Мінфін - Курси валют України

Встановити
1 лютого 2024, 12:41

ЄС погодив фінансування на 50 мільярдів євро для України

Лідери ЄС у четвер досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро. Про це оголосив президент Європейської ради Шарль Мішель.

Лідери ЄС у четвер досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.
Фото:depositphotos

► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини

Рішення підтримали усі 27 країн-членів ЄС.

«Це забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України. ЄС бере на себе лідерство та відповідальність у підтримці України; ми знаємо, що стоїть на кону», — підкреслив Мішель.

We have a deal. #Unity

All 27 leaders agreed on an additional €50 billion support package for Ukraine within the EU budget.

This locks in steadfast, long-term, predictable funding for #Ukraine.

EU is taking leadership & responsibility in support for Ukraine; we know what is…

— Charles Michel (@CharlesMichel) February 1, 2024

«Вдячний Президенту Євроради Шарлю Мішелю та лідерам держав-членів ЄС за непохитну підтримку. Кожен ваш голос — це вагомий внесок у нашу спільну перемогу», — написав Денис Шмигаль.

Читайте також: 50 мільярдів євро для України: у Європарламенті закликали лідерів ЄС підтримати допомогу

Що відомо про програму

Ukraine Facility — це чотирирічна програма загальним обсягом 50 млрд євро. Значна частина цих коштів буде спрямована до держбюджету й допоможе у фінансуванні бюджетного дефіциту.

Ще один компонент програми передбачає створення спеціального інвестиційного інструменту для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Він дозволить залучити додаткові кошти на інвестиції.

ЄС має допомогти покрити потреби України на 2024−2027 роки, за допомогою 33 мільярдів євро дешевих позик і 17 мільярдів грантів з бюджету ЄС, щоб надати Києву стабільне фінансування під час боротьби з вторгненням росії.

Автор:
Ярослав Голобородько
Редактор стрічки новин Ярослав Голобородько
Пише на теми: Макроекономіка, фондовий ринок, криптовалюта

Коментарі - 72

+
+39
uxui
uxui
1 лютого 2024, 13:01
#
Где секта па 28? Уже празднует?
+
+55
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 13:12
#
Видимо с большими потугами, но убедили Орбана и утвердили. Наверное пришлось ему чего-то пообещать :)

А вообще даже 50 млрд. евро — из них предусмотрено непосредственно на выделение Украине около 33 млрд. евро на 4 года, т. е. примерно по 8 млрд. евро в год, что не так много — но посмотрим какие по факту будут транши сделаны.

Это явно не то, на что рассчитывает украинская власть + пока нет решения от США, так как на 2024 год дыра в 40 млрд. долларов примерно. Поэтому будет ли девальвация — увидим, время покажет, но что-то мне подсказывает что по-тихоньку на лето/осень уже есть смысл учитывать вероятный «печатный станок».

Всё увидим.
+
+244
neverice
neverice
1 лютого 2024, 13:19
#
ЄС прийняв рівно той закон, який обіцяв. Як би місцеві зрадофіли не нагнітали останній місяць.
Якщо б ви уважніше читали, то 33 млрд євро — це дешеві позики, а інші 17 млрд — це взагалі гранти.
Тому, це гарантовані 50 млрд євро на 4 роки тільки від ЄС. І таке як без додаткових умов від Орбана. Я навіть не знаю, що можна було б очікувати ще краще.
+
+15
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 16:07
#
По-перше, нічого не гарантовано на 100% до моменту як потрапить безпосередньо до бюджету у вигляді конкретних траншів, невідомо ще на 100% яка умова розподілення цих грошей. Ще може багато чого статися за ці 4 роки + немає інформації що саме всі 50 млрд. призначені для перерахування в бюджет без будь-яких умов.

Ще 26 лютого буде голосувати Європарламент, тому в кращому випадку — перший транш надійде в березні і ще немає інформації в якому обсязі.

По-друге, навіть цієї допомоги може бути недостатньо для подолання дефіцити бюджету — була інформація що це лише або 8 млрд на рік, а бо 12.5 млрд євро на рік (якщо ¼). Тобто перекрити дефіцит в 40 млрд. $ не вийде, якщо США не прийме допомогу. І допомога США більш важлива головним чином з приводу допомоги зброєю — це є важливіше, бо якщо дадуть гроші, а не дадуть зброю — самі розумієте можливі наслідки.

Те що дали гроші - ок, це добре. Але розумію, що завжди будуть ті, хто вже буду кричати вже про перемогу, тут треба в будь-якому разі тверезо оцінювати що є, а чого немає.
+
+75
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:10
#
Ну на деле ЕС просто спасло Украину, если бы сейчас отвалился и ЕС, то начался бы жесткий финансовый кризис. В части США есть хорошие новости тоже. Джонсон встречался с Прибалтами и сказал им, что возможно отделит помощь Украине от крайне токсичного вопроса охраны границ США. Правда когда журналисты Hill переспросили его, то он с коллегой сказал, что это было «гипотетическое» рассуждение, т.к. вряд ли демократы согласятся тогда решать проблему границ. Тем не менее, хотя бы риторика у Джонсона смягчилась.

На мой взгляд сейчас основной финансовый риск даже не отсутствие траншей, а дурацкий закон по мобилизации. Сейчас население держит в банках около 1 триллиона гривен, а бизнес около 250 миллиардов, если не ошибаюсь. Поскольку около 90% населения как минимум в восточной Украине мобилизоваться не хочет, что речь может идти о снятии со счетов до 500 миллиардов и конвертации их в доллары. Cегодня верно написал Флеш в Телеграм, даже с точки зрения военных это плохой закон, т.к. ушатает страну:

Я тільки хочу звернути увагу, що все працездатне чоловіче населення яке бігає від ТЦК, миттєво забере всі гроші з банків і вимагатимуть від роботодавців повернутися до чорних зарплат.

На мою думку, це погана ідея. Тому я пишу цей пост не для захисту ухилянтів, а через ризики для банківської системи.


https://t.me/serhii_flash/2130
+
0
Riojas
Riojas
1 лютого 2024, 15:43
#
Мне одному кажется, что где-то сейчас будет спущена негласная директива «мобилизационному ресурсу» всеми правдами и неправдами деньги не выдавать? Особенно в валюте. Подозреваю, для этого есть примерно 400 сравнительно честных способов.
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 15:56
#
На Цензоре писал «работник банка», но это мог быть правда и тролль, что их сразу же после внесения закона собрали на летучку в банке и обсуждалось введение лимитов по выдаче кеша налом в день, причем очень маленькие лимиты.

Это может пан и придумал, но сама идея более чем похожа на правду. Достаточно разрешать снимать по 100 гривен в день наличными и проблема решена

Тогда население разделится на умных кто снял заранее и идиотов с арестованными счетами
+
+24
irakez
irakez
2 лютого 2024, 1:46
#
Зараз вже виглядає протилежно. Респи вже не хочуть взагалі вирішувати проблему кордону, а хочуть усугубити проблему до максимального рівня, бо тоді можна звинувачувати у всьому демів і Байдена персонально, і вже видно, як це сильно по них б'є. При чому питання з Україною вони вже і не проти вирішити, бо тепер вона не потрібна як засіб вирішення проблеми кордону. А державні мільярди зброярам, які історично саме респи, дуже потрібні.

У Байдена і демів також зворотня ситуація — вони дуже хочуть вирішити проблему кордону, бо це сильно по ним б'є. Але тепер в них з’явився такий же привід звинувачувати респів в невирішенні проблеми України. Тобто, респам потрібно, щоб все було якомога гірше з кордоном, щоб махати цим як жупелом і злити суспільство проти демів/Байдена. А демам/Байдену потрібно, щоб все було якомога гірше з Україною, щоб теж махати цим як жупелом і вказувати, хто тут винний.

Ще один момент для демів — якщо до листопада 2024 Україна підійде в найкращій позиції для переговорів і Трамп завершить війну, то він забере всі лаври собі. А якщо Україна буде в якомога слабшій позиції, то Трампу або не вдасться завершити війну, або він це може зробити на максимально ганебних умовах для України, США і всього заходу в цілому. Це сильно вдарить по його образу tough guy.

Підтвердженням цієї теорії є нещодавна офіційна заява Білого Дому, що ніяке розділення питання України і кордону вони не розглядають, не підтримують, і їм це розділення не пот
+
0
irakez
irakez
2 лютого 2024, 1:49
#
…не потрібно взагалі.

Тобто, респи натякнули на можливість розділити питання кордону та України: https://www.eurointegration.com.ua/news/2024/02/1/7178683/

А Білий Дім відповів — нічого розділяти не будемо: https://www.eurointegration.com.ua/news/2024/02/1/7178685/
+
0
Ivesticus
Ivesticus
2 лютого 2024, 6:15
#
Вы ищите «очень хитрый план», там где его реально нет.

К Джонсону пришли прибалты и он просто как все политики стал разводить демагогию о «поддержке Украины». Что ты не поддерживаешь Украину могут сказать либо радикалы в США, либо «тефлоновый» Трамп. Джонсон еще по должности спикера должен быть как бы «нейтрал». Поэтому он с своем духе банально наплел, что «приложит все усилия» и т. п.

Когда вышли прибалты за дверь сразу дезавулировал эти заявления в интервью Hill.

В случае Белого Дома, то там просто понимают, что это треп и не хотят тратить на него время.

По факту республиканцы уже достигли консенсуса, что с границей не будут разбираться до выборов Трампа. Украина им нужна в заложники по этому вопросу, поэтому просто отделить ее и удовлетворить демократов они не могут или могут в каком кастрированном варианте, как демы республиканцам предлагают решать проблемы с оружием. т.е. от 40 ярдов оставить примерно 4 и т.п.
+
0
irakez
irakez
6 лютого 2024, 1:07
#
Ну ось сьогодні Трамп прямо підтвердив мою теорію. Він вимагає роз'єднати питання кордону і допомоги союзникам. Тобто, виходить, що тримати Україну в заручниках сперечань по проблемі кордону/імміграції потрібно саме Байдену/демократам.

https://twitter.com/TomFitton/status/1754551249293234540
+
+30
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:45
#
Хех. Читаю Guardian.

Короче говоря, хитрый жук Орбан свое получил.

В конце года будет голосование по тому как Украина потратила деньги ЕС, поэтому с «яйцами» в расходах финансирование на 2025 год для Украины могут пересмотреть.

Орбан по факту заставил Урсулу отказаться от претензий по «верховенству права». Иными словами, Урсула фактически заплатила Орбану откат 20 ярдов как он и хотел. Просто Орбану нужно поимитировать деятельность, чтобы Урсулу не сожрали с дерьмом либералы в Европарламенте

Правда в Еврокомиссии и такое празднуют как победу. Как понимаю, угроза была полный блок
+
+9
Arround
Arround
1 лютого 2024, 14:54
#
Когда было временное проседание курса не ты ли недавно тут рассказывал про доллар по 40 уже этой зимой? Ну как там?
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 15:00
#
Вы бы пока не радовались. Если примут закон о мобилизации и понесут 500 ярдов в обменники на доллары, то потребуется где-то еще раздобыть около $15 миллиардов долларов и буквально за 1−2 месяца или курс по 40 вам покажется уже сказкой.

Также бюджетный дефицит от закона по мобилизации резко вырастет, т.к. начнутся зарплаты в конвертах и упадут поступления налогов на которые уже рассчитывали
+
0
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 15:13
#
Если я такое рассказывал — то процитируйте, не припоминаю такого. Зимой по факту был 40 временно на наличном рынке. У меня был основной прогноз что если не примут помощь, то уже летом/осенью скорее всего будет девальвация.
+
+30
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 15:18
#
Курс 40 и выше вполне возможен, если будет принят закон о мобилизации «как есть» и военкомы бросятся его рьяно исполнять (а они хотят).

В этом случае будет двойной удар по гривне. У населения денег больше в банках в 4 раза больше, чем у бизнеса. Сняв гривны, для защиты от инфляции оно их понесет менять на наличную валюту.

Начнется массовый переход на ЗП в конвертах и продажа товаров за нал. И то и другое сразу уводит от уплаты налогов. Резко увеличится бюджетный дефицит, а если траншей на внеплановый дефицит нет, то придется печатать гривну.

По угрозе гривне я бы поставил на 1е место именно риски закона о мобилизации, а не транши, т.к. закон о мобилизации кумулятивно может создать давление около $20 миллиардов долларов на межбанк в этом году в худшем сценарии
+
0
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 16:09
#
Всё верно, конечно может быть и от мобилизационных рисков, и отсутствия помощи и от других факторов. Единственное что сейчас видно — причин для укрепления гривны гораздо меньше, чем для её девальвации. Со временем всё увидим.
+
+48
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 16:19
#
Начнется массовый переход на ЗП в конвертах
Боже что Вы несете? Вы вообще откуда?
В Украине официально трудоустроится без постановки на учет невозможно в принципе, причем так было всегда. Все кто получают зп не в конвертах стоят на воинском учете, и кадровик тесно сотрудничает с военкоматом и регулярно обязан давать туда резные отчеты или предприятие и руководителя лично оштрафуют.
закон о мобилизации кумулятивно может создать давление около $20 миллиардов
А почему не 200 или не 500 млрд? Бо в анонимном тг-канале ЦРУ так написали?
Что Вы нового нашли в том законе? То что Вы не знали о ст. 210 КУАП так она была 30 лет. То что Вы не знали что по штрафам КУАП блокируют счета, так так было всегда, почитайте ст. 130 КУАП, по ней ежедневно пачками блочат. И с чего это неуплаченный Вами штраф должен влиять на курс?
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 16:59
#
Вы точно по-украински читать умеете?)))
По зарплаты в конвертах пишет Флеш, я понимаю, вы увлечены идеей ЦРУ. Точнее вас впечатлило как ребенка, что у меня есть копия утечек Пентагона. Я могу вам куда-то их тоже выложить, если вам интересно.

Про конверты пишет вообще наш основной эксперт в РЭБ, который в лицо Зеленскому требует не иначе как рабочую группу, где куратор сам Президент. Возможно у вас с конвертами проблема, там вероятно нет, по своему опыту и пишут))

Я тільки хочу звернути увагу, що все працездатне чоловіче населення яке бігає від ТЦК, миттєво забере всі гроші з банків і вимагатимуть від роботодавців повернутися до чорних зарплат.

На мою думку, це погана ідея. Тому я пишу цей пост не для захисту ухилянтів, а через ризики для банківської системи.


https://t.me/serhii_flash/2130
+
+9
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 17:12
#
Вы точно по-украински читать умеете?
Теперь вот точно пишу, что свои посты Вы сами не читаете, откройте глаза-они все на русском.
По зарплаты в конвертах пишет Флеш
Я не знаю что там Вам пишет Флеш или Спайдермен, у меня огромный трудовой стаж в т.ч. на руководящих должностях, и мне не нужно читать Флеша чтобы знать что официальное трудоусстройство не возможно без учета ТЦК и так было и есть ещё со времен СССР.
Тому я пишу цей пост не для захисту ухилянтів, а через ризики для банківської системи
Які ще ризики, це Україна, тут якщо є гроші існує купа законних способів откосить, і всі у кого є бабло і бажання давно це зробили. Ховаються жлоби та ніщеброди.
+
+36
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 17:17
#
Слушайте, не смешите меня. Я не «первый раз замужем». Давайте я вас тут в паблике не буду учить схемам как выйти в конверты в Украине.

ЭТО БЫЛО ВСЕГДА, НО НЕ ДЛЯ ВСЕХ

Если вы не понимаете как это делается и не встречались, то можно только сказать, что вас не ценят как профессионала на работе))))

Бизнесу на деле свалить в нал в корумпированной стране совсем не сложно, причем потребовались 20 лет, чтобы более-менее часть, НО НЕ ВЕСЬ, бизнес вернуть из тени. Сейчас снова создай условия и ты попробуй этих людей заставить потом платить налоги снова

Закон о мобилизации закончится тем, что не просто конверты для ЗП появятся, а уклонение от получения официальной ЗП станет национальным украинским видом спорта)))))))))
+
+9
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 17:24
#
Бизнесу на деле свалить в нал
Какому бизнесу? Дядя весь нормальный бизнесс давно официально зарегистрирован и их не нужно искать ТЦК, как и официально работающих.
Ищут разных нелегальных шабашников, нелегальных барыг или безработных, но этот класс никакого влияния на банковскую систему оказать не может, т.к. это почти нищеброды. Все у кого есть мозги и пару шт$: давно «оформили опеку», «женились», «забронировались» или забронировались, уехали, пристроились в теробороне и т. д. И им глубоко пофиг этот закон, по крайней мере в этой редакции, т.к. по сути там ничего нового, они и так все стоят на учете.
+
+15
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 17:34
#
Давайте я просто оставлю без комментариев ваше мнение. Думаю кто читают вас из нормальный ребят уже улыбаются, но как бы если вы не понимаете каких-то вещей как дела делаются, то наверное это ваша проблема. А меня волнует скорее обсуждать проблемы Зеленского, чем Матроскина.

Ну не понимаете и не понимайте дальше. У меня тут не тренинг «как вести дела в Украине за полчаса». И обычно мне за консультации платят и не 200 баксов, как вы обмолвились. Тут я просто треплюсь, вы же сейчас затрагиваете вопрос, который для нормальных дядек за 200 килобаксов.

Кратко — конечно вести дела черной кассой можно и их вели, ведут и будут вести. Как это делается детям бесплатно не рассказывают. Достаточно просто детям знать, что бизнес легко и просто снова вернется к конвертам и даже чемоданам кеша. Может разбавит битком для прогресса)))
+
+24
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 17:41
#
Ваша проблема мне предельно понятна-ТЦК, а Вы в долгосрочном депо и очканули. Ваши консультации имеют нулевую цену, т.к. Вы не способны даже себя откосить от армии, у Вас даже мозгов не хватает что депо можно разорвать и переоформить на жену, мать или ребенка. Всех судите по себе и считаете что это крах банковской системы.
+
0
BIlE
BIlE
1 лютого 2024, 17:48
#
Не думаю, що людина, яка зможе відкласти десятку в рік, піде вирішувати питання за себе. Бо це Україна. Тут приймається постанова про карусель кормушки і перегляд рішень ВЛК щорічно. От він зніме свої гроші і буде ховатись. До якоїсь категорії жлобів/ніщебродів я їх відносити не буду.
+
+30
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 17:48
#
Чудак, я пишу из США)))

Когда только начался кипешь, я бросил все и моментально покинул страну еще до закрытия границ

Сейчас у меня скорее академический интерес. Так много я знаю о том что думают американцы, т.к. они банально вокруг меня сейчас ходят

Всех знакомых по IT бизнесу, кто не успел вовремя сообразить, что надо было сразу же бежать, я регулярно опрашиваю.

200% из них покинут Украину через 2−3 часа, как только откроют границы. Половина уже вывезли семьи в ЕС и распродает имущество.

Воевать за корумпированную шайку с Калашом я не собираюсь, хотя по военноучетной специальности и специалист по радиотехнической борьбе и связи. Могли бы догадаться, почему я читаю эксперта по РЭБ. Это коллега.

И на минуточку. У меня несколько знакомых инженеров по РЭБ погибло на фронте и думаете как? Да у них забрали дроны, им всучили Калаш в руки и погнали как стадо на орков в мясной штурм. Конечно их всех перестреляли как куропаток, там же стреляли те кто учился на штурмовика, а не на инженера-связиста

Ладно, немного накипело просто. Одно не нарадуюсь, что хватило ума и интуиции сразу слиться.
+
+20
Lolik1837
Lolik1837
1 лютого 2024, 18:16
#
По поводу огромного выброса налички на валютный рынок абсолютно прав Ivesticus. До половины из этого триллиона пойдут в обменки на закупку валюты. Только сумасшедший будет держать под матрацом снятые со счетов деньги в гривне.

И еще — загвоздка ведь не столько и не только в том, что большая часть работников уйдет «в тень» работать по черному . А в том, что даже те, кто работал «по белому», на всякий случай, УЖЕ снимают свои накопления со счетов , потому , что из них процентов 90 (если не больше) не собираются идти в военкомат.

Так, что деньги уводить будут и те кто по белому работает и те кто по черному
+
+50
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 18:54
#
От себя хотел кое-что добавить. Знаю что часто на украинских сайтах / форумах критикуют тех кто уехал, но как понимаю Investicus уехал как и я — незадолго до войны, в первую очередь потому что активно изучал западные СМИ и по-моему мнению — очень правильно делал — т.к. некоторые события важно предвидеть и вовремя принять решения, а не тогда когда уже поздно.

И в этом плане зарубежные СМИ такие как с США очень помогают увидеть другую точку зрения — до того как оба этом напишут многие украинские СМИ, привыкшие строить иллюзии, заниматься приукрашиванием, пропагандой и даже враньём.

16 февраля 2024 года когда я уже был в ЕС, а мои знакомые в Украине, в т. ч. из сферы IT — все на 100% утверждали что войны не будет и они не собираются никуда чухаться. Сейчас хотят, не знают как уехать, хоть я их предупреждал и призывал.

Но дело личного каждого. Каждый сам делает выбор и отвечает за свою судьбу: или принять жёсткую реальность, или дальше жить «в розовых очках».

Даже сейчас вижу как максимально восхвалают комментарии на тему «девальвации не будет», «денег много дадут» и т. п., а информацию о коррупции и возможных негативных сценариях — просто хейтят, называя «московской пропагандой».

Не скажу что согласен со всем что пишут в западных СМИ — например, лично я мало верю в возможные перемирия с РФ (которые наверняка будут нарушены), но и понимаю что в текущих (!) реалиях у ЗСУ не так много шансов отвоевать границы 1991 года. Но может что-то изменится кардинально и будет прорыв, не знаю.

Увидим.
+
+15
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 19:00
#
о как понимаю Investicus уехал как и я
Я тоже именно так думаю. Ведь только уже давно уехавший человек будет сутками сидеть на форуме другой страны и рассказывать как это неправильно блокировать счета не ставшим на учет военнообязанным. Кого же как не его это должно волновать больше всех.
Пойду пожалуй и я зарегаюсь на городской форум Житомира, где когда-то жил, расскажу там мамочкам что плохо сделали ремонт в 14 школе и покритикую директора школы.
+
+15
Criptor82
Criptor82
1 лютого 2024, 20:08
#
«І всі у кого є бабло і бажання давно це зробили». Згоден, знаю багатьох таких зі свого кола знайомств. Половина вже за кордоном, у інших бронь. Інвестика почитати так у нас вся банківська система два роки тримається на ухилянтах)) доречі більшість тих, хто не завітав до тцк (не кажу про всіх) ні копійки не дали на ЗСУ, або якщо і дали то символічну суму. При цьому завдяки допомозі простого народу та бізнесу, ще з перших днів вторгнення, війська РФ не квартирують під Львовом. Ніхто в 2022 не чекав поки НАТО роздуплиться.
+
0
Ivesticus
Ivesticus
2 лютого 2024, 8:46
#
Разница с Житомиром в том, что там нет «сериала». Ситуация в Украине такая лихая по сюжету, что «Игра Престолов» нервно курит в сторонке. За этим даже просто интересно следить как за шоу.

Собственно также делает масса американцев, которые по ваше «житомирской логике» не должны интересоваться Украиной, тусовка американцев, которые смакуют #чотамуукраинцев собралась на The Drive. Там бывает неплохая и аналитика по вооружениям, рекомендую читать иногда.
+
0
Criptor82
Criptor82
2 лютого 2024, 9:09
#
В штатах зараз ніч:) чи ви 24/7 на Мінфіні коментуєте:))
+
+15
Ivesticus
Ivesticus
2 лютого 2024, 9:23
#
У меня сейчас проблемы со сном и прямо сейчас я не работаю. Один проект закончился, а другой начинается. Плюс я сейчас занят продажей недвижимости родителей в Украине. Я хочу это завершить до нового проекта, т.к. если вдруг припрется Трамп и откроют границы, то недвижка рухнет за плинтус когда все побегут. Поэтому я сейчас занят этим, правда только несколько дней. Потом я вас покину, т.к. надо будет работать.
+
0
Lolik1837
Lolik1837
2 лютого 2024, 11:40
#
При победе Трампа есть , конечно, вероятность, что рухнет украинская недвижимость из-за того, что наступит мир, и народ массово начнет убегать с Украины. Но лично для меня будет «+» , что люди смогут спокойно ходить по улицам и не бояться, что их сегодня среди бела дня могут выкрасть , а завтра их ВЛК признает годными, а послезавтра уже быть на полигоне. И хрен с ней, с той ценой на недвижимость .
+
+30
AleksandrBank
AleksandrBank
1 лютого 2024, 13:22
#
Це дуже добре, але це не спасінння. Чекаємо США!
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:27
#
Джонсон смягчил риторику. Правда за этим малым нужно следить не что он болтает, а что делает. Он очень часто делал «pro-Ukraine statements», но на деле поддержал только первый пакет помощи Украины, по всем остальным голосовал против. Основной причиной называет коррупцию правительства Зеленского и без решения этой проблемы выделять денег не хочет.

https://gopforukraine.com/legislator/mike-johnson/

Pro-Ukraine:
Voted in favor of The Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022, which allowed the lending/lease of American defense materiel to Ukraine.

Anti-Ukraine:
Voted against the 2022 Ukraine Supplemental Appropriation
Voted in favor of Amendment 21 to H.R. 2670, the National Defense Authorization Act, which would have stricken $300 million of assistance for Ukraine.
Voted in favor of Amendment 22 to H.R. 2670, the National Defense Authorization Act, which would have prohibited all security assistance for Ukraine.
Voted in favor of Amendment 25 to H.R. 2670, the National Defense Authorization Act, which would have removed the extension of lend-lease authority to Ukraine.
Voted against H.R. 5692: Ukraine Security Assistance and Oversight Supplemental Appropriations Act of 2023.

https://thehill.com/policy/international/4440281-johnson-ukraine-aid-border-likely-split/
+
+55
Moonlighter
Moonlighter
1 лютого 2024, 13:46
#
0.8−1 млрд в месяц при необходимых 4. А разговоров-то было.
+
+114
neverice
neverice
1 лютого 2024, 13:53
#
Типу гарантовані $1 млрд щомісяця, протягом 4 років — це таке, ні про що, на дорозі валяється. Зажрались ви, батенька.
До того ж, розподілення коштів невідомо наразі. Скоріш за все в перші 2 роки буде трохи більше, далі - трохи менше. Тобто, лише ця допомога ЄС фактично гарантує, що масштабного дефіциту коштів у нас уже не трапиться. Але ж є ще МВФ, ЄБРР, допомога окремих країн, може США нарешті заворушаться.
+
+20
Moonlighter
Moonlighter
1 лютого 2024, 14:22
#
Не зажрался, а просто надоело слушать нытиков в комментах и форуме, где столько про это писали, мол это наш спасательный круг на 2024 год. Такое впечатление что тут одни бюджетники и пенсионеры сидят, которые бояться за свои пенсии.
+
+39
neverice
neverice
1 лютого 2024, 14:51
#
Омг, та ми все життя побирались, вибиваючи кредити на $2−3 млрд в рік. Для України така допомога — це просто неймовірно. З яких 17 млрд взагалі подарунок, а не кредит. Так, це не вирішує абсолютно всіх наших проблем. Та і з чого б це? Але бути настільки нездатним бачити плюси — це треба вміти.
Плюс, ця допомога відкриває шлях іншим вливанням і дається просто так. Які тут взагалі можуть бути мінуси?
+
0
Moonlighter
Moonlighter
1 лютого 2024, 15:46
#
Я что-то писал про минусы? Чел, ты читать вообще умеешь?
+
+35
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:35
#
Да, это только 1/3 суммы. Еще 1/3 должна быть от США. Еще 1/3 от МВФ и связанных с ним институций. Вопрос в том, что программа МВФ требует, чтобы ЕС и США сначала сами заплатили. Поэтому если США не платит, то МВФ с компаний скорее всего тоже.
+
+28
Игорь УА
Игорь УА
1 лютого 2024, 13:50
#
Это где-то по 2500 ойро на брата. Куда подойти за своей доляхой?
+
+172
Антон Куминов
Антон Куминов
1 лютого 2024, 13:54
#
В Авдеевку, Бахмут…
+
+90
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:21
#
Боюсь их скорее можно будет найти вместе со «слугами» в Дубае и Канарах
+
+39
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 15:21
#
Вот если б не боялись, то пошли в ВСУ там 2500 ойро ежемесячная з/п и представьте их вот уже 2 года как платят причем вовремя и регулярно.
А так сидите за пару сотен баксов тут сутками зрадофилией занимаетесь.
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 15:26
#
Не, меня просто занимает сей поворотный момент Истории. Я считаю, что прямо сейчас все решается и как бы с попкорном не хочу пропустить этот сериал. Так объективно, возможно из меня немного зрада и прет, т.к. интерес в обвале гривны у меня есть, т.к. доходы в валюте. Поэтому если кому курс 100 — это катастрофа, то для меня это рай))

Но я сомневаюсь, что я могу своими комментариями повлиять на валютные операции и создать какую-то панику.

У нас чемпион по панике это мистер Зеленский, который законом о мобилизации всю страну на уши поставил за сутки)) Мне далеко до мастера))
+
+9
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 15:42
#
«вся страна» это как «доклады ЦРУ» в анонимном телеграм-канале или «доказательство что земля плоская» на ютуб-канале.
Реально же в данном контексте «вся страна» это 3−5 млн мужиков призывного возраста которые до сих пор скрываются от ТЦК (причем не факт что они все живы или вообще в стране). Остальным оно как бы пофиг они или служат или давно получили отсрочки, брони и т. п.
Если Вы выйдите с телеграм-канала на улицу, то будите удивлены, но на улицах свободно ходят тысячи мужиков и сотни машин, хотя в некоторых каналах 24/7 пишут о том что чуть ли не арканом всех отлавливают. Я конечно не анонимный канал ЦРУ, но скажу следующие: меня раз 5 ТЦК-шники останавливали, показал военнник, они перезвонили куда то уточнили и на том всё закончилось, от силы заняло 1 минуту.
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 15:52
#
В части ваших перечислений, я заметил, что вы не читаете просто международную аналитику по ситуации, которая must have. Просто вы варитесь в соку наших недоСМИ. На западе уже сложился вполне понятный пул экспертов и источников:

— ISW
— Кофман и его приятели из фонда Карнеги
— Финский Black Bird с лучшими OSINT-картами
— Британский RUSI с лучшими военными обзорами стратегии и оружия
— Топовые американские СМИ с проектами по Украине: Financial Times, Politico, The Economist, Washington Post

Вам я могу только посоветовать не читать перед обедом украинских газет))

Есть нормальная пресса и аналитика
+
+9
matroskin
matroskin
1 лютого 2024, 15:59
#
Проблема не в том что я не читаю доклады ЦРУ в анонимных тг-каналах, а в том что Вы не читаете даже то что пишите сами, я откоментил вот этот Ваш пост:
«мистер Зеленский, который законом о мобилизации всю страну на уши поставил за сутки«
Вы обратно несете какую то чушь. Я предпочитаю доверять личному опыту, а не тг-каналам, свой я выше написал, среди скажем 20 моих знакомых скрывается только один, остальные давно всё порешали: кто служит, кто выехал за границ у кого-то бронь и т. д. Так что у каждого своя «вся страна», у Вас это анонимные тг-каналы, а у меня я и реальные люди.
+
0
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 17:03
#
Я читаю из анонимов только Big Serge и с ним есть разница, с другими анонимами, т.к. на него ссылаются серьезные дипломаты и политики. Вполне вероятно, что это вполне известный офицер армии США, просто не очень хочет палить погоны. Вы как-то все же почитайте что он пишет, ТАК писать не может просто блоггер. Там из всех щелей минимум полковник закончивший Вестпоинт
+
0
matroskin
matroskin
2 лютого 2024, 1:26
#
Ivesticus, зачем мне читать анонимов «из США», о том что происходит у меня за окном? По любому городу свободно расхаживают ТЦК-шники и тысячи мужиков, тех кто тут залегли на дно не так уж и много, большинство скорей залегли не в Украине. Анонсируемые изменения ничуть не расширяют круг потенциальных призывников, они лишь немного усложнят жизнь «залегшим на дно», т.к. свой пассивный доход от депо и т. п. придется переоформить на кого-то или часть сбережений потратить чтобы как то «легализироваться» перед ТЦК.
«Ограничения на управление ТЗ» это тоже ни о чем, кто «лежит на дне» и так никуда не ездит, т.к. вероятность нарваться очень высока.
+
+30
ThomasAnderson
ThomasAnderson
2 лютого 2024, 3:23
#
Я аж зарегался, чтобы вам написать, потому что читаю вас и очень не согласен. Видимо вы находитесь в своем пузыре, а я в своем. В моем пузыре, я и еще десятки/сотни мужиков либо реально сидят дома, не работают, прячутся, живут за счет жен, либо кубышек и другие, которые айтишники, которые работают удаленно и хотят свалить, но не могут найти кому же всунуть эти несчастные деньги, чтобы выкупиться из рабства, просто потому что у ребят нету в кругах таких «мутных типочков», которые могу наверняка порешать, многие айтишники не очень социальны. Вот и сидят ждут, либо, когда появится возможность кому-то бабло дать и выехать, либо залечь на дно и ждать, когда откороют границы и тогда выехать. Я вот свободно не гуляю по городам, я за свои пару квадратных км не выхожу, выезжаю на авто только при крайней потребности и учитывая риски, знаю местность, где блок-посты, как обьехать, где могут быть засады. И тоже ищу варианты порешать, пока что-то не находятся, а те, что находятся отпадают. И да, у меня в банке достаточно денег и я думаю их обналичивать.
+
+30
Ivesticus
Ivesticus
2 лютого 2024, 6:11
#
2022 год — украинцы выясняют где могут быть блок посты российской армии, чтобы их обойти

2024 год — украинцы выясняют где могут быть блок посты украинской армии, чтобы их обойти

На деле если заметили, вы совсем не одиноки как раз «патриотов» практически не слышно больше даже на форуме. Кончились «патриоты». Пассионарная часть общества и так невелика обычно.

Однако патриотов частично убили в первой волне добровольческой войны, либо они разочаровались. Среди как раз патриотов у меня среди знакомых высокий процент выживания, т.к. большая часть еще ветераны АТО и война для них не что-то новое. Больше у меня из знакомых как раз погибло обычных «домашних» мужиков типа инженеров, программистов, музыкантов и т. п. Патриоты же разочарованы управлением армией, судя по тому что они мне говорят.

Так или иначе, но этап народно-освободительной войны уже закончился. Население само воевать не хочет, пока ситуация выглядела, что воюет кто-то другой, то люди болели «за своих» как за футбольную команду за телевизором. Когда война уже плотно вошла входит в дом и со всех сторон по знакомым убитые и раненные, то уже очевидно, что ты идешь даже не на войну, а на бойню. Причем с нереалистичными военными целями и неадекватным военным управлением.
+
0
Criptor82
Criptor82
2 лютого 2024, 8:12
#
Не вам розповідати про патріотизм, коли ви втікли з України, як самі про це зізнались. Все що ви тут пишете пронизано зрадою. Ви весь час пропагуєте поразку України, і пропонуєте здатися. До 2014 в Україні було досить непогано, кожен пристосувався знайшов своє місце, будував плани, хто спритніший той розбагатів, корупція була присутня, але не була якоюсь там космічною проблемою. Все змінилось, коли прийшли хлопці з поребріка, які вирішили що вся країна їхня. У мене є питання до всіх наших президентів, які 30 років не займались питаннями безпеки країни, тому що в 2014 армія була не боєздатна. Але ще більше питання у мене до північних сусідів. У них що землі своєї було мало? Чи може вони там у себе лад такий навели як у Швейцарії та вирішили нам це показати? Інвестик не агітуйте людей здаватись, нічого хорошого в Російській імперії яку хоче створити Путін, який всім про філософа Ільїна розказує — нас не чекає.
+
+15
Ivesticus
Ivesticus
2 лютого 2024, 8:41
#
Я не говорю, что СССР 2.0 у Путина это какой-то рай неземной, это утопия.

Но есть друга правда жизни. Разница между укладом и управлением в Украине и России в целом незначительная, как и культурная.

Поэтому все это шило на мыло.
+
+15
Criptor82
Criptor82
2 лютого 2024, 9:17
#
Лягайте спати в штатах ніч, чи ви в російських штатах? :)
+
0
matroskin
matroskin
2 лютого 2024, 12:22
#
И да, у меня в банке достаточно денег и я думаю их обналичивать.
О…вот типичный ждун.
А теперь смотрите, логично что за % от тех денег Вы живете, соответственно смысл Вам их обналичивать? Поменять на $? Ну раз Вы их не поменяли до сих пор, то теперь не будите менять и подавна.
Да, Вы их снимите, но в тот же день их положит мать, жена, сестра и т.п. Более того думаю банки быстро войдут в положение и будут новые виды депозитов, типа «по доверенности» и т.п.
+
0
ThomasAnderson
ThomasAnderson
2 лютого 2024, 23:06
#
Я с них не живу, не понимаю, как можно жить с денег в банке или с депозитов, они ведь даже инфляцию не покрывают)) Они там просто лежат) С радостью, бы их всех одним свифт платежом закинул бы в другую юрисдикцию… Ах нельзя. А вот новые виды депозитов — это уже интересная мысль)) Подождем увидим, но снимать уже начну пожалуй заранее, хотя бы часть. После принятия закона, посмотрим нужно ли будет остальное снимать)
И да)) Нас таких ждунов довольно много, не забывайте про нас, когда говорите, что все уже все порешали))
+
0
matroskin
matroskin
2 лютого 2024, 23:17
#
Я с них не живу, не понимаю, как можно жить с денег в банке
А вот новые виды депозитов — это уже интересная мысль
Нас таких ждунов довольно много

Таких как Вы думаю нет, большинство людей имеют четкое представление о том чего хотят и что делают, и если видят надвигающийся дождь-то берут зонтик.
+
0
BIlE
BIlE
2 лютого 2024, 23:35
#
Можна і зараз по довіреності відкрити і розпоряджатись фінансами третьої особи
+
+20
Злий Інвестор
Злий Інвестор
1 лютого 2024, 14:26
#
Добре, али цим навіть бюджетний дефіцит не закриєш. Я вже не кажу про закупки військової техніки у великих кількостях.
+
+45
neverice
neverice
1 лютого 2024, 14:39
#
Читаю коментарі і дивуюсь. Мабудь забули, як Яник продав фактично незалежність за кредит від росії у $3 млрд. А тут одних лише грантів на 17 млрд євро. І ніяких політичних умов. А недовольства, наче ЄС мав дати нам хоча б мільярдів 300, просто так, за гарні очі.
+
+60
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 14:55
#
Там условия есть, ежегодное review, но что там в нем пока ясно. Правда Гардиан пишет, что голосование по компромиссу 1 раз в 2 года, а не ежегодно. Поэтому гарантируется 50% от суммы, а вторая потребует выполнения каких-то условий, которые еще не озвучены, но догадаться легко — решение проблемы коррупции. Вопрос в том, что уже мало кто верит, что в Украине возможна власть без коррупции.
+
+15
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 16:21
#
І ніяких політичних умов.

— есть ли уже информация что нет никаких условий? что 100% денег перечислят просто так, независимо от того чтобы ни происходило в Украине?

А недовольства, наче ЄС мав дати нам хоча б мільярдів 300, просто так, за гарні очі.

Я что-то не встречал особо недовольных комментариев — где пишут что нам «мало дал ЕС» или должны были дать 300 млрд. Дадут то что и запланировали, ок, хорошо, но ещё пока не знаем все условий. Но надо трезво понимать, что именно этой помощи от ЕС недостаточно чтобы закрыть дыру в 40 млрд долларов, которая есть в бюджете.

И это не недовольство, а просто констатация факта.

Если у кого есть и завышенные ожидания — то скорее всего у украинского правительства, которое почему-то решило что им должны дать уже в 2024 году столько сколько и в 2023 (18 млрд. евро) и без каких-либо условий. Но изначально такой вариант даже не выносился на голосование и не рассматривался — всё это лишь «сказочные фантазии» условного Шмыгаля/Марченка — которые даже не хотят ответить что делать, если этот вопрос даже не выносится на голосование и не обсуждается.
+
+30
Rubi0
Rubi0
1 лютого 2024, 16:40
#
Ну вы же понимаете что эти деньги по факту пойдут на оплату нового закона про мобилизацию со всеми вытекающими последствиями
+
+45
Робин Гуд
Робин Гуд
1 лютого 2024, 17:06
#
Ещё информация с сайта Министерства экономики me.gov.ua:

Підтримка в рамках програми Ukraine Facility Європейського Союзу надаватиметься щоквартально за виконання визначених у Плані критеріїв щодо проведення передбачених реформ.

Это специально для тех кто кричит «перемога» — что нет никаких условий и деньги раздают просто так.

Нагадаємо, програма Ukraine Facility Європейського Союзу передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024−2027 років. З цієї суми 39 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету для посилення макрофінансової стабільності.

У рамках програми також передбачений спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, обсяг якого становитиме 8 млрд євро. Фінансування в рамках цього інструменту зможуть отримати інвестори через ЄБРР, ЄІБ та інші міжнародні інституції.

На додаток, бюджет програми Ukraine Facility передбачає окремий напрямок технічної підтримки, зокрема кошти на покриття відсотків за кредитами в рамках Ukraine Facility, що складатиме 3 млрд євро.


Для тех кто кричит что будут по 1 млрд в месяц платить. Только 39 млрд предназначено для бюджетной помощи и это значит 39/48 = 800 млн в месяц бюджетной помощи в лучшем случае (если выполнены условия). Или примерно 9.6 млрд евро за год (ок. 10.3 млрд. $ по тек. курсу)

Напомню что правительство приняло бюджет с дырой в 40 млрд. $ - то есть в лучшем случае на ¼ дыра будет закрыта.

Хотя многим это неважно, калькулятор в руки мало кто берёт, главное кричать про «перемогу»)
+
+15
Ivesticus
Ivesticus
1 лютого 2024, 17:21
#
Ну на самом деле день начался с того, что у Зеленского не было вообще ни гроша от «партнеров». Так что даже ¼ нужной суммы это позитив, особенно после того как американцы прикинулись ветошью и делают вид, что не замутили все это сами
+
+15
w33
w33
1 лютого 2024, 17:38
#
Це дуже добре що є умови по виділенню коштів від ЄС, бо все одразу осіло б в карманах, а так є реальний шанс ці кошти освоювати за призначенням і звітністю
+
+36
BIlE
BIlE
1 лютого 2024, 18:00
#
Ну цей муфлон Орбан правий. Нашим Зелюбителям красти — не можна давати гроші на дефіцит бюджету! Бо чорна, майже не підзвітна, діра закупівель військового напрямку дуже гарно заточена під це діло. А тут ще додати публічні закупівлі, наприклад ремонт туалетних кімнат на 4−6 лямів в приміщенні управління ДСНС, а тим часом люди збирають 150000 грн на спальники. Якщо у Зекоманди будуть на горизонті виднітись якісь гроші, то у нас дефіцит бюджету буде колосальний завжди.
+
+24
financialGenius
financialGenius
1 лютого 2024, 22:55
#
Мне одному понятно , что между строк это означает что война минимум до 27 будет ???((( Во-первых программа рассчитана на столько Во-вторых истерят как возвращать будут моб ресурс в Украину, так как понимают что человеческих ресурсов не хватит на 4 года … В-третьих уже понимают что вскоре будет проблема демографического кризиса и мало кто вернуться через 5 лет, а точнее к тому времени все 7 будет … пока устойчивый мир пока ограничения снимут … и поэтому хотят уже сейчас что бы Европа меньше помогала с выплатами и что бы раб сила вернулась сама обратно … Ну и кульминацией данного действия (цирка) будет договоренность с «освободителями» когда перестанут замывать финансами …
+
0
VovsingL
VovsingL
2 лютого 2024, 10:50
#
Всегда на первом месте- наполнить теневые потоки. Что-то ,возможно, попадет и в бюджетт.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися