Голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв пропонує приватизувати держкомпанію, щоб припинити дискусії про виплату премій і високих зарплат. Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.
Коболєв пропонує приватизувати Нафтогаз, щоб закрити питання високих премій
Що пропонує Коболєв
«Після анбандлингу нічого не заважає Нафтогаз приватизувати, він коштує купу грошей...
Частково, повністю, як виберуть. І припиниться дискусія про зарплати в Нафтогазі. Компанія приносить дуже багато грошей в бюджет. Це факт, більше інших.
Всі кажуть: „Вона приносить гроші, але нам не подобається, що менеджмент отримує ринкову зарплату, тому що це державна компанія“. Ніхто не обговорює зарплати в ДТЕК», — заявив Коболєв.
Читайте також: Коболєв за рік заробив 286,5 мільйона
На думку голови Нафтогазу, чинний контракт держкомпанії з Газпромом можна буде спробувати перевести безпосередньо на нового оператора.
Що дасть приватизація державі
Як заявляє Коболєв, приватизація Нафтогазу поліпшить корпоративне управління і принесе ще більше прибутку державі.
«Якщо держава хоче зберегти донора бюджету, зняти дискусію про зарплати, поліпшити корпоративне управління, щоб, можливо, отримати ще більше грошей, і одноразово отримати істотну суму від цієї компанії — є дуже простий спосіб.
Читайте також: Уряд хоче змінити перелік заборонених для приватизації держкомпаній
Ми давно пропонуємо як мінімум міноритарний пакет випустити на біржу. Якщо результат сподобається, продати і все інше.
Нафтогаз можна підготувати до IPO за три роки. Всі монопольні функції щодо компанії вийшли. Ризиків для енергетичної безпеки країни при нормальному регулюванні ми вже не бачимо. Зробіть крок, і закрийте дискусії», — резюмував Коболєв.
Передісторія
- Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну врегулювати ситуацію з преміями в Нафтогазі.
- Президент наголосив, що в разі, якщо уряду не вдасться врегулювати ситуацію з преміями, за справу візьмуться юристи.
- Ідеться про премії топ-менеджерам Нафтогазу, передбачені за отримання компенсації від російського Газпрому. Як повідомлялося, близько $29 млн (1%) із отриманих від Газпрому $2,9 млрд боргу підуть на виплати премій топ-менеджерам Нафтогазу.
- Пізніше Кабмін встановив жорсткі ліміти на преміальний фонд держкомпаній і провів роз'яснювальну бесіду з наглядовими радами державних компаній, щоб ті утрималися від виплат величезних премій за чинними контрактами.
Читайте також: В Нафтогазі прокоментували чутки про премії з виплаченого Газпромом боргу
- Раніше в Кабміні заявляли, що зарплати у держсекторі повинні бути ринковими, але не менші, ніж у приватному секторі.
- Доходи міністрів щомісяця будуть публікувати на сайті Кабміну.
Коментарі - 69
Отличная идея.
Тяжесть работы не связана с зарплатой.
Государство налоги должно собирать. Продать Нафтогаз какому-то Chervron, и пусть они развивают газовый бизнес как во всем мире и налоги в бюджет платят.
Вот если бы Вы были признанным авторитетом, то ваше мнение бы учитывалось.
Падение продаж на всех рынках и двукратный обвал спотовых цен на газ в Европе довели «Газпром» до состояния кассового разрыва, покрывать который компания планирует за счет ударного привлечения долга.
В ходе традиционного пересмотра бюджета после прохождения первого полугодия «Газпром» решил в 2,4 раза увеличить план по займам на рынке: вместо 298 млрд рублей компании потребуется 725 млрд (11,1 млрд долларов), сообщил «Интерфаксу» знакомый с ситуацией источник.
В результате долговая программа «Газпрома» приблизится к историческому рекорду, поставленному в прошлому году (740 млрд рублей).
Бюджет «Газпрома» трещит по швам из-за резкого ухудшения операционной среды на ключевом, европейском рынке: за первое полугодие поставки газа в Евросоюз сократились на 8,9% (117,9 млрд кубометров).
А за счeт чeго? Можeт Нафтогаз экспортирует украинский газ? Нет просто подняли тарифы и уже прибыль. Нигде в цивилизованном мире нет такой диспропорции между зп, а тем более премиями. Человек получает 2 млн при средней 10000 и еще хочет премии в период, когда страна воюет и по уши в долгах. Господин Зе, как же фильм, гле Голобородько пару грн оддалживал.
Мені Коболев навіть зовнішністю на Чубайса схожий і працює так само в держ монополії. Ну і пропонує її приватизувати як свого часу це зробив Чубайс.
Нічого нового:)
1. Дубина подписал контракт 2009, по которому мы платили дороже Германии. И нужно было подписать Харьковские соглашения, чтобы хоть как-то снизить цену.
2. Бакулин проиграл суды Фирташу на 11 млрд. куб. газа., +напомню вышки Бойко были при Бакулине.
На конец управления Бакулина Нафтогаз был по сути банкрот.
Не слишком ли дорого стране обошлись эти менеджеры.
Вам такое нравится?
"Про «рыночную» цену на газ.
Об этом пишет сегодня в Фейсбуке политолог Дмитрий Корнейчук.
«На европейских биржах стоимость газа за тысячу кубов составляет сейчас 100 долларов.
Украинцам в январе-феврале по указанию Зеленского продают газ ( с учетом транспортировки) почти по 7000 грн за тыс кубов. То есть — примерно по 285 долларов.
Красиво Зеленский «поимел» всех лохов, которые голосовали за него на выборах...», — отметил Корнейчук."
эксперт - это уж не коболев?
А чё, без приватизации нельзя улучшить корпоративное управление?
Мозгов или совести не хватает, или того и другого?
''Акции поделить между всеми украинцами'' — повторится история 1996 года, когда акции продадут за бесценок.