За три неповних місяці карантину київські забудовники недоотримали близько 4,5 млрд грн. Про це заявила директор з маркетингу багатофункціонального житлового комплексу Polaris Home&Plaza Анжеліка Саакян.
Карантин. Київські забудовники недоотримали від продажу квартир близько 4,5 мільярда
Що відбувається на ринку нерухомості
За її словами, забудовники із запланованих до продажу на період з березня по травень не змогли реалізувати сумарно понад 4 тис. квартир. При цьому втрати чистого прибутку оцінюються в розмірі близько 1,3 – 1,4 млрд грн.
Читайте також: Київська оренда: центр за ціною Троєщини та велике переселення за місто
«Для 25% споруджуваних об'єктів, фінансування яких ведеться в основному за рахунок коштів покупців, непродані за час карантину квартири, і як наслідок –
недоотримані кошти для подальшого розвитку проекту, — можуть стати
важковирішуваною без сторонньої фінансової допомоги проблемою", — зазначила Саакян.
Читайте також: Пік падіння цін на нерухомість буде ближче до осені, в середньому на 10-20%
Експерт зазначила, що, залежно від формату житла, за останні 2-3 тижні рівень продажів на первинному ринку Києва, у порівнянні з березнем-початком травня, дещо зріс.
Так в об'єктах економ-класу кількість проданих квартир збільшилася в середньому на 2%, в будинках бізнес і преміум-класу зростання продажів зафіксоване на позначці близько 4%, а в об'єктах нових форматів – трохи більше 6%.
Читайте також: Які квартири будуть купувати після кризи
Також у другій половині травня, порівняно з квітнем, кількість звернень у відділи продажів збільшилася в середньому на 15-20%, що свідчить про значну активізацію покупців.
Коментарі - 25
Но инвестиционно — это не самый лучший вариант. Хоть это и Оболонь. Редко кто задумывается об этом из тех, что покупают для себя и первую квартиру. Выбрали — и ждут ключи. И не важно сколько они на этом выиграют. И что на депозите получили бы столько же. И нервы поберегли бы.
Допустим у вас выставка через месяц и вам нужно напечатать рекламные материалы к этой дате. Если поставщик не готов успевать, то к конкурсу по критерию цена-качество он просто не допускается ибо нет смысла получить вагон классных и дешевых календариков через две недели после закрытия экспозиции.
Аналогия не полная, но суть, надеюсь, передал.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/
У нее этих данных «о недопродажи» теоретически быть не может - это индивидуальные закрытые данные каждого отдельного застройщика.
Под «новым форматом» имеется ввиду комфорт-класс?
Это кто уже 2ю, 3, 4… покупает с целью извлечения прибыли, то он конечно уже подумает куда их еще можно пристроить.
Но тоже — если пару лет назад инвесторы в жилье еще активно обсуждали и считали что лучше: покупка под аренду или депозиты, то сейчас аренда явно вышла вперед.
Вторичку берут только для себя.
- потенційно в нашій країні не можна мати 100% гарантії навіть маючи права.
Але все відносно, тому доводиться розбиралися в сортах лайна.
Наши кирпично-финансовые пирамиды сделают много сюрпризов своим ''инвесторам'' этой осенью, зимой и весной.
Українська столиця ділить 106-ту сходинку разом з Гамбургом (Німеччина) та Лісабоном (Португалія).
Лідирує в рейтингу Гонконг (спеціальний адміністративний район Китаю). За ним ідуть Ашгабат (Туркменістан), Токіо (Японія), Цюріх (Швейцарія) та Сінгапур (Сінгапур).
Компанія Mercer під час складання рейтингу враховувала коливання курсу валют, інфляцію та ціни на житло.
https://nv.ua/ukr/biz/experts/rinok-pervinnogo-zhitla-shcho-bude-z-prodazhami-kvartir-yaki-zabudovniki-vistoyat-novini-ukrajini-50092953.html
Всім встигає дати ця Саакян…