Новий закон, більш відомий, як «законопроект 1210», розділив експертів та бізнес-спільноту на два табори. Одні (і серед них — представники влади) стверджують, що нові правила захищають інтереси бізнесу.
Чому наші IT-шники масово налаштовані «валити» і які розглядають варіанти
Інші, в основному підприємці, масово цікавляться можливістю змінити країну проживання. «Мінфін» розбирався, хто правий.
Закон, який також називають малою податковою реформою (№ 466-ІХ), має непросту долю. Спершу його довго ялозили в парламенті. Потім документ місяцями припадав пилом на підписі у президента.
Читайте також: Зеленський схвалив спрощення адміністрування податків
Необхідність його ухвалення пояснювалося двома причинами. Перша – перекрити найбільш поширені схеми виведення капіталу, які використовує великий бізнес.
Друга – ліквідувати законодавчі прогалини, що провокують численні конфлікти між бізнесом і податковою.
За фактом результат роботи законодавця виявився зовсім іншим. У документі з'явилося чимало норм, які лише посилюють фіскальний прес. Наприклад, тепер всі угоди будуть оцінюватися з точки зору наявності ділової мети.
Скажімо, якщо компанія продає товар зарубіжному контрагенту за ринковою ціною, така операція має «розумну економічну причину». Якщо ціна занижена – операція проводиться з метою податкової оптимізації. І тепер буде мати досить серйозні фінансові наслідки.
«Встановлені в законі критерії дозволяють будь-яку операцію, навіть таку, яка оформлена правильно, вважати позбавленої розумних економічних причин її проведення», — пояснює суть проблеми юрист ЮФ «Ільяшев і Партнери» Ніна Бец.
Неприємним сюрпризом для роботодавців стане збільшення періоду, за який податківці можуть перевіряти адекватність нарахування і виплати зарплати.
«З 2021 року податкові органи можуть нараховувати податкові зобов'язання не пізніше 2555 днів (зараз 1095 днів). Крім того, під час перевірки податківці зможуть брати пояснення у співробітників на предмет оформлення трудових відносин, виплати зарплати і так далі. Роботодавці повинні до цього готуватися», — попереджає керівник департаменту АФ «Грамацький і партнери»Ігор Реутов.
Але найбільший резонанс викликала та обставина, що нові законодавчі норми закрутять гайки тисячам українських стартаперів, в тому числі і представникам IT-індустрії. Причому, закон створює для них настільки нестерпні умови роботи, що в профільних спільнотах зараз головною темою для обговорення стали можливі варіанти для еміграції.
Головний біль стартапів
Проблема перша. Стосується власників компаній за кордоном, серед яких чимало представників IT — сфери. Закон встановлює правила, коли іноземна компанія може бути визнана резидентом України. Відповідні норми набирають чинності з 1 січня 2021 р.
«Платником податку — резидентом буде вважатися також іноземна компанія, якщо місце її ефективного управління знаходиться в Україні. Проблемою у цьому випадку буде те, що така компанія буде одночасно податковим резидентом за місцем її реєстрації, а також буде зобов'язана сплачувати податки в Україні. Тобто, власники такого бізнесу зіткнуться за фактом з подвійним оподаткуванням», — каже Ніна Бец з ЮФ «Ілляшев та Партнери».
Ознаки того, що ефективне управління знаходиться в Україні за новим законом такі:
- управління банківським рахунком з України,
- управління персоналом з України,
- ведення обліку з України,
- дирекція засідає в Україні,
- керівництво в Україні живе і з України фактично керує.
Читайте також: «Закон 1210»: Три ключових змін для приватних інвесторів
Проблема друга. Стосується випадків, коли резидент України контролює іноземну компанію (КІК), що в наших реаліях зустрічається частіше. Тепер фіскальні правила в рамках таких відносин кардинально помінялися.
Контролюючою особою визнається резидент України, який:
- володіє часткою в іноземній компанії в розмірі 50% і вище,
- володіє більш ніж 10-відсоткового (25%) часткою в іноземній юрособі разом з іншими особами, а їх сукупна частка становить 50% і більше,
- самостійно або спільно з іншими резидентами України – пов'язаними особами здійснює фактичний контроль над іноземною компанією.
Щоб довго не розповідати про те, як новації вплинуть на роботу наших стартаперів, розглянемо три робочі ситуації та їх податкові наслідки.
Ситуація 1: Іноземці інвестують в наш стартап
Припустимо, наш стартап залучає фінансування від нерезидентів на розвиток. Таке трапляється часто. Чи потрібно буде сплачувати податок в Україні з таких операцій? Прихильники нового закону кажуть – в більшості випадків ні.
Адже правило контрольованої компанії діє лише у випадку, коли українські фірми (фізособи) володіють іноземними компаніями, а не навпаки. Але є і винятки.
«Якщо фінансування на стартап дає офшорна компанія та ще й під високі відсотки, то частина виплат по обслуговуванню боргу дійсно може не враховуватися у витратах стартапу. Однак якщо ми говоримо про реальне фінансування стартапу, до того ж з поважної юрисдикції, а не з податкової гавані, то проблем не буде», — розповідає молодший юрист АТ «Моріс груп» Артур Мриглод.
Ситуація 2: Робота через іноземну компанію
А ось тут ситуація більш цікава. Адже вона стосується випадків, коли наші стартапери створюють зарубіжну компанію (КІК) і через неї ведуть господарську діяльність. Тепер власник КІК повинен буде сплачувати з прибутку податки в Україні пропорційно своїй частці володіння.
Щоправда, не завжди. І цей момент активно піарять захисники нового закону. Платити податки в Україні не доведеться якщо:
- річний дохід власника компанії не перевищив 2 млн євро. А стартапери дуже рідко мають такі заробітки,
- КІК знаходиться в державі, з якою україна має договір про уникнення подвійного оподаткування,
- компанія платить податок на прибуток за ставкою не нижче 13%,
- частка пасивних доходів КІК становить не більше 50%. Як правило, стартап теж на початку своєї діяльности не отримує великих доходів від дивідендів, процентів або роялті.
У чому підступ
Заковика в тому, що в дійсності виконати всі умови, що дозволяють не платити податок за КІК, досить складно.
«Багато розробників програмних продуктів працювали через естонські, англійські, американські і інші компанії, в тому числі і офшорні типу Гонконгу і ОАЕ. На ці компанії не тільки приймалися платежі, але і реєструвалися програмні розробки і торгові марки, аби захиститися від потенційного рейдерства», — розповідає керуючий партнер K. A. C. Group Corporate Lawyers & Tax Advisers Володимир Гаркуша.
Тепер айтішники абсолютно чітко визначаються як «контролери» КІК. Нерозподілений прибуток контрольованих ними компаній приплюсовується до оподатковуваного доходу «контролера» — громадянина України та оподатковується 19,5% податку (прибутковий податок плюс військовий збір).
Важливо і те, як будуть вираховуватися податки. І тут теж виникає маса питань.
«Є IT – проекти, за якими платежі не проходять через банки, а різного роду платіжні системи і навіть криптовалютные платежі. Неможливо собі уявити, як можна вирахувати «нерозподілений прибуток», що належить контролеру КІК і який підлягає оподаткуванню в Україні» — пояснює Володимир Гаркуша.
Читайте також: Що робити, щоб вам не заблокували рахунок в банку
Нарешті, навіть якщо КІК відповідає всім вимогам для того, щоб не платити за неї податки, її «контролерам» все одно доведеться звітувати про діяльність перед нашими податківцями.
«Положення закону потребують подачі до податкової інформації по кожній дії щодо іноземної компанії. Тобто про придбання або одержання частки, відчуження і т. д. І це незалежно від того, чи виникає у зв'язку з цим податкове зобов'язання в Україні. Навіщо? Щоб забезпечити тотальний податковий контроль за громадянами?», — розмірковує старший партнер юридичної фірми КМ Партнери " Олександр Мінін.
Невиконання вимоги загрожує серйозними штрафами.
«Близько $170000 за неподання звіту за КІК і $85000 — за нерозкриття кожної контрольованої компанії. При цьому сплата податків і штрафів гарантується майном громадянина» — уточнює Володимир Гаркуша.
Ситуація 3. Замовлення послуг у нерезидента
Візьмемо не менш поширену ситуацію: ФОП не платник ПДВ (а саме в такій правовій формі працює більшість стартапів) замовляє рекламні послуги, наприклад, Google, або послуги з тестування програмного забезпечення у нерезидента.
«Місцем постачання таких послуг буде Україна. А значить, на них треба нарахувати зверху 20% ПДВ, відзвітувати про них і перерахувати державі. Порядок такої звітності і сплати ще належить розробити Мінфіну. Однак це явно не додає ентузіазму підприємцям щодо закупівлі послуг у нерезидентів. Адже вони подорожчають, плюс додасться навантаження та витрати на адміністрування», — розповів про наслідки нових правил провідний адвокат АО «Моріс груп» Артем Устюгов.
Стартапери готуються до втечі
Саме тому останній тиждень у професійних спільнотах обговорюють лише одну тему: «куди їхати?».
«Якщо влада очікує від нововведень різкий приріст доходів держбюджету, то досвід інших країн, які вводили КІК та інші подібні зміни, не показує стрибка прибутковості. Часом навіть навпаки – бізнес починає мігрувати в юрисдикції з більш лояльними правилами. Це стосується і фізичних осіб – бенефіціарів, які часто просто переїжджають в іншу юрисдикцію, наприклад на популярний сьогодні Кіпр», — говорить керівник практики податкового права АТ «Моріс груп» Василь Андрусяк.
Читайте також: В Офісі президента обіцяють доопрацювати податковий закон. Побажання бізнесу врахують
Свого часу після введення аналогічних правил Росію покинули близько третини стартаперів. Наші айтішники цілком реально розглядають варіанти релокації бізнесу в ті ж Естонію, Чехію, Польщу.
«Одним з найпростіших способів позбутися від необхідності дотримуватися нових вимог може бути зміна податкової резидентності (без зміни громадянства). Зробити це не так вже й складно. Спрощено це може зводитися, наприклад, до того, щоб фізично бути в Україні менше 183 днів у році, мати житло і бізнес в іншій країні. І краще, щоб сім'я в основному проживала там», — розповів Олександр Мінін.
Олена Семенова
Коментарі - 150
От того, что уйдут еще и айтишники лучше государству не будет. Налогов будет приходит еще меньше, покупательная способность населения упадет еще сильнее.
Я не говорю, что при уходе айтишников будет катастрофа государственного уровня, но когда государство делает все, что бы молодое трудоспособное население уезжало в другие страны, то это не есть хорошо.
І я не кажу що це круто що ІТ виживають з країни, потрібна протилежна політика, заохочення та стимулювання. Мій посил був на те що купівельна спроможність населення НЕ впаде ще сильніше від того що ІТ виїдуть і не будуть платити податки. По гугліть як вираховується КСН і який відсоток становлять ІТ (1%?)
Наверно, туда можно вписать целый ''Мегабанк'')
И валютную выручку с завода, корп.налог и НДФЛ работников.
Айтишники платят налоги, это такой же фоп, как и продавец мяса на рынке.
Нет никаких супер ставок у нас, 5% с ФОП по факту выходят больше, как минимум потому что банк откусывает 3% на валютной конвертации при продаже валюты ФОП, плюс нужно заплатить ЕСВ, юристу, бухгалтеру, частная страховка - выйдет тоже самое что и 10% в восточной европе.
Сюда добавим поправку на то сколько рабочего времени нужно потратить на инфраструктуру и взаимодействие с государством, например в Берлине метро через весь город за 30 минут, у нас в Киеве перманентный транспортный коллапс.
добавлять к налогам комисионные банка ? странная идея. Если что - нигде в мире банки бесплатно не работают. Страховка ? а она в европе бесплатная ?
что-то у вас все в кашу перемешалось.
В Киеве тоже метро 45 минут - через весь город. Но какое это имеет отношение к ИТ ? они как метробабки - утром садятся в вагон и до вечера катаются . чтобы дома не скучать ? одев памперс , чтобы не выходить...
>> В Киеве тоже метро 45 минут - через весь город.
В вагон бы еще влезть на красной линии, не говоря уже про то что часть города не покрыта метро.
>> Но какое это имеет отношение к ИТ ?
1) Часть соискателей в ИТ может отказаться из-за неудобного транспортного сообщения, просто потому что с условной окружной им ехать в офис 1,5-2 часа общественным транспортом, поэтому компания должна иметь офис в доступном месте, что увеличивает его цену. Итого наша инфраструктура мне стоит дороже в виде аренды офиса, IT офисы крупных контор в Берлине находятся на окраине и доступны.
2) Нельзя рассматривать только налоговую ставку в отрыве от всего остального - банков, отсутствия правосудия, отвлекающих факторов на удаленке - когда у сотрудника звонке в 8 утра соседи начинают перфорировать стену или у живущих в пригороде отключают свет. По факту может быть на руки выходит «больше», но после всех оплат и решения проблем имеешь почти столько же.
Тут я погорячился насчет крупных (они около центра), скорее средние ближе к окраинам.
Они их никогда не платили, рассматривая это как свое священное право)
''давить налогами''?
Для начала, айтишню надо ''давить налогами'', как меня)
А уже после пусть они поднимают свой визг.
Пусть без напряга уезжают в юрисдикцию, где НДФЛ в 2-3 раза больше)
Через годик тихо вернутся, молчаливые и грустные.
Я такой циркус уже видела)
И для плохо видящих - закон не касается ''галерников''-ФОП3, а только владельцев ''галер''.
Которые давно работают через офшоры.
Которые новый закон характеризует, как КИК.
Что давно было надо сделать.
И это всего один человек.
Конечно, ему светит тюрьма)
Но деньги ведь не пахнут?
''тратит на налоги'' — притом, что налогов не платит?)
Нехай переедет.
Год заплатит налоги по полной ставке, так и вернутся может.
Продаст недвижимость — как раз будет ликвидность на рынке недвиги.
И налоги с продажи)
''Будет меньше инвестиций'' - каких?
Я знаю, что владельцы фирмочек плачут, что не могут продать их иностранцам.
Те не понимают, как с одной стороны - ''крупная фирма'', а с другой - кучка ФОПов друг у друга на подсосе (зачеркнуто) подряде?
Нехай уезжают, и всем посоветуют)
НДФЛ в 45% и более очень хорошо прочищает мозги)
Там кстати за ''накопленный капитал'' будут долго расспрашивать, откуда?
И не занимались ли вы всякими незаконными делишками.
Наркоторговцы вымывают деньги из страны и увозят в совои странны не тратя их в странне, иони в обход всего едут туда откуда была поставка. С ФОПами как раз наоборот происходит.
45% это не в тех юрисдикциях куда массово выезжают(это скорее нишевый вариант)
30% - более правдоподобно. Если будет выбор у нас платить 20% или в развитой и богатой стране платить 30 % многие выберут второе. так как. разница в доходе в 10 % явно не стоит того, а уровень жизни примерно за те же деньги у нас и Европе давно уже созмерим. Если платил налоги и есть выписки с банков вы думаете нельзя перевести деньги в Европейский банк ? С недвигой все наоборот. Каждый раз когда население города уменьшается, ликвидность падает... Другим владельцам лучше не будет, даже если жил на арендной - та же история. Так что потеря
так истерию никто не устраивает, но есть весьма популярное мнение, что лучше платить 35-45% в US/UK чем 20% в UA. Собственно, про это и статья.
Пусть валят и платят.
А не за кучи привелигированных г...конторок, которые не платят налогов.
Для айтишни у нас и без того фантастически спрыятлывый бизнес-климат.
Просто ребятки откровенно обнаглели от десятков лет безналогового режима.
https://minfin.com.ua/2019/11/18/39757897/
>>более-менее равные условия для всех
Расскажите это, к примеру, реализаторам в розницу алкоголя и табака, сколько у них там ограничений :D
>>г… конторок
Настолько г, что уже работают по несколько лет и успешно финансируются, да еще и сами вкладываются? Доо, дооо, конечно. Благодаря этим г конторкам вы пользуетесь благами цифровой цивилизации
Ну правда)
ИТшники, как и другие ФОП-ы платят ежеквартально 5% подоходный налог + есв.
Предвижу протесты по поводу маленького налога, по сравнению с другими отраслями, но прошу помнить, что ИТ работает по ФОП схеме со всеми вытекающими проблемами. Т.е. любая компания может выставить на мороз любого итшника одним днем без обьяснения причин, что особенно актуально во время кризиса и оптимизации расходов.
У вас модно говорить ''вас что, в гугле забанили?''
Посмотрите на наше налоговое право…
А не ФОПы платят 18% НДФЛ/корпоративный налог.
ЕСВ — страховой взнос в ПФУ, который вы чего-то в налоги записываете.
Тем более, платится он минимальный.
Это проблемы айтишников.
У нас так не модно говорить, да и вообще никаких «нас» нету, айти такая же работа, как и любая другая. Вы, наверное, перепутали «айтишников» и школьников, они как раз и любят таким бросаться.
К чему вы пишете про налоговое право? Вы написали — айтишники не платят налогов. А я говорю — платят.
А работать на поля и заводы Польшие, Чехии, Словакии, Германии - айтишники едут?
1) иностранный бухгалтер должен что-то отправлять в украинскую налоговую (насколько четко прописана процедура)
2) украинская налоговая данные моей зарубежной компании может слить (недавний слив баз в телеграме)
3) меня могут оштрафовать на 2-4 млн за косяк бухгалтера, теперь я должен тратить свое время на то чтобы разобраться в этом вопросе
4) Мне создали проблему, которую я решил поиском инвестора за границей, теперь создали проблемы с дополнительной отчетностью и я должен заплатить дополнительные налоги. Причем это подается под соусом борьбы в отмыванием денег; отмывочные конторы сидят в таких юрисдикциях, где с нашей налоговой никто данными меняться не будет.
так весело чиать о том что люди хотят валить из-за того что налоги большие... люди хотят валить потому что в стране задница, а налоги и все остальное просто последняя капля
видимо конец Светы близко :))))
отсюда платежи на эстонские прокладки в сотни тысяч долларов «за услуги облачного хранения данных» у предприятий , заготавливающих металолом...
договор нарисовал , акт выполненных работ - тоже. плати и радуйся.
финмон-то реально в последние пару-тройку лет заработал. да и то не знаю - везде ли...
Отвыкла наши айтишники от налогов, ой отвыкли)
Налогоплательщики публично высказали свое осуждение и вышли защищать свои права, не всем же быть терпилами.
Жду, когда внедрят американскую практику борьбы с такими схемщиками)
Давайте рассуждать в рамках бытовой логики и основываться на вашем предположении про "привелегированный класс'' : если у нас есть богатый класс, то он может позволить себе услуги людей которые найдут решение этой проблемы (оптимизируют налоговую нагрузку, оформят правильную юрисдикцию и так далее). Вы можете продолжать писать свою желчь в соц сетях, на этой сайте, но караван идет дальше.
Скорее политэкономическое.
Давайте порассуждаем - раз наше правительство наконец обратило внимание на этот ''богатый класс'', который может только верещать к компании таких же на ''ДОУ'', то значит, для привелегированного класса начались новые интересные времена)
Однако лазейку начали осторожно прикрывать.
Работать ''по-белому'' (как те белые фермеры) наши айтишники не умеют…
Месяца 4-5 назад я с большим удовольствием читала, как местная ФОП-айтишня в голос кричала ''пачиму_эта_гривна_не_девальвирует, каааак_каааак???77''.
Им бедным бы курс 100 грн за доллар, а он всего 24)
Так что, опять все перепутали)
меня умиляет как в нашей стране находят крайнего)) причем в данном случае этот крайний честно работает и зарабатывает «на ровном месте» не используя никаких ресурсов страны и никого не кидает (как МФО например). я думаю действительно проблема в менталитете. проще искать крайнего чем меняться самому. есть такая поговорка:
- Хто всрався? Невiстка
- Так її ж дома нема!
- Та он юбка висить.
Надеюсь закон скоро отменять или сильно выхолостят, а это фискалное кодло наконец уволят.
''Ворон ворону глаз не выклюет''?)
Ведь у налоговиков нет права закононодательной инициативы.
Мне казалось, там более длинный список фамилий.
Свободнее станет на дорогах в Киеве это раз
Недвига и аренда чутка подешевеет это два
Виток дефляции и ценники на товары и услуги опустятся это три
Появятся рабочие места на Кипре для тех же украинцев это четыре
Так что во всём есть плюсы
Знизиться вхідний потік валюти - просяде ВВП, курс гривні і відповідно реальні зарплати - два
Виїде більш-менш ініціативна молодь - три
Перенесуть свої компанії у більш адекватні юрисдикції - зменшиться кількість вакансій і відповідно більше спеціалістів шукатиме можливості виїхати - чотири
Пенсії треба платити - піднімуть ще раз податки - п'ять
Але плюси звісно є, наприклад з точки зору олігарха-власника шахт. Можна менше платити працівникам
Шахтеры в коворкинге не сидят, и на CoffeeScript не пишут.
ну к чему это? год назад было понятно что это янукович 2, ничего кроме набивки своих карманов квартал не волнует
гайки и дальше будут закручивать, до очередного майдана, которым опять воспользуется росия что бы окупировать еще больше территорий
но опять же - к чему эти гневные коментарии? подавляющее большинство населения выбрало этот путь развития
если не устраивает то логично что нужно уезжать
Если не устраивает - нужно протестовать, просвещать.
Да, пусть валят.
Заплатять раз НДФЛ в 50%, и такой же корпоративный налог, и вернутся.
Только тихие и грустные)
Как уже не раз бывало.
Мне кажется или это про бизнес олигархов, а не IT?
Неудачный пример.
Бизнесы олигархов тут, и налоги все больше платят.
В отличие от айтишников.
Вам наверное так сказали по телевизору.
Инфа об уплаченных налогах доступна, можете посмотреть, сколько уплатили ''проклятые алигархи'' за прошлый год.
Да и в конце концов прокуроры, братва, чинуши — это всё люди полезные и серъезные. Когда тебя на дороге подрезает бычара на гелике, ты внутренне понимаешь «так надо». Любой простой пацан с района осознает — он тоже может стать таким. У общества есть цель и действует, условно говоря, цветовая дифференциация штанов.
Тут речь не о ''нестрашном ботанике'' с головкой сыра под мышкой.
А о довольно непростых пацанах с хорошими деньгами, котоые всполошились, узнав, что их безналоговому раю приходит ''хуавей'')
Я б не сокрушалась о ''прыбытой индустрии'', индустрии у нас нет.
Есть куча мелких подпольных конторок на аутсорсе, пилящих г… код.
Не платящих налогов.
Те, что покрупнее — работают через офшор.
Налогов естественно 0.
За 30 лет свой ''Гугл'' или ''Майкрософт'' у на не вырос, несмотря на все ''пильги'')
Это ваше экспертное мнение? 183 тыс ФОП с IT-кведами с этим могут поспорить.
>> За 30 лет свой ''Гугл'' или ''Майкрософт'' у на не вырос, несмотря на все ''пильги'')
Куча стран в мире пытается повторить успех «кремниевой долины», но почему-то не получается даже у крупных стран вроде Канады, Франции. Цель налоговых льгот не в том чтобы создать «Гугл или Майкрософт», а сделать отдельно взятую отрасль более-менее конкуретной на фоне других стран региона.
В чем состоит уклонение от уплаты налогов?
Без конторок з говонкодом не буде ні умовного гуглу чи майкрософту. І податки платять по ФОП, чи ви думаєте тих хто працює втиху прикриває якийсь Герега і тому до них не можуть прийти маски шоу?
Равенство прав, нормальное для демократического общества.
Умовный майкрософт из коноторки с г… кодом превратился в огромную компанию.
А наши вечные льготы не сделали из кучи помоек-''галер'' ни одного майкрософта)
И не будет наших г… кодеров — возьмет индийских, они все равно такие же негодные, как наши.
Но дешевле)
По ФОП они налогов не платят.
Герега?
Причем тут Герега?
Я хоть сам и не ИТ и плачу все полностью налоги и сборы по полной ставке, но если схема ФОП позволяет массе обычных работников больше зарабатывать, то я только приветствую.
У медсестер своя метода. Для них, вероятно, должна работать медреформа вроде автономизации медучреждений и т.д. чтобы можно было не по тарифной сетке платить, а исходя из реальных заработков клиники. У них не увеличится зарплата от того, что обберут айтишников.
А еще есть депутаты, которым платят тысячу долларов из налогов и еще четыре тысячи из кармана олигархов ежемесячно в конверте, плюс за правильные голосования подкидывают. Есть куча контролирующих органов, чьи сотрудники учат детей в Лондоне, хотя никакого продукта кроме коррупции не производят.
Хотя то такое, гораздо больше интересует другой вопрос. Почему условная медсестра (и куча других наемных работников) не требуют снизить налоги для всех остальных? Им почему-то проще другие отрасли в болото затягивать, и всем дружно там плескаться. Как те крабы в ведре. Вот загадка.
Пользоваться любыми законными методами налоговой оптимизации – абсолютно нормальная практика во всем мире.
И они теперь от этого скілдять.
Это какие-то неудачные айтишники ))))
Заголовок гласит, что к бегству готовятся все IT-шники, хотя речь только про небольшую часть из них - тех, кто рулит КИКами.
Не станет в Киеве пробок меньше, хаты не подешевеют. Нас обманули, расходимся.
Естественно, закон касается не наемных рабов, а довольно жирных ребяток.
Кардинг?
Не, не слышали.
Сегодня была новость, одного такого стартапера ждет амер-й казенный дом.
И хороший штраф.
а сам заплатил 15% с показанных денег, уверен в росии у него в разы больше дохода вышло которое он спрятал что бы в фейсбуке негатив не нагонять
вы теперь еще будете 20 лет винить порошенко? он уже все. прошлое
пришла новая зеленая власть, про нее и разговор идет
а про прокуратуру и прочее — не смешите. Ею зеленский управляет как и всеми остальными силовиками, чего стоит его указы сажать того или этого. И пример того же Лероса который обнародовал пленки — на него кто только уголовные дела не завел за их обнародование, зато претензий ни к ермаку, ни к его брату нет. Так что спасибо, в нашей стране сидеть за правду желающих мало
IT платят 5% + ЕСВ - не вижи проблемы именно в IT, человек держащий киоск с шаурмой или магазин или что-то подобное платит теже 5% + ЕСВ. Так, что рассказывать. IT - шники налоги реально платят. IT и другие люди уезжают отсюда, потому что тут дыра. А всякие тут разговоры, о том что платить нужно больше - это популизм. Я готов платить больше, если это будет что то давать, за те налоги которые я плачу сейчас я ровным счетом не получаю ничего и плачу их толко потому, что работодатель их мне компинсирует, иначе есть 10500 способов как вообще это не делать