Кабінет міністрів вирішив встановити ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр з 1 лютого. Відповідне рішення схвалене на сьогоднішньому засіданні уряду та нараді під керівництвом президента України, пише Finclub.
6,99 за кубометр. Кабмін обмежив ціну на газ для населення
Що вирішили в Кабміні
«Ціни обмежуються у зв'язку з карантином, а також через різке й непомірне зростання біржових цін на газ у зимові місяці. Деякі облгази сьогодні вже продають газ побутових споживачів по 10 грн і навіть більше. Під час карантину ціна не буде перевищувати 6,99 грн за кубометр», — заявив під час засідання прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Тариф у 6,99 грн/куб буде діяти для всіх побутових споживачів до кінця карантину або опалювального сезону.
За словами прем'єра, на сьогоднішній день — це найнижча біржова ціна в Україні.
Він повідомив, що сьогодні на нараді під керівництвом президента Володимира Зеленського досягнуто рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ.
Читайте також: Зміна постачальника газу. Як не втратити субсидію
Зокрема ухвалене рішення про зменшення ціни на газ нижче ринкової, що означає зниження в платіжках на понад 30%.
За словами тимчасового виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення має бути впроваджене й повністю запрацює вже з лютого.
«Тобто з 1 лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Можу сказати, що за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище ніж 9600 грн. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 грн», — пояснив Вітренко.
Шмигаль доручив Міністерству енергетики та іншим відомствам підготувати відповідний проєкт постанови уряду.
Читайте також: На скільки подорожчає газ в січні 2021 року
Передісторія
Газ для побутових споживачів у 2020 році подорожчав на 56,3%. В грудні ціни на газ зросли в 1,5 раза.
12 січня на нараді в Офісі президента України був сформований механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу для населення. Також напрацьовані способи зниження тарифів на газ.
Коментарі - 70
І вакцину літом можна було законтрактувати Pfizer по 10 доларів. І, головне, гроші були, принаймні на коронавірус. А тепер, шановні громадяни, жуйте новенький асфальт і чекайте китайської вакцини по 504 грн десь у другій половині року?
Меня вот вопрос другой волнует — если у меня годовой тариф по 6,44 — то это мне теперь с февраля больше платить?
Рынок газа как раз и должен по своей сути убирать наглых морд с 200% маржой. Люди просто должны переходить к другим поставщикам. Подозреваю — это и есть причина закона — народ все больше стал разбираться и уходить от облгазов. И чтобы остановить этот процесс — приняли закон.
Ибо какой в нем смысл, если есть поставщики с меньшим тарифом, чем предлагается в законе?
данное помтановление коснется месячных тарифов.
но опять же, это верхняя планка. Думаю поставщики будут предлагать меньшие тарифы, чтобы к себе заманить
Ще у грудні 2019 року Президент України Володимир Зеленський анонсував зниження тарифів для людей на майже 50%, але щось пішло не так…
Но это ж делать что-то надо, и думать кголовой на выборах. Как легко обмануть «народ», достаточно просто сказать «мы снизим тарифы»…
Пока «в народе» будет доминировать абсурдная идея «низких тарифов», этот «народ» 100% будет жить в нищете.
Халва?
Но это ж «ты шо, самый умный?», да? Лучше давайте проголосуем за тех, кто «снизит тарифы», заживём же, денег же станет на всё хватать сразу, при низких тарифах-то.
Есть ли какие-то государства, в которых низкие тарифы, и так ли хорошо живётся при низких тарифах почему-то никто не хочет задумываться. Да и вообще, думать, похоже, очень непопулярное занятие у нашего «народонаселения»
С удивлением обнаружил недавно, что даже среди людей помоложе всё ещё (редко) в ходу слово «получка». Вот эти копеечные тарифы (и такие же копеечные ЗП) из тех же времён, когда была «получка».
Самая реальная схема при текущих обстоятельствах — рыночные тарифы и субсидирование тех, кто не в состоянии платить. Уж никак не вот такие вот «установления граничных цен».
У подавляющего большинства тех, кто не в состоянии платить по рыночному тарфифу, есть достаточно времени и сил походить по соответствующим инстанциям (очень многие из них вообще обожают очереди, без шуток). А у тех, кто пользуется выгодами от нерыночного ценообразования при наличии всяких «граничных цен», на это времени нет, да и доказать, что они неспособны платить, крайне сложно.
Тем более, когда так хорошо ложатся в сознание обывателя такие простые и понятные (и настолько же нереальные) вещи как «а мы снизим тарифы!»
На жаль, через відсутність навички побудови навіть найпростіших причинно-наслідкових зв’язків величезна частина моїх співвітчизників, ведучись на всілякі цяцьки, своєю тупою масою постійно гальмує розвиток як свій, так і суспільства, і держави в цілому.
Опять пыль в глаза пускают
Це перемога зеленых однозначно.
«…Знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими (зима 2020−2021 років) зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде дійсно окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які кошти будуть виділені. Це точно буде не за ваші кошти», — заявив тоді Зеленський.
Втім, «раптове» та значне зростання тарифів на тепло, електроенергію та газ, все ж таки, відбулося, що справедливо обурило суспільство.
У зв’язку з цим Президент, уряд та Верховна Рада почали похапцем «шукати вихід із ситуації» — майже, як у відомому мемі: «Давайте вже після свят». Балаболи-популісти і нелохи з непрофанами.
https://www.unn.com.ua/uk/news/1911792-tarifne-dezhavyu-vid-vladi-zelenskiy-sche-rik-tomu-obitsyav-zniziti-tsini-ale-schos-pishlo-ne-tak
Не подобається, нитіки, платіть далі по 9,5 за куб. І країна і я особисто був би радий, щоб ті, кому не подобається зменшення ціни платили більше
Вы клоуны даже арифметику не осилили?
нак 7.22, у остальных более мелких есть даже дешевле.
округляем до 7.50, 50 копеек от 7.50 это сколько процентов? 30?
это новая математика зеленского или витренко?
а когда коболев за миллионные премии рапортавал что рынок газа открыл, конец газовому рабству и прочий бред, мозгов не хватало подумать что цена на рынке может хорошо вверх уйти?
не, у страны с такими клоунами во власти будущего быть не может.
Загальнодоступна інфа, що відрепортований «запуск ринку газу» це одна з головних вимог МВФ для продовження співробітництва. При чому відома вже давно,
Чи може як ви кажете, «мозгов не хватало подумать»?
есть математика в младшей и средней школе, алгебра в старшей (как наука о числах, их свойствах и отношениях)
Но при этом — Браво, пане президенте, цэ перемога! Дякуемо!
Чувствуется школа одного известного еврея из Днепра.
«Уряд Шмигаля за ініціативою президента розробив схему зниження тарифів на газ на 30%. Тепер українці отримуватимуть три платіжки за газ:
— власне за газ, ціна знижується більш як на 30%
— за транспортування газу, тут все по старому, це — „пайка“ фірташа — священа корова
— платіжка за зберігання газу. Щоб в час пікових цін на газ дати 30% знижку, його ж треба було закупити літом і десь зберігати? Вартість зберігання — 30% від вартості газу. За кожен місяць зберігання. :)»
По суті реформа Нафтогазу часів Порошенка скасовується, апетити ростуть…, одних доріг для роспилу зелені вже замало…
А вовсе не население.