Міжнародний валютний фонд відмовився надавати Україні транш кредиту на $700 млн через низку причин. Зокрема, українська влада повинна ухвалити низку законів. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму Україна 30, пише РБК-Україна.
Відмова МВФ. Президент пояснив, чому Україна залишилася без $700 мільйонів
Як зазначив Зеленський, Україна знаходиться в програмі МВФ, за якою вже отримала $2,1 млрд.
«Ще у нас два транші. Всього в цій програмі три транші: $700 ще мільйонів і ще $700 мільйонів. Зараз повинні вони були надати дату, коли буде виділений другий транш ще $700 мільйонів. Програма не виконана через деякі речі», — сказав він.
Що не виконала Україна
Серед причини невиконання програми Зеленський назвав закон про Вищу раду правосуддя (ВРП). Втім, відповідний законопроєкт ВРП, а також законопроєкт про НАБУ вже зареєстровані, зазначив він.
Читайте також: Місія МВФ завершила роботу в Україні. Результат — потрібен більший прогрес
«Є ще декілька економічних законів, які повинні ми зробити. Така домовленість», — сказав президент.
Відносини з МВФ
Зеленський заявив, що українська влада має нормальні відносини з МВФ, однак їм заважають деякі лобісти.
«Я вважаю, що всередині України нам ніхто не допомагає з цією темою, а навпаки, я знаю, що багато людей, багато лобістів працюють окремо з МВФ, розказують, що тут відбувається в Україні, ай-яй-яй, тут таке, таке страшне», — сказав він.
Водночас президент повідомив, що не збирається виконувати деякі вимоги МВФ.
Читайте також: Марченко: «Для нас ключовий базовий сценарій — те, що ми у програмі з МВФ»
«З іншого боку я можу сказати, що ми будуємо незалежну Україну. І деякі речі, які хочуть ті, чи інші наші західні партнери, я їх розумію, з деякими речами ми погоджуємося, а з деякими ні. Тому що я гарант Конституції, я захищаю незалежність України, незалежність у всій мірі цього слова», — заявив Зеленський.
Передісторія
- 13 лютого віртуальна місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася без ухвалення позитивного результату про такий перегляд.
-
11 січня, після новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
-
21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку.
-
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому — березні 2021 року.
Коментарі - 28
Объяснил это когда человек озвучивает какую-то логическую цепочку, например говорит «мы вместо принятия закона о Высшей совете правосудия приняли очередной закон про евробляхи который не решает проблему евроблях».
— Почему нет дождя?
— Потому что нет туч.
Вот это не объяснение. Ну или объяснение для маленького ребенка который только изучает базовые вещи. Для взрослого человека допустимыми вариантами объяснения могут быть «Потому что зима и на улице -20» (хотя тоже вопрос насколько взрослый адекватен) или «Потому что пришел антициклон с Атлантики».
А вот если дело коснулось борьбы с коррупцией, то «с кредитом можно и подождать, на крайний случай напечатаем ещё ОВГЗ»
:)
Но судя по депо ставкам (особенно валютных) в гос. банках, деньги госсударству определенно не нужны, куда интересней сам процесс торгов и то что можно под этим соусом протянуть в ВР.
Главное понимать, что к НАБУ, «анти"коррупционным судам и прочим фиктивным организациям, возникающим в процессе, это не имеет никакого отношения.
У населения куча бабла в матрассах в т. ч. в валюте, при этом тот же гос. банк Приват поставил ставку по валютным депозитам 0,01% годовых, чем однозначно дал понять народу, что валюта его не интересует вообще, как в принципе и грн, т.к. % по ней не перекрывает даже инфляции. При этом «выгодней» брать в МВФ, продавать ОВГЗ и т. п., платя за границу проценты за пользование этими деньгами.
Банки могут закрывать все отделения, увольнять персонал кроме хедофиса, и жить за счёт ОВГЗ.
«Банки могут закрывать все отделения, увольнять персонал кроме хедофиса, и жить за счёт ОВГЗ«
Это Вы вообще к чему написали, я писал о том где брать деньги банкам, а не куда их вкладывать. Если у Вас есть много денег и такой ум, то скажу, что не обязательно вообще открывать банк, и не тратить денег на хедофис, можете просто купить ОВГЗ.
Я? Матроскин, закусывай. Я ни с кем не спорил.
===Я писал о госсударстве, которое по непонятным причинам предпочитает брать кредиты за рубежом
А про Приватбанк я написал что ли? Я эту фразу и дополнил. Ты уже поменял мнению по поводу ставок Приватбанка что собрался со мной о чём-то спорить при том что я вообще-то поддержал твою мысль?
Чуваааак, это был сарказм, ирония, злой юмор. А не утверждение что так надо делать.
Ещё раз — закусывай. Меньше казаться будет.
А то они без тебя не знают где им деньги брать, и даже не подозревают что у населения куча валюты которую оно охотно отнесло бы в банки.
Да ты просто глаза банкам открыл!
А вот гос. облигации — наоборот.
С валютными ОВГЗ — банк больше заработает на спекуляциях на межбанке.
Я дальше не понимаю механизм, куда идут деньги. НБУ вроде ЗВР управляет и делает платы по кредитам с ЗВР. А как они могут в бюджет перечислить — не понимаю.