Перший північноамериканський ETF, прив'язаний до біткоїна, завершив дебютний день роботи з об'ємом торгів більш ніж $165 млн. Про це пише Bloomberg.
Перший в світі. У Канаді запрацював ETF з прив'язкою до біткоїна
Що відомо про Фонд
Фонд називається Purpose Bitcoin ETF і торгується під тікером (BTCC). Фонд інвестує в «фізичний/цифровий біткоїн», пояснила компанія Purpose Investments Inc., яка запустила фонд.
Як зазначає Bloomberg, обсяг торгів показує високу затребуваність інструменту і підкреслює готовність людей вкладатися в криптовалюту.
Читайте також: Що таке ETF і як на них заробляти
Агентство додає, що аналогічні інструменти для інвестицій в криптовалюту вже є в Європі, хоча вони не називаються ETF.
Увага до біткоїна постійно підігрівається з боку великих гравців ринку — наприклад, главою Tesla і SpaceX Ілона Маском або ж великими керуючими хедж-фондів, такими як Алан Ховард або Пол Тюдор Джонс. Хоча деякі експерти схильні бачити в такому попиті ознаки штучного завищення ціни першої криптовалюти.
Як буде працювати фонд
Поки аналітики обережні в прогнозах щодо майбутнього даного фонду. Передбачається, що фонд такого типу буде брати меншу комісію у інвесторів, ніж інші продукти ринку, які проводять операції з криптовалютами Такої думки дотримується директор CFRA Reserch Тодд Розенблут.
«Існує значний нереалізований інтерес до інвестицій в біткоїни, який можуть забезпечити ETF. Причому дані фонди малоймовірно будуть просити великі премії за свої послуги. Ще один плюс таких фондів в тому, що інвесторам не потрібно розбиратися в активах, пропонованих фондом», — цитує Bloomberg.
Читайте також: Наша перша інвестиція: вклалися в S&P 500
У США подано кілька заявок на установу ETF з прив'язкою до біткоїна, однак висока волатильність криптовалюти ускладнює процес схвалення такого фонду регуляторами, пояснює Bloomberg.
Що таке ETF
ETF (скорочення від Exchange Traded Fund) — це фонди, чиї акції можна купити і продати на біржі. Засновує такий фонд і керує ним компанія, яку називають ETF-провайдером. Один провайдер може управляти відразу декількома фондами.
Як працюють ETF
Припустимо, існує індексний фонд, що інвестує рівними частинами у 2 компанії: Apple і Samsung. Рівно рік тому ви вклали в цей ETF $100. Акції Apple за цей час виросли в ціні на 156%, а Samsung на 29%. Таким чином, акції самого ETF подорожчали на 92,5%, а ваші $100 перетворились на $192,5.
ETF вкладає гроші у значно більшу кількість активів і не рівними частинами, а залежно від особливостей конкретного фонду.
Скільки можна заробити на ETF
Інвестиції як в ETF, так і акції конкретних компаній, відносяться до ризикових і заздалегідь визначити прибутковість неможливо. Все буде залежати від ситуації на ринку, в деяких випадках ці інвестиції можуть бути збитковими.
Коментарі - 19
— фізичний біток — це як?
Чи це просто красиве переконливе слово для тих хто вагається? )
— так я ж якраз про те, що «фізичний біткоїн» — це оксюморон по суті.
А що там кимось «щітаєтся» є логічно некоректним.
— якщо знищити цю «картонку» — актив зникне? Ні.
Якщо передати «картонку» і змінити пароль — «картонка» комусь буде потрібна? Ні.
Якщо написати дані про гаманець на 2-х «картонках» — актив подвоїться? Ні.
Тому «картонка» — це не актив.
Інший приклад. Ключ активації ОС Windows, написаний на «картонці» не робить «вінду» фізичною операційною системою. Так само і віртуальний біток не може змінити свою природу і стати фізичним.
На этом, семантику считаю закрытой, если хотите семантически вздрочнуть- найдите тему интереснее, а первоначальный вопрос про физической поставке- был уже объяснён
— все вірно.
Знищення фізичної банкноти означає знищення фіат-активу. А ось знищення «картонки» не означає знищення біток-активу. В цьому принципова різниця між фізичним і віртуальним активном.
«На этом, семантику считаю закрытой«
— слів защітан (с)
Не пишіть більше дурню, що «картонка» з даними біток-гаманця — це фізичний біткойн.
— слів защітан (с)
Не пишіть більше дурню, що «картонка» з даними біток-гаманця — це фізичний біткойн."
Я думал ты просто не понимаешь и решил к теме примазаться. Оказалось что просто бестолочь, которая даже не почитала что я писал про вебмани и её законное определение для скретчей. Ну, а что я хотел от бестолочи, верно? =) а подрочить семантикой- то вы бегите к какому-нибудь бонву, на брудершафт у вас нормально получится.
Глупейшая затея. ETF нужны не для того чтобы через них покупать то что можно купить и так напрямую.