Україна і Росія досягли принципової згоди про новий контракт по транзиту російського газу через територію України. Про це заявив представник Єврокомісії Марош Шефчович під час брифінгу за підсумками переговорів у Берліні, передає ЕП.
Україна і Росія досягли згоди про новий контракт щодо транзиту газу
Про що домовилися
«Ми досягли згоди в принципі», — сказав Шефчович. За його словами, це «позитивні новини для Європи, України і Росії». Він зазначив також, що досягнуті принципові домовленості обговорять в столицях.
У свою чергу, міністр енергетики України Олексій Оржель заявив, що Україна, РФ і Єврокомісія розробили протокол, який наближає підписання транзитного контракту.
«Ми добре попрацювали, добре відпрацювали протокол, який наближає нас до вирішення», — сказав він.
«Найближчим часом, я впевнений, ми досягнемо позитивних результатів для всіх сторін», — додав Оржель.
Читайте також: Путін запропонував знизити ціну на газ і продовжити транзит, але назвав умови
Те саме підтвердив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
За його словами, далі напрацювання має узгодити політичне керівництво в Києві та Москві.
Раніше повідомлялося
- Напередодні переговорів голова правління НАК Нафтогаз Андрій Коболєв говорив, що ймовірність підписання газової транзитної угоди між Україною і Росією до 1 січня дуже невелика. Про це він заявив на презентації «Фінальний відлік до анбандлингу».
- За інформацією ЗМІ, Газпром готовий компенсувати Нафтогазу $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, але не грошима і не газом. Газпром нібито мав намір запропонувати на переговорах таке рішення: Україна може примусово стягнути заарештовані активи Нафтогазу, Росія цьому перешкоджати не буде.
Читайте також: У Міненерго пояснили, чим вигідна гарантована ціна на газ для споживачів
- Раніше Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий строком на один рік. При цьому зажадав від України відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу в Росії.
- Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати майже $3 млрд боргу російської компанії з Стокгольмського арбітражу.
- Також заявив, що готовий розглянути пропозицію по виплатах Газпромом боргів не грошовими коштами, а постачаннями газу. Повідомлялося, що Росія нібито розглядає таку можливість. Це підтвердив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
- 17 грудня голова правління НАК Нафтогаз Андрій Коболєв заявив, що якщо газовий транзит не підпишуть зараз, то сторони повернуться до нього в квітні-травні.
Коментарі - 20
«несколько тысяч танков всегда готовы стать на вагоны ни у Европы ни у нас нет аргументов» аргументы, наверное стоит сравнить численность армий (остальное +- похоже) 1 к 3 выходит. Этого недостаточно для нападения и удержания.
«выторговываем поблажки» это Вы попутали, Украина отстаивает свои экономические интересы.
«начинать строить то что может стать аргументами» поподробнее расскажите.
Недостаточно для нападения? Чтоб нападать много не нужно половина евростран просто сольются уже проходили а удерживать русским и не нужно им выгоден хаос война его рождает с лихвой
Мы выторговываем поблажки мы свои интересы защитить не способны у нас было исков на 15+ ярдов и цена на газ купленный у немцев дешевле чем нам предлагали братишки раньше мы так защитили свои интересы что подписали контракт на 5 лет простив русским исков на 12 ярдов и ещё непомнятно что там по цене прописано к рынку привязано или фиксировано узнаём как и после Тимошенко только при следующей власти.
Чтоб защитить свои интересы нужно иметь рычаги например огромный рынок сбыта товаров рынок производства своих необходимых товаров нужно иметь армию современную нужно быть субъектом политики а не обьектом пока что нас как ребёнка водят Меркель с макроном трамп вообще считает нас русскими ну а русские нас уже давным давно рабами считают ментальность такая
https://www.radiosvoboda.org/a/news-dyplomaty-proty-sanktsii-proty-pp2/30335485.html