Європейський Союз висловлює стурбованість щодо незалежності Національного банку України, незважаючи на спадкоємність політики регулятора. Про це йдеться в щорічному звіті ЄС про реалізацію асоціації в Україні, пише Finclub.
В ЄС стурбовані незалежністю Нацбанку
Чим занепокоєні в ЄС
«Хоча Національний банк України й продемонстрував високий ступінь спадкоємності своєї політики, побоювання щодо незалежності установи зберігаються», — зазначається в документі.
У ЄС вважають, що схвалення в травні закону щодо банківського регулювання для співпраці з МВФ допомогло захистити фінансову стабільність України.
Водночас відставка глави Нацбанку Якова Смолія в липні викликає занепокоєння щодо довгострокової грошово-кредитної та фінансової стабільності, яка є важливим чинником для міжнародних партнерів України.
Читайте також: Шевченко заявив, що не відчуває впливу на незалежність Нацбанку
ЄС також зазначає, що після зміни глави НБУ троє з п'яти членів правління НБУ були переобрані внаслідок їхніх заяв про відставку (Сергій Холод і Роман Борисенко) або непродовження мандатів (Олег Чурій).
Ще двоє, що залишилися, — перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова та заступник Дмитро Сологуб зазнають тиску, зокрема у вигляді доган за публічні виступи, а також скорочення повноважень.
У жовтні НБУ змінив вертикаль підпорядкування та розподілу окремих структурних підрозділів між ними, а також розподіл вертикалей підпорядкування між членами правління Нацбанку.
Читайте також: Шевченко назвав чотири пріоритети в роботі Нацбанку
Коментарі - 33
а вот своим гражданам это преподносят как требование кредиторов.
автор статьи про это умолчал.
еще есть глубокая обеспокоенность!
В 2014-2016 игнорирование стремительной девальвации гривны, как причины высокой инфляции.
Банкопад, то отдельная тема... Рост NPL, большей частью, произошел, как раз из за валютных заемщиков.
Когда в 2019 году, в запале борьбы с инфляцией, слишком долго держали ставку и «душили» денежную массу, завлекали спекулянтов в ОВГЗ, укрепляли гривну, угнетая тем самым экспорт, и ВВП дефлятор экономическога роста.
Пускай ЕС глянет за океан. Слишком ли ФРС независима? Как начали при Трампе сокращать баланс, ставку повышать, так он прямым текстом, чуть ли матом на них не ругался. Еще за полгода до Covid, начался у них цикл снижения ставок, толкая фондовый рынок к новым вершинам. А чего удивляться? Как тут не разглядеть конфликт интересов? Ведь тамошние власть имущие -основные держатели акций.
У вот то, что смолия, который демонстрировал независимость от логики и законов экономики выперли — это как раз единственное адекватное решение.