами, коррупция такого уровня не уничтожается. Только жесточайшие силовые. Их некому проводить, для этого нужна национальная воля или желание внешних очень серьёзных игроков. Ни того, ни другого нет и неоткуда взяться.
Так что не надо пугать тем что и так есть. А дефолт - это страшный сон олигархии, вот они реально потеряют очень много, поэтому такие говорящие «попки» и пугают страшилками стадо.
И второе - а какие вообще предпосылки к дефолту? В 2014-2015 ситуация была на порядки хуже, война, паника вот это вот все. И результат тех действий - 2% инфляции, 26 млрд резервов, 2% дефицита, чистая банковская система и никакого дефолта. А тут, карантин только начался, а уже все, капец, дефолт. Какая власть, такие и ожидания.
Потому у нас в стране все что угодно может произойти
https://www.minprom.ua/digest/259840.html
Вроде кроме как дефолт нет других вариантов...
Ираку в 2004 году списали 81,5% номинала долга, Сербии и Черногории в 2000 — 59%, Молдове в 2006 — 56%. Перечень стран, которым реструктуризировали долг в 1998-2010 годах по ссылке: https://minfin.com.ua/blogs/987/130542/