Мінфін - Курси валют України

Встановити
14 червня 2019, 7:53

Немає життя: що відбувається з цінами на київську нерухомість

Київський ринок нерухомості практично зупинився. Ріелтори скаржаться — з початку весни угод купівлі-продажу квартир стало менше в рази.

За даними агентства нерухомості «Благовіст», в травні обсяг інвестицій в столичну нерухомість склав близько 22,6 млн доларів, що вдвічі менше, ніж в квітні. Тоді кияни скупилися на 33 млн доларів, а місяцем раніше, в березні — на 34 млн.

«Були періоди, коли ніхто навіть не дзвонив, не кажучи вже про перегляди і угоди. Квітень, який завжди вважався дуже активним, цього року став «мертвим», а в травні традиційно почався період затяжних вихідних, і попит ще більше впав», — говорить керівник агентства Best&Seller Ірина Луханіна.

Більш-менш живий зараз хіба що сегмент найдешевшого житла — до 50 тисяч доларів. Такі квартири беруть як для себе, так і під оренду. «За об'єктами, які реально вигідно здавати, взагалі йде полювання — їх розбирають буквально за кілька днів», — розповів керуючий партнер ARTA Property Management Михайло Артюхов.

Інвестиції в житло. Виберіть вигідний об'єкт 

Останні тенденції вже позначилися на цінах. Хоча їх загальний рівень не впав, а забудовники навіть анонсували подорожчання, отримати індивідуальну знижку можна як на вторинному ринку, так і в новобудовах. А скептики в черговий раз заговорили про «будівельну бульбашку». За їх підрахунками, вона повинна «лопнути» цієї осені. Тим паче, що проблемних об'єктів і в Києві, і в передмісті, дійсно стає все більше.

«Мінфін» з'ясовував, чому кияни припинили купувати квартири, і що буде з цінами.

Попит — на найдешевше

Зі слів Михайла Артюхова, кияни відклали мрії про новосілля через президентські вибори і пов'язану з ними невизначеність в країні. «Люди просто вирішили почекати. Особливо помітно це проявилося до першого туру, коли взагалі не було ясності, до чого готуватися», — говорить експерт.

Після виборів мало що змінилося: житло в столиці, як і раніше, користується мінімальним попитом. Хоча, як стверджують в АН «Благовіст», попит все ж трохи пожвавився.

В основному, люди вирішують свої побутові проблеми (переїзди та обміни) або ж намагаються вкласти заощадження в квартири під оренду.

Ставки за банківськими валютними депозитами залишаються низькими — 2,5-4,5%, а вкладатися в гривні багато українців не ризикують, побоюючись девальвації. На квартирі ж реально заробити до 10% річних у валюті, — пояснюють експерти.

Читайте такожДепозити або нерухомість. За та проти

За словами Михайла Артюхова, основний попит зараз — на найдешевше житло. «20-30 тисяч доларів за квартиру будь-якої площі, але в жилому стані, яку можна здавати одразу після угоди, не вкладаючись додатково в ремонт, або 50 тис доларів за такий же об'єкт ближче до центру», — розповів Артюхов.

За його словами, на ринку «зависли» великі квартири і зараз навіть з'явилася послуга з їх переформатування. Скажімо, з великих трикімнатних квартир в новобудовах роблять декілька «одиничок» під здачу.

Співзасновник і керуючий партнер Українського клубу нерухомості (URE Club) Ольга Соловей відзначає, що зараз близько 20% всіх квартир купується для подальшої їх здачі в оренду.

За даними агентства «Благовіст», на сегмент об'єктів до 50 тисяч доларів в травні припало 37% від загальної кількості угод з нерухомості. У квітні частка цієї категорії становила 33%.

Найбільш активно продавалися 1-2 — кімнатні квартири в Дарницькому та Солом'янському районах. Найдешевшим травневим «лотом» стала одиничка в Святошинському районі — квартиру в 26 квадратів купили за 20 тисяч доларів. Тобто покупець заплатив 760 доларів за квадратний метр. У Голосіївському районі двокімнатна квартира в 50 квадратів пішла за 40 тис доларів (800 доларів за квадратний метр).

На квартири в ціновому діапазоні 50-100 тисяч доларів, за даними «Благовісту», прийшлося 39% угод. Переважно мова йде про «двушки» і «трьошки» в Шевченківському та Дніпровському районах.

На елітне житло вартістю від 100 до 250 тисяч доларів в травні прийшлося лише 19% угод, тоді як місяцем раніше — 26%. А покупці з бюджетом від 250 тисяч доларів, навпаки, після виборів стали більш активними: 5% угод в травні проти 3% в квітні.

Будують багато і дорого

Як розповіли «Мінфіну» ріелтори, минулого року в Києві було укладено близько 6 тисяч угод купівлі-продажу житла. До кризи стільки купували на місяць. Але цей рік може стати ще більш невдалим, ніж 2018. Замість 500 угод на місяць з початку 2019 року проводять в кращому випадку 300.

При цьому пропозиція квартир — як на вторинному ринку, так і на первинному ринку — залишається величезною. На кожного потенційного покупця доводиться кілька десятків, а то й сотень варіантів. І житло продовжують будувати.

У Києві зараз 58 житлових комплексів на етапі проекту, в 31 ведуться підготовчі роботи, 186 будуються.

Цікаво, що незважаючи на низьку купівельну спроможність населення, забудовники не тільки анонсують все нові і нові проекти, але і роблять спроби підвищити ціни.

«Другий місяць поспіль середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва зростає, причому цього разу відразу на 700 грн або на 3%, до 24 тисяч гривень. У травні 2018 року ціни на квартири в Києві були на рівні 22 200 гривень, тобто за рік вони зросли на 1800 гривень або 8,11%», — підрахувала головний експерт онлайн-журналу про новобудови 3m2 Вікторія Берещак.

Мінімальна ціна квадратного метра в травні склала 16300 гривень. Це на 100 грн або на 0,62% більше, ніж місяцем раніше. Тобто навіть на тлі абсолютного штилю на ринку, забудовники все одно ризикнули підвищити ціни.

Свої дії компанії пояснюють подорожчанням собівартості житла. За даними Мінрегіону, будівництво в Україні цього року подорожчало в середньому на 11%.

«За 5 місяців будівельні матеріали подорожчали в середньому на 8%, а будівельно-монтажні роботи — на 13-17%. Наприклад, арматура зросла в ціні на 8%, цегла — на 10%, газоблок — на 6%. А в червні різко зросте вартість бетону та бетонних виробів — в середньому на 10%», — пояснив керуючий партнер компанії AVM Development Group — Владислав Кононов.

Втім, за словами Михайла Артюхова, багато забудовників навмисно завищують собівартість будівництва. «Вони залучають гроші від сторонніх інвесторів, потім показують дохідність в 10% або нижче (реальна рентабельність в середньому за ринком — 20-25% — «Мінфін»), а решту грошей кладуть собі в кишеню. Виходить, що заробляють на цьому бізнесі тільки будівельники, а інвестори залишаються ні з чим», — вважає експерт. За його словами, такі схеми вже спровокували численні скандали на будівельному ринку, а деякі дрібні і навіть середні компанії пішли з ринку або близькі до цього, що явно не додає галузі стабільності.

Паралельно зростає число проблемних об'єктів. «За даними компанії Monitor.Estate близько 20% ЖК в Києві будується без дозволу на будівельні роботи. Близько 3% об'єктів будується без ліцензій на роботи. Близько 51% об'єктів (більше половини) будується на землях, непридатних для житлового будівництва. 32% учасників будівництва мають податкову заборгованість. А проти 17% суб'єктів відкрито виконавче провадження. Дані факти свідчать про те, що всі гучні реформи в будівництві — не більше, ніж слова. Прозорого, чистого ринку немає. І справа, швидше за все, в сформованих корупційних схемах, в тому числі і в ДАБІ», — вважає Ольга Соловей.

Цінник «для своїх»

Продавати житло за новими цінами вдається далеко не всім.

Як розповідає Ірина Луханіна, номінально підвищивши прайси, багато компаній дають знижки під конкретного покупця або ж проводять акції. Цікаво, що зараз конкуренцію забудовникам складають їх же клієнти, які купили житло на етапі фундаменту, а тепер не проти його позбутися. «Вони готові продавати за переуступкою прав, причому, віддають житло на 15-22% дешевше, ніж воно коштує у забудовника. Багато будівельних компаній намагаються всіляко перешкоджати таким угодам, скажімо, не пускають нових покупців на об'єкт тощо», — говорить Луханіна.

Точно так само працює система знижок і на вторинному ринку – номінальні ціни не падають, але завжди можна знайти поміркованого господаря, який поступиться до 15% від заявленої вартості. Тому є що обрати навіть покупцям з мінімальними бюджетами від 10 тисяч доларів. Наприклад, біля метро «Чернігівська» на вулиці Миропільській можна придбати кімнату в 21 квадратний метр у двушці за 11,4 тисячі доларів, на Петра Запорожця за 15 тисяч продається однокімнатна квартира в 28 квадратних метрів, одиничку в 15 кв.м на Деміївці виставили за 13,5 тисяч.

При цьому продавці все ще розраховують на зростання цін. За словами Владислава Кононова, вже в червні можливе подорожчання в найбільш ліквідних проектах, розташованих в передмісті — селищах між Києвом і містами-супутниками на віддаленості до 5 км від столиці. «Тому крім подорожчання, викликаного збільшенням собівартості будівництва, 2-3% до ціни додасть і зростаюча популярність проектів в таких населених пунктах», — говорить він. У Києві, на думку експерта, в 2019 році зростання цін може скласти до 10%.

З ним згоден і начальник відділу продажів міні-міста Svitlo Park Олександр Панфілов. 

«Цілком ймовірно, що за підсумками 2019 року вартість житла на первинному ринку Києва складе 10-15% в залежності від самого проекту, його локації, вартості будматеріалів, курсу долара, а також затребуваності серед покупців», — зазначає він.

У той же час Вікторія Берещак вважає, що стрибка цін на квартири не варто очікувати. Всі зміни будуть в межах 1-3%. За словами Михайла Артюхова, можливе навіть ситуативне зниження цін, особливо, якщо попит найближчим часом не відновиться.

Марія Коливанова 

Коментарі - 58

+
+320
Olezhechka
Olezhechka
14 червня 2019, 8:29
#
Сделок нет, но товар подорожает на 10 процентов. Бегите покупайте.
+
+131
DataProvider
DataProvider
14 червня 2019, 9:12
#
Да поскорее! А то нам тоже кушать хочется!
+
+30
bonv
bonv
14 червня 2019, 12:37
#
Реклама двигатель торговли:)
+
+255
Captain  Cisco
Captain Cisco
14 червня 2019, 9:06
#
Любой риелтор-брехло. И это важно помнить,имея с ними дело.
+
+15
bonv
bonv
14 червня 2019, 12:38
#
Але і без них теж не дуже... Той хто хоче продати вміє змальовувати:)
+
+24
Captain  Cisco
Captain Cisco
14 червня 2019, 13:24
#
Можно продавать и покупать абсолютно честно и без риелторов.
Но люди определенного типа и определенных убеждений, в том числе и политических, без «змальовати», т.е без вранья просто не могут. Увы.
+
+15
bonv
bonv
14 червня 2019, 16:16
#
Ріелтори по вашому політично закрашені?
Чи просто аби ляпнути…
+
0
Captain  Cisco
Captain Cisco
14 червня 2019, 18:41
#
Не риелторы. А все те, кто выше говорит что без вранья нельзя продать.
И тут дело именно в ценностях и убеждениях что враньё приемлемо и допустимо.
Как правило такие потом присоединяются к определенным в том числе и политическим силам. Т.к подобное, как вам известно, притягивает подобное.
+
+15
bonv
bonv
14 червня 2019, 20:34
#
*Любой риелтор-брехло.* - це ваші слова? Ви особисто знайомі зі всіма ріелторами що висуваєте таке ствердження? Всіх знаєте і всі брехло? Не знаєте всіх?
Тоді брехло ви особисто! Чи просто аби що ляпнути..
+
0
mega5
mega5
15 червня 2019, 10:14
#
Риэлтор может и брехло, но это высокооплачиваемая и востребованная работа. Пару знакомых уже больше года работают в этой сфере, перешли со съёмных квартир в свои, теперь в планах прикупить и для сдачи в аренду.
+
+92
semenvekselberg
semenvekselberg
14 червня 2019, 9:51
#
22 февраля 2018, 16:41
# «Мертвые» квартиры. Почему в Киеве много строится, но мало продается

Евроинтеграция, вместо ожидаемого экономического «чуда», принесла нам экономические и демографические убытки. И если бы застройщики (в которые записываются все кому не лень), больше занимались экономическим самообразованием, то скорее всего, им не пришлось бы иметь тот огромный сток непроданных метров, который только и делает что увеличивается… Осталось дождаться введения европейских немаленьких налогов на все эти метры, и мы все, в недалёком будущем, станем свидетелями украинского «девелопада»…
В моём понимании, рынок должен набрать критическую массу и лопнуть при первом же банкротстве крупного украинского застройщика. Всё по аналогии с финансовым сектором в США или недвижимостью в Испании. Тогда то и будет момент сильного падения, и… возможных покупок…
+
+12
combojack911
combojack911
14 червня 2019, 9:58
#
Уже «говорят» («реновация хрущевок киев») о программе реновации в Киеве по российскому образцу - сносить хрущевки, застраивать муравейниками и переселять туда людей. Таким образом будут спасать застройщиков обеспечивая им искуственный спрос на застройку, учитывая нынешнюю мэрию и силу застроечного лобби то пузырь лопнет скорее в пригороде, чем в Киеве.
+
0
semenvekselberg
semenvekselberg
14 червня 2019, 16:12
#
Логично. Инвестиции в пригороде столицы в погоне за дешевизной метров — затея крайне рискованная…
https://minfin.com.ua/blogs/semenvekselberg/115796/
+
+29
bonv
bonv
14 червня 2019, 12:46
#
У некоторых денег нет, а они делают вид, что есть. У других деньги есть, а они делают вид, что нет.
У меня денег нет, но я делаю вид, что они мне и не нужны … :).....
+
+27
Андрей Иванов
Андрей Иванов
15 червня 2019, 21:35
#
Это потому что Вы порохобот. У них ничего нет, но все они как маньяки за светлое европейское будущее и всем довольны. Но правда уже недовольны Зеленским, так что еще пару просветлений и Вас появится шанс.
+
+15
bonv
bonv
15 червня 2019, 21:40
#
Ваша зарплата Иванов  постепенно становится предметом одноразового пользования?:))))
+
0
Андрей Иванов
Андрей Иванов
16 червня 2019, 11:49
#
Я живу не на зарплату, а на доход, но в отличии от порохоботов реально оцениваю ситуацию в стране. Время покажет кто прав.
+
+15
olday
olday
14 червня 2019, 14:53
#
«В моём понимании, рынок должен набрать критическую массу и лопнуть при первом же банкротстве крупного украинского застройщика» 
Банк Аркада достаточно крупный застройщик для нашего рынка?
+
0
brigadirius
brigadirius
14 червня 2019, 15:50
#
Ценового пузыря на рынке недвиги нет. Он лопнул осенью 2008 года.  Согласен с тем что тут ниже написали: "Смотрим на среднюю зарплату в Киеве - если будет рост, то вырастет и цена на кв.метры. За последние 4 года у нас утвердилось мировое правило : 1 средняя зарплата = 0,5 кв. метра (как аналогично в Варшаве либо в Москве)"
Так что скорее всего цены если и просядут, то довольно плавно.
+
0
AleksandrBank
AleksandrBank
14 червня 2019, 19:29
#
Достаточно шаткий, чтобы обломатся
+
+15
ballistic
ballistic
15 червня 2019, 3:14
#
Сємьон 4.5 роки назад балаболив отаке:
«Зачем покупать то, что в пятилетней перспективе будет стоить в несколько раз дешевле»

Майже 5 років вже пройшло, ціни на нерухомість не тільки не впали, а навіть трохи зросли.
+
0
mega5
mega5
15 червня 2019, 10:59
#
Для senen... Меня всегда удивляют коменты диванных аналитиков, ну прям истина последней инстанции идёт из этих убогих съёмных хрущёвок, что если девелоперы поумнеют, все кому не лень идут в застройщики... Ау, гараж! Цена квадратного метра в два раза выросла с 2016 года на начальном этапе строительства, и раскупается всё как горячие пирожки, покупатели сотнями записываются в отделах продаж на шанс успеть купить при старте новых очередей. На Салютной например моя инвестиция выросла за год с небольшим с 17000/метр до 43000/метр. А есть и ещё больший рост на другом объекте (не для рекламы)))).
+
+106
frank007
frank007
14 червня 2019, 9:56
#
Вообще странно, что кто-то еще покупает на этапе стройки... Бардак и беспредел управляет рынком недвижимости. Застройщики творят что хотят, никакого наказания не несут за задержку сроков, государству плевать на своих граждан... Прекрасный пример ЖК Русановская гавань от Житлоинвестбуд, уже в районе 10 раз переносят сроки сдачи, на стройке тишина... Если посчитать, сколько заработал бы инвестор в банке, не вложившись в стройку, то хватило бы купить готовое, сделать ремонт, купить паркомество и сэкономить кучу нервов...
Только что вернулся из Турции, ознакомился с их предложениями инвестиций в недвижимость, так вот там государство берет на себя обязательства регулировать деятельность застройщика, только попробуй не сдать объект вовремя...
И еще момент, недавно по всему Киеву висели бигборды Киевгорстроя, Мы построили этот город... так обратите внимание как они строят... ЖК Френдли Хаус, ЖК Воссоединения 21 и другие... огромные свечки на маленьких участках без паркинга, инфраструктуры... разве этим можно гордится... Жуть...
+
+70
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
14 червня 2019, 12:27
#
Этот ахтунг от застройщиков не только в Киеве.
Одесса сейчас точно также хаотично и не продуманно застраивается.
Превращают прекрасный район Аркадии, к примеру, тупо в гетто. Там же жить не получится. Одни свечки, а дороги туда только двухполосные (по одной на сторону) - сразу инфраструктурный ад, еще до сдачи.
+
+15
54022684
54022684
14 червня 2019, 16:37
#
Тоже такого мнения. А если со стороны Французского бульвара идти к некоторым «жемчужинам», то даже тротуара нету. Дворов у них тоже нету практически. Строят на высотах относительно Генуэзской, в итоге чтобы с нее же зайти в дом нужно под нехилым таким уклоном вверх идти/ехать. А обратно сильный спуск. Дичь это всё, короче. Тот же Французский или Говорова/Шевченко гораздо интереснее для жизни. ИМХО. Насколько я понимаю(не жил) в этой же Аркадии летом ко всем этим проблемам еще и шум от клубов добавляется. Не завидую я тем, кто там живет.
+
+15
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
20 червня 2019, 11:19
#
Хохма от знакомого риэлтора.
Два года назад: «Покупайте квартиры в доме с видом на море».
Два года прошло.
Хм. А теперь у тебя квартира в доме с видом на дом у которого вид на море! :-)
+
0
ballistic
ballistic
17 червня 2019, 23:09
#
«Если посчитать, сколько заработал бы инвестор в банке»
- в банках вже теж в останні роки не заробляють.
+
0
frank007
frank007
18 червня 2019, 11:26
#
Спорное мнение, курс более менее стабилен, если кто-то набрался смелости, поверил в гривну и вложился в депозит к примеру года два назад, поменяв зимой по 29... то нормально заработал
+
0
seaman
seaman
20 червня 2019, 13:52
#
За год под 13% чистых годовых 27 грн превращаются в 30,51грн, зачем эти телодвижения, купить летом по 26,5, продавать зимой по 29, переживать, когда лучше продать и не прогадать?
+
0
ballistic
ballistic
13 вересня 2019, 12:30
#
«поверил в гривну... поменяв зимой по 29»
— це вже буде «курсовий» заробіток, а не «депозитно-банківський».
+
+48
AleksandrBank
AleksandrBank
14 червня 2019, 10:16
#
Читаю эти истории, даже смешно. Просто потому что сам недавно продал новую маленькую квартиру в бетоне. Истории о том что квартиры до 50 тыс.дол разбирают как пирожки - истории из сказок. Сейчас предложения очень много как того что сдано, так и то что строится, так и давно  введенного. Предложений много как от застройщиков, которые не выполняет никто оговоренные сроки; так и от покупателей, которые ранее сложились, а сейчас просто скидывают кто в бетоне, кто с ремонтом.

То что может растет цена у застройщиков, не как не влияет на рынок, он и далее проседает по ценам.

За 20-30 тыс.дол чтоб сразу жить это только можно в старых домах. Как и за 50 тыс. дол в центре это в старых домах.

«По словам Михаила Артюхова, основной запрос сейчас — на самое дешевое жилье. «20-30 тысяч долларов за квартиру любой площади, но в жилом состоянии, которую можно сдавать прямо после сделки, не вкладываясь дополнительно в ремонт, или 50 тыс долларов за такой же объект ближе к центру», —рассказал Артюхов.»
+
+57
Pustik
Pustik
14 червня 2019, 10:31
#
«За 5 месяцев строительные материалы подорожали в среднем на 8%, а строительно-монтажные работы — на 13-17%. Например, арматура выросла в цене на 8%, кирпич — на 10%, газоблок — на 6%. А в июне резко возрастет стоимость бетона и бетонных изделий – в среднем на 10%», — пояснил управляющий партнер компании AVM Development Group Владислав Кононов.

Никто не будет сейчас брать квартиры по растущей цене , просто застройщики немного уменьшат свои аппетиты и «потеряют »  пару процентов в прибыли или ухудшат качество .

+
+79
angry kyiv
angry kyiv
14 червня 2019, 11:37
#
Смотрите, я тоже эксперт в недвижимости, говорю:
Цены на недвижимость в Киеве могут подорожать, а могут не подорожать.
+
+59
olday
olday
14 червня 2019, 14:51
#
Вы наверное очень независимый эксперт по недвижимости.

Эксперты от застройщиков говорят, что будет только дорожать)
+
+27
bonv
bonv
14 червня 2019, 12:39
#
Ипотека мне ни к чему. Я выбираю свободу!:)
+
+15
bonv
bonv
14 червня 2019, 12:47
#
Кредиты разные бывают. Один можно получить, а в другой только залезть....
+
0
tippit
tippit
14 червня 2019, 12:49
#
Дайте кредит в 12% годовых в гривне. и цены со спросом взмоются вверх и вверх.
+
0
Y. D.
Y. D.
14 червня 2019, 13:12
#
Что будет с ценами на недвижимость ?! Смотрим на среднюю зарплату в Киеве - если будет рост, то вырастет и цена на кв.метры. За последние 4 года у нас утвердилось мировое правило : 1 средняя зарплата = 0,5 кв. метра (как аналогично в Варшаве либо в Москве)
+
0
brigadirius
brigadirius
14 червня 2019, 13:31
#
А я вот жду момента поменять квартиру (квартиры) на дом.
+
0
olday
olday
14 червня 2019, 15:18
#
В Киеве?
+
+23
brigadirius
brigadirius
14 червня 2019, 15:33
#
Киев + ближайший пригород
+
+15
Wless
Wless
14 червня 2019, 17:03
#
В Японии, правительство раздало ( то есть на халяву), молодым семьям сотни тысяч квартир.  Как говорится плодитесь и размножайтесь.  в итоге у них более 400 лет нет революций.  а  у нас какой-то рост цен и пожизненая кабала.
+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
22 червня 2019, 1:36
#
Порівнювати третю (чи четверту) економіку світу з нашою?
+
+14
Ігор Петров
Ігор Петров
17 червня 2019, 16:03
#
Жаль в статье нет анализа сколько из строящихся ЖК строятся с нарушением закона. Типа на участке под частный дом лепят многоэтажку, или вообще как жк переспектива на Троещине, вместо школы чудесным образом вырос жилой дом.
+
+14
37803034
37803034
18 червня 2019, 17:00
#
Говорят, что у Аркада уже начались проблемы с ликвидностью (владеет банком Аркада) и некоторые проекты уже начинают замораживать...
+
+14
AleksandrBank
AleksandrBank
18 червня 2019, 17:07
#
В Киеве протестующие вкладчики перекрывали Крещатик

Протестующие оказались вкладчиками трех жилых комплексов — «Патриотика», «Патриотика на озерах» и «Эллада», пишет Информатор.
По их словам, банк «Аркада» заморозил строительство всех трех жилищных комплексов. К тому же, вкладчики знают, что еще в январе 2019 года городские власти приняли решение о расторжении договора аренды земельного участка на Осокорках.
Однако «Аркада», по словам инвесторов, также игнорирует и запросы на возврат денежных средств (а это десятки тысяч долларов), вложенных в строительство жилых комплексов. Чтобы привлечь внимание властей к этой проблеме протестующие и попытались заблокировать Крещатик.

https://socportal.info/2019/06/18/v_kieve_protestujuschie_vkladchiki_perekryvali_kreschatik.html

Это ответ насчет вложения в недвижимость от банка АРКАДА. Я предупреждал что дела там плохо идут.
+
+5
Консультант  з Нерухомості
Консультант з Нерухомості
20 червня 2019, 17:11
#
Про Аркаду https://www.facebook.com/groups/547970422217869/permalink/899143083767266/
+
+5
Консультант  з Нерухомості
Консультант з Нерухомості
20 червня 2019, 17:13
#
А ось ще новини, що стосуються компанії Укрбуд: https://www.facebook.com/groups/547970422217869/permalink/903065726708335/
+
+14
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
21 червня 2019, 10:11
#
В последнее время очень часто слышу от наших клиентов/поставщиков слово «кризис» и еще чаще читаю новости про «застой в строительстве».
По факту стройки замораживаются, а рынок недвижимости ключевой фактор роста экономики внутри страны.
+
0
seaman
seaman
21 червня 2019, 12:27
#
Просто адекватная цена это миллион грн за однушку хотя бы в 7 км от центра, а не на Теремках/Троещине/Харьковской.
+
0
olday
olday
21 червня 2019, 12:39
#
У Укрбуда есть дешевле миллиона 1комн, но там же рядом обычно заправка у дома прямо, или дорога.
+
+14
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
21 червня 2019, 17:10
#
Я это к тому, что это очень негативный тренд и перспектива в целом.
+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
22 червня 2019, 1:38
#
Яким чином не інноваційний сектор з великою долю хабарів в ціні товару є фактором зростання країни?
+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
1 липня 2019, 8:58
#
На стройку нужны материалы и оборудование - это стимулирует спрос на рынке. Как внутренний, но в основном все же импорт.
Недавно «крупный поставщик» металла жаловался, что у него упали продажи, т.к. сройки перестали брать арматуру и пр.
А то, что Вы написали - это специфика, которая сути процесса не меняется.
ИМХО
+
+8
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
1 липня 2019, 12:50
#
Інновації - ключове слово

Які забудовники в нас мають RnD?

Які виробники арматури мають RnD?
+
0
Юрий Новокрещенов
Юрий Новокрещенов
3 липня 2019, 9:33
#
Я тогда вообще не понял, что Вы хотели сказать.
Вы спросили «как не инновационный сектор может быть» - я ответил, он МОЖЕТ быть и он таковым ЯВЛЯЕТСЯ.
А то, что он не инновационный - ну то такое, я не говорю, что это хорошо, но это тоже факт и наша реальность.
Если недвижка встанет - как по мне будет полная ж**а.
+
0
Кандидат в президенти лісу
Кандидат в президенти лісу
3 липня 2019, 14:44
#
Я вам більше скажу - вона встала вже давно

І нічого поганого не станеться після того як цей сегмент покинуть лихварі, що заробляли на моменті та хабарях
+
0
Петро Дорошенко
Петро Дорошенко
9 липня 2019, 13:23
#
«Ріелтори скаржаться» - може частина угод стала проходити без участі рієлторів?
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися