Директор Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка може повернутися в епоху Великої депресії 1920-х років. Про це вона сказала, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, повідомляє прес-служба МВФ.
У МВФ прогнозують початок нової Великої депресії
Які проблеми назрівають
За словами Георгієвої, нова епоха Великої депресії може бути спричинена нерівністю між різними групами населення країн та нестабільністю фінансового сектору.
Незважаючи на те, що розрив у нерівності між країнами за останні 20 років істотно скорочувався, розбіжності всередині країн, навпаки, зростали, каже голова Фонду.
Читайте також: В МВФ назвали умови затвердження програми для України (відео)
Зокрема, надмірна нерівність у доходах населення всередині країн може перешкодити зростанню і привести до «політичних потрясінь» та зміцнення популізму.
«Наприклад, у Сполученому Королівстві 10% найбагатшого населення має стільки ж статків, скільки і 50% найбіднішого. Певним чином ця тривожна тенденція нагадує раннє ХХ століття, коли технології та інтеграція в рівній мірі призвели до першої „позолоченої епохи“, потім до „Ревучих двадцятих“ і, зрештою, до фінансової катастрофи», — зазначила Георгієва.
Читайте також: Торгові війни США і Китаю: Наслідки для світової економіки
Наслідки Великої депресії 1920-х
На її думку, протягом наступного десятиліття такі проблеми, як зміна клімату і посилення торгового протекціонізму, можуть призвести до соціальних заворушень і нестабільності на фінансових ринках.
Нагадаємо, Велика депресія — це світова економічна криза у період з 1929 по 1933 рік. Її викликав обвал бірж у США.
Раніше повідомлялося
- У 2020 році на світову економіку очікує «слоубалізація» — уповільнення темпів зростання. Про це йдеться в прогнозі консалтингового агентства PwC.
- Голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард в ході першого великого виступу на новій посаді назвала два чинники, які несуть загрозу світовій економіці.
- До цього МВФ оголосив, що світовий борг досяг рекордної суми і в 2,3 раза перевищив світовий ВВП.
- Як повідомляла директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, сума державного і приватного світового боргу складає $188 трлн.
Коментарі - 19
Как сообщала директор-распорядитель МВФ Кристалина Георгиева, сумма государственного и частного мирового долга составляет $188 трлн.
Нужно перестать всякую мутату называть активами и инвестициями,и ограничить обращение этой мутаты,которое и приводит к такому «росту» и диспропорциям в экономике.
лучше читайте данные мвф между строк, прозреете: если общий долг 188 трлн.дол., то кому конкретно такую сумму должны, и откуда такие деньги у них))))
Кому ліньки шукати - https://www.youtube.com/watch?v=_4tUU4HFsPw
https://www.epravda.com.ua/news/2020/01/19/655969/
А на сколько обесценилась нацвалюта за этот период?
Если весь рынок вырос на 1000%, а ты — только на 250%, то таких «перемог» можно только стыдиться.
Посмотреть можно здесь https://bank.gov.ua/statistic/sector-financial/data-sector-financial конкретно в «Огляд депозитних корпорацій (Національного банку України та банків)» есть сумма долга банков перед НБУ за кредитами рефинансирования.