Валютний ринок продовжує лихоманити. І як і попереджав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі — сьогодні на міжбанку знову було спекотно. Причому як на валютному, так і на ресурсному.
Чому валюту лихоманить: що відбувається з курсом
На ресурсному — через брак вільної ліквідності у банків (коррахунки за середу впали на 5,1 млрд гривень — до 51,6 млрд гривень на ранок сьогоднішнього дня). А на валютному — тиск на гривню тривав практично весь день і НБУ знову гасив пожежі.
Рішення Нацбанку про зниження облікової ставки на 1% — до 10% річних є спірним, тому що в умовах наростання світової фінансової кризи і проблем української економіки — це навряд чи призведе до зниження реальних ставок за кредитами (заради чого все власне і робилося регулятором). А ось частину вкладників банків своїми низькими щодо реальної інфляції в країні ставками за депозитами — може відлякати. Вони будуть просто забирати свої гривневі вклади за термінами погашення — та підуть з цією гривнею або у магазини, де придбають в основному імпорт (що збільшить від'ємне сальдо зовнішної торгівлі), або по-старому — на валютний ринок, що буде додатково тиснути на курс. Так що рішення про зниження зараз облікової ставки — більше політичне рішення Правління НБУ, ніж економічне.
ВІДЕО: Загрози коронавірусу. Україна відсидиться в стороні чи ні
В кінцевому підсумку — усю нехватку пропозиції валюти сьогодні закривав Нацбанк, продаючи валюту через ранковий аукціон (продав $ 75,9 млн доларів при ціні відсікання — не нижче 25,80 гривень за долар), а потім багаторазово — використовуючи інтервенції через Matching.
При цьому, Нацбанк використовував стару тактику, підвищуючи з кожним виходом курс продажу. Продавав по 25,90 гривень, потім — по 25,95 гривень, потім — по 26,01 та 26,02. За спостереженнями «Мінфіну» продав всього з урахуванням аукціону не менше $ 145-160 млн.
Це дозволило практично утримати курс у межах орієнтира 26 гривень за долар, про який ми попереджали в своєму ранковому прогнозі.
Готівковий ринок реагував на всі зміни міжбанку частою зміною котирувань. На вечір четверга обмінки продавали готівковий долар по 26,45-26,55 гривень, але деякі намагалися його й активно завищувати до рівнів до 26,90. Що правда, їм вдавалося досить тяжко.
Хід торгів:
Торги по долару розпочались з рівня 25,80 / 25,84 гривень, що з самого спочатку було вище вчорашнього закриття 25,72 / 25,75. Попит знову очікувано перевищував пропозицію і Нацбанк з самого ранку провів аукціон з подачею заявок до 10:30. Продав $ 75,9 млн із ціною відсікання — не нижче 25,80.
Цього не вистачило на всіх і на 11 годину долар подорожчав до 25,83 / 25,85 гривень. Нацбанк періодично протягом дня виходив на ринок з продажем по 25,90 гривень, потім по 25,95 гривень, а завершив день продажами по 26,01-26,02 гривень за долар.
Саме виходи або відходи регулятора з ринку і формували поведінку курсу протягом дня. На 12 годину курс знизився ненадовго до 25,78 / 25,81 гривень, але вже ближче до обіду котирування досягли позначки 25,83 / 25,85 гривень.
А після 14:00 активно пішли вгору — до 25,93 / 25,97 гривень на 15:00 і до 25,98 / 26,02 на 16 годину. Завершилася сесія рівнями 25,99 / 26,01 гривень завдяки останнім інтервенціям Нацбанку з продажу валюти за курсами 26,01-26,02 гривень за долар.
Головні події 12 березня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 25,80 / 25,84 гривень виріс до 25,99 / 26,01 на момент завершення сесії;
2) НБУ сьогодні знову багато разів продавав долар. На початку через аукціон — продав $ 75,9 млн із ціною відсікання — не нижче 25,80. А потім — використовуючи Matching, поступово підвищуючи цінники: по 25,90 гривень, потім по 25,95 гривень, а потім й по 26,01 та 26,02 гривні на кінець сесії. Продав за нашими оцінками всього не менше $ 145-160 млн;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 25,8086 гривень, а офіційний на 13 березня склав 25,858 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 97
Спасибо за понимание.
Временное отключение комментирования некоторых статей не связано с их содержанием.
Спасибо за понимание.
Ну не відкатище, так відкат точно (вчора ж було +40).
Ну не відкат, так відкатик стопудово.
Ну може не відкатик так зміна тренду на ревальвацію «наліцо».
Цікаво, укріплювачі сьогодні знову будуть співати про останній шанс злити задорого наші бакси?
А в касах банків долара немає. Ходив сьогодні в банк зняти з карти трошки доларів (ну зовсім трохи). До речі, класна штука - покупка валюти онлайн, респект НБУ за це. Поки стояв у черзі, кілька чоловік підходили і питали про долари. Так от, МОЇ долари з карти мені видати не змогли - учора був ажіотаж, усе розмели. Сказала приходити аж у понеділок. Я пожартував, що камаз з доларами на кордоні застряв. Жарт сподобався касиру (дякую motoruller за ідею), в результаті, в сусідньому вікні знайшлася для мене потрібна маленька сума.
Однак, це показово - може бути ситуація, коли за потреби ви не зможете оперативно забрати в банку долари навіть зі своєї карти.
Это ещё не конец. Это даже не начало конца, но, возможно, это конец начала
— Уинстон Черчилль
Спасибо за понимание.
А якщо серйозно, якщо Ви хочете з цим погратись, то краще чітко моніторити новини і рух на МБ і покладатись тільки на свій розум. А якщо Ви не спекулянт і питання в тому, у якій валюті краще зберігати, то долари ніколи не були гіршими за гривню. Тим більше Прем'єр озвучив учора запас по курсу в 27 грн.
Наверное ПРОфицит платёжного баланса - нарисованный,то есть нереальный.)))
А как хвалились,как хвалились!!
Надо было меньше «дорисовывать» переводы от заробитчан и учитывать их напрямую в платёжном балансе,сами себя обманываете своей статистикой.
Есть такой инструмент как депозитный сертификат нбу, на нем банки хранят свои резервы на 14 дней и каждые 14 дней нбу их погашает, а банки решают сами как быть дальше. След погашение завтра.
Вот 6 марта было не по срокам, некто снял 21.7млрд грн (лядр баксов), которые как мы видим успешно лягли на плечи резервов и слив нбу.
Неожидано нерезы стали заложниками ситуации. Сильные местные игроки (петя, соросята, хз) начали конвертировать гривну с сертификата. Нерезы теперь не могут продать овгз и начинают даже покупать новые в ожидании покоя курса.
Тем временем спекулянты узнав сей факт об сертификатах воспользовались новостями по нефти и вздернули курс в обменках 9 марта. Население и банки отреагировали моментально.
В итоге экспортеры получая ндс сидят в окопах. Импортеры дабы не отставать покупают валюту наперед.
А тем временем нбу льет валюту и снижает учетную ставку.
Не забываем о периоде бюджетных платежей и уплате 62млрд грн налогов до конца месяца.
Кстати в России на подобное жестко пошли: центробанк отказался сливать валюту и спекули потухли, курс откатили на 5%
Если же вернуться к «быстрой» ликвидности, то на утро сегодня она составляла около 68 млрд. грн., хотя 1-2-мя днями ранее была около 80. Завтра же на утро она будет около 60 или даже менее. Т.о. свободной ликвидности становится все меньше. Многие банки уже пылесосят межбанковский ресурсный рынок в поисках денег, но с каждым днем это все труднее, так как НБУ продает валюту и изымает таким образом гривну и банковской системы.
Если же, как Вы и упоминаете, до конца месяца надо заплатить в бюджет еще порядка 50-60 млрд. налогов и таможенных платежей, то рост должен вот вот выдохнуться и произойти коррекция по курсу.
А далее пойдут возмещения НДС (с начала марта уже выплатили чуть более 3 млрд.), хотя непонятно какой их объем будет до конца месяца. 20 марта погашение 2-хнед. сертификатов (148млрд). Сколько при этом перезарядят? Ну и погашение 2 апреля ОВГЗ на 4+млрд. грн., где большая часть упадет нерезам.
Слушай, забудь за это. Не твоё… Давай инсайды, про КамАзы, быбло. Хорошо же было. Давай жги.
И не нужно ничего говорить. Мы все всё помним, Шаша банка
З вашого дозволу нагадаю вам, що ви доносили учора. І головне ж не кається!!! Ви усі свої коментарі повинні починати не зі слів великого учителя, типу «не знаю смог ли донести», а хоча б вибачитись за інсайди і донесення попереднього дня.
motoruller
11 марта 2020, 22:06
#
Завтра введут:
• Возврат требования для бизнесу по обязательной продаже валютной выручки в размере 30-50%.
• Ограничение на покупку инвалюты нерезидентами и вывод капитала.
Верняк пора сливать валюту пока лавочку не прикрыли и не сделали держателей валюты врагами народа
пытается всех убаюкать. всё будет хорошо и гривнюха будет в шоколаде…
все сливайте баки. сейчас будет откат.
и насчёт россии… их центробанк на месяц отказался скупать доллар что бы как то повлиять на ситуацию с ростом
а ты пишеш очередную БРЕДЯТИНУ
Второе. При чем тут наличный рынок, который поперло в отрыв от межбанка?
Шефы тоже наликом барыжат? Банковский курс строго вверх весь день.
Что вы к этому курсу прицепились? Какая разница будет 25, 26 или 27. Главное что-то делать для развития и курс сам по себе будет отображать это развитие. Как-будто тут из читателей одни барыги, которые активизируются когда можно легко заработать
Щеки может Вам каждый день кто-то надувает, потому не печальтесь.
Но то мои фантазии. На самом деле в последнее время НБУ трудно обвинить в неадекватности, поэтому будем посмотреть что это за игры с учётными ставками и т.д
https://www.youtube.com/watch?v=uir49ykfKwI&t=1s
Подписывайтесь на youtube-канал Finance.ua и оставляйте свои комментарии под видео.
«В обрушении цены за баррель в поддержку саудитов пойти на принцип согласилась Саудовская Аравия. Абу-Даби анонсировал увеличение собственной добычи на 1 млн баррелей в сутки уже начиная с апреля текущего года. Saudi Aramco якобы собирается уже в апреле поднять добычу на 25% и экспортировать 12,3 млн баррелей в сутки. Мол, в случае чего, они готовы распечатать стратегические резервы страны.»
Хотя после атаки дронов на перерабатывающий завод Saudi Aramco металась по мировому рынку скупая все доступные свободные объемы, чтобы не сорвать отгрузки по собственным контрактам.
норвежская нефтяная компания Equinor сообщила об обнаружении коронавируса у рабочего на буровой платформе Martin Linge. Театр абсурда наступит, когда коронавирус обрушит не только спрос, но и предложение