Національний банк очікує на інфляцію близько 5% та економічне зростання на рівні 3,5-4% у 2020-2022 рр. Про це йдеться в січневому Інфляційному звіті Національного банку.
Оновлений макропрогноз: НБУ очікує прискорення економічного зростання
Прогноз Нацбанку
Ефекти від зміцнення курсу гривні у 2019 році відображатимуться й на початку 2020 року. Разом із низькими цінами на енергоносії це утримуватиме інфляцію нижче цільового діапазону 5% ± 1 в. п. упродовж більшої частини 2020 року. Надалі вона дещо прискориться і перебуватиме біля середньострокової цілі у 5%.
Економічне зростання у 2020 році прискориться до 3,5% у 2020 році та близько 4% у наступні роки внаслідок пом’якшення монетарної політики, завдяки структурним реформам та поліпшенню інвестиційного клімату.
Читайте також: Консенсус-прогноз — 2020: курс гривні, інфляція, ВВП
Дефіцит поточного рахунку у 2020-2022 роках перебуватиме у прийнятних межах (3-4% ВВП). Допоможе цьому поступове пожвавлення світової економічної активності та торгівлі на тлі укладення торговельної угоди між США та Китаєм, а також зростання продуктивності української економіки.
Читайте також: Чому інфляція знижується, а життя дорожчає. І що буде далі
Збереження інтересу іноземних інвесторів до українського ринку і подальша співпраця з МВФ дадуть змогу збільшити міжнародні резерви до більш ніж $32 млрд.
Читайте також: Восьмирічний максимум. Міжнародні резерви України зросли до $26 мільярдів
Раніше повідомлялося
- У жовтні 2019 року Кабмін прогнозував два сценарії зростання ВВП — консервативний і оптимістичний.
- За першим сценарієм, консервативним, Міністерство економіки повторило прогноз Світового банку — 3,7% зростання ВВП в 2020 році.
- За оптимістичний — 4,8%. «Якщо в Україні буде вестися реальна боротьба з корупцією, економіка може зрости на 4,8% в наступному році», — заявив тоді Олексій Гончарук.
Читайте також: ВВП буде зростати вдвічі повільніше, ніж прогнозує уряд — експерти
- МВФ у жовтні поліпшив прогноз ВВП України на 2019 рік з 2,7% до 3%. Прогноз на 2020 рік фонд залишив незмінним — 3%. При цьому прогноз для світової економіки погіршений до рівня кризового 2008 року.
- Світовий банк прогнозує прискорення зростання ВВП України у 2020 році з 3% до 3,7%.
- У планах уряду Олексія Гончарука — зростання економіки на 40% у наступні п'ять років і на 5% вже в 2020 році.
Коментарі - 80
Який Гончарук план курить? :)
Гончарук даже со своими загонами остается там самым адекватным из всего зеленого квартала.
Більше слів не находжу.
Экономика бы взлетала на 40% в месяц :) правда не долго... но зато какой ажиотаж бы был,,, такие бы Ньювасюки инвесторам наобещали бы... на 50 млрд зелени:))
----------------------
Да он в минфине точно! Или в нбу!
Перш за все — посадки. Після — рівні та прозорі умови. Не на папірці, а в щоденній реальності. А потім вже інвестиції.
https://nv.ua/ukr/biz/experts/neprozoriy-rinok-z-visokimi-rizikami-chomu-v-ukrajinu-ne-priydut-investori-kenigshteyn-50068380.html
Сливаться и заходить при курсе ниже 24, тогда немного компенсируете. А если как Tod говорит, будете просто сидеть проиграете еще сильнее.
А так немного можно компенсировать и купить при более низком курсе больше валюты.
Нужно оценивать риски, ведь ниже 24 может и не случиться.
Тогда пример приводить не стану.
То, что Вы советуете - имеет место быть, но вероятность незначительна. А связанные с этим делом риски перекроют маленькую выгоду от этого дела. Прошу простить за тавтологию.
Короче если интересно – теория коротких стеков. :))
Я просто недавно общался с клиентами (гос.компании) у которых на текущ.счетах и депозитам постоянно была валюту эквивалент 20-30 млн.дол., так вот они по итогу 2019 г показали не слабый такой минус в своей отчетности по итогу укрепления гривны в 2019 г.
Или Вы таки думаете, что в Украине может быть лучше, чем было? )
Иди"те кофэ пить, шараміжьнік, и нечиго других пародировать!)))
Потерпите, я уверен, что желающих купить, меньше чем желающих продать.
А Вы ужес нами? Ну, в нашей лодке? Адепт 27+ ?)
Як свідчать дані на сайті Державної казначейської служби України, зниження доходів у порівнянні з торішнім показником обумовлено нижчими надходженнями від Митної служби.
При цьому, у порівнянні з плановим показником, недобір доходів держбюджету в січні склав 13,860 мільярда гривень, або на 21,5%.
За інформацією Міністерства фінансів, доходи загального фонду держбюджету України в січні цього року склали 42,6 мільярда гривень, що на 25% нижче планового показника на цей період.
Управляти не вміють але прогнозують аж гай шумить...
а вдруг потом на колебаниях курса спекулировать так не сможет!
Если улучшают прогноз – жди беды :)
Крім того, компанія очікує уповільнення зростання економіки у 2021 році (до 3,7%) і прискорення інфляції (до 6,1%).
https://www.youtube.com/watch?v=H-cnliQoiL4&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.
Зростання ВВП України у 2019 році становило 3,3%, для більш швидких темпів економічного зростання Кабмін, зокрема, планує залучити 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій та увійти у топову групу по індексу людського капіталу.
Про це повідомив у Facebook міністр економіки Тимофій Милованов. Всього то треба залучити 50 млрд баксів інвестицій.. А без них росту не буде.. Буде падіння.. Одні нелохи і непрофани.
«Після двох успішних для тваринництва років — 2017 року з прибутком в 6,2 млрд грн і 2018 року з прибутком близько 5,3 млрд грн — за результатами 2019 року галузь зазнала понад 2,1 млрд грн збитків», — зазначив він.
«Таким чином, інвестиційна привабливість тваринництва, крім виробництва молока та вирощування птиці, продовжила своє падіння, що може призвести до зниження обсягів виробництва в галузі», — підсумував Лупенко.
Перекриють прибутками з двох попередніх.
Зовсім нелохи і ані разу непрофани.
Ох, ребята… так стремительно мы ещё ни разу не ***.
Мне так интересно, чьим задом это все можно заткнуть. И кого сделают виноватым? А на попередников уже не спишешь.
Вопросы к знатокам.
Когда придет белая лисичка именуемая песцом?
Собраны ли чемоданы у власть имущих?