Згідно з індексом Біг Мака, $ 1 в Україні повинен коштувати близько 11 гривень. Про це повідомляє видання The Economist.
Індекс Біг Мака. Долар в Україні повинен коштувати близько 11 гривень
На сьогодні Біг Мак в Україні коштує 62 гривні, а в США — $ 5,66. З цього випливає, що один долар, за індексом Біг Мака, повинен торгуватися по ціні 10,95 гривень. Це означає, що зараз українська гривня недооцінена на 61,1%.
Найбільш недооцінені валюти
Нижче України в рейтингу «недооціненість національних валют» знаходяться лише чотири країни:
- ПАР (-61,9%)
- Туреччина (-64,5%)
- Росія (-68%)
- Ліван (-68,7%).
Найбільш переоцінена валюта
Переоціненими по відношенню до американського долара стали валюти трьох країн:
- Норвегії (+ 7,5%)
- Швеції (+ 12,6%)
- Швейцарії (+ 28,8%).
Нагадаємо
У 2019 українська гривня була однією з найбільш недооцінених валют світу, а її реальний курс, згідно з індексом Біг-Мак, повинен був становити 10,05 грн/$.
У 2018 році гривня за «індексом Біг-Мака» була недооцінена на 65,1% — найбільше в світі. Тоді наголошувалося, що реальний курс гривні повинен становити 9,68 грн/$.
Що оцінюють
У дослідженні, яке проводиться з 1986 року, оцінюється вартість бургера «Біг-Мак», який продається в популярній мережі фаст-фудів «МакДоналдс». The Economist порівнює вартість бургерів у всіх країнах світу з його вартістю в США.
Історія рейтингу Біг-Мака
Рейтинг Біг Мака почали складати в 1986 році і за основу розрахунків взяли ціну звичайного бутерброда. Фінансисти пояснили свій вибір тим, що гамбургер Біг Мак — це своєрідний аналог продуктового кошика так як в ньому є хліб, м'ясо, і овочі.
Коментарі - 29
«Не доллар должен стоить», а по расчетам Бигмачной, платежеспособность среднего их клиента в Украине на 65,1% меньше, чем в США.
А себестоимость бургера прямого отношения к его розничной цене не имеет абсолютно.
Помню эти заголовки в СМИ 15−16гг, как индекс бигмана, как недооценена гривна…
Потом помню что девал был в 2 раза.
Из этого следует, что бигмак на Украине должен стоить 158,67 гривен (5,66*28,05).
Но по этой цене мало кто его будет покупать.
Слабо?!
Підніміть директивно середню зарплату у нас до 43400 грн на місяць, і тоді побачимо, як НБУ втримає «недооцінену» гривню від обвалу до 1000 за долар, навіть з його хваленими резервами. А якщо втримає, зафіксує курс 28, то біг-мак в Україні зникне, а з ним і просто м’ясо, яйця, масло і шкарпетки. Проходили в СРСР.
Навчіться робити айфони, а після того біг-маками міряйтесь!
Местные иксперды начинаю рассуждать про индекс этого бутерброда, напрочь забывая, кто его придумал и ввёл в оборот в прессе.
Гугл в помощь, иксперды…:)))
https://www.youtube.com/watch?v=nsrP2SwhGiA
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин»,
оставляйте комментарии под новым видео ;)