Податковий Комітет ВР ухвалив до повторного розгляду оновлену версію урядового законопроєкту про підвищення податків № 11416-д. Про це в телеграм-каналі написав заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк.
Податковий комітет ухвалив оновлену версію законопроєкту про підвищення податків
►Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що змінилося
«Текст такий самий, як і був до цього, але до нього додали 50% податок на прибуток банків у 2024 році», — написав Железняк.
- Підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- Збільшення податків на 1−2 групу ФОП;
- Авансові внески на АЗС;
- 1% на всіх форм ФОП 3-ї групи;
- 25% прибутку на фінустанови;
- помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання);
- 50% податок на прибуток банків у 2024 році.
Читайте: Банки знову платитимуть 50% податку на прибуток — Железняк
Коли запроваджуватимуть
«Так, як до жовтня закон в цілому не буде ухвалено, то впровадження буде „заднім числом“ з 1 жовтня.Таким чином на цей рік такі податкові зміни принесуть 58 млрд у 2024, та 137 млрд грн в наступному», — пояснив Железняк.
За його словами, голосування у першому читанні вже найближчими днями.
Читайте: Рада провалила голосування зі збільшення податків
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», 3 вересня Верховна Рада провалила голосування у першому читанні за законопроєкт зі збільшення податків, які мали залучити 30 млрд гривень до бюджету.
Кабінет міністрів схвалив та вніс до Верховної Ради законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу, яким пропонувалося підвищити податки на загальну суму 140 мільярдів гривень до кінця року.
Він передбачав, що додаткові податкові надходження від підвищення акцизів на тютюн та пальне становитимуть 16,9 млрд грн, ще 3,3 млрд грн має надійти від впровадження акцизу на солодкі напої.
Крім того, планувалося підвищення військового збору та інших надходжень на загальну суму 121,8 млрд грн.
Водночас пропонувалося внести зміни до держбюджету на 2024 рік, збільшивши видатки на сили оборони та безпеки на 495,3 млрд грн.
Окрім підвищення податків, профінансувати цю потребу Мінфін пропонує коштом додаткових надходжень від ОВДП на 220,1 млрд грн, ще 65,7 млрд грн планують отримати завдяки економії видатків на обслуговування та погашення держборгу, а 75,8 млрд грн — внаслідок перевиконання плану доходів держбюджету у першому півріччі 2024 року.
Коментарі - 35
и это все в условитях когда трудовые ресурсы сократились на 40%, а электричество обещают по 4 часа в сутки. будет увлекательно. плюс мобилизация.
оставшиеся заплатят за уехавших. кто там кричал про чемоданы… ваш выход.
Нащо зараз піднімати ціни ФОП-у? Будь ласка проілюструй це прикладом що не підняття цін у вересні призведе до банкрутства ФОПа 1-ї групи коли йому доведеться заплатити +800 гривень за жовтень.
будь ласочка візги та воплі з другого та третього абзаців тримай при собі
я встречал в налоговой предпринимателей которые плохо реагировали на 100 гривен .
почему «визги ? вопли ?» , это РЕАЛЬНОСТЬ деточка . Ничего не бывает по щучему велению . Все состоит из ресурсов . Отключили ферме электричество , они намолотили на 100 тысяч грн на дизеле — куда отнести эти деньги ? А если дизель встал и все пропало ?
сумно що ми так і не почули відповіді про те як нові податки зруйнують бізнес ФОПа чи збанкрутують банк
Прежде чем ставить такие вопросы, начни с себя и расскажи всё то о чём спрашиваешь у других.
Конечно, был небольшой опыт «стартаперства» + бизнес жены, который я финансировал из своего кармана :) Так что я как раз прекрасно понимаю, что если бизнес самофинансируется — то ему любая лишняя копейка, требующаяся ВНЕЗАПНО — это проблема, тем более во время войны. А теперь хотелось бы послушать тебя и клоуна-алкаша выше, у которого все всегда классно, великолепно и ни на что не повлияет. Ваш выход.
Ти ФОП? Ти власник банку? Ти власник АЗС?
Я і питав приклади, а ти знов граєш клоуна.
Я ФОП і цей додатковий 1% на мене вплине аж ніяк. Це не робить мене прихильником змін, однак і катастрофи я тут не бачу.
До чого я, паскудна практика міняти правила заднім числом, особливо якщо це в сторону закручування гайок. Не дарма в КК нове покарання за злочин, що був скоєний до введення нових правил не застосовується, за виключенням ситуації, якщо це пом'якшення.
Не встигли до жовтня прийняти зміни? Значить зміни будуть з наступного місяця від дати прийняття. Почнете може працювати під час війни ефективніше і без канікул.
Это, кстати, Конституцией установлено:
«Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення»
хіба я це виправдовував? Коли минулого року так само міняли податок на прибуток заднім числом — я писав своє ставлення до цих змін
уважніше читаємо і не дискутуємо про те про що не сказано ;)
Предложения ? У нас сейчас 75% всех денег — это деньги партнеров и или в долг или часто в долг . Вопрос — брать или не брать ? Если не брать то как финансировать войну ? Один солдат — это больше миллиона гривен только по зарплате — без вооружения ,одежды , еды и так далее .
За даними демографів у 2023 році близько 67% українців опинились за межею бідності .
Треба прстійно на лапу давати, аби не закрили.
А недайбог вистрілить — відіжмуть на раз-два.
Не нийте. Я дивуюсь чому досі на час війни не бахнули хоча б 15% військовий збір на все. А на розважальний сектор всі 50%.
Просніться. В нас війна!
на лапу потрібно давати але точно менше ніж в московії.
але сидіти тут і ляпати про переваги московії так цікаво, значно цікавіше ніж захищати країну.
2. Під час війни податки потрібно не збільшувати, а зменшувати! Надмірне збільшення податків призводить не до збільшення надходжень, а до їх зменшення, бо падає податкова база. ФОПи просто закриваються і не платять ні 5%, ні 15%, а ще отримують з держави виплати і збільшують безробіття.
Я думав вже цих ідіотів не залишилось, які кричали — давайте закриєм ресторани, бо у нас війна.
Абсолютно ничего удивительного :) Во-первых, у властьимущих тоже бизнес есть, что ж они — себе враги? А во-вторых, с таким подходом не было бы толп поборников границ 91-го года из львовских баров и киевских ресторанов, а это уже не потужно, так не годится!