Мінфін - Курси валют України

Встановити
21 вересня 2018, 7:54

Ціна в квадраті: як забудовники переписують ціни на житло в новобудовах і до чого це призведе

Київський первинний ринок тріщить по швах. Пропозиція квартир в новобудовах як і раніше в кілька разів перевищує попит. Це не дозволяє забудовникам підвищити ціни, незважаючи на зростання курсу долара і подорожчання будматеріалів.

Киевская первичка трещит по швам.
Фото: Ганна Максимова, "Мінфін"

Багато компаній скаржаться, що їх бізнес вже йде в мінус. Щоб догодити покупцеві і не прогоріти, вони все активніше експериментують з будівельними технологіями та максимально економлять на якості та інфраструктурі. Втім, знецінення гривні зводить всі ці зусилля нанівець, тому у вересні більшість забудовників все ж оголосило про перегляд цінників.

«Мінфін» розбирався наскільки подорожчають квартири в новобудовах і чи будуть їх купувати за новими цінами.

Пішли новобудовами

Перше півріччя для київських забудовників виявилося цілком успішним. Практично у всіх компаніях констатують зростання продажів. «Особливо активізувалися покупці в першому кварталі. Але після збільшення вартості квадратного метра на 5-10% через стрибок курсу долара темпи продажів трохи знизилися. Це змусило деяких забудовників «відкотити» ціни до рівня грудня 2017 р. У червні попит знову пішов вгору», — описує будівельні «гойдалки» директор з продажів групи компаній Domira Development Валерій Прохно. За його словами, незважаючи на численні підйоми і спади, за підсумками півріччя ринок все ж виявився в плюсі ​​- продажі зросли на 3-4%.

НОВИЙ РЕЙТИНГ: Які забудовники збудували найбільше будинків в 1 півріччі 2018

Директор з комерційних питань компанії «ІБК Обрій» Олеся Перчак каже, що цього літа в сегменті комфорт і економ-класу кількість угод зросла в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на 23%.

Кияни понесли заощадження забудовникам з кількох причин. По-перше, в столиці існує величезний відкладений попит на житло. Тому сім'ї, які зуміли накопичити потрібну суму, вкладають її в поліпшення житлових умов. По-друге, зростає ринок оренди, і, як виявилося, на ній можна непогано заробити. Середньостатистична одиничка в новобудові в спальному районі навіть з найскромнішим ремонтом коштує не менше 8-10 тис. грн., тобто за рік реально отримати до 120 тис. грн. А за 5-7 років вкладення в таку квартиру можна відбити. Як розповіла директор агентства Best&Seller Ірина Луханіна, зараз в київські новобудови інвестують не тільки жителі столиці, а й приїжджі з регіонів. Самі вони продовжують жити на батьківщині, а на київських орендарях просто заробляють.

Начальник відділу продажів міні-міста SVITLO PARK Олександр Панфілов зазначає, що покупці стають і більш вимогливими, особливо до планувань квартир та інфраструктури. «Як і раніше близько 60% всіх проданих квартир – це «одинички». При цьому покупці найчастіше обирають 1-кімнатні квартири невеликою площею 36-38 кв.м з окремою просторою кухнею і кімнатою. Великим попитом користуються і смарт-квартири площею до 30 кв.м. Але забудовники все частіше обмежують пропозицію таких варіантів, адже велика кількість «смартов» в житловому комплексі знижує привабливість об'єкта для інших покупців. Вважається, що смарт-квартири купують в основному під здачу, тому в під'їздах буде прохідний двір », — розповів експерт.

Читайте такожЗабудовники вийшли на стежку війни

«Двушки» і «троячки» складають приблизно по 20% в загальній структурі продажів, — підрахував Панфілов. Покупці такого житла вимогливі, перш за все, до видових характеристик. «Також важливим є наявність вбиральні, балкона або лоджії. Цікавлять квартири з великими кухнями-вітальнями, світлими кімнатами з двома вікнами», — зазначив він.

«Як правило, обирають квартири на середніх поверхах — з п'ятого до десятого. Перший і останній поверхи купуються, якщо запропонують істотну знижку», — додала Олеся Перчак.

Ціни, що продаються

Головне, що дозволяє забудовникам нарощувати продажі — низькі ціни. За словами Олесі Перчак, саме різні акції та спеціальні пропозиції, які пропонували компанії, дозволили ринку вийти в плюс.

Ціни на квартири в Києві зараз стартують з 12-13 тис. грн. Причому, навіть коли забудовники намагалися їх підвищити (навесні — на 5-7%), в результаті все одно збільшувалися цифри лише в офіційному прайсі. А насправді, щоб стимулювати покупців, компанії пропонували їм знижки. Як показує статистика SV Development, за останній рік доларові ціни на нове житло в Києві не тільки не зросли, але навіть знизилися — з $ 994/кв.м у вересні 2017 року до $954 на нинішній вересень.

Як пояснив експерт ринку нерухомості Михайло Артюхов, київський ринок нерухомості як і раніше перенасичений і на кожного потенційного покупця доводиться більше десятка пропозицій. Причому, новобудови продовжують будуватися.

«З початку року стартував продаж у 25 нових об'єктах і нових чергах комплексів, які вже будуються, що збільшило загальну пропозицію на первинному ринку більш ніж на 20 тис. квартир», — зазначає Олеся Перчак.

Паралельно з ринковою конкуренцією, на ринку посилюється боротьба за перерозподіл сфер впливу. «Кілька великих компаній, які мають зв'язки серед чиновників, доступ до земельних ділянок та хороше фінансове підживлення ззовні, по-суті, видавлюють з цього бізнесу інших забудовників. Вони упереджено демпінгують, пропонуючи покупцям знижки до 40% від заявлених цін. Як наслідок, всі інші теж не можуть виставляти високі ціни, — розповів Артюхов.

Голова компанії «Євро Рейтинг» Григорій Перерва додав, що балансувати на грані рентабельності з такими цінами забудовникам все складніше. Тому вони активно експериментують з будівельними технологіями, застосовуючи більш дешеві матеріали, «ущільнюють» кількість квартир на поверсі, позиціонують економ-клас як комфорт, відмовляються від розвитку інфраструктури, взагалі, економлять на чому тільки можна. Паралельно зростає число будинків, в яких зриваються терміни введення в експлуатацію. «Здача з затримкою на півроку вже стала нормою для Києва», — зазначає експерт.

Але так як долар за останні пару місяців істотно зріс, а житло в новобудовах пропонується все за тими ж невисокими гривневими цінами, «дрібні неприємності» покупців не лякають. Забудовники вже фіксують додаткове зростання попиту. «Цієї осені продажі зростуть до 50%. Одна з причин — черговий виток девальвації національної валюти. Ті, хто тримає свої заощадження в гривні, намагаються вкласти кошти в нове житло, щоб, як мінімум, зберегти свої заощадження», — каже Панфілов.

Плюс 5% до ціннику

Забудовники наполягають, що рано чи пізно їм доведеться підвищити ціни. Мовляв, гривня продовжує знецінюватися, а собівартість будівництва зростає. «Собівартість будівництва за рік підвищилася для об'єктів економ та комфорт класу на 20-25%. З початку цього року на 13% подорожчала арматура, на 16-17% цегла, і на 20% — практично всі оздоблювальні матеріали — штукатурка, клей, шпаклівка і т.д. Тільки за останній місяць на 5% зросли транспортні витрати», — пояснила Олеся Перчак.

На думку Валерія Прохно, у вересні-листопаді середні ціни в столичних новобудовах виростуть, як мінімум, на 4-5%. Вже за підсумками серпня в деяких сегментах зафіксовано зростання. Так, за даними Панфілова, в житлових комплексах формату «місто в місті» зростання цін склало 4,7% — до 20,2 тис. грн./кв.м. У різних об'єктах квартири подорожчали від 0,7% до 17,1%.

«Через нестабільність національної валюти, вартість житла в гривневому еквіваленті продовжить зростати. У вересні-жовтні можуть вирости і доларові ціни до 5%, так як частина забудовників рахує ціни в гривні з розрахунку по курсу 29 грн./$ », — пояснив він.

Невідомо як відреагують на нові ціни покупці. Цілком можливо, що вони відкладуть новосілля до кращих часів, тим більше, що найближчим часом подорожчають також комуналка, ліки, базові продукти харчування. Якщо попит почне падати, у забудовників знову з'явиться спокуса простимулювати покупців знижками. Для багатьох компаній це може закінчитися плачевно. На думку Михайла Артюхова, будуть і випадки банкрутства і зупинки будівництв.

Марія Коливанова

Коментарі - 32

+
+104
Rabotyahoff
Rabotyahoff
21 вересня 2018, 10:15
#
> Цены на квартиры в Киеве сейчас стартуют с 12-13 тыс. грн
> скидки до 40% от заявленных цен
Покажите хоть кого-нибудь из этого списка
+
+71
vladymyrkiev
vladymyrkiev
21 вересня 2018, 10:49
#
В недобитках УКО групп :)
Вот что правда, так это жёсткая экономия на качестве. Чудес не бывает — последние на чём у нас ужимаются это собственная маржа.
+
0
Dmytro Z
Dmytro Z
21 вересня 2018, 13:03
#
Экономят на качестве в любом доме независимо от застройщика и цены за квадратный метр
+
0
tomsfsb
tomsfsb
21 вересня 2018, 12:00
#
Ну почти такие цены на окраине Киева вот Укрбуд продает в комплексе Урбан парк типа от16500грн за 1кв.м. Всем понятно, что в хорошем месте, за такую стоимость не купить квартиру.Цены начинаются от 1тыс баксов за кв.
+
+21
seaman
seaman
21 вересня 2018, 17:58
#
Последняя нормальная цена 16500/м2 была в Парковых Озерах год назад. А за 21-24000/м2 пусть застройщики сами на окраинах живут
+
+15
ballistic
ballistic
23 вересня 2018, 17:33
#
«16500/м2» — то була «рекламна» ціна, на декілька трьошок на першому поверсі при 100% оплаті на етапі будівництва. Реальні ціни значно вищі.
+
+21
ugoda
ugoda
21 вересня 2018, 13:17
#
Если бы застройщики начали отдавать квартиры в рассрочку или аренду с правом выкупа, выиграли бы все.
Покупка квартиры под сдачу не окупается за 5-7 лет. Всю жизнь этот бизнес работал по схеме стоимость квартиры = один месяц аренды * 120 платежей (10 лет).
+
0
kivals
kivals
21 вересня 2018, 15:33
#
Идея интересная, но мне пока не понятно как законодательно закрепить права арендатора на снимаемую, но не его квартиру?
+
+23
shtekkerotto
shtekkerotto
21 вересня 2018, 20:20
#
5-7 лет отбить стоимость квартиры??
Ха-ха…
Умножайте этот срок как минимум на 2.
И то со скрипом.
+
+15
mega5
mega5
28 вересня 2018, 14:10
#
Вы хотели сказать, разделить на два?
+
+28
Ladoga
Ladoga
22 вересня 2018, 8:04
#
Пусть попробуют открыть первые 5-10 сайтов с продажей недвиги в пригороде, когда видишь там ценник 250$ за квадрат- понимаешь что новостройка по 1250$ за квадрат смешная. Пусть звонят яныку и просят его вернуться, может он им подвезёт старые цены на квартиры, а иначе- просто неконкурентны они со своими хотелками и наценками от 100+%
+
+15
vladymyrkiev
vladymyrkiev
23 вересня 2018, 16:02
#
За 250 дол. коробка в чистом поле с грунтовкой, без канализации, на участке сельхозназначения (не под застройку). И то под вопросом.
+
0
ballistic
ballistic
23 вересня 2018, 17:36
#
«там ценник 250$ за квадрат»
— ану скіньте посилання на об'єкт з такою ціною, поржемо разом з цього сараю з картону серед поля без комунікацій :)
+
0
Ladoga
Ladoga
26 вересня 2018, 16:11
#
http://domik.ua/nedvizhimost/stoyanka-prodam-dom-lesnaya-ul-id8401409.html
http://domik.ua/nedvizhimost/chajki-prodam-dom-chajka-ul-id9111751.html это навскидку чистовки. Вообще, фильтрами цены надо уметь пользоваться. Ну и цена ниже 250 баксов за квадрат, и это введёнки с обогревом.
+
0
ballistic
ballistic
26 вересня 2018, 16:51
#
Що ж Ви порівнюєте тепле з м'яким?
Тут же мова йшла про квартири, а Ви привели величезні приватні будинки на 350-400 квадратів з дешевих матеріалів на відшибі. Квадрат у них дешевий, але сумарна вартість велика. Плюс це пусті коробки, щоб довести їх до нормального житлового стану, треба ще буде вкластися добряче.
А взимку протопити 400 квадратів буде дороге задоволення.

На виході вийде ціна трьошки в Києві, в гарному ЖК, зі зручним розташуванням і розвиненою інфраструктурою.
+
0
Ladoga
Ladoga
26 вересня 2018, 20:37
#
Выше писал- не понимаю людей которые живут в квартирах. Цены на хорошие квартиры с недостаточной площадью- выше чем цена домов. Это нужно быть очень богатыми и глупыми, еще и терпилами, чтобы мучаться с квартирами. ПыСы: в Вишенках живу, спс инфраструктура хорошая.
+
+15
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 9:50
#
Життя в квартирі у місті і в приватному будинку за містом — це різні стилі життя, тому «в лоб» порівнювати не можна.

Я згоден, що ціни на приватні будинки і землю зараз впали набагато більше, ніж на квартири. Тому хто мріяв про життя за містом зараз гарний момент переїхати.
Але не погоджусь, що сумарно вийде дешевше, ніж квартира. Витрати на утримання будинку та проживання за містом вищі. До будинку обов'язково потрібне авто, а краще два. В місті можна повноцінно жити без авто.

Особисто для мене як батька двох дітей головним недоліком життя за містом є відсутність інфраструктури або її низька якість. В місті у мене все під боком, гарної якості і в пішій доступності для дітей — дитсадок, школа, гуртки, розваги.
У життя за містом є свої безумовні переваги, але вищевказаний недолік їх нівелює. Принаймі на даному етапі життя.

P.S.: Як на мене, Гнідин краще за Вишеньки. В Гнідині рівень мешканців плюсмінус однаковий — нема відверто старих будинків і відверто розкішних. У Вишеньках в цьому плані значний контраст. Гнідин до Києва ближче. А ще в Гнідині сміття вивозять централізовано :)
+
0
Ladoga
Ladoga
27 вересня 2018, 13:40
#
Для сохранения и приумножения средств, выбирал себе новострои, т.е. квартиру для сдачи в аренду. В будущем планировал не только сдавать её, но и как старт для детей оставить, поэтому выбирал по многим параметрам. В итоге, сделал вывод, что хорошим финансовым инструментом при высоком качестве- квартира не может быть в принципе, потому купил 2 шт. за довольно скромную цену. Итог печален: утепление, слышимость, проблемы с лифтами и прочие радости присутствуют, но с другой стороны- там живут арендаторы, так что кроме молчаливых кивков- дальше дело не заходит. Один тот факт что мои дети каждый день дышут свежим воздухом, что 5 минут ходьбы до леса, что хорошая частная школа рядом, а раньше это был и частный садик, что есть круглосуточные магазины и аптеки, что катается на вызовы борис и сити-клиника- вполне достаточно чтобы себя почувствовать бодро. Мусор, кстати также вывозят, но 2 раза в неделю, чтобы не было с этим проблем- есть контейнеры еврообразца, и да- в том же пригороде Германии, вывозят мусор точно также- 2 раза в неделю. Отопление- на 157 квадратов жил площади и 118 нежил площади, с хорошим утеплением, цоколем и гермобутиловой крышей- обходится в 2400 грн. Отопление 2шки новостроя центральным отоплением обходится в 1800 грн, при этом площадь там в разы скромнее- 52 квадрата. И насчёт машины- если спешу то на Осокорках машину оставляю и еду на работу.
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 14:02
#
«Итог печален»
— можливо це сталося тому, що «купил 2 шт. за довольно скромную цену».
Не даром же в народі кажуть, що скупий платить двічі.

«Один тот факт что мои дети каждый день дышут свежим воздухом»
— погоджусь, це великий жирний плюс заміського життя.

«хорошая частная школа рядом»
— в Вишеньках є приватна школа? Чи Ви маєте на увазі елітну Золоче-скул?

«круглосуточные магазины»
— вибір в магазинах Вишеньок слабенький. Фора в Гнідині і то краще. Затарюватися полюбому треба їздити у місто.

«Мусор, кстати также вывозят»
— можливо мене невірно проінформували місцеві жителі (декількох питав), але вони сказали, що вивозять тільки в Гнідині.

«Отопление… обходится в 2400 грн»
— 11 кубів газу на добу на опалення 275 квадратів?!
У Вас мабуть капітальне утеплення. Або недешевий тепловий насос. Або «закаляєтесь» :)

«Отопление 2шки новостроя центральным отоплением обходится в 1800 грн»
— в нормальних будинках в утеплених двушках 65-75 квадратів з теплолічильником буде 900 грн. Я аналізував базу з оплатами на опалення великого ЖК.
+
0
Ladoga
Ladoga
27 вересня 2018, 15:16
#
При чем тут скупой? 1 квартира нормальная= 500$ в месяц, 2 убогих= 400$ каждая. Математика простая. Да, Золоче школа. Магазины: мелкие мокупки вполне годные, продукты- Metro с доставкой на неделю- благо в доме места хватает где холодильники поставить. Утепление и внешнее и внутренее- финская система крыши и цоколя, т.е. мест где потери больше всего, и газа всего 8 кубов, остальное- электротопление, и да- C&H насос.
Насчет счетчика- в новых домах и счетчики есть, и все новое… управ конторы только ценники назначают, в этом беда. И ключевое слово: в нормальных. Бюджетные варианты, в моём случае предпочтительны, ибо меня интересует срок окупаемости. Если бы цена соответствовала и качеству- другое дело.
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 17:14
#
«1 квартира нормальная= 500$ в месяц, 2 убогих= 400$ каждая»
— не зрозумів, це щомісячні кредитні виплати?
Різниця зовсім незначна, щоб вибір робити в бік убогих.

«Да, Золоче школа»
— якби я собі міг дозволити відправити дітей в таку школу ($30К на рік за двох), то при виборі місця проживання я б точно не дивився на різницю у вартості квадратного метра в квартирі та будинку.
Для мене проблема в тому, що у Вишеньках вибір з двох крайнощів — або сільська школа або елітна. А хотілося б щось раціональне посередині.

«управ конторы только ценники назначают, в этом беда»
— так, це проблема. Але є вихід — ОСББ, при умові, що серед сусідів набереться хоча б 10 активних і адекватних, а решта не виявиться «совком». Цінник знизиться вдвічі, а якість виросте кратно. Перевірено практикою.

«меня интересует срок окупаемости»
— рахуйте самі.
Двушка 70 м2 по $1000 за квадрат (можна ще добре зекономити, якщо на етапі котловану чи по акції).
Ремонт $25К.
Зараз ціна оренди $500, причому пропозицій мало і вони швидко улітають.
Можна вкластися в ремонт і відповідно підвищити цінник оренди.
Комунальні платить орендар.
В цьому сегменті орендують нормальні сім'ї, на довгий строк. Відповідно є більші шанси, що квартиру швидко не «вб'ють».

«Если бы цена соответствовала и качеству»
— тут оцінка завжди буде дуже суб'єктивною, бо у кожної «жаби
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 17:21
#
«Если бы цена соответствовала и качеству»
— тут оцінка завжди буде дуже суб'єктивною, бо у кожної «жаби» свої критерії якісного «болота» :)
+
0
Ladoga
Ladoga
27 вересня 2018, 18:37
#
У меня была определённая сумма денег, её хватало на то чтобы ккупить 1 хорошую квартиру 2к, или на 2 квартиры убогих, тоже 2к. И суммы- это деньги за которые они сдаются.
Дети- и есть самая затратная часть, на них и надо деньги тратить. Лучшее капиталовложение.
Насчет ремонта и покупки: на стадии котлована и брал, ремонт самый простой и базовый, скромно вложился в 12к. Так что с точки зрения заработка- лучше брать больше квартир, убогих и говнокачества- на выходе деньги лучше получаются. Т.е. не получается так, чтобы и людям хорошо было и хозяину. За бугром кое-какая недвига есть и тоже сдаётся в аренду- там как раз цена-качество соответствует, поэтому и удивляет ситуация, когда застройщики дерут деньги непонятно за что.
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 21:37
#
Якщо Ви убогу дешеву двушку здаєте за $400, то це реально вигідно. Але в такому разі не зрозуміло, чому Ви жалієтесь, що метр квадратний дорого. Тому й дорого, раз попит є і здати можна теж дорого.

«не получается так, чтобы и людям хорошо было и хозяин»
— тут дійсно вигода і якість не завжди корелюють.
Хоча вкладаючись в якість є шанс отримати додаткову вигоду у віддаленому майбутньому.

Наприклад дешева квартира з дешевим біля метро. яка зараз більший дохід від оренди, буде швидше зістарюваться і втрачати в ринковій ціні. Такі квартири зазвичай знімають несімейні (менш охайні) люди, які відповідно не будуть бережливо відноситись до майна в квартирі, так і місць загального користування і подвір'я. Сам жити в таку квартиру/будинок не захочеш при необхідності.

І навпаки, квартира нормальної якості з нормальним ремонтом в затишному спальному ЖК не має особливої цінової переваги в оренді в порівняні з дешевими біля метро. Але в таких квартирах менші амортизаційні розходи і вони менше втрачають в ціні з часом. І як бонус — при необхідності сам можеш переїхати в таку квартиру жити.
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 21:46
#
«Дети- и есть самая затратная часть, на них и надо деньги тратить»
— повністю згоден, що діти — це найкраща інвестиція.
Але не згоден, що буде ефективно вкладатися в елітні школи. Знаю приклади, коли віддавали дітей в елітні школи, а через рік-два переводили в іншу. Головна причина — це діти нашої «іліти», які ходять в такі школи. Вони не дуже хочуть вчитися, мають «ілітні» замашки, тому негативно впливають на атмосферу і інших школярів. Тобто як місце отримання знань і розвитку дитини такі школи неефективні.

Да і щоб ефективно розвивати дитину потрібно не так вже й багато фінансів. Головне — це правильне середовище і правильні вчителі.
+
0
Ladoga
Ladoga
27 вересня 2018, 22:02
#
Жалуюсь я в сравнении со странами ЕС, ибо у них есть нормы строительства и в момент когда идёт предпродажа и по факту только котлован стоит, я уже могу посмотреть из чего строить будут, чем утеплять и какая будет звукоизоляция. Чтобы меньше ремонтировать, советую или плитку или простецкий линолеум под тёплые полы. Какой может быть износ у подвесных потолков, плитки и гипсокартоновых стен- даже не знаю. А слом кровати или мебели- в договорах прописаны. И таки обе квартиры сдаю студентам.
+
0
Ladoga
Ladoga
27 вересня 2018, 22:05
#
В конкретном случае с Золоче- эффективность обучения хорошая. Тесты того же языка- тойфль градуированный. В зависимости от программы обучения- есть куча всяких плюшек. Сам в своё время учился в частном лицее, про который также говорили, что мол для илиты, а оказалось что знания там бодро получал. Когда ребёнок 7классник спокойно в css мне правит ошибки чтобы оптимизировать интернет-магазин, и балуется ардуино, при этом знает языки, занимается борьбой, танцами и музыкалкой- это отличный выбор. Ни копейки не жалко.
+
0
ballistic
ballistic
27 вересня 2018, 23:29
#
Якщо дитина ходить до школи з задоволенням і добре розвивається — це найголовніше.
+
0
ballistic
ballistic
26 вересня 2018, 16:57
#
І зараз глянув план будинку — з заявлених 400 квадратів жилої площі всього 140.
Решта 260 квадратів — це приміщення, котельня, коридори, санвузли, гараж. Тобто $60 тис. треба буде віддати за «техприміщення».
+
0
Danconia
Danconia
23 вересня 2018, 3:16
#
Пусть хоть кто-то раскроет себестоимость квадрата. Думаю 30% в цене это взятки. Застройщикам нужно сговориться и башлять чиновникам вдвое меньше чем сейчас вначале будет буча но т.к. время тикает а казнокраду нужно отбивать свое место он согласится и на меньшие деньги.
+
+15
combojack911
combojack911
23 вересня 2018, 13:28
#
Вы переоцениваете коррупцию в строительстве, по моей информации там уже нет такого как 10 лет назад, в лучшем случае 5% это взятки и то сейчас это более примитивное вымогательство когда «местные» жители против.
+
0
Dmytro Z
Dmytro Z
23 вересня 2018, 21:43
#
Местные жители всегда против. И это нормально. Например когда начали забивать сваи в ЖК Signature, то соседний дом начал трескаться, еще помню как 5-7 пенсионеров перегородили Мечникова — это очень печальное зрелище было, их никто не услышал… ДПТ(детальный план территорий), которые делает Терра прожект для Киева, просто издевательство над здравым смыслом. Посмотрите последние ДПТ Куреневки, Черной Горы и так далее. Ваврыш, связанный с Терра проджект, попутно являющий СЕО Сага девелопмент, и компания людей связанных лиц других застройщиков, депутатов КМДА и чиновников бездумно уничтожают город своими 25-ти этажными микрорайонами, которые в Европе перестали строить десятки лет назад из-за того, что люди не хотят жить в каменном гетто.
Я советую не покупать недвижимость в городе, где нельзя открыть окна из-за вони, пыли, грязи, соседних строек. Самый лучший бойкот бандитов — перестать давать им деньги и жить там, где будет хорошо вам и детям, пусть и на арендной квартире, пусть с проблемами ассимиляции, зато в спокойствии, с хорошей экологией и медициной, и уверенностью в будущем.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися