В Національному банкуповідомили, що запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.
В НБУ пояснили, про які карткові операції доповідатимуть банки (оновлено)
► Читайте телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що кажуть в НБУ
«Інформація про те, що Національний банк збиратиме дані про всі платежі фізичних осіб, не відповідає дійсності. У листі НБУ (№ 25−0005/38228), який викликав резонанс у ЗМІ, не йдеться про фізичних осіб», — йдеться у повідомленні.
Національний банк з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб'єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг — юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.
Читайте: З 5 червня банки щотижня доповідатимуть НБУ про карткові операції своїх клієнтів
Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25−0005/38228, мета якого — звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.
Національний банк використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України.
Навіщо дані НБУ
Член Ради НБУ Василь Фурман пояснив, чи буде Національний банк України збирати дані про всі платежі фізичних осіб та навіщо це потрібно.
За його словами, інформація буде надаватися узагальнена. Тобто, банки звітуватимуть не про конкретну особу, скільки і куди вона переказала коштів, а в загальному, про загальну кількість операцій з переказами.
Коментарі - 75
но реально не способен привести
ни одного примера р2р-перевода
через эквайера…
Зато понтов выше крыши.
Об эквайере NovaPay я за эти пару дней неоднократно писал — его р2р-переводы, а также внесение наличных и выдача наличных физлицам будут мониториться с сегодняшнего числа.
«Они и до этого туда попадали.»
до этого НБУ вообще не собирал такую статистику…
Впізнаєш себе?
А ти розповідав що держава хоче відібрати в людей гроші. Так само як автори цього фейка.
А в Украине налоги платят ВСЕ при покупке продуктов\товаров в магазинах (НДС 20%), при покупке горючего в авто (акциз, ндс), при оплате коммунальных (ндс) и т. д.
Хватит всем вешать лапшу на уши
о том, как я везде плачу НДС
либо сам либо со своей БПК.
Ели ты не в курсе, то могу
напомнить, что подавляющее
большинство ФОПов, торгующих
на рынках и МАФах и принимающих
к оплате БПК — работают на ЕДИНОМ
НАЛОГЕ, а значит платежами
по НДС там и не пахнет.
Кстати, некоторые торговые сети тоже прекрасно умудряются торговать на едином налоге, например, сеть супермаркетов КЛАСС.
В сегодняшнем фискальном чеке
(06.06.23) одного из таких
маркетов есть текст, цитирую:
«ПДВ призупинено у з’вязку
з переходом на ЕДИНИЙ ПОДАТОК»
P.S. Попроси свою жену или маму, кто там тебе покупает и готовит еду, предоставить чеки покупок, может тогда полегчает с постоянными мантрами об НДС.
Похоже Вы не в курсе, что ФОП на едином, покупая товар у производителя покупает его с НДС, которую естественно закладывает в цену и Вы её таки платите, да не Вы-а Ваш кошелек или т.п., но по факту НДС платится с Ваших денег, кошелек и ФОП на едином-всего лишь посредники в этой цепочке, именно потому товары в ФОП не дешевле чем в том же АТБ.
Не обязательно…
ФОПы могут покупать товар на реализацию у фермеров или других ФОПов, либо единоналожников, либо торговать контрабандой…
Кроме ФОПов на едином налоге у нас не мало и юридических лиц, работающих на едином налоге и без НДС.
Не поленитесь посмотреть статистику.
Она иногда не врёт…
«Фермеры-плательщики НДС»
Врите больше…
Либо изучайте матчасть более внимательно…
https://prikhodko.com.ua/ru/my-i-smi/my-i-smi/statya/nalogooblozhenie-fermerskogo-hozyajstva/
Одно другому не мешает
Бюджет в Украине обвароввют те в чьем распоряжении он находится.
Помог бы соотечественникам в ЕС получить налоговый номер в чем проблема.
Но криптоманы вообще не хотят платить налоги и то что вы написали про 18 процентов — они отметают как ересь несусветную. Что хорошо видно по комментариям к первой новости где кучу раз предлагали переходить в крипту чтобы скрыться от якобы угрозы доначисления налогов банками.
что в переводе person-to-person.
НБУ всех успокоил, мол фамилий
там не будет, так они там
и не нужны…
Т. е. если у Qwerty1999 инет магазин с возможностью онлайн оплат, он может часть платежей принимать через эквайринг, а часть Р2Р-переводами торгуя также на олх и на личную карточку, думаю их интеровало это. Хотя по большому счету НБУ это также интересовать не должно, скорее налоговую, предполагаю что НБУ тут как бы посредник, т.к. налоговая не может прямо обязать банки.
Как я и писал с самого начала, инфу будут
предоставлять по р2р-переводам,
которые проводились через эквайринг
и под эту формулировку попадают и NovaPay (новая почта) и EasyPay и «гарантированная доставка ОЛХ» и т.д.
Прямые р2р-переводы из банковских мобильных приложений не попадают
под этот мониторинг, ведь они проводятся без участия эквайера.
Вы на форуме пытаетесь быть гуру по банкам, ну так приведите один или несколько примеров р2р-переводов
через эквайринг…
Справочно:
Р2Р-перевод — перевод денег
между физлицами;
Эквайер — юридическое лицо.
Если НБУ требует такие данные,
значит они существуют в реальности.
Так вот НБУ запросил информацию обо всех транзакциях клиентов эквайер-услуги. Т. е. приват выдаст, что Qwerty1999 5/06/2023 зашло на счета 500 грн по эквайер-услуге и 400 р2р. Для чего это НБУ-не знаю, думаю попросила налоговая. Безусловно многих накроют, но есть нюансы и это обходится, Qwerty1999 на олх будет дальше торговать с карточки другого банка, где он не имеет договора эквайер и в списки не попадет.
А ведь может быть и физлицо, торгуюшее через олх и получаюшее наложку через НП (NovaPay) — результат одинаков.
А ведь может быть-может быть, но какое это отношение имеет к статье? Там изначально было указано, и сегодня уточнили, что речь идет о предоставлении эквайер-банком инфы о его эквайер-клиентах. Просто физ.лицо не может быть эквайер-клиентом, банк не может предоставлять ему таких услуг, потому он не подпадает под этот отчет. предоставляет эквайер услуги. Наложка это не эквайер-услуга, если NovaPay предоставляет такие услуги, то её клиентом будет компания ОЛХ но не физлицо.
«речь идет о предоставлении эквайер-банком
инфы о его эквайер-клиентах.»
эквайер-клиенты — это NovaPay, «ОЛХ-доставка»,
«Prom оплата», EasyPay и т. д. — вот по ним и будут
предоставлять инфу о проводимых ими транзакциях,
которые были перечислены, в том числе и о Р2Р-переводах…
Зашли на сайт EasyPay.UA или iPay.UA
выбрали пункт «Переводы с карты на карту»
и ваша транзакция однозначно попадёт в отчёт,
а будут ли там фигурировать номера БПК — посмотрите
структуру пересылаемых в НБУ данных, которые описаны
в EXEL-файле, что в приложении к обсуждаемому письму.
Чи у вас в редакції ніхто не знає що таке банк-еквайр?
Їх діло писати заголовки які читають, що й зроблено.
В самій статті про еквайр було, але я ж писав вище-далі заголовка в Україні читати не прийнято.
Але ж це спеціалізований сайт.
Знаєш, коли якусь юридичну пораду дає сусід то розумієш що він не юрист і просто спирається на свій досвід. Можливо навіть помилковий досвід. До того ж порада безплатна.
А от коли приходиш до адвоката і він дає пораду такої ж якості і розбирається у питанні як сусід чи навіть меньше при тому його попала коштує декілька тисяч гривень … просто розчаруванням тут не обійтись.
Я особисто перший скрін побачив з ukrrudprom.ua — навіть вникати не став. Потім інщі почали на «страну» посилатися… до цього були статі про те шо долар по 43−44 грн., до кінця року… і потім це все по телеграм каналам поширювали, кейс з такою розкруткою я досліджував: https://savostin.pro/100-postov-bankira/skolko-stoit-chernyj-piar-i-kak-vyglyadyat-bankovskie-vojny-v-2023-pr-bankrotstvo-i-dzhinsa/ дуже ефективно, в тренди за 2 дні влітають.
Я вважаю що це хотять трошки готівковий курс підштовхнути, а такі статі по карткам змушують задуматися про гроші на рахунках. А як знімеш гроші, то для логістики краще долари :) імхо…
***
P2P переклади звичайно проходять між фізичними особами, але є сервіси, які дозволяють переводити вводячи номери карток (partmone, platon, ipay) — вони юридичні особи…
1. Письмо не фейк, а то чего только не написали, и ошибки нашли, и зраду, и неканоничность формы НБУ-апостола 😂
2. Качество документа отвратительное, раз тут же выступили с разъяснениями. Криворукость добралась и до регулятора.
3. И главное, цели документы не ясны. Ну собрали данные, и? Отозвали пиринг (я так расшифровал Р2Р) у платформ эквайринга? Или что?
2. Качество документа нормально: там написано о соборе информации от банков-эквайров, то есть тех десятка-полтора банков которые предоставляют услуги эквайринга. Информация касается сум оборотов их клиентов, а это платежные системы и мерчанты.
Письмо ни коим образом неатрагивает банки-эмитенты, а также не заставляет банки которые одновременно являются и эсквайрами, и эмитентами отчитываться об операциях клиентов для которых выпущены (эмитированы) банковские карты.
3. Цель документа: НБУ хочет получать информацию об оборотах чаще и в более детализированной форме. У него и ранее была подобная информация, но банки отчитывались то ли раз в месяц, то ли раз в квартал.
В письме было указано «клиентов/СПД/НПП тобто або, а в телеге слово клиентов уже отсутствует, есть «виключно щодо суб'єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг» то есть юрлиц, но або уже заменено на кому.
Вот теперь точно расходимся!
«Національний банк надіслав банкам лист-нагадування № 25−0005/38228, мета якого — звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах. Саме цей уточнюючий лист Національного банку оприлюднив підсанкційний проросійський ресурс «Страна.юа»
Лист нагадування!, йо@аный стыд.
Срана.уа набрала в ворде копию письма и какие при этом сделала ошибки – только им известно. На скриншоте не письмо НБУ, там сделанная вручную имитация.
Но даже в имитации письма нет ни слова про передачу данных по оборотам физлиц.
декабрь 2022, всего лишь пол года назад
https://bank.gov.ua/ua/news/all/kartkoviy-rinok-u-iii-kvartali-2022-roku-popri-vse-ukrayintsi-viddayut-perevagu-bezgotivkovim-rozrahunkam
но и прошлым летом НБУ собирал такие данные
июль 2022
https://bank.gov.ua/ua/news/all/obsyagi-bezgotivkovih-rozrahunkiv-v-ukrayini-zrostayut-popri-viynu
и полтора года назад
февраль 2022
https://bank.gov.ua/ua/news/all/cashless-rozrahunki-v-ukrayini-stabilno-zrostayut
если поискать можно найти статистику и пять лет назад, и десять
Та достаточно было статью почитать, но кому это надо…
Вы б ещё написали: если подумать, что можно делать с десятками миллионов платежей ежедневно, как их систематизировать и где хранить. :)
«Запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб." — йдеться у повідомленні. Персональні дані давно відомі фінустановам.
якось мова не про це))
Мова про регулярне фіксування та збір інформації про операції від власників банківських рахунків.
Банкам-еквайрам персональні дані власників карток невідомі.
Мова про регулярне фіксування та збір інформації про операції від власників банківських рахунків.
Ця інформація збирається з моменту появи банків в середньовіччі. Але десь з тих часів є поняття банківської тайни яка має на увазі що ра стіни банків така інформація не виходить. І цей лист не порушує її. А ЗМІ подали інформацію так ніби лист скасовує банківську тайну.
Цією постановою складений ланцюжок збору інформації.
В ЄС взагалі фіусцється рух кожного цента, давно. Там ця система стара як світ. Тільки через корупцію та «мутки» в законодавстві (податковому, фінансовому, регуляторному) впроваджена нбу система, в Україні, досі не вводилась. Тепер пробують втілити накшталт ЄС.
нбу — це регулятор і може (як регулятор) отримувати (за бажанням) інформацію про власника рахунку, та рух коштів на ньому.
Тут лише питання в тому, щоб Вами хтось великий зацікавився.
Але щоденний збір інформації яка містить десятки мільйонів транзакцій щодня, процес досить не простий не дешевий і для його реалізації потрібні роки.
Але річ навіть не в тім, який сенс державі тратить на це колосальні кошти, якщо є можливість зателефонувати й отримати інфу по Вам безкоштовно? Ну можна навіть «по закону»-долучивши Вас до якось кримінальної справи, про яку Ви навіть знати не будите.
Ми розмовляєм про НБУ, а ви переходите на особистості (вас знову заклинило)
Щотижневий збір (не щоденний)
Збір інформації про рух коштів (навіть в таких об`ємах) — не набагато дорожче.
Яка різниця щодня 100 млн транзакцій, чи щотижня 700 млн? Де це зберігать, як оброблять, і головне навіщо, якщо при потребі це можна завжди взяти в банку.
Юридично ця інформація також немає ціни, оскільки, щоб «пришити» її до якоїсь справи потрібне знову таки рішення суду про доступ до рахунку.
Різниця є. Розмова про НБУ, тому не приплітайте, а ні мене, а ні «великих». Я не буду з вами сперичатись, прочитав та зрозумів вашу думку. Мрійте далі.
В ЄС не фіксується рух кожного цента, це знов таки брехня.
Данний лист не має ніякого відношення до якихось переймать методик з ЄС.