Україна цього року не отримає транш Міжнародного валютного фонду. Про це в ефірі програми Свобода слова на ICTV заявив ексміністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і радник глави Офісу президента Тимофій Милованов.
Милованов про транш МВФ: Без ілюзій — грошей в цьому році не буде
Без ілюзій
«Траншу не буде. У кого є якісь ілюзії - це не реально. Фізично, календарно зараз ми не встигаємо. Траншу в цьому році не буде», - заявив Милованов.
Милованов зазначив, що до кінця року Україна може прийняти місію МВФ і досягти домовленостей на робочому рівні. За його словами, це дозволить Україні залучити фінансування з прийнятною процентною ставкою від інших кредиторів.
Читайте також: «Рухаємося далі»: Глава НБУ розраховує на другий транш від МВФ в цьому році
«Таке досягнення домовленостей дає позитивний сигнал ринкам і дозволить Україні залучити фінансування за прийнятними відсотками на той період, поки триватимуть переговори з МВФ», - заявив Милованов.
Які умови МВФ поставив Україні
Як повідомляв «Мінфін», 12 червня МВФ оприлюднив текст Листа про наміри та Меморандуму про економічну та фінансову політику за новою 18-місячною Програмою Stand-by для України.
У цих документах перераховуються умови, які повинні виконати уряд України і НБУ, щоб отримати решту коштів від МВФ ($2,9 мільярда).
Читайте також: Червоне світло для розширення пільг «спрощенцям» і зниження пенсійного віку
Найближчі структурні маяки
- до кінця червня — затвердження планів скорочення проблемних кредитів державних банків.
- до кінця серпня — перегляд всіх тарифів на опалення і прийняття спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника послуг.
- до кінця вересня — підготовка нових організаційних структур і системи для ДПС і ДМС з тим, щоб з 1 січня 2021 року вони діяли як дві окремі єдині юридичніособи.
- до кінця вересня — посилити корпоративне управління на державних підприємствах, у тому числі розширити повноваження наглядової ради «Нафтогазу».
- До кінця жовтня цього року Україна повинна внести зміни в закон про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інші закони з метою вдосконалення механізму ліквідації банків та повернення активів.
- До кінця жовтня також потрібно внести зміни в закон про Вищу раду правосуддя для поліпшення процесу відбору кандидатів.
- До кінця листопада цього року повинні бути внесені зміни в закон про банківську діяльність, підготовлені у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління і розширити повноваження НБУ.
- До кінця березня 2021 року, згідно з меморандумом, Державна аудиторська служба України з участю незалежних аудиторів повинна провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.
Нагадаємо
12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Коментарі - 22
И для чего? Чтобы ввести локдаун на все рождественские и новогодние праздники?
Никто не хочет брать на себя ответственность, то нашли Милованова, который уже трубит об этом вовсю((
Нашли блин, ''адекватного''.
Игорь Валерьевич про него все правильно говорил)
Надо еще дописать, что Милованов у нас за ''продуктивную эмиссию''.