Ослаблення курсу гривні пов'язане з ринковими тенденціями. Про це під час брифінгу заявив заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб.
НБУ пояснив, чому дорожчає долар
За його словами, останніми днями спостерігається тенденція девальвації національної валюти. Цьому є декілька причин.
По-перше, на ситуацію впливає фактор сезонності — на початку року імпорт переважає над експортом.
По-друге, деякі «доньки» іноземних компаній останнім часом купували валюту для виводу дивідендів.
Читайте також: Ризик інфляції і курсу. До чого призведе різке зниження облікової ставки
На готівковому ринку спостерігалась протилежна тенденція. За словами Сологуба, населення розцінило девальвацію гривні як сигнал до продажу іноземної валюти. З початку року українці вже продали $100 млн.
Дмитро Сологуб також підкреслив, що політика Нацбанку на валютному ринку не змінилася. Курс залишається гнучким та плаваючим.
«Коли волатильність на міжбанківському ринку значно зростає, ми виходимо і продаємо валюту. Ми це робили вчора, сьогодні, і ринок на це реагує. Ніяких змін в політиці Нацбанку щодо обмінного курсу немає», — заявив Сологуб.
Читайте також: Чому зміцнюється гривня і які будуть наслідки
Як змінюється курс
За 29 січня долар на міжбанку зріс з 24,78 / 24,81 до 24,88/24,91 гривні. Вчора ввечері обмінники продавали його по 24,90 та навіть вище.
Сьогодні, 30 січня, до відкриття міжбанку американський долар в купівлі і в продажу подорожчав на 8 копійок. Євро підвищилося в купівлі і в продажу на 12 копійок.
Скільки в НБУ валюти
Як писав «Мінфін», золотовалютні резерви України у 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами. Голова НБУ Яків Смолій назвав декілька джерел для поповнення резервів.
За підсумками 2019 року, міжнародні резерви України зросли на 22% — до семирічного максимуму. На 1 січня 2020 року вони сягнули $25,3 млрд в еквіваленті.
Коментарі - 13
Но фундаментально я все-таки за лонги:)
Кому интересно глянуть на разметку, смотрите по ссылке в профиле. Сюда к сожалению скинуть не могу.