Понад 56% опитаних українців хочуть платити нижчі податки та самостійно розпоряджатися своїми доходами, щоб оплачувати послуги приватних і держустанов, при цьому лише 18% знають, скільки в Україні податків. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС.
Українці практично не знають, як наповнюється бюджет та куди йдуть податки — дослідження
«Натомість трохи більше 20% готові сплачувати більше податків, але при цьому безкоштовно отримувати державні послуги», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Дохід з інвестиції: скільки доведеться заплатити державі
За словами кандидата філософських наук, старшого наукового співробітника Інституту соціології НАН України Ольги Іващенко, головний висновок дослідження – українці практично не знають, яким чином наповнюється бюджет, куди йдуть податки, проте більшість впевнена, що хоче платити менше податків.
«Платити менше податків і самим розпоряджатися доходом хочуть 56%. Переважна більшість – громадяни 30-39, за рівнем доходу – переважно середній та високий, але є й низькі. Натомість переважна більшість тих 20,6%, хто готовий сплачувати вищі податки, але мати більше безкоштовних послуг – армійські службовці та поліцейські», — пояснила Іващенко.
Читайте також: ЄСВ та єдиний податок-2020: розрахунки для ФОПів
За словами соціолога, пояснити ці цифри можна тим, що радянська хибна система низьких зарплат обернулася чималими проблемами і вже не працює, а у людей є колосальна недовіра до державних інституцій і сумніви у раціональності використання бюджетних коштів.
«Ще один тренд, який виявило дослідження КМІС – більшість українців поняття не мають, за який рахунок складається бюджет, яка в країні система оподаткування, і лише 18% знають, скільки в Україні податків. Натомість позитивна тенденція у тому, що все більше молодих людей починає добре орієнтуватися у фіскальній системі країни», — додали соціологи.
Читайте також: Новий податок на авто з пробігом: як зміняться ринок і ціни
«Йдеться про тотальну необізнаність населення у податковому плані. 18% респондентів вважають, що, купуючи товар, ми платимо 0% податку — тобто, вони не знають, що в ціну будь-якого товару закладено вартість ПДВ», — заявив виконавчий директор «CASE-Україна» Дмитро Боярчук
Читайте також: Які податки повинні сплачувати заробітчани
Коментарі - 50
Зато большинство украинцев прекрасно знают чего стоит депутатское кресло, президентский пост, министерский портфель и т.д., и по каким трупам готовы идти соискатели этих «ништяков», ввергая страну в войну и хаос, чтобы пилить этот бюджет.
ЭТО ПЛОХО, что люди не интересуются этим.
Почему люди, по вашему, должны знать все?
Ведь никогда человек не сможет знать все.
Демократія жахливий інструмент, але найкращий з існуючих.
- Черчилль
Називаєте заїждженою банальністю, а хто сказав не знаєте. Такі прогалини в знаннях можуть приводити до помилкових висновків.
Его высказывание, которое Вы процитировали, давно покрылось пылью и нафталином ;)
ПС: в моей ссылке на Ли Куан Ю есть цитата и ссылка на англоязычную статью с выводами об устаревании значимости европейских демократий.
— в наш час високих швидкостей пилом вже покрите і те, що Ви пишете про Лі Куан Ю )
Давайте ближе до теми. Я вступив в дискусію з думкою, що «забрати право голосу у «неосвічених» — це поганий варіант», де мова йшла про українців. Ви, я так зрозумів, з цим не згодні. То як Ви пропонуєте визначати, хто з українців достойний права голоса на виборах, а кого варто обмежити в цьому праві?
І як Вас, «жінок», зрозуміти? :)
Поэтому мы и не идём таким путём. Всё логично. Баллистик вот выше в этом видит демократию )
Кстати, а что даст образованность граждан в плане голосования на выборах? Граждане смогут выбрать из двух казнокрадов наименьшего? Какая разница в образованности граждан, если можно безнаказанно набивать офшоры деньгами из бюджета и т.д.?
- оце вже цікава, прогресивна думка :)
Зато со мной точно дружат не из-за денег!:)))
Это звучит хорошо, но в практике обратный эффект.
Я конечно пишу с точки зрения, что мы живем в демократических обществах, где невозможно наказать тех с деньгами.
Уверена, Вы ещё много узнаете об европейской жизни, что совсем Вас не обрадует.
Для чого тоді недоторканість знімати? Щоб боротись з неугодними? Зробили всіх разом..