Земельна реформа, яку готує уряд, передбачає допуск іноземних компаній і фізосіб до ринку сільськогосподарських земель. Про це прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив 2 вересня в ефірі каналу ICTV, пише Ліга.
Іноземців допустять до ринку землі в Україні. Названо умову (відео)
За словами прем'єра, спільно зі Світовим банком було оцінено 25 сценаріїв проведення земельної реформи.
«Нам потрібно вибирати модель, яка дає найбільше економічне зростання. Це означає, що нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість зараз її обробляти, в тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичнуа особу в Україні і платять тут податки», — сказав Гончарук.
Де-юре доступ до права купівлі земельної ділянки будуть мати українські фізособи і українські юрособи, тобто українські компанії, уточнив глава уряду.
При цьому прем'єр підкреслив, що держава має створити умови для невеликих фермерів, щоб у них були можливості для купівлі землі не менш вигідні, ніж у великих компаній і іноземців.
«Для цього ми плануємо старт земельної реформи орієнтовно на літо 2020 року. Ми розраховуємо, що до того часу кредитування в гривні буде значно дешевше, ніж зараз — взяти кредит у гривні можна буде під 14-15%», — розповів Гончарук.
За його словами, уряд планує створити інструмент, який дозволить компенсувати цю процентну ставку.
«Кредити в принципі стануть дешевше, але нам потрібно зробити їх ще дешевше конкретно для купівлі земельної ділянки для особистих потреб, для її обробки, для того, щоб українець, наш фермер, був у більш вигідних умовах, ніж його потенційний іноземний конкурент», — пояснив глава Кабміну.
Прем'єр зазначив, що остаточні параметри такого механізму ще не визначені, але запевнив, що до його формування ринок землі запущений не буде.
Що відомо
- Президент доручив Кабміну розробити законопроект про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення і введення ринку землі до жовтня, а ВР — прийняти його до 1 грудня.
- Раніше Зеленський заявив, що вже в цьому році в Україні буде проведена земельна реформа, яка дозволить створити ринок землі в 2020 році в 40 мільйонів гектарів.
- Через мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення в 2018 році Україна, за оцінками експертів, втратила 22,5 мільярдів доларів ВВП — це на 17% більше від її фактичного рівня.
- Закон про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні продовжений до 1 січня 2020 року.
Коментарі - 73
Загороднюк - член наглядової ради «Укрнафти», більше 40% акцій якої належать структурам українського мільярдера Ігоря Коломойського.
Мрія олігарха мати свого президента, армію та парламент здійснилася..
Это похоже на издевательство. Во-первых, никто не будет брать кредит под 14-15%, во-вторых, иностранцам не нужен украинский кредит для этих покупок, но украинцам нужно.
«Если они регистрируют юридическое лицо в Украине и платят тут налоги». Какие налоги? Можно зарегистрировать юрлицо, платить одному директору копейки, и купить имущество. Налоги 1-3% от денежной оценки? Это просто смешно.
У нас только земля осталось в стране, почти все гособъекты отдали олигархам в 90-х, теперь аэропорт и землю мы тоже должны продавать?
у нас просто при заходе на некоторые участки пристрелят и там же прикопают. проедьте вокруг Киева - увидите.
Польща
30 квітня 2016 набув чинності закон щодо обігу землі, що вводить певні обмеження на продаж сільськогосподарських земель у Польщі.
Згідно з законом, сільськогосподарські землі може купити лише держава, релігійні об’єднання й фермери, проте не всі без винятку. Бажаючий купити землю повинен володіти не тільки сільськогосподарськими навичками, а й бути власником сільгоспугідь площею до 300 гектарів та проживати в місцевості, у якій бажає придбати землю. Більш того, щонайменше 10 років покупець зобов’язується вести на цій землі господарську діяльність, і без дозволу суду не може цю землю ні продавати, ані здавати в оренду.
Франція
У Франції, за усіма операціями на ринку землі сільськогосподарського призначення стежать державні місцеві компанії, які входять у спілку Sociétés d’Aménagement Foncier et d’Etablissement Rural (SAFER).
Особливо компанії слідкують за тим, щоб не допустити різкого скорочення числа сімейних господарств. Спілка SAFER, як і Польське агентство сільськогосподарської нерухомості (ANR), користується правом першості на купівлю землі, а крім цього вона може не допустити підписання угоди на продаж.
у нас владелец должен будет «содержать вооруженный отряд , чтобы отбить наезды соседей и их попытки отобрать урожай». Одного этого хватит чтобы распугать всех инвесторов.
Я американец — могу говорить, нет ничего страшнее в мире.
Потом, они будут делать то, что они сделали в США, лоббировать за открытие границ, разделять мужчин и женщин, создавать социальный конфликт, охотиться на детей на соцсетях, говорить мальчикам что они девушки, и так далее.
Насчёт бизнеса, все изобретения, творчества, алгоритмы принадлежают исключительно их монополиям если хотите работать там.
Как Вы думаете, почему я — американец, в Украине?
границы - должны быть закрыты, мужчины и женщины - вместе , дети в соцсетях должны охотится на взрослых , мальчикам нужно говорить что они мальчики и любить должны мальчиков , а не этих грязных...
Ваша думка зрозуміла, дякую.
есть и муниципальные и частные
В США есть штаты. Конечно есть муниципиальные — они тоже принадлежают государству.
А мы обсуждаем продажу Борисполя.
хотя россия продала Шереметьево , например - и небо на землю не упало.
- не нарушая целевого;
- не ухудшая качество и соблюдая севооборот;
А зарубежные банкиры и наш Коломойский.
Как раз мы сейчас хотим ОТМЕНИТЬ законы которые разрешают полиции расследовать финансовые преступления.
Что в этом такого??? Ничего!
Доллары ФРС печатает ровно столько, сколько требуется миру, никто мир не заставляет брать доллары, евро, фунты, берут сами, потому что это стабильная и ликвидная валюта.
Потом, после последнего кризиса в 2008, все деньги ФРС отправили в компании типа фейсбук, инстаграм, Netflix. Их основатели стали богатыми, люди стали зависимы лайками и вниманием чужих, они стали продавать данные пользователей. Ставки в банковских счетах сделали нолью, чтобы амерканцы пошли на фондовый рынок, и потеряли их деньги.
Вы знаете всё это. Самая грязная организация в мире - ФРС.
ФРС сам признал в документах, что продавал волатильность.
зеленский - как ставленник РОКФЕЛЛЕРОВ против Ляшка - ставленники РОТШИЛЬДОВ.
бои без правил.
Два в одном, справедливая цена и защита США.
И если кабмин планирует снизить ставку до таких значений, то за чей счет? Как всегда, залезут в карман к налогоплательщикам.
отдавать такие кредиты ведь нечем...
значит можно будет землю обложить налогами и качать с них деньги — немеряно.
Вы думаете — почему никто не бежит землю в Германии покупать? да потому что там налоги на нее такие, что…
нет альтернативы - качать налоги или качать добавленную стоимость. Безусловно и налоги и добавленная стоимость.
Кто вам запрещает перерабатывать сырье внутри страны ? куча народа на этом поднялась уже. присоединяйтесь.
Блин, если это самое либеральное правительство за всю историю Украины, то не понимаю, почему не начать с популярной либерализации, вместо того, чтобы поспехом педалить как раз самые контроверсийные вопросы.
Некоторые большие западные дяди с большими деньгами очень заинтересованы в том, чтобы купить здесь какой-нибудь кусок чего-нибудь. И эта возможность активно проталкивается и пропагандируется. Не то чтобы я против, просто почему проталкивается именно это и только это?
При этом большим западным дядям с большими деньгами пофиг, могу ли я купить что-то на Амазоне за 200 долларов (что не продается в Украине) без дополнительной волокиты и лишних затрат, а значит этом плане либерализация никому не нужна, полный одобрямс и консервация. Как так? Почему? Почему такая избирательная либеральность?
Ровно столько же, сколько бы досталось и от западных латифундистов при такой же правовой системе.
Это миф, что западный бизнес какой-то патологически честный и ответственный, и что у западных бизнесменов ДНК откуда-то с Марса. Весь бизнес во всем мире делает то, что позволяет ему делать местная власть. Французский застройщик не посмеет построить небоскреб на лужайке возле Эйфелевой башни не потому что он патологически честный и этичный, а потому что никто не позволит. В Украине позволяют, значит тут будет творить херню и тырить деньги и француз, и израильтянин, и Байден с Трампом :)
Это какое-то наследие совка - какое-то патологическое преклонение перед всем западным. Предлагаю не впадать в крайности, ни в одну, ни в другую сторону.
площа маєтку — 12 112 м², він розташований за 35 км від Києва.
«20 га лісу, за парканом штучні озера з містком, кілька будинків, у центрі — велетенський симетричний палац. Кілька гаражів, альтанки, фігурні доріжки. Будівництво ще не завершено, на території працює техніка, стоять вагончики й будматеріали»,
Журналісти зазначають, що офіційно земля й нерухомість, на якій будується Ахметов, власність його компанії «Мета-Капітал», а за документами, це реабілітаційно-оздоровчий комплекс.
Варианты «Ну они по-другому воспитаны» и «Ну это же невозможно, американец или француз на такое не способен!» не предлагать, в силу их наивности.
площа маєтку — 12 112 м², він розташований за 35 км від Києва." А почему нельзя Ахметову если это можно было Порошенко и Косюку ? Не стал бы латифундистом при моратории Порошенко с Косюком- глядишь и Ахметова могли бы приструнить А так же у самих рыло в пуху как бы
Домовленості/боротьба Зе з олігархами:
Наприклад, пан Пінчук забезпечить зараз же квартирами 24 родини наших полонених моряків і далі буде опікуватися проблемами соціальної допомоги всім військовослужбовцям. Це наша домовленість", - заявив Зеленський.
За його словами, із Рінатом Ахметовим він домовився про те, що він інвестуватиме у місцеву медицину та дороги. Зеленський повідомив, що перший результат цих домовленостей – нещодавнє придбання 200 автомобілів швидкої допомоги.
«Пан Ігор Коломойський буде вкладати дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає», - наголосив український президент.
На користь народу???? - тримай кишеню ширше:)..