У Національному банку вважають, що в 2020 році курс гривні може коливатися в обидві сторони, в тому числі у бік зміцнення. Про це заявила перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв'ю FinClub.
У 2020 році курс гривні може ще зміцнитися — Рожкова
Що кажуть у НБУ
«В ході кризи ми спостерігали шокову девальвацію гривні, викликану не економічними чинниками, а очікуваннями і страхом. Нинішнє зміцнення гривні — це результат реформ останніх років. Воно могло б початися і раніше, але якоюсь мірою стримувалося невизначеністю, пов'язаною з подвійними виборами в країні.
Читайте також: Значного ослаблення гривні очікувати не треба — Смолій
Такий шлях проходили й інші країни, які реалізовували режим інфляційного таргетування. Наприклад, Чехія чи Польща на початку 2000-х», — наголошує Рожкова.
Також, за її словами, зміцнення курсу гривні є результатом викупу в резерви рекордного обсягу валюти і залучення зовнішнього інвестування в державні і приватні компанії.
Читайте також: Семирічний максимум. Міжнародні резерви України зросли на 22%
«Курс, який ми бачимо, — це відображення ринкових тенденцій. Ми викупили в резерви рекордний обсяг валюти за 14 років чиста купівля — 7,9 млрд дол в 2019 році. При цьому нерезиденти завели близько $4,3 млрд ОВДП.
Тобто були й інші чинники зміцнення гривні: це і зростання продуктивності в агросекторі, зовнішнє фінансування, яке залучали і державні, і приватні компанії — Нафтогаз, Кернел та інші. І в 2020 році курс може помірно коливатися в обидві сторони, в тому числі і зміцнюватися», — резюмує Рожкова.
Оформити заявку на купівлю ОВДП від ICU: до 12% річних + 0,2% від «Мінфіну»
Раніше повідомлялося
- Офіційний курс гривні до долара за 2019 рік збільшився на 16,9% з 27,69 грн на 1 січня 2019 року до 23,68 грн 1 січня 2020 року. Гривня стала валютою, яка найбільше зміцнилася за рік відносно долара.
- Під кінець 2019 року курс гривні трохи ослаб. Як пояснили в Кабміні, це пов'язано зі спекулятивним попитом. У 2020 році уряд очікує продовження тенденції на зміцнення національної валюти.
Читайте також: Долар на міжбанку по 24: що далі (прогноз на тиждень)
- Згідно з жовтневим макроекономічним прогнозом, середньорічний обмінний курс у 2020 році становитиме 27 грн/$, у 2021 році – 27,2 грн/$, в 2022 році – 27,5 грн/$ за базовим сценарієм.
- За оптимістичним – в 2020 році він очікується на рівні 24,8 грн/$, 23,9 грн/$ у 2021 році і 24,2 грн/$ у 2022 році.
- На днях у Мінекономіки повідомили, що планують переглянути макропрогноз на 2020-2022 років курсу долара, після чого внести зміни до бюджету.
Коментарі - 32
а выплаты госдолга в $ не играют в сторону девальвации гривны?
а выкуп НБУ почти 8 млрд$ не играет в сторону девальвации гривны?
И сколько того ОВГЗ в гривне по сравнению с двумя этими статьями?
то может все-таки тебе стоит попробовать мозгами пошуршать немного и поискать причины продажи валюты на рынке кроме ОВГЗ?
«Нынешнее укрепление гривны — это результат реформ последних лет.» - вот что говорит НБУ по этому поводу. Покупка ОВГЗ упоминается просто как одно из направлений движений на валютном рынке и только - это только одна из причин, причем далеко не самая весомая.
Даже немного жалко тех людей, которые тебя плюсуют - с таким пониманием рынка только деньги спускать...
Рожкова мала на увазі, що НБУ викупив 7,9 лярдів, а по ОВДП завели 4,3лярди. Отже були й інші фактори зміцнення (не лише ОВДП), і далі навела ці фактори. Інша справа, що процес далеко не лінійний. Забери ці 4,3 лярди по ОВДП і не факт, що НБУ зміг би викупити інші. НБУ спочатку допустив тривалу тенденцію зміцнення гривні через ОВДП (не викуповуючи валюту), і почав боротись зі зміцненням вже коли процес було запущено і до ОВДП під'єднались усі інші фактори. Вважаю основний фактор - віра населення і «інвесторів» у те, що гривня буде тільки зміцнюватись. Буде ця віра - буде все ОК. Буде який-небудь фактор, який цю віру підірве, або зовнішній фактор, який забезпечить відтік валюти - НБУ буде важко втримувати ситуацію. На жаль, цей ринок дещо нагадує нафтовий. Курс тримається не завдяки реальним економічним показникам, а значною мірою відображає увесь спектр новин, і пов'язані з ними вірю/не вірю.
«Поки люди тут працюють, вони беруть участь у прийнятті рішень, які потім можуть стати об'єктом розслідувань або судових розглядів. Якщо все, що співробітник робив, він робив в рамках своїх повноважень і завдань, які перед ним стояли, то його не можна звинувачувати в тому, що в період кризи було прийнято рішення підтримувати банки ліквідністю, щоб збити паніку, і видавати кредити рефінансування на видачу вкладів до 200 тис. грн», – розповіла Катерина Рожкова.
За її словами, колишні співробітники мають бути захищені в судах.
«І ми не розуміли, як їх захищати. Співробітник працював, потім пішов, потім через три-чотири роки починається якийсь розгляд. Він уже багатьох речей не пам'ятає, в нього немає доступу до документів НБУ. Він не має можливості себе якісно захищати. І тут, ми вважаємо, це обов'язок нашої організації», – підкреслила Катерина Рожкова.
Спочатку натворити а потім захист....
Тому весь цей треш в угадай курс, всього лише забава для дітей, які не мають певних знань і їм залишається лише вірити гуру експертам.