За «карантин вихідного дня» 14-15 листопада заклади громадського харчування втратили 27% обігу. Про це повідомляє Опендатабот.
За вихідні кафе і ресторани втратили 27% від обігів — Оpendatabot
Як впливає карантин
Усього за тиждень обіг кафе та ресторанів впав на 10% у порівнянні з попереднім тижнем.
Від початку карантину у березні обіги ресторанів впали на 81% в порівнянні з докарантинними показниками. Влітку ресторанному бізнесу вдалося відновитися. Проте вже з середини жовтня обіги знову падають.
«На суботу та неділю припадає основна частина виручки закладів громадського харчування. У вихідні дні ресторани заробляють в середньому 41% від свого тижневого обороту, бари – 40%, піцерії і кальянні – 35%, фастфуд – 31%, кондитерські – 30%», — йдеться у дослідженні.
Читайте також: Скільки втратили кафе й ресторани за карантин (дослідження)
Що обіцяють у Кабміні
У Кабміні обіцяють підтримати бізнес та працівників, які втратять заробіток через карантин вихідного дня, у разі якщо працівники офіційно оформлені.
Це доплати, які проводилися підприємцям, зокрема під час першого локдауну.
Читайте також: Шмигаль розповів, як уряд підтримає бізнес в зв'язку з карантином вихідного дня
Карантин не для всіх
Як пише ЕП, за першу добу дії «карантину вихідного дня» поліцейські розпочали 9 кримінальних проваджень та склали 990 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень.
Працювали 1542 рейдові групи, які перевірили понад 17 тисяч суб’єктів господарювання.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
У результаті припинено роботу 1355 закладів господарювання, діяльність яких забороняється у вихідні дн
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 10
Скиглить не нужно.
Для этого нужно дать именно народу определять, что они хотят, а не за него принимать решения с понтом «мы о вас беспокоимся». Я не хочу, чтобы отправляли всех на карантин, а потом с бюджета выборочно раздавали подачки. Потому что налоги платят все (или по крайней мере должны платить), а выплаты получают определенные люди - это не капитализм и даже не социализм.
Если я боюсь заболеть - я не пойду в ресторан, а закажу еду домой, сейчас не проблема, после весеннего карантина доставка еды стала намного оперативней и доступней, нежели была до него. А те, кто не боится, тот сам примет решение идти ему в ресторан/кино/театр или может в парк сходить, или дома остаться и не надо за него решать, тем более что за него никто не будет платить в больнице.
«95% населения — идиоты». (с) Лурк
https://www.youtube.com/watch?v=n64V2gZPtXI&feature=youtu.be