Покупці збільшують вкладення в ОВДП і переорієнтуються на короткі папери. Як за два тижні змінився ринок державних облігацій і як переконатися у фізичній наявності куплених брокером паперів, «Мінфіну» розповіла Євгенія Грищенко, заступниця директора ICU.
Вкладення в ОВДП зростають: топ-3 найпопулярніших паперів у покупців зараз
Пропозиція паперів на 2 і 3 роки на ринку скорочується, ставки знижуються
За першу половину квітня об'єми покупок ОВДП серед наших клієнтів зросли на 25% у порівнянні із другою половиною березня. Це було пов’язано з погашенням військових ОВДП на початку квітня.
Цікаво, що лідерство перейняли на себе короткі папери. В них активно реінвестували інвестори, які раніше також вкладались в короткі випуски та отримали зараз кошти через їх погашення. Найбільшим попитом для купівлі за минулі два тижні користувались ОВДП з погашенням у травні 2023 року, військові ОВДП з погашенням у вересні 2023 та червні 2024-го. З трійки лідерів зник незмінний фаворит минулих періодів — ОВДП з погашенням у 2025 році. Ці папери відійшли на четверту позицію за популярністю, а об'єм їх купівлі впав в чотири рази.
Об'єм угод за військовими ОВДП зріс серед наших клієнтів до 45%, а кількість угод залишилась на тому ж рівні — 60% від загального об'єму торгівлі державними облігаціями. Це пов’язано з відновленням пропозицій військових ОВДП на первинних аукціонах Міністерства фінансів за ринковими ставками. Внаслідок цього папери з’явилися в торгах в достатньому об'ємі та за привабливими дохідностями — 19−19,5% за річні ОВДП.
На фоні певного сповільнення інфляції та ревальвації гривні інвестори ще активно розкуповують довгі папери за більш високими ставками. Тому прогнозовано, пропозиція дворічних та трирічних паперів на ринку скорочується, а ставки починають знижуватися.
Читайте також: Військові валютні ОВДП: де купити та скільки на них можна заробити
Як перевірити наявність куплених ОВДП
У коментарях до минулого огляду я отримала питання, яке досить часто задають інвестори: де подивитись, чи дійсно інвестфірма купила для клієнта ОВДП? Підтвердженням купівлі для інвестора завжди буде виписка з рахунку в цінних паперах, на якому зберігаються ваші ОВДП. Кожен інвестор має право її запросити.
Ми, в свою чергу, після виконання угоди, крім трансляції залишків клієнта у застосунку також відправляємо йому на авторизовану електронну адресу звіт брокера та виписку про операцію депозитарної установи. Також додатково може бути надана виписка про стан рахунку. Депозитарна установа повинна мати ліцензію НКЦПФР, а параметри виписки регулюються рішенням НКЦПФР № 735.
Якщо ви маєте будь-які питання щодо інвестування в ОВДП, будь ласка, залишайте їх в коментарях до цієї статті. Я намагатимусь на них відповісти у наступному огляді.
Коментарі - 44
Дякую.
Виплата доходу/погашення у валюті
Купівля за гривню або валюту
Продаж тільки за гривню
Купівля за гривню або валюту
Продаж тільки за гривню
Тут однозначно не вказано, хто вистуває в ролі продавця, але напевно «продавець тут, це „тримач ОВДП, бо про можливість покупки валютних ОВДП «за гривню» я ніде не чув. Можливо біржа й проронує купити за грн своїм клієнтам, але як мінімум за ринковим курсом.
Продаж тільки за гривню
Її ж не просто так написали в розділі «валютні ОВДП»?
Виходить що «можуть продавати по позабіржовим угодам», значить «продають», а з клієнтом розраховуються «тільки гривнею» і підозрюю що по курсу НБУ.
При цьому, принаймні в банку, їх купити можна лише за реальну валюту, а на виході отримаєш грн. причом «договірний курс» буде курсом НБУ.
ОВДП там 100% треба походження коштів на Дипозит в банку 50/50% теж відслідковують потім просто блок рахунку та пошук доказів, ще додається блок хто військовозобовязаний як що не з«явився по повістці всі рахунки блокують.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/123278/
Если имеешь дело с твердыми валютами, конечно чуть сложнее все.
Нужно думать, не что был раньше а что есть сейчас и 3 года что было, Петю вспоминать уже смешно.
Так как количество раздувается только откуда деньги брат на выплату процентов
Москали так играли со своими ГКО… доехали до дефолта тк надеялись на кредит МВФ, а не дали
На начальном этапе спрос на ГКО был низким в связи с высокой инфляцией и закрытостью ГКО для иностранцев. Сумма выручки от реализации ГКО в 1994 году составила 12,8 трлн рублей. В 1997 году — 32 трлн руб., из них 44,2 % было направлено на покрытие бюджетного дефицита. На 1 января 1998 года общий объём по номиналу находящихся в обращении ГКО составлял 272 612 млрд р. К 1998 году рынок ГКО стал основным источником финансирования дефицита российского бюджета.[2]
17 августа 1998 года был объявлен технический дефолт по ГКО, доходность по которым непосредственно перед кризисом достигала 140 % годовых. После экономического кризиса 1998 года вложения в ГКО обесценились (в долларовом выражении) в три раза, к тому же государство заморозило все выплаты по своим казначейским обязательствам до февраля 1999 г.[2]