Протягом року на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Від НБУ вимагають певних рішень. Про це заявив під час звіту в Раді голова НБУ Яків Смолій.
Мітинги, долар по 30 та друкарський верстат. Смолій назвав причину свого звільнення
«Я прийняв важке, але необхідне рішення: піти у відставку», — сказав він.
За його словами, на НБУ тиснуть з метою прийняття рішень, які не є економічно обгрунтованими.
Читайте також: Депутати хочуть поміняти голову НБУ: хто прийде після Смолія
«Протягом року проплачені мітинги проти НБУ та керівництва, на яких виступають депутати. Місяць блокування мого будинку, блокування будинків моїх заступників — це системний тиск»,- зазначив Смолій.
Крім того, за його словами, з боку влади неодноразово звучали заяви «Залити економіку грошима».
«На нарадах за участю народних депутатів, Кабміну, прем'єр-міністра та президента у бік НБУ неодноразово звучали пропозиції «залити економіку грошима», скасувати Базельські принципи, встановити такий курс, щоб експортерам було краще, поставити інфляцію 11% і курс 30 грн/$, тому що такі параметри закладені в бюджеті. Це все і змусило мене прийняти це рішення», — підсумував Смолій.
Читайте також: Рада НБУ оцінив діяльність регулятора і дав рекомендації
Передісторія
-
Президент Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку україни та учасниками ринку з приводу кандидатури нового голови НБУ. Зеленський ще раз зазначив, що необхідно зберегти незалежність центрального банку.
-
Крім того, на зустрічі обговорили можливі кандидатури нового голови НБУ.
-
1 липня 2020 року Смолій написав і подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням із-за «систематичного політичного тиску».
-
2 липня президент прийняв відставку. Підтримав відставку і профільний комітет Ради.
Читайте також: Відставка голови НБУ. Хто замінить Смолія і що буде з економікою
Коментарі - 73
государи ездят в мерсах, в магазы и на рынки прислуга ходит.
они цены только в столовке верховной зрады знают, но там черная икра в разы дешевле - вот и думают «а народ то отлично живет»
Шавка бені цей дубина.
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-dubinskij-zajaviv-shcho-eb-t-smolija-v-tupij-sobachij-rot-ale-potim-vidaliv-post-v-instagram-1507559.html
De duobus malis minus est semper eligendum.
А так это просто затыкание бюджетных дыр (т.е., своего непрофессионализма) за счет станка и, как следствие, девальвирующей гривны.
Кстати, при дешевой гривне еще получим удар и по производителям, ориентирующимся на внутренний рынок потребления. И его даже не сгладит дешевая рабочая сила для повышения экспортной конкуренции. Тут нужно уже полностью менять средства производства, увеличивать наукоемкость и часть добавленной стоимость при производстве товаров, и еще много чего.
И да, я не экономист, я физик по образованию, сейчас работаю в нефтегазовых сервисах, точнее, я один из учредителей компании. Но это никоим образом не мешает мне интересоваться экономикой, равно как и программированием, и много чем еще еще.
Так что, кроме Житомирских носочков, и сырьевых контор, в Украине действительно очень мало контор, которые бы не зависели от импорта.
Війна за Приват продовжується + відкликання позовів з Лондона… Також контроль друкарського станка…
«Що стосується бізнесу. По-перше, програма »5-7-9« запрацювала. Також на технічному рівні, і ми дотиснемо банківську систему України, незважаючи на те, що вона у нас незалежна, ми її дотиснемо, і банки будуть настільки не дуже обережними, видаючи кредити нашому населенню, тому що населенню треба допомагати»(с) В.В. Зеленский
?