Державний пенсійний фонд Норвегії (NBIM), найбільший суверенний фонд у світі, продав увесь свій портфель компаній, що займаються розвідкою і видобутком нафти, зробивши великий крок убік від викопного палива. Про це повідомляє Bloomberg.
Суверенний фонд Норвегії продав усі свої активи, пов'язані з нафтою і газом
Чому фонд відмовився від нафти
Портфель вартістю близько $6 млрд був повністю закритий до кінця 2020 року, повідомив заступник генерального директора фонду Тронд Гранде. Цей крок завершує багаторічний процес скорочення впливу гігантського інвестора на сектор, який визначав економіку Норвегії протягом більшої частини останнього півстоліття.
Гранде виступив із заявою після того, як фонд виявив збиток приблизно в $10 млрд від нафтогазових холдингів у 2020 році. Фонд продовжує володіти інтегрованими нафтовими компаніями, однак відмовляється коментувати розмір портфеля по розвідці і видобутку нафти.
Нафтовий фонд, як і раніше, володіє акціями інтегрованих нафтокомпаній, зокрема Royal Dutch Shell Plc.
Фонд добробуту Норвегії почав відмовлятися від нафти і газу більше трьох років тому. У той час планувалося диверсифікувати галузь, в якій економіка Норвегії була надто вразлива з метою усунення основного фінансового ризику.
Читайте також: Найбільший у світі суверенний фонд заробив понад $120 мільярдів
Скільки фонд заробив у 2020-му
В цілому минулий рік був одним з кращих років для інвестора, коли загальний портфель приніс майже $123 млрд прибутку, зокрема завдяки його технологічним операціям.
Цей результат збільшив його розмір до рекордних $1,3 трлн, або $240 тис. на кожного з 5,4 млн норвежців. Прибутковість фонду склала 10,9% річних, а основні гроші принесли вкладення в технологічні компанії США.
Нагадаємо
- Державний пенсійний фонд Норвегії у 2019 році заробив рекордні $180 млрд завдяки ралі на фондових ринках.
- На кінець 2020 року вартість фонду становила 10,914 трлн норвезьких крон. Вкладення в акції дорівнювали 72,8% інвестпортфеля, в облігації — 24,7%, в нерухомість — 2,5%.
- Державний пенсійний фонд Норвегії було створено в 1990 році. На даний час йому належать близько 1,5% усіх акцій у світі, він володіє частками в більше ніж 9,2 тис. компаній з 74 країн. Найзначнішу частку в портфелі займають папери Apple, Microsoft, Alphabet, Nestle і Amazon.com.
Що відомо про суверенні фонди
Активи суверенних фондів добробуту становлять приблизно 75% світових активів у сумі понад $5,8 трлн, де за обсягом активів помітно лідирує суверенний фонд Норвегії.
Активи найбільших суверенних фондів добробуту, початок 2020 року, $ трлн
Суверенний фонд | Сума активів |
Державний пенсійний фонд Норвегії глобальний | 1,099 |
Китайська інвестиційна корпорація | 941 |
Управління інвестицій в Абу-Дабі | 697 |
Орган з інвестицій у Кувейт | 592 |
Грошовий орган Гонконгу | 509 |
GIC Private Ltd, Сінгапур | 440 |
Національна рада фонду соціального захисту Китаю | 438 |
AFE Investment Company, Китай | 418 |
Temasek Holdings, Сінгапур | 375 |
Катарський інвестиційний орган | 328 |
Разом | 5,837 |
На Міжнародному форумі суверенних фондів добробуту (IFSWF) у Лондоні 23 квітня 2020 року було визначено орієнтири щодо дослідження перспектив довгострокових власників активів та їх реакції на кризу, спричинену пандемією covid-19.
Коментарі - 70
— уточніть, що саме «нам» потрібно?
Активи фонду розміром $1.3 трлн?
Керівництво фонду, яке забезпечило зростання активів майже на 10% за рік?
Влада, що змогла організувати некорумповане керування фонду з активами $1.3 трлн?
Народ, який зміг обрати таку владу, що змогла організувати некорумповане керування фонду з активами $1.3 трлн?
Я уже предложил свои идеи здесь
https://minfin.com.ua/2021/01/22/58933822/#com4033205
«Выбирайте группы активов, вычисляйте общую прибыль, включая дивиденды и проценты, рассчитывайте среднюю годовую доходность и коэффициент Шарпа, смотрите на историческую кривую ПиУ, и вы найдёте баланс, который обеспечивает приемлемое вознаграждение за риск»
Начинайте попробовать с 10млн долларами, и оттуда развивайтесь.
Не может быть коррупции, если стратегия диверсификации всем известна, и это будет мандат фонда. Это как стратегия валютных интервенций НБУ, которую он публикует.
В Украине коррупция может быть везде, где только можно (и где нельзя, там особенно).
— тобто на вашу думку якщо для українського державного фонду написати документ «Стратегія диверсифікації» і опублікувати її в газеті «Урядовий кур'єр», то корупція в фонді вмить зникне? :)
Что б вы ни делали, я не представляю, как результат может быть хуже чем сейчас, особо если вы начнёте с маленьким портфолио чтобы контролировать и наблюдать над механизмом инвестирования. Во-первых, ставки ОВГЗ выше чем ставки депозитов, и пенсионеры начнут получать ставки ОВГЗ. Во-вторых, инвестирование ПФУ непосредственно снизит ставки ОВГЗ и премию над учетной ставкой.
— я не знаю, в якій інформаційній бульці ви існуєте, що вам нічого невідомо про корупцію.
Але маючи думку «я не представляю, как результат может быть хуже чем сейчас» невже єдине пояснення, яке вам приходить в голову — це відсутність оприлюдненої стратегії диверсифікації?
«Надо так или иначе что-то делать«
— я ж теж про це, що потрібні зміни.
Тільки я на відміну від вас вважаю, що одного рішення «створити фонд і написати для нього стратегію диверсифікації» аж ніяк недостатньо для змін.
Мы недавно упомянули об одном из таких фондов — АРК Инвест, который заработал 160% год за годом, публично заявляя о всех инвестициях ежедневно.
Стратегия диверсификации — в первой очереди, это выбрать смесь рискованных активов с облигациями развитых стран, как я объяснил в ссылке наверху.
Тільки цих очевидних знаннь неіяк недостатньо для змін українських корумпованих реалій.
И ещё, прошу четче объяснить что вы имеете ввиду насчёт коррупции, или обращайтесь к АМКУ, если вы знаете подробности. По-моему, расплывчатые жалобы на коррупцию не помогают, и это не причина застрять.
— геніально! :)
Тільки ви не озвучили, хто саме має діяти, щоб у нашої держави з’явився суверений фонд, аналогічний за ефективністю до норвезького.
Это, конечно, НБУ, который управляет ЗВР Украины.
«Внутренний фонд, Государственный пенсионный фонд Норвегии, управляется Folketrygdfondet. Глобальным инвестиционным фондом управляет Norges Bank Investment Management (NBIM), входящий в состав Центрального банка Норвегии от имени Министерства финансов.»
«Основными задачами SAFE Investment Company являются получение прибыли от инвестиций, увеличение диверсификации активов и уменьшение подверженности Китая колебаниям курса доллара США. С 1997 года все операции SAFE осуществляет Народный банк Китая (НБК).»
Через 2 місяці вже буде 30 ркоів як не діє.
Що далі?
Писать на форуме, как мы делаем, чтобы НБУ это читал.
Подать заявку на работу в НБУ и начать работать там, чтобы изменить систему изнутри.
— виходить толку від того, що ви там собі думаєте ніякого — суверений фонд в Україні не з’явиться від одних думок що треба діяти.
А вы звонили НБУ? Я уверен, что 99% на этом форуме знают больше украинцев, которые работают в финансовой сфере, чем я. Я озвучил, кто должен действовать. И что дальше? Это чья вина, если ничего не происходит?
знатоки, блин…
— а що ж ви зробили в цьому напрямку, крім допису «я думаю, что надо действовать» на форумі?
«А вы звонили НБУ?«
— ні, бо я, на відміну від вас не вважаю наївно, що таким дзвінком можна добитися створення суверенного фонду.
Потому что НБУ имеет полномочия создать такой суверенный фонд. Вы хотите писать, что вы хотите конкурировать как НПФ? Для этого тоже нужны деньги, и также связи с людьми в правительстве и регулятором (НБУ).
Ballistic
А если все звонят? :-) Не хотите даже попробовать и поделить свой опыт? Конечно, с кем я разговариваю, зелебобики (?), которые только хотят писать на форуме почему невозможно делать ничего, и всё невозможно, потому что коррупция и всё плохо! :-)
— yarg, розкажіть теоретику lika197 як все тут у нас насправді :)
— більшість українців як ви, тільки теоретичними думками «багатіють», а потім обирають собі президента з серіалу :)
Это главная разница между нерелигиозными и религиозными. Нерелигиозным просто на* не нужны соотечественники (в рамках того, что другие не мешают им жить), все — соперники друг другу :-) Для нерелигиозных, нет цели, кроме личного богатства и семьи :-)
З релігійними розбагатіти в цьому світі не вийде, бо справді релігійних не цікавить багатство на землі Матвія 6:19−20 :)
https://www.sefaria.org/Bava_Kamma.37b.12?lang=bi&with=all&lang2=en
https://www.sefaria.org/Sanhedrin.57a.16?lang=bi&with=all&lang2=en
https://www.sefaria.org/Bava_Metzia.24a.14?lang=bi&with=all&lang2=en
https://www.sefaria.org/Bava_Kamma.113a.21?lang=bi&with=all&lang2=en
"Можно бесконечно"
— нєнада :)
вы приведите что-то из реального мира. Например свои, китайские религиозные законы.
Потім запевняли, що потрібно діяти і дзвонити в НБУ.
А тепер виявилося, що традиційні релігійні закони українців не вписуються «багатство та успіх».
Мені вже складно утримувати нитку дискусії, тому пропоную зупинитись :)
Мне кажется, легче быть евреем. Хорошо, прекратим, я давно понял, что вы оба граждане, но только хотите болтать, а позвонить НБУ или как-то действовать не собираетесь :-)
— ідея (маячня) ваша, але дзвонити пропонуєте іншим?!
Зручна позиція :)
Так себе это представляете?)
И при этом не чувствуете разницы между ПФУ и инвестфондом, в который размещались нефтяные сверхдоходы Норвегии?)
При чём здесь нефтяные доходы, здесь только отсутствие знания или лень :-)
За проф. непригодность)
Та легче с 5 гривнами зарабатывать, знаем)
Притом, чтоб инвестировать, надо чтоб было что инвестировать)
А ПФУ — банкрот.
Конечно, если у вас нет 5−10 млн долларов, невозможно заниматься этим самостоятельно. И у меня нет 5 млн долларов, потому что я начал с нуля.
Я не банкрот, я могу уйти в отставку, но всё равно я не могу конкурировать с «рогами, копытами, и партнерами» и их индусами. И работать бесплатно не собираюсь. Вот нашёл себе лучше занятие: писать на минфине.
Потому вы решили понаехать в Украину?)
И чтоб наши чиновники с олиграхами не успевали их разворовывать)
А еще — с 500?)
А сделать настоящее, важное и полезное дело для страны — «не-не-не, мы не могём. Нам дядя Сэм не велит».
Свежий пример:
пока наши чиновники и эксперды бурно рассуждают про создание производства «зеленого водорода» и как это будет выгодно Украине, в соседней стране-агрессоре уже строят промышленные установки по пр-ву водорода и топливных элементов (ТЭ) на нём. Магаданская обл. уже экспортирует водород (пусть и не «зелёный») в Южную Корею и Японию.
ну я примерно этого и добивался. Спасибо.
…
«Фонд продовжує володіти інтегрованими нафтовими компаніями…»
Шизофренія — дуже небезпечна хвороба!