Мінфін - Курси валют України

Встановити
19 вересня 2018, 9:05

Новий рейтинг забудовників Києва

«Мінфін» публікує новий, третій за рахунком, рейтинг київських забудовників. Головний критерій, на базі якого ранжувались компанії — кількість будинків, які вони побудували в столиці і здали в експлуатацію у першому півріччі 2018 року.

«Мінфін» публікує новий, третій за рахунком, рейтинг київських забудовників.
Фото: Анна Максимова, "Мінфін"

Чортова дюжина

Про свій намір здати будинки у 2018 році заявляло 152 забудовника. Але в першому півріччі зробити це встиг навіть не кожен десятий. Тому цього разу в рейтингу «Мінфіну» опинилося всього 13 учасників.

Перше місце зайняв Банк «Аркада», який здав за 6 місяців 4 будинки. Друге — компанія Karad з 3 об'єктами, третє —Stolitsa Group, 2 будинки. Для порівняння: у рейтингу за 12 місяців 2017 трійка лідерів виглядала зовсім інакше:Укрбуд (17 будинків), ДСК Житлобуд (12), Аркада (9).

Компанії Укрбуд, ZIM Capital Group та РІЕЛ в січні-червні також здали по два об'єкти, але зайняли в рейтингу лише з 3 по 6 місце відповідно. Справа в тому, що при однаковій кількості зданих будинків, включається додатковий критерій. Першість віддається учаснику, який здав в експлуатацію більшу кількість квартир. Якщо і ці показники збігаються, то вище піднімається забудовник, який за час роботи на ринку сумарно побудував більше об'єктів.

Кого немає в рейтингу

У дослідженні брали участь тільки юрособи, які здали об'єкти в 1 півріччі 2018 року. Обов'язкова вимога: побудований будинок повинен бути не єдиним. Потрібно, щоб в активі забудовника або вже були здані будинки, або він вже почав будівництво наступних об'єктів.

Кількість будинків, зданих кожною з компаній в 1 півріччі, ми визначали за сертифікатами або деклараціям ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції України), які ми знаходили в реєстрі. Будинки, які були здані в експлуатацію, але не встигли отримати сертифікат або декларацію ДАБІ, при складанні рейтингу не враховувалися. Також як і будинки, які отримали документи раніше. Відділ баз даних «Мінфіну» перевірив актуальність наведених в рейтингу даних на 1 вересня 2018 року.

Наприклад, Клубний будинок «Turgenev» в рейтинг не потрапив. Хоча він позиціонується як об'єкт, який здано у 2018 році, за документами термін його здачі — кінець 2017-го. Аналогічна ситуація з компанією Інтергал-буд: будинки в двох житлових комплексах — ЖК Традиція і ЖК Малахіт — отримали свої сертифікати в кінці грудня, прямо перед новим 2018 роком. Тому її немає в списку. У другому півріччі компанія планує ввести в експлуатацію будинку в 9 житлових комплексах.

При підготовці рейтингу «Мінфін» враховує лише ті показники, які можна оцінити об'єктивно: кількість побудованих будинків, квартир, кількість об'єктів, які вже зведені або знаходяться на стадії будівництва. Ми не претендуємо на глибокий аналіз ринку, не оцінюємо якість зведених об'єктів або їх «проблемність». Завдання «Мінфіну» — дати читачам відправну точку, від якої вони зможуть відштовхнутися при виборі новобудови. До того ж, такий підхід дає можливість мінімізувати «людський фактор» і зробити дослідження максимально неупередженим.

Хоча, відверто проблемні об'єкти ми в рейтинг все ж не включали. Один із прикладів — ЖК «Перспектива» від ТОВ «ГЛОБАЛ СТРОЙ 3» (ул.Теодора Драйзера, 40). Як писав «Мінфін», столичний Господарський суд виніс рішення про його демонтаж. За судовим вердиктом забудовник зобов'язаний знести будівлю як об'єкт самочинного будівництва. Правда, зараз компанія намагається оскаржити це рішення. А поки суд та діло, об'єкти в скандальному ЖК продовжують розпродаватися. Ціна — 13500 грн за квадратний метр. Ми подзвонили до відділу продажів компанії і нам повідомили, що «у вересні буде суд і все вирішимо». Там запевняють, що після суду компанія отримає всі необхідні документи та виконає зобов'язання перед покупцями.

Не увійшов в дослідження і будинок компанії Мегаінвестбуд на вул. Світлицького, 35. Ні сертифіката, ні декларації на нього немає. Спочатку земля відводилася під будівництво бізнес-центру, але у кінцевому підсумку на ділянці виріс житловий будинок. Зараз об'єкт курирує Асоціація допомоги постраждалим інвесторам, він віднесений до категорії «Порушення містобудівного законодавства».

За оцінками експертів, зараз в Україні з порушеннями будується до 30% всіх житлових будинків. У Києві законність будівництв моніторить департамент містобудування та архітектури КМДА. З даними цих досліджень можна ознайомитися в електронному містобудівному кадастрі.

А ось компанія РІЕЛ в рейтинг потрапила. Хоча, судячи з відгуків інвесторів на профільних форумах, компанія нещадно затягувала терміни здачі об'єктів. Як пишуть у відгуках, 2 будинки в ЖК «Львівський квартал» забудовник обіцяв здати ще в 4 кварталі 2016 року, але за фактом зробив це тільки в 1 кварталі 2018-го. Решта будинків в комплексі також будуть здані з величезним запізненням: замість 2 кварталу 2018 року — в 4 кварталі 2019. Звичайно, терміни будівництва зараз порушують майже всі забудовники. Але цей випадок — виходить за рамки стандартних зволікань.

Переплюнути РІЕЛ вдалося іншому лідеру нашого рейтингу — компанії Karad. Знову ж таки, як пишуть на профільних форумах, об'єкт ЖК «Ясногорський», здача якого була запланована на 3 кварта. 2015 року був введений в експлуатацію тільки в 2 кварталі 2018 р. А ЖК «Козацький гай», який обіцяли закінчити в 3 кварталі 2016 року, здали майже на два роки пізніше — в 2 кварталі 2018 р. Такого роду проблеми в компанії не дивні. За даними Асоціації допомоги постраждалим інвесторам, нинішній керівник Karad є одним із засновників ТОВ Сан-Девелопмент (Sun Development), в активі якого також значилися проблемні об’єкти. Раніше ТОВ Сан-Девелопмент фігурувало у списку недобросовісних забудовників, який публікувала Асоціація.

Судячи з відгуків на форумах, ще один учасник нашого рейтингу — Stolitsa Group — також здав свій ЖК «Квартет» із запізненням на 9 місяців. Покупці у відгуках також скаржаться на низьку якість будинків — тріщини в стінах, погані труби, які постійно прориває, неякісну штукатурку і т.д.

Важливі нюанси

Раніше «Мінфін» готував рейтинг київських забудовників раз на рік. Ми публікували інформацію щодо кількості побудованих компаніями будинків за 2017 і 2016 роки. Тепер будемо робити це частіше — раз на півроку. Так читачам буде простіше стежити за динамікою роботи компаній.

Звертаємо увагу на важливий момент: будинок фізично може бути один, але на кілька черг. Якщо кожна з них отримала окремий документ, то вважалася окремим будинком. Якщо ж один із забудовників здав два будинки з однаковою адресою (корпус 1 і 2 наприклад) і отримав тільки один сертифікат, то в графі «Здані дома» у нього буде показаний один будинок.

Є ще один нюанс: точна кількість квартир, яке знаходиться у побудованому будинку, багато забудовників не вказують ні на сайті, ні в документації. Запити «Мінфіну» частина компаній зазвичай ігнорує. Тому доводиться йти на хитрість — дзвонити до відділів продажу забудовників під виглядом клієнтів і з'ясовувати, скільки квартир знаходиться на поверсі того чи іншого будинку. Або шукати план будівель в інтернеті і самостійно підраховувати кількість квартир. Саме тому в графі «Здані квартири» можуть бути неточності.

До рейтингу увійшли всі об'єкти, введені в експлуатацію за звітний період, — від малоповерхових будинків до висотних житлових комплексів.

«Мінфін» підкреслює, що кількість зданих в експлуатацію об'єктів або квартир не є абсолютним показником надійності того чи іншого забудовника, а лише одним з критеріїв, за яким можна оцінювати компанії. Ми вважаємо, що рішення інвестувати в нерухомість читачі приймають не тільки на підставі рейтингу, а й виходячи з безлічі інших чинників, які дозволяють скласти більш повну думку про той чи інший об'єкт .

ПОВНА ВЕРСІЯ РЕЙТИНГА КИЇВСЬКИХ ЗАБУДОВНИКІВ 

Коментарі - 10

+
+4
Leonid GDF
Leonid GDF
19 вересня 2018, 10:55
#
Бред! Какой еще карад?? Минфин совсем спаскудился
+
+8
ballistic
ballistic
19 вересня 2018, 11:57
#
Дійсно, якийсь невідомий Карад здав в цьому році 3 будинки сумарно на 111 квартир (37 квартир на будинок?!) і це дозволило йому увірватися в лідери рейтингу одразу на 2 місце.

Тобто якщо якийсь забудовник за рік здасть 4 таунхауси по 3 квартири кожний, то згідно правил він мав би очолити даний рейтинг :)

+
+30
Minfin
Minfin
19 вересня 2018, 12:23
#
Обращаем ваше внимание, что в рейтинге указаны те застройщики, которые в первом полугодие сдали дома и получили документы от ГАСИ. И также, в гиде указано, что у Karad сдача ЖК «Ясногорский» была запланирована на 3 квартал 2015 года, но был введен в эксплуатацию только во 2 квартале 2018 г. А ЖК «Козацкий Гай», который предполагали закончить в 3 квартале 2016 года, сдали почти на два года позже — во 2 квартале 2018 г. Такого рода проблемы в компании не удивляют. По данным Ассоциации помощи пострадавшим инвесторам, нынешний руководитель Karad является одним из учредителей ООО Сан-Девелопмент (Sun Development), в активе которого также числились проблемные объекты. Ранее ООО Сан-Девелопмент фигурировало в списке недобросовестных застройщиков, которые публиковала Ассоциация.
+
+15
Ra8989
Ra8989
20 вересня 2018, 23:59
#
«Друге — компанія Karad з 3 об'єктами, » — третий объект в студию пжалста!!!.. имя сестра, имя..!!! ( С )
+
+4
Million Dollarov
Million Dollarov
19 вересня 2018, 12:35
#
Вы видели план Киева на 2050 год.
+
0
49026771
49026771
19 вересня 2018, 12:14
#
А чому Мінфін не хоче написати про те, що за 6 місяців цього року прийняли в експлуатацію лише 70,8% від обсягу минулого року? В Києві цей показник склав 35,7%

Прийняття в експлуатацію житла (нове будівництво)1 по регіонах у січні−червні 2018 року
Загальна площа
усього, м2 у % до відповідного періоду попереднього року
УКРАЇНА 3261464 70.8
Вінницька 95383 72.1
Волинська 171543 106.9
Дніпропетровська 132271 79.5
Донецька 13694 88.3
Житомирська 41000 74
Закарпатська 196213 116.9
Запорізька 33062 77.1
Івано-Франківська 158595 61.9
Київська 594111 71.7
Кіровоградська 17945 96.4
Луганська 5376 91.7
Львівська 426793 104.5
Миколаївська 18356 51.9
Одеська 222841 88.2
Полтавська 74972 68.3
Рівненська 114816 50.7
Сумська 26616 55.2
Тернопільська 73096 47.5
Харківська 201913 160.7
Херсонська 36695 238.6
Хмельницька 96151 44.1
Черкаська 55262 94.3
Чернівецька 74148 75.2
Чернігівська 46640 65.6
Київ 333972 35.7
+
+15
ballistic
ballistic
19 вересня 2018, 12:18
#
А чому деякі читачі Мінфіну не хочуть користуватися пошуком?
https://minfin.com.ua/ua/2018/08/28/34712226/
+
0
49026771
49026771
19 вересня 2018, 13:39
#
Читачі користуються, але невже Мінфін не вважає за потребне посилання на цей текст дати в Розділ «важливі ньюанси»?!
+
+15
Lamo
Lamo
19 вересня 2018, 12:42
#
Бесполезный ни о чем не говорящий «рейтинг». Где таблица?
В таблицу добавить, как минимум, еще кол-во строящихся объектов, кол-во квартир в сданных и строящихся объектов; первоначально озвученный и фактический срок сдачи и срок начала строительства по все объектам…
+
+45
Тетяна Делл
Тетяна Делл
19 вересня 2018, 14:26
#
Уважаемый Lamo. В статье есть несколько ссылок на таблицу и полную версию рейтинга. Вы можете найти их здесь https://minfin.com.ua/ua/realty/rating/. Тут же можно ознакомиться с данными о количестве квартир и объектов, которые строит каждая компания.
Спасибо, что читаете нас
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися