Україна і МВФ ведуть переговори щодо збільшення кредитування з $5,5 млрд до $9,5 млрд. Про це Українським Новинам повідомили джерела, знайомі з процесом переговорів.
Переговори з МВФ: Україна очікує збільшення допомоги майже вдвічі
Що відомо про переговори
Фінансування може бути за двома програмами: розширеного фінансування (EFF) і швидкого фінансування через коронавірус (RFI).
Обидві програми можуть бути схвалені МВФ одночасно за прискореною процедурою, а загальний розмір першого траншу сумарно може скласти $3 млрд, третина з яких піде на фінансування дефіциту держбюджету.
Перша – EFF, попередня домовленість яка була досягнута ще за прем'єрства Олексія Гончарука. Але розмір програми планується збільшити з $5,5 млрд до $7 млрд.
Друга програма, безвідсоткова RFI може скласти $1,4 – $2,5 – остаточний розмір в процесі обговорення. По ній не тільки немає відсотків, але і немає окремих умов, крім єдиного – повинна бути підписана програма EFF, і її можна буде затвердити за прискореною процедурою (fast track), тобто без коригування бюджетних показників.
Обов'язковими попередніми умовами для затвердження EFF залишається прийняття закону про банки, який повинен зробити неможливим повернення націоналізованих банків колишнім власникам, і закон про ринок землі.
Читайте також: ООН і ВООЗ планують виділити Україні $ 58 мільйонів для боротьби з коронавірусом
За словами співрозмовника, закон про банки обов'язковий на 100%, а щодо закону про землю можлива відстрочка.
Головним для України є розмір першого траншу за обома програмами. Якщо умови EFF будуть виконані у відповідності з домовленостями з МВФ, то рада директорів кредитора зможе затвердити обидві програми для України одночасно. При цьому важливий не буде розмір першого траншу надходжень фінансів.
За інформацією агентства, Україна розраховує отримати його загальним обсягом $3 млрд – $2 млрд за програмою EFF і $1 за RFI. Гроші за RFI підуть на покриття дефіциту бюджету, а чи зможуть використовуватися ці кошти на ці цілі за програмою EFF поки невідомо. Зазвичай такий варіант МВФ не практикує.
Програма фінансування МВФ для бідних країн
На початку березня МВФ заявив про готовність виділити $50 млрд країнам з низькими доходами і економіками, що розвиваються, на боротьбу з коронавірусом.
Цього тижня директор-розпорядник Фонду Кристаліна Георгієва заявила про готовність МВФ в цілому мобілізувати $1 трлн на кредити для надання допомоги країнам у подоланні епідемії та її наслідків.
Читайте також: ЄБРР виділить мільярд на підтримку країн, де він працює. Україна серед цих країн
Інструменти Фонду дозволяють надати близько $50 млрд країнам, що розвиваються. Зокрема, до $10 млрд можуть бути виділені країнам-членам з низькими доходами під нульову ставку.
У МВФ зараз 40 чинних угод на загальну суму приблизно $200 млрд. У багатьох випадках ці угоди стануть ще одним інструментом для швидкого надання кризового фінансування.
Читайте також: Від рожевих окулярів до прийняття. 5 стадій проходження кризи в бізнесі
«Ми також отримали запити ще від 20 держав і будемо стежити за ними в найближчі дні», — повідомила Георгієва.
Раніше повідомлялося
-
Всупереч чуткам, Україна не відмовлялася від кредиту МВФ. Фонд не відмовив Україні в кредиті і продовжує переговори. Про це 18 березня написав у фейсбуці заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
-
Як раніше повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, з восьми пунктів, які МВФ просив виконати Україну, залишилося виконати два.
-
Про нову програму співпраці з МВФ Україна домовилася в грудні 2019 року. Вона розрахована на 3 роки і передбачає допомогу в розмірі $5,5 млрд.
Коментарі - 64
https://www.youtube.com/watch?v=sza3kRnLoG4
Ще раз моє основне питання експертам: ви впевнені, що бубочка готовий прямо зараз похоронити усі надії його мами-куратора на Приватбанк?
Як на мене, то вони все робили, щоб задобрити МВФ землею і під цей шумок не чіпати поки Коломойського. А тут треба все навпаки...
Як співає Слєпаков: « ... а без этого свадьбы может и не быть, а с этим точно будет, а с этим точно будет...»
Цікаво, як тут будуть мислити 73% — це Зеленський скурвився, чи Порошенко все ж все вірно робив?
І я не зрозумів, Ви вже розчарувалися в Зе чи все ще плекаєте надії, що Слуга Народу принесе красиву казку у Вашу неправильну дійсність?
Нельзя разрешать продавать невозобновляемые активы не гражданам страны.
«кто мешает привести в порядок»
- в останні 5 років в тому числі і завдяки МВФ в країні почав наводитись порядок.
Але Ви це в упор не помічаєте.
Язиком на камеру ляпати — не мішки ворочати. А ви сліпо вірите і ще щось мені про виделку для локшини розказуєте :)
Если кредит это помощь, то называйте ломбарды благотворительными организациями.
По «реформам», оно то так, но к сожалению МВФ настаивает на тех реформах которые бы обеспечивали возврат им кредита, не деньгами то хоть землей (территориями) или деньгами от продажи Привата или других гос.предприятий продажа которых на данный момент не предусмотрена законом.
P.S. МВФ не возьмет долги землей, 100%. Просто рынок земли сделает экономику гораздо крепче, поэтому они и требуют его запустить.
Прямо ангелы, эти хирурги МВФ, мы упираемся, а они всё настаивают на своей доброте :)
Цирк и лапша для индейцев )
владелец земли может взять кредит под залог этой земли чтобы купить трактор и обрабатывать ее?
или просто продать ее за нормальную стоимость вместо мешка зерна в год «арендной платы» за гектар?
в каких еще странах мира владелец какой-либо частной собственности не имеет права ее продать?
Кредит под землю — вот Вы и путь написали, по которому земля потом поменяет владельца.
А в любомой всеми ватниками рашке - рынок земли есть. Но все кремлеботы топят против его открытия в Украине. И ватники не видят в этом никакого противоречия!
Плохо, когда вместо знаний лозунги ;)
У меня и наркотиков нет, а я, представь, знаю о негативных последствиях употребления их без мед.показаний ;)
https://propozitsiya.com/pravovoe-regulirovanie-rynka-selskohozyaystvennyh-zemel-kakoy-opyt-polezen-dlya-ukrainy
если проводить «референдум» - то только среди владельцев земли с/х назначения.
Твоя проблема — чувство своей исключительности. Причём, читая комментарии, я даже не пойму на чём оно основано. Были бы хоть глубокие знания — так и того нет. Просто лозунги, приправленные псевдопатриотизмом.
Напомню тебе — за землю, те кого ты называешь быдлом, погибали и погибают в настоящий момент. Чтобы ты мог спокойно работать и зарабатывать на этой земле. А не для того, чтобы ты её побежал продавать и в банк закладывать на не понятно каких условиях.
1. Почему такие ограничения в таких странах?
2. Когда ввели такие ограничения?
3. На каком этапе ввели?
Рынок земли в этих странах веками существует, в Украине вообще не существует. Развитие этих стран и финансы намного лучше чем в Украине.
P.S. Народ спрашивать нужно на выборах, дальше дело профессионалов. У нас не прямая, а представительная демократия.
Как в Нидерландах или как во Франции? Или может как в Финляндии?
Не знаем, но очень хотим? И после этого ещё в чём-то меня обвиняем?
Те же 250-500 000 га в одни руки, с разрешением покупки земли иностранцами.
Нужно именно так. На текущем этапе развития.
В дальнейшем будет логично вводить определенные ограничения, но сначала лет 10-15-20 такого рынка.
А вот когда всё будет продано, уверен МВФ предпочтет «помогать» другим развивающимся странам на таких же условиях, т.к. давать кредиты государству без собственности глупо, ровно как и давать их государству законодательством которого не предусмотрена продажа его собственности или ограничена. В таком случае размер выдаваемого кредита не должен превышать общей стоимости того что может быть продано государством, и этот лимит для Украины уже достигнут, посему для расширения кредитования нужно расширение числа объектов продажи госсобственности.
у вас биполярное расстройство?
К сожалению не знаком с данным термином посему не могу ответить.
А Вы явно врач или пациент, который возомнил в себе экономиста-международника.
:)
Странно, что есть люди которые считают, что такие требования кредитора вызваны заботой о том чтобы у Вас регистрация авто соответствовало евростандартам, а не банально чтобы это считалось законно Ваше имущество которое можно потом забрать в часть погашения кредита.
:)