Політична та військова напруга не вщухає. І валютний ринок нервує. Причому дуже емоційно і вже без тверезої оцінки. А це завжди небезпечно.
Курс долара пішов на зліт: у чому причина того, що відбувається і хто рятував ситуацію
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Не встигла РНБО запропонувати Верховній Раді запровадити надзвичайний стан, що логічно виходячи з поточної ситуації — як особливо вразливі покупці на міжбанку кинулися скуповувати валюту. Цим одразу ж скористалися нечисленні продавці, а також любителі заробити на чужих страхах. Перші стали просто задирати котирування, а другі — розганяти ажіотаж. Причому і на міжбанку, і на готівковому ринку. Долар в обмінниках швидко наздогнали до 30 гривень і значно вище, а на міжбанку окремі угоди сягали 29,90 гривень. Розкид котирувань був значним.
Нацбанку довелося ближче до 12 години вийти на ринок у форматі запиту кращого курсу та активно продавати валюту. Вже до 15:30 обсяг угод з Bloomberg досяг $380 млн. В основному цю статистику зробив НБУ, оскільки продавців було не дуже багато. Час спекулянтів — у самому розпалі.
І якщо стартував міжбанк з рівня 29,08/29,10 гривень, що було спочатку на 4 копійки вище за вчорашнє закриття, то вже до 11 години долар виріс до 29,12/29,14 гривень, опівдні зріс до 29,14/ 29,16 гривень, а потім на новинах щодо пропозицій РНБО по запровадженню надзвичайного стану — злетів до 29,31/29,35 гривень.
НБУ точково закривав найдорожчі заявки, але цього було мало. До 15:00 долар на другій хвилі попиту злетів до 29,55/29,60 гривень. Нацбанк додав обсягів продажів і це вплинуло на курс вже під час роботи ринку на ТОМі.
У підсумку, до 16 години котирування трохи просіли до 29,44/29,49 гривень, а завершилися торги рівнем 29,43/29,48 по Укрдилінгу. А по Bloomberg остання угода пройшла по 29,40 гривень за долар.
Серед покупців були помічені як іноземці, так і місцеві великі гравці. А ось серед продавців, крім Нацбанку, промайнули лише металурги та в дуже невеликих обсягах аграрії.
Головні події 23 лютого на валютному ринку:
1) Курс продажу долара за день злетів одразу на 38 копійок із ранкових стартових 29,08/29,10 до 29,43/29,48 гривень на кінець сесії.
2) Нацбанк знову всю активну сесію був змушений бути присутнім на міжбанку з продажем долара у форматі запиту кращого курсу.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у середу знаходився на позначці 29,1506 гривень, а офіційний курс на 24 лютого 2022 встановлено на рівні 29,2549 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 64
«
Опять хомячки читают всякие статьи про «эвакуацию» … Вопрос к хомячкам: вы не устали еще на протяжении двух месяцев скупать доллар под 29 а потом наблюдать его откат на 28?
«
Я смотрю за 5 дней Вы радикально сменили своё мнение ? :)
«Как связано это с тем, что спекулянты взрывают курс?«
Это Вы у себя спросите, это же сугубо Ваша версия, что курс растет через спекулянтов которых 30 лет не было, а тут резко появились и обвалили курс.
Я так не считаю, потому не могу ответить на Ваш вопрос.
Их деньги тают на глазах.
Знакомый положил 200 тыс. в январе на год, хотел подзаработать…
Дивіться не пересоліть! :)
лично я продавал валюту на той неделе курс курсом, а деньги из банков лучше вывести в прошлый раз не только курс, но и банки упали не думаю что банк система чиста и падать некому
«ПриватБанк» и «Ощадбанк» устанавливают ОГРАНИЧЕНИЯ (лимит) снятия денег со счетов за один день.
Поверьте, это будет очень выгодная для меня сделка…