Кабмін хоче, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Нацбанку, або надавав гарантії, що гроші будуть доступні лише у випадку надзвичайної ситуації. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Der Standart.
Кабмін хоче змінити формат співпраці з МВФ
«На даний момент МВФ надає гроші безпосередньо в бюджет для фінансування дефіциту. Ми хочемо, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації… Але ми хочемо змінити формат співпраці», — зазначив він.
Марченко наголосив, що пряме фінансування держбюджету з боку МВФ має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною від своїх запозичень.
Читайте також: Місія МВФ відновила роботу в Україні
«МВФ важливий як інституційний кредитор, а не через суми грошей, які він надає. Більшу частину грошей ми позичили на міжнародних фінансових ринках. Однак на поточному етапі розвитку країна потребує допомоги МВФ, і ми робимо все можливе, щоб продовжувати співпрацю та виконувати умови програми», — зауважив він.
Міністр зазначив, що Україна все ще залежатимеме від МВФ у 2021 році, щоби продовжувати співпрацювати з Євросоюзом і Світовим банком та позичати гроші на ринку за прийнятними процентними ставками.
Він також заявив, що Україна хоче отримувати відповідну фінансову допомогу від ЄС.
Читайте також: Україна очікує отримати транш від МВФ в лютому-березні — Шмигаль
Нагадаємо
- 21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія буде працювати в форматі онлайн-зв'язку. Після завершення новорічних свят місія продовжила роботу.
-
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.
-
Україна планувала до кінця 2020 року отримати ще два транші від Міжнародного валютного фонду по $ 700 млн.
-
12 червня 2020 року Україна отримала $ 2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Коментарі - 29
Про це він сказав в інтерв'ю австрійському виданню Der Standard, переклад якого оприлюднений на сайті Мінфіну.
«Немає жодної причини навіть задавати питання про це. В даний час немає економічних причин дефолту, а також ми не передбачаємо їх настання у 2021 році», — сказав він.
Як зазначив Марченко, Мінфін знає як фінансувати дефіцит бюджету 2021 року.
«Найбільшу суму, трохи більше двох мільярдів доларів, ми повинні будемо повернути у вересні. До цього часу ми знайдемо варіант рефінансування», — зазначив міністр. Хто дозволить нелохам оголосити дефолт? Дефолтна зе-влада.
Шож робити
Може змінити формат
Може написати у Спортлото
Тому в цілому ідея та сама — співпраця з МВФ відкриває шлях до дешевших грошей.