Значна частина українців, досягнувши літнього віку, можуть не отримати пенсію. Причини — низький рівень народжуваності та швидкий темп старіння населення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль допускає, що ресурси Пенсійного фонду вичерпаються вже за 15 років.
Пенсії не буде. Як готуватись до старості
Як з пенсійної кризи виходять за кордоном та що робити українцям аби на старості не лишитись без грошей, на своїй сторінці в фейсбук розповів колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.
Пенсії в Німеччині і Україні
В 2004 році я отримав свою першу роботу після аспірантури в Боннському університеті в Німеччині. Тоді я запитав у колег як в їхній країні правильно заощаджувати на старість. Мені сказали, щоб на державну пенсію я не розраховував. Бо коли дійде черга до мене і я вийду на пенсію, пенсійна система Німеччини буде банкротом. Через демографію. Бо люди живуть все довше, а народжують дітей все менше.
Тому державна пенсія хоч і буде, але неадекватно маленька. Вони порадили, щоб я на цю пенсію не розраховував і накопичував сам. Що я і роблю. Така сама ситуація в Україні. Чи навіть гірша, бо економіка у нас слабкіша за німецьку.
Скільки відкладати
Скільки потрібно накопичувати? Рекомендації різні в різних країнах. Я відкладаю від 10 до 40% від свого доходу. Більшість моїх колег в США відкладають десь 15% зарплати. В Україні багато моїх друзів і колег не відкладають нічого. І це дуже погано.
Хвилюєшся про заощадження під матрацом? Відкривай депозит в надійному банку та отримай бонус від «Мінфіну»
Досить часто, коли я кажу про необхідність відкладати, мені заперечують. Мовляв «зарплата і так маленька, ми вже платимо відрахування в пенсійний фонд, а ти ще хочеш щоб ми додатково відкладали. Ти що знущаєшся?». Ні, я не знущаюсь. А говорю правду. Якщо нічого не відкладати, то на пенсії не будеш мати грошей. Це дуже погано, що зарплати маленькі, що пенсійний фонд в країні маленький. І саме тому потрібно розраховувати на себе.
Читайте також: Чи будуть українці отримувати пенсії через 15 років
Куди вкладати заощадження?
Для України це дуже складне питання, бо у нас не працюють ринки капіталу і інвестиції досить часто ризикові або не дають доходу. Я би не вкладав в нерухомість. Вона не достатньо швидко зростає в ціні. Але це моя персональна думка.
Я би поклав частину грошей на депозити, частину в ОВДП, і якщо є можливість, частину в міжнародні цінні папери. Законодавство це дозволяє, а інвестиційні компанії надають інструменти.
Коментарі - 40
Это основной вопрос. Можно откладывать и уже через 10 лет эти деньги сожрет инфляция, а мы говорим о накоплениях на 30+ лет.
Я ещё несколько лет назад писал, что на пенсию не рассчитываю.
К тому моменту как мне будет 60 возраст выхода будет 100 и страхового стажа нужно будет лет 80 и ещё пучок каких-то условий, которые нужно соблюсти/предоставить справки, выписки, чтобы её получать.
В общем логичнее рассчитывать на выигрыш в лотерею.
Уже давно и планомерно делается всё, чтобы люди до пенсии просто не доживали.
Это не касается однако судей, прокуроров, депутатов. Они, бедные, так урабатываются, что могут и в 40 на пенсию уйти (лично знаю один случай и в 37).
- хто ж Вам забороняє на себе розраховувати? )
Незрозуміло як Ви зробили висновок, що «рассчитывать на себя нельзя».
https://www.youtube.com/watch?v=LPhclNiv5JE
Стоимость криптовалюты достигла $12 300, за прошедшие сутки она выросла более чем на 4%. Аналитики уверены, что цена актива продолжит подниматься.
Мне кажется, что давать слово такому бывшему министру, который называл себя д**** — это дискредитировать издание СМИ.
https://www.youtube.com/watch?v=x8ySNvjyBjI&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфин», оставляйте комментарии с вопросами под видео
Никакие депозиты (от депозита толку ноль - долларовый имеет почти 0% - смысл в нем? гривневый тоже стремительно дешевеет, кроме того хранить деньги в гривне может только ненормальный), никакие фонды не являются надежными в нашей реальности с нашим законодательством и главное -исполнительной властью. Законы то есть, но они НЕ РАБОТАЮТ для простых людей.
Як показує ситуація на окупованій частині Донбасу, вкладення в нерухомість під здачу теж не завжди на 100% надійний варіант. Хоча, погоджусь, це варіант найнадійніший.
- який сенс переходити на пасивне життя в такому ранньому віці?
ОВГЗ — низкий процент, инфляция и государство рискованное на долгосрок
Ценный бумаги, только от 10 000$( меньше не выгодно), комиссии брокера, валотильность, и налоги с которыми не так и просто разобратся рядовому гражданину как платить в Украине доход от зарубежных компаний
Статья бред никакой конкретики