Підвищення гарантованої суми вкладів фізичних осіб можливе за двох умов: вирішення проблеми боргів Фонду гарантування перед державою та зміцнення банківської системи. Про це повідомила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Світлана Рекрут.
Перший крок — 600-800 тисяч гривень. Коли зросте сума гарантування вкладів фізосіб
Світло в кінці тунелю: чи реальна сума гарантування вкладів 100 тис. євро
Як зазначили у Фонді гарантування, треба зробити складну домашню роботу, аби сума гарантування була підвищена та виплачена. Зараз обговорюється поріг у 600−800 тисяч грн.
«По-перше, потрібна реструктуризація боргу Фонду гарантування перед Міністерством фінансів для отримання належних фінансових ресурсів. По-друге, важливе раннє реагування та рішення, спрямовані на зміцнення банківської системи та забезпечення фінансової стабільності Фонду гарантування», — зазначила Світлана Рекрут.
ФГВФО разом із Національним банком працює над стабільністю банківської системи, аби взагалі не було потреби виплачувати суми выдшкодуваня. Однак довіра українців до дій НБУ досі низька, хоча і зросла в порівнянні з настроями населення у 2017 році.
В європейських країнах сума відшкодування вкладів складає 100 тис. євро. Та за словами Світлани Рекрут, як мінімум за останні роки, не траплялися випадки, коли там дійсно виплачували таку суму шляхом ліквідації банків.
«Нашим світлом в кінці тунелю є 100 тис. євро — це найвищий рівень виплат в країнах Євросоюзу. За оптимістичним сценарієм, цього можна досягнути протягом найближчих років. Першим кроком буде підвищення суми гарантування вкладів фізосіб до рівня 600−800 тис. грн, що цілком реалістично за умови реструктуризації боргу», — зазначила Світлана Рекрут.
Читайте також: Андрій Оленчик: Гарантовану суму за депозитами треба підвищити щонайменше до 600 тисяч гривень
Захмарний борг: чому держава не гарантує вклади понад 200 тис. грн
Як відомо, у період кризи 2014−2017 років, ФГВФО змушений був залучити 80 млрд грн від Нацбанку та Міністерства фінансів України під ринкові 10−14% річних. Ці відсотки Фонд гарантування зараз продовжує сплачувати.
«На даний момент ми вже повернули понад 43 млрд грн, повністю розрахувавшись з НБУ. Все ж залишок боргових зобов’язань високий — 65 млрд грн, а також 48 млрд грн у вигляді векселів. Тому ми постійно порушуємо питання про реструктуризацію цього боргу», — поділилася Світлана Рекрут.
Читайте також: Фонд гарантування продав активи банків майже на 270 мільйонів
Яка сума гарантування є оптимальною — опитування
Дослідницька агенція Info Sapiens в грудні 2019 року провела опитування понад 2 тис. українців. Серед респондентів — чоловіки та жінки віком від 18 років з різних регіонів країни, які певною мірою цікавляться фінансовими послугами в Україні, але не обов’язково є вкладниками банків.
Дослідження показало, що третина опитаних утрималася від варіантів, якою повинна бути сума відшкодування вкладів фізосіб. 27% вважають, що держава має гарантувати вклади до 400 тис. грн. І тільки 5% переконані, що сума гарантування повинна зрости до гривневого еквіваленту 100 тис. євро.
Майже половина респондентів обізнана з розміром максимальної гарантованої суми відшкодування — 200 тис. грн. Водночас зросла кількість тих, хто вважає, що гарантовану суму варто збільшити. Зокрема, у 2017 році частка задоволених поточним рівнем відшкодування становила 47%, а у 2019 році — скоротилася до 41%.
Збільшення суми гарантування вкладів, безумовно, одна з основних умов підвищення довіри до банківської системи.
Коментарі - 36
Вам никто не запрещает хранить все свои сбережения в Ощадбанке - там вся сумма гарантируется государством.
вывод: так что ... бежать будет некуда!
- отказ от госгарантий по Ощадбанку исключили из принятого законопроекта
- Ощадбанк не является участником ФГВФЛ
Предсказываю будущее:
- ни летом ни осенью 2020 Ощадбанк не продадут - ни целиком ни частями...
«200тыс.грн. это даже не 10тыс долл — сравните со стоимостью квартиры»
А вы начните сравнивать с уставным капиталом банка…
При сумме гарантирования в 200 тысяч требования к уставному капиталу — 500 млн.
Сейчас снизили требование к уставному капиталу банка в 2,5 раза
и одновременно обсуждают повышение гарантированной суммы в 3-4 раза.
Это же нонсенс…
«До чого тут одне до другого? Уствний фонд в банку, а гарантує держава чере ФГВФО.»
Действительно…
Зачем нужен большой уставный фонд да ещё и внесенный деньгами,
а не зданиями, землёй или акциями частных предприятий.
Смею предположить, что большой уставный фонд нужен для устойчивой работы банка, в том числе и для кредитования экономики не только за заёмные (депозитные) средства но и за свои кровные…
При любых кризисах, в том числе и финансовых, именно уставный фонд является той подушкой безопасности, что не даёт банку пропасть…
Не знаєте де зберігати гроші? Пропийте все у нас, не грузіть собі голову
Дебилы, *** !
Сначала снижают минимальный уставный капитал банков с 500 млн.грн до 200,а теперь поднимают гарантированную сумму вклада до заоблачных высот.
Всё для олигархов и финансовых спекулянтов!
А «пересичным» и остальному бизнесу - повышение налогов,чтобы латать «дыры» бюджета.
Если же Рекрут будет и дальше желать поднять сумму возмещения до заоблачных цифр 600-800 тысяч,
то сначала надо минимальный уставный капитал украинских банков поднять до 500 млн без всяких разговоров
и отмазок.
Янукович сам виноват - остался бы в стране да пользовался плодами своего труда...
И не один раз…
Так что поменьше прислушивайтесь к голосам из-за поребрика…