Новину про те, що Альфа-Банк має намір купити Універсал Банк Сергія Тігіпка разом із його флагманським проєктом monobank, швидко спростував і співзасновник мобільного банку Олег Гороховський, і пресслужба Альфа-Банку, пише Liga.net. Портал розбирався, чи були спроби здійснити сенсаційну угоду і скільки зараз коштує monobank. «Мінфін» обрав головне.
Скільки зараз коштує monobank і хто поклав на нього око
Угоди не було, але інтерес був
monobank — результат колаборації Універсал Банку Сергія Тігіпка і компанії Fintech Band від колишніх топменеджерів Приватбанку Дмитра Дубілета, Олега Гороховського та Михайла Рогальського. Він з'явився на українському ринку восени 2017 року. Фінансовим інвестором виступав і ексголова Привату Олександр Дубілет, який інвестував в компанію на першому етапі 38 млн грн, або приблизно $1,3 млн за курсом 2017 року. Це дало йому найбільшу частку в компанії — 33,74%.
У перший же місяць проєкт, який позиціонував себе як перший в Україні банк без відділень, залучив 30 тис. клієнтів. Зараз mono користуються 3,9 млн осіб.
На початок серпня 2021 року в структурі власності Fintech Band Олегу Гороховському, Михайлу Рогальському та Євгенії Кривенко належить по 17,18%, Дар'ї Букрєєвій — 9,81%, Вадиму Ковальову — 4,91%. Дмитро Дубілет вийшов із компанії у 2019 році після того, як став міністром у Кабміні Олексія Гончарука. На початку цього року частка Олександра Дубілета перейшла іншому його синові — Олексію. Фаундери Володимир Яценко і Людмила Шмальченко також вийшли з числа засновників.
Другий ймовірний учасник невдалої угоди, Альфа-Банк, належить російським бізнесменам Михайлу Фрідману, Петру Авену, Герману Хану, Олексію Кузьмичову і Андрію Косогову. Він володіє банками в Росії, Казахстані, Білорусі, Нідерландах і на Кіпрі. В Україні бізнесмени також володіють компаніями «Київстар» і «Моршинська».
Попередня топ-подія на банківському ринку була пов'язана саме з Альфа-Банком: материнська компанія фінустанови — люксембурзька ABH Holding — у 2016 році обмінялася активами з італійською UniCredit Group. В результаті Фрідман і Хан отримали від італійців Укрсоцбанк в обмін на 10% акцій всієї ABHH. Український Forbes оцінював цей обмін приблизно в $500 млн.
Альфа завершив поглинання Укрсоца у 2019 році і продовжив шукати варіанти розширення в Україні. Головна мета — наздогнати Приватбанк на банківському ринку. Після успіху monobank група дійсно розглядала покупку Універсал Банку, а також прицінювалася до української «дочки» російського Сбербанку, розповідає високопоставлений співрозмовник Liga.net у банківських колах.
Від обох варіантів Альфа-Банк відмовився. У випадку з monobank справа не дійшла навіть до переговорів, зазначив високопоставлений співрозмовник в керівництві Альфа-Банку. Співрозмовник, знайомий з обговоренням Альфою відповідних для покупки банків, відзначає, що банкіри самі відмовилися від більш предметних переговорів і з Тігіпко, і з Ощадбанком.
Читайте також: День народження mono: 10 невідомих фактів про банк
Як monobank став лідером ринку всього за три роки
Якщо в Універсалу, на базі якого працює monobank, все ж знайдеться зацікавлений покупець, йому, ймовірно, доведеться заплатити за нього близько півмільярда доларів.
«Я б оцінив банк за умови, що в ньому є проєкт monobank, в 9,6−11,7 млрд грн ($350 млн — 430 млн), або 2,4−2,9 власного капіталу. Без mono Універсал, судячи з фінпоказників, коштуватиме, як ліцензія (200 млн грн. — ред.) або навіть менше,» — говорить Євген Дубогриз, експерт CASE Ukraine та ексзаступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ.
Оцінку в «декілька сотень мільйонів доларів» раніше дав і Томаш Фіала, генеральний директор інвесткомпанії Dragon Capital. Ймовірно, це — не межа, оскільки mono ще не досяг пікової точки і ще може збільшити частку ринку, допускає Михайло Демків, фінансовий аналітик ICU.
«Можливо, зараз і не кращий момент для продажу monobank. Проєкт ще зростає і набирає клієнтів», — зазначив Демків.
Універсал Банк дійсно можна вважати найбільш прогресуючою фінустановою на українському ринку за останні кілька років. Січень-вересень 2017 року (до початку роботи monobank) закінчив з активами 5,016 млрд грн і посів 25 місце. Прибуток за весь 2017 рік становив 99,7 млн грн.
Після закінчення п'яти місяців 2021 року Універсал — другий за прибутковістю в усій банківській системі (1,3 млрд грн). І десятий — за обсягом активів (42,960 млрд грн).
Секрет успішного розширення — зручна IT-платформа, яку створювали люди, які працювали над функціоналом Приват24, агресивний маркетинг і лояльні умови для клієнтів: зокрема кешбек і пільгові кредитні періоди.
Минулого року Універсал заробив 686 млн грн чистого прибутку. 95% цієї суми згенерував monobank, писав український Forbes з посиланням на Тігіпка.
Читайте також:Анна Тігіпко: в izibank вже є понад25 різних сервісів для клієнта
За три з половиною роки колаборація monobank+Універсал принесла засновникам майже 2,5 млрд грн прибутку ($92 млн). Кредитний портфель фізичних осіб банку за цей період виріс в 10 разів — до 19,017 млрд грн, що зробило його другим роздрібним банком за обсягами після Привату і третім (після Привату і Ощад) — за кількістю активних платіжних карток.
Чистий прибуток тільки Fintech Band (разом із інвестфондом Тігіпко «Універсал ТМ» володіє правами на торгову марку monobank) у 2020 році склав 502 млн грн або приблизно $18 млн, свідчать дані системи ContrAgent.
Відповідно до звітності Універсал Банку за 2020 рік, на статтю «використання ПЗ» він витратив 690 млн грн або близько $25 млн.
Без урахування витрат на утримання IT-складової, доходи, які monobank приніс творцям, вже перекрили початкові інвестиції в проєкт: Fintech Band вклала близько $5 млн, розповідали засновники.
При цьому Універсал працює ефективніше за конкурентів. Порівнюючи із Альфа-Банком, який у січні-травні 2021 року заробив співставний чистий прибуток, банк Тігіпко поніс на 43% менше витрат: 2,1 проти 3,6 млрд грн.
Читайте також: Олег Гороховський: «Ми блокуємо близько 20−30 карт на день»
Дорогий банк з «приватівською» історією
Угод із продажем успішних фінансових проєктів на українському ринку не було останні десять років, зазначає Демків з ICU.
Кращим активом, який виставили на продаж, був Ідея Банк, вважає він. Але угода з продажу банку польським Getin Holding інвесткомпанії Dragon Capital приблизно за $50 млн (1,5 капіталу) зірвалася на початку 2020 року через коронакризу.
В іншому банківські M&A в Україні останнім часом не вражають. В одних випадках мова йшла про не зовсім здорові банки. Наприклад, продаж Віктором Пінчуком банку Кредит Дніпро Олександру Ярославському, коли фінустанову потрібно було докапіталізувати на $50 млн.
В інших — попередня оцінка банків не дотягувала навіть до еквівалента одного капіталу. Так, наприклад, було з Укргазбанком, 20% акцій якого IFC оцінила в $30 млн (весь банк — $150 млн, або половина капіталу) і з Ощадом, де ЄБРР запропонував орієнтуватися на $100 млн за 25% банку або $400 млн за все (також пів капіталу).
Чи може monobank коштувати дорожче? У теорії — так. Тим паче, що схожі за моделлю фінустанови за кордоном продаються за мільярди: британський Revolut нещодавно оцінили в $33 млрд, а російський Тінькофф Банк зупинився за крок від продажу корпорації Яндекс за $6 млрд. Як і monobank, вони позиціонуються як «банки у смартфоні».
У mono є послідовники, але todobank від Мегабанку, sportbank від Оксі Банку та izibank від Таскомбанку поки що не злетіли. Тому з огляду на унікальність для українського ринку, власники Універсал Банку/monobank можуть диктувати умови покупцям, вважає Дубогриз із CASE.
Але навіть у такої потужній позиції на ринку є нюанси.
«В Універсалу є проблеми, основні — роздрібна бізнес-модель, що вимагає додаткового капіталу через жорсткість вимог до оцінки кредитних ризиків для споживчих кредитів з боку НБУ. Друге і головне — велика залежність від проєкту monobank», — пояснює Євген Дубогриз.
Які ще труднощі можуть перешкодити вигідному продажу monobank? Хіба що «приватівський» бекграунд творців Fintech Band, вважає високопоставлений співрозмовник Liga.net у фінансових держструктурах. Всі засновники, крім Михайла Рогальського, були членами правління Приватбанку до націоналізації.
Всі троє на початку 2021 року одержали підозри у справі про шахрайство у Приватбанку. Співзасновники Fintech Band фігурують як бенефіціари однієї з компаній, на яку з банку виводилися гроші за декілька днів до націоналізації. Мова про 136 млн грн, або приблизно $5 млн.
Але офіційних підозр щодо Гороховського, Дубілета-молодшого і Рогальського немає, як і підстав стверджувати, що в Приваті дійсно було шахрайство — суди в Україні і за кордоном на $5,5 млрд тривають.
Коментарі - 90
Карточка для расчетов, депозитов и кредитов нет.
Нормальные и прозрачные у Альфы тарифы. За обслуживание карты — 200 грн в год один раз плачу.
Коммунальные, Розетка, моб связь — все платежи без комиссий.
Снятие/пополнение без комиссий (кстати пополнение карточки через Айбокс тоже бесплатно). И мгновенно в отличии от гос банков.
Моб приложение не дотягивает до Приват24 но вполне рабочее.
У мене теж,
Поповнення безкоштовне через термінали EasyPay, через iBox — з комісією.
Все решта сказане підтверджую.
Ну і наявність кешбеку, за рахунок якого цю комісію можна повернути (принаймні частково).
«Враховуючи відсутність комісії»
Если честно, вы реально заврались…
Бесплатное обслуживание подразумевает стоимость обслуживания 0 грн.
200 грн - платное обслуживание, чтобы вы не придумывали…
Може у вас якісь проблеми зі сприйняттям текстів, але сподіваюсь інші нормально зрозуміють.
P. S. Пакет «Platinum Black» уже недоступний для оформлення (про що ви чудово знаєте), а крім нього є і інші пакети без вказаної комісії (про що ви теж чудово знаєте).
«Пакет „Platinum Black“ уже недоступний для оформлення»
Если верить MaxTirpiz, то он и сейчас продолжает пользоваться выше названным пакетом, если платит 200 грн в год, цитирую:
«За обслуживание карты — 200 грн в год один раз плачу.»
Поэтому не стройте из себя дурачка — «недоступный для оформления» и «действующий пакет» — разные сущности.
А вообще меня раздражает ваше откровенное враньё,
например, о 10 копейках за годовое обслуживание карты «Хамелеон».
Неужели нельзя поменьше публично врать…
Я теж користуюсь пакетом Platinum Black, оформленим кілька років тому. Спробуйте зараз його оформити — може зрозумієте нарешті, що таке «уже недоступний для відкриття».
Може до вас доходить через слово — ну йдіть відпочиньте, може потім ще раз перечитаєте і зрозумієте все, як є.
Мене теж дратує ваша явна тенденційність і те, як ви перекручуєте зміст сказаного співрозмовником і приписуєте йому, те, що він не казав і при цьому ще маєте наглість звинувачувати його у брехні.
«например, о 10 копейках за годовое обслуживание карты «Хамелеон» — рахувати розучились?
Я пользуюсь картой Монобанк с конца 2017 года и не заплатил за этот период ни копейки — вот это реально бесплатное обслуживание, а не та фигня о которой вы пишите,
ссылаясь на ваш опыт обслуживания в Альфа-банке,
или то, что вы придумываете по карте «Хамелеон»,
даже не ознакомившись с тарифами на сайте банка…
Нравиться со мной пререкаться и спорить — нет проблем, в другой теме я публично озвучил своё предложение пари на деньги.
Предлагаю подумать и согласиться — заработате кучу бабла на ровном месте…
Повторюю для тих, хто у танку: покажіть у моєму коментарі про пакет «Platinum Black» слова «безкоштовне обслуговування». Не знайшли їх — не розводьте демагогію.
«Предлагаю подумать и согласиться» — подумаю. От період, який ви запропонували (з 01.09.21) не підходить — для існуючих клієнтів Альфи карта стане доступною для оформлення з 16.09.21. До цієї дати ще є час — якщо нічого не зміниться, то у другій половині вересня спробую її оформити, а до того може повна версія тарифів на сайті з`явиться — тоді і поговорим про парі.
Как надумаете, пишите…
Я не против немного заработать денег на шару…
Да и «Semenvekselberg» свой должок в 10 тысяч
так и не отдал, хотя проиграл пари вчистую…
Уверен, что и вы проиграете…
Это звездец, товарищи.
Звичайно, мова йде про власні кошти. Переказ кредитних — так, 4% комісії. Нічого дивного у цьому не бачу.
и продолжил искать варианты расширения в Украине.
Главная цель — догнать Приватбанк на банковском рынке.»
И от достижения этой главной цели российские владельцы
Альфа-банка отказываться не собираются…
Свои проекты, типа Sense SuperApp, и прочие плюшки для клиентов
не приносят желаемого прироста клиентской базы, а чтобы догнать Приват
надо купить либо Ощад, либо Универсал, либо Райф — или содействовать
антимонопольному разделению Привата на части…
Все другие варианты покупок и поглощений не принесут желаемого лидерства
российскому частному капиталу на украинском банковском рынке.
НБУ уже свернул пятилетнее рефинансирование укрбанков,
а покупать обменом акций, как это провернули с Укрсоцбанком,
однозначно не получиться…
ничего реально не решает,
если его фамилия не Коломойский.
А для покупки контрольного пакета денег нет
и НБУ уже не раздаёт рефинанс на пять лет
и всем подряд.
И это отличная идея. В первую очередь — с точки зрения национальной безопасности.
У нас, как и у россиян, идея развалить всё до основания
более предпочтительна, чем построить что-либо своими руками…
Неужели так стрёмно получать ежегодно миллиардные доходы
в госбюджет из прибыли Привата и так хочется перевесить
эти денежные потоки в карман частников.
«Я Вам уже писал, Вы посчитали, когда он „в ноль“ планирует выйти, с учетом вброшенного туда рефинанса?»
Срок окупаемости инвестиций
при приватизации Приватбанка — 15 лет.
Новая стратегия развития Приватбанка
предполагает срок окупаемости — 7 лет.
> при приватизации Приватбанка — 15 лет
Извините, Вы уже определились, его лучше оставить или лучше приватизировать, как Вы выше пишете? :)
82845392
«Извините, Вы уже определились»
Главное, чтобы вы сами определились — чего вы хотите…
«Просто в данном конкретном случае»
Развалив Приватбанк украинцы получат
нового монополиста в банковской системе
Украины — Альфа-банк (российский капитал).
Россияне будут в восторге от таких идиотов…
«Почему Альфа, а не, скажем, Райффайзен или Укрсиб?»
Потому что только у Альфы есть установка от номинальных владельцев с российскими паспортами стать розничным банком № 1 в Украине любой ценой…
Неужели не читаете новости на Минфине…
Форумным фанатам Альфа-банка государтсвенный Приватбанк
как кость поперёк горла…
Нет бы сидели в своём банке с российским капиталом и тихо радовались,
так нет же — надо обязательно что-нибудь развалить, да хоть государственный банк, лишь бы российский капитал Альфа-банка смог занять лидирующие позиции на украинском банковском рынке, ведь в Альфе строить что-то путнее так толком и не научились, а вот разваливать умеют без проблем…
Ага. Нехай і далі українці годують ту свору варягів, яка «править бал» у Приваті і витрати на утримання якої співставні з бюджетом невеликого міста.І які плювати хотіли на закони України, а також як на співробітників, так і клієнтів. Нехай і далі обманом «втюхуються» непотрібні послуги, не виконуються судові рішення, а «варяги», які керують Приватом і напевне вже вважають його своєю дойною коровою і далі гребуть бабло і виводять його на свої рахунки за кордоном. Вже навіть працівники Привату не витримують і починають заявляти про це на всю країну:
https://petition.president.gov.ua/petition/117952
Але мало кому до цього є діло — українці ж такі, побідкаються і за все заплатять…
«Нехай і далі українці годують ту свору варягів»
Ну, а пока лично вы кормите
свору российских владельцев Альфа-банка,
генерируя прибыль Альфе…
Хотя может российские собственники Альфы
вам милее, что так рьяно и бесплатно
за них заступаетесь в каждой теме…
Приват, как бы вы его тихо или громко ненавидели,
пополняет деньгами бюджет страны — как в виде налогов,
так и в виде дивидендов.
Поповнює Приват у першу чергу кишені членів Наглядової ради і Правління, про що вже й співробітники банку кричать на весь голос, тільки, звичайно, ви цього тихо-мирно не бачите і не чуєте:
https://petition.president.gov.ua/petition/117952
Ну, а кошти, які попадають до бюджету — успішно дерибаняться такою самою сворою провладних шакалів. Так що толку не так і багато.
«Хотя может российские собственники Альфы вам милее…» — ну, а чого ж… Фрідман — землячок, як не як…
«Поповнює Приват у першу чергу кишені членів Наглядової ради і Правління»
Блажен, кто верует, что у топ-менеджмента Альфа-банка уровень зарплат и бонусов соответствует украинской минимальной зарплате и однозначно меньше, чем в Привате…
Кстати, если вы полный профан в банковской системе и не в курсе, что зарплаты и бонусы членам наблюдательных советов госпредприятий, и госбанков в том числе, устанавливает Камбинет Министров Украины при заключении контрактов, то кто вам доктор…
И если деньги в бюджете кто-то дерибанит, то это не вина Приватбанка, хотя по вашей логике, Приватбанк виноват даже фактом своего существования…
Бідні заїзджі трудяги фінансових полів, приїхали сюди виключно із-за любові до України і перебиваються сяк-так на скромну зарплату, яку їм український уряд платить :))). Повеселили…
А тим часом бюджет на утримання цієї свори сягає вже бюджету невеликого міста — якщо вірити автору петиції. І про рівень корупції ви скромно промовчали.
«И если деньги в бюджете кто-то дерибанит…» — ні, це не вина Привата. Хоча, може і хтось з приватівців теж до цього причетний. Просто толку з приватівських виплат, якщо вони йдуть на будівництво палаців у Кончі-Заспі.
В Набсоветы банков выбирают по конкурсу.
Уровень зарплаты им устанавливает Кабмин.
Вас зависть гложет, что у них зарплата выше чем у вас — обращайтесь к главе КМУ со своими предложениями…
Подали бы свои документы на конкурс — может быть и вам повезло…
Лучше бы позавидовали Михайле из Альфы — её зарплата с бонусами будет повыше, чем в Набсовете Привата…
Члены Набсовета Привата получают зарплату в коммерческом банке, а не из бюджета страны — не знать таких элементарных вещей — позорище для финансового форума…
Мені своїх доходів достатньо, так що обійдусь якось і без Привата.
Щодо решти — я не маю бажання розжовувати вам прості і зрозумілі слова і тикати вас носом в те, що ви вперто ігнопуєте. Хочете робити вигляд, що не розумієте про що мова — ну продовжуйте… Хто вам доктор…
«Хочете робити вигляд, що не розумієте про що мова — ну продовжуйте…»
Растолкуйте плиз, по какой статье бюджетных расходов проходит зарплата членам Набсовета Привата — а то бросаетесь общими фразами про какие-то бюджеты, а толком ничего объяснить не можете.
Кстати, о фактах коррупции надо сообщать в правоохранителньые органы, а не в петициях президенту…
И в продолжение — решение о сокращении количества отделений и сокращение персонала — это придумал собственник Привата в лице Кабмина в обновлённой стратегии развития банка, и Набсовет его будет выполнять, так что не стоит всех собак вешать исключительно на Набсовет Привата…
До чого тут статті бюджету…
Ви хочете вчергове за допомогою своїх словесних «фінтів» завести дискусію в сторону і вибілити свій любий Приват — я сьогодні не маю настрою з вашими словесними «кознями» боротись.
Я думаю, ви і так прекрасно зрозуміли все, що я хотів сказати. Якщо ж дійсно ні — важкий випадок, але може спробую колись розжувати…
«о фактах коррупции надо сообщать в правоохранителньые органы…» — ну от і порадьте це автору петиції.
«так что не стоит всех собак вешать исключительно на Набсовет Привата…» — і чого ви за них так топите? Ваші родичі чи місце собі в наглядовій раді Привата пробиваєте?
"
>Без урахування витрат на утримання IT-складової, доходи, які monobank приніс творцям, вже перекрили початкові інвестиції в проєкт: Fintech Band вклала близько $5 млн, розповідали засновники.
Ах яке цікаве співпадіння тут у нас))
А что, остался хоть один человек, который верит, что Дубилет-младший просто технический работник и ни о чем не знал? :))
У нас очень многие до сих пор верят в то, что Зеленский ничего не знал о выводе денег из Привата на его частную фирму в сумме $47 млн.
И ведь прокатывает до сих пор — и не знают и не хотят знать…
Кстати, ИТ-директор банка не обязан знать тонкости кредитных договоров, которые обсуждаются без его участия на кредитном комитете банка — у него и своих
ежедневных проблем хватает.
Конечно-конечно, особенно если его папа — глава правления ;)
по всем своим производственным вопросам
каждый вечер, даже если вы уже давно
не живёте вместе в одной квартире…
ни одного уголовного дела против «младшего».
Может действительно, сын за отца не отвечает…
Кто же хочет выйти на самого себя в итоге?
«Учитывая...»
Если есть преступление — окрывают уголовное дело.
Нет уголовного дела — значит и преступления не было.
Против Дубилета-старшего ведь нашли компромат,
так в чём проблема возбудить уголовное дело против
Дубилета-младшего, если у каждого участника обсуждения на форуме Минфина масса компромата на Диму — а прокуратура ничего об этом не знает…
> по всем своим производственным вопросам
Мне кажется, Вы чего-то в этой жизни не понимаете :) На всякий случай: я, например, достоверно знал о готовящейся национализации еще тогда, когда Дубилет-младший вовсю писал в фейсбучеке, что все ок и ничего не будет. А я вообще никакого отношения к «Привату» не имею и не имел :)
Ну и каким боком ваше знание о будущей национализации к обмену информацией, содержащей банковскую тайну, между Дубилетами — «старшим» и «младшим».
Кстати, мне тоже иногда перепадает некоторая инсайдерская инфа из разных укрбанков, но я не вижу смысла всегда и публично её озвучивать.
Таким, что если Вы действительно веруете в отсутствие коммуникации по таким ключевым вопросам между отцом и сыном, и в неиспользование ее по назначению, а не пытаетесь троллить, мне Вас искренне жаль :(
«если Вы действительно веруете в отсутствие коммуникации по таким ключевым вопросам между отцом и сыном…»
Ни один здравомыслящий отец не будет посвящать своих детей в уголовно наказуемые схемы воровста денег — только полные кретины будут «вмазывать» своих детей и подвергать их опасности уголовного преследования.
«мне Вас искренне жаль :(«
Оставьте свою жалось при себе,
ведь вы ничего не понимаете
во взрослой жизни и
воспитании детей…
Угу, но переписывать на него «втемную» юрлиц для этих целей, да. Я понял идею :)
> ведь вы ничего не понимаете
> во взрослой жизни и
> воспитании детей…
Вижу-вижу, Вы-то явно дока в этом :))
«но переписывать на него „втемную“ юрлиц для этих целей, да.»
Неужели свечку держали,
когда папа на сына «в тёмную»
фирмы переписывал…
Продолжайте своё сочинительство
в том же духе…
Команды от не очень умных верующих в Дубилетов не принимаю, извините :)
«Вы нам лучше с цифрами расскажите
когда отобьется рефинансирование Привата.»
При национализации Приватбанка срок окупаемости
инвестиций планировался в пределах пятнадцати лет.
Сейчас этот срок уменьшили до семи лет.
Цифры прибыли Приватбанка по годам
сами сможете найти в открытом доступе
да и просуммировать тоже …
«Т.е. вот совсем совсем мертвый банк внезапно отбил все рефинансирование за 7 лет?»
Если в мёртвый банк влить 155 млрд гривен, то он будет живее всех живых…
Или вы не вкурсе докапитализации национализированного Приватбанка на такую огромную сумму…
Похоже, действительно не вкурсе, если докапитализацию называете рефинансированием…
«Приват был выкуплен государством за 1(одну) гривну.»
А чего все противники Привата так всираются
о каких-то 155 млрд грн,«влитых» в виде ОВГЗ в Приват.
Вот бы и убивались за одну бюджетную гривну…
Приват выкуплен Минфином у ФГВФЛ за одну гривну,
а затем несколько раз был докапитализирован ОВГЗ согласно соответствующим постановлениям Кабинета Министров Украины…
Даю ссылку на одно из таких Постановлений КМУ.
https://www.kmu.gov.ua/npas/249763412
Если захотите, остальные найдёте самостоятельно…
Конечно суть не в терминологии, а её применении в конкретных случаях.
Переоценка активов (залогов) была проведена по европейским принципам и коснулась всей банковской системы, а не одного Привата…
Другие укрбанки успешнее справились с этим.
Да и Коломойскому с Боголюбовым давали время для докапитализации Привата и переоформления «бумажных» залогов на реальные…
«Активы это собственно кредиты.»
Необслуживаемые фирмами Коломойского
кредиты — самые что ни на есть активы,
И таких «активов» в Привате 90%
Ну так и начинайте изучать с того места чем откличается докапитализация банка от кредита рефинансирования НБУ…
Хотя для своих текстов у вас всегда есть оправдание, цитирую:
«Не суть в терминологии сейчас.».
Ну тогда и вы пишите по сути — о неослуживаемых кредитах юридических лиц, подконтрольных Коломойскому и Боголюбову, и о выводе денег из Привата на кипрские офшоры, в том числе и на фирмы, подконтрольные ныне действующему президенту Зеленскому…
Кстати, и США и Израиль очень хотят допросить Коломойского по судебным искам о неуплате налогов и отмывании денег, выведенных из Привата…
«Где списание того мусора в активах?»
Открывайте балансы Приватбанка,
начиная с 2016 года и изучайте самостоятельно,
не забывая внимательно читать сопроводиловку.
Либо внимательнее читайте новости на Минфине — тут
иногда публикуют и такую информацию…
Возможно вы в курсе, что после списания всякие КРУ, прокуратуры, налоговые и прочие контролирующие органы могут приписать умышленное нанесение ущерба государству и притянуть за уши уголовную статью, поэтому в госбанках с очень большим скрипом списывают невозвратные кредиторские долги компаний-банкротов а также неликвидные залоги, пытаясь хоть какие-то копейки отсудить в хозяйственных судах либо получить в виде выручки от продажи…