Президент Володимир Зеленський під час візиту до США зустрівся із представниками американського бізнесу та представив їм план трансформації України. Які саме зміни презентував глава держави та яка сума необхідних інвестицій — розповів Forbes. «Мінфін» публікує скорочену версію статті.
Презентація на $360 млрд. Які проєкти Зеленський представив у США
План трансформації представляє собою список галузей та проєктів з їхньою фінансової оцінкою. Документ розділений на галузі. У кожній галузі прописані об'єкти, термін їх реалізації і суми необхідних інвестицій.
Зелена трансформація
Необхідні інвестиції: $153,5 млрд, з них міжнародна допомога — $58,1 млрд
Найбільше інвестицій — $120 млрд вимагає кліматичний фонд для виконання цілей Національного певного вкладу: декарбонізація економіки, скорочення викидів парникових газів і позбавлення від вугільної генерації.
Україна також хоче побудувати теплові електростанції на біопаливі — $12 млрд, поліпшити теплоізоляцію будинків — $13 млрд, налагодити виробництво зеленого водню — $1 млрд. Презентація пропонує проєкти зі зберігання вугілля, будівництва заводів з переробки сміття та облік лісів.
Читайте також: Чи варто інвестувати у компанії «зеленої» енергетики
Енергетична безпека
Необхідні інвестиції: $75 млрд, з них міжнародна допомога — $52,5 млрд
В енергетиці уряд хоче провести декарбонізацію — вивести з експлуатації застарілі теплові електростанції на вугіллі, побудувати гідро, атомні і вітрові електростанції. На це необхідно $25 млрд. На розширення співпраці ENTSO-E і інтеграцію в енергосистему Європи Україні потрібно $11,7 млрд.
На поліпшення існуючої нафтогазової галузі хочуть витратити $28,8 млрд, а на атомну енергетику — $9,6 млрд.
Безпека
Необхідні інвестиції: $40,25 млрд, з них міжнародна допомога — $36,3 млрд
На ці гроші планують розвивати флот, сухопутні війська, повітряний та кіберпростір. $14 млрд потрібно на придбання бойових літаків і вертольотів, зенітно-ракетні комплекси, протиракетні і протиповітряні системи, безпілотники. На $4,7 млрд уряд хоче побудувати бази військово-морського флоту, збільшити кількість військових кораблів.
На військову медицину Зеленський пропонує витратити $500 млн. Ще $200 млн хочуть інвестувати в проєкт «Обличчям до життя» — побудувати всеукраїнську систему діагностики психічного здоров'я ветеранів, правоохоронців та інших громадян України з посттравматичним синдромом.
Інфраструктура
Необхідні інвестиції: $11,08 млрд, з них міжнародна допомога — $9,3 млрд
По $5 млрд потрібно на будівництво Київської окружної дороги і 1000 км високошвидкісної залізниці. Ще $630 млн — на модернізацію портів Чорного і Азовського морів. За $150 млн хочуть модернізувати 75 локомотивів і поставити в Україну 205 локомотивів General Electric серії Evolution.
Цифровий хаб
Необхідні інвестиції — $8,12 млрд, з них міжнародна допомога — $8,02 млрд
$5 млрд Зеленському потрібно, щоб створити платформу для розвитку мережі венчурних і private equity фондів з фокусом на IT-сферу. Розгортання мереж 5G, за версією офісу президента, обійдеться в $1,7 млрд. Від $20 млн до $1 млрд піде на будівництво дата-центрів із хмарними сервісами від Amazon (AWS), Microsoft (Azure) і Alphabet (Google Cloud); $20 млн — на проєкт «Дія City».
Читайте також: monobank чи Рошен: хто дорожче
Технологічний розвиток
Необхідні інвестиції: $6,9 млрд, з них міжнародна допомога — $6,9 млрд
Під цим формулюванням офіс президента в тому числі зібрав проєкти в космічній сфері. $290 млн потрібно на проект створення двигуна Guardian 250 (GU250). Цей двигун може замінити російський аналог, який сьогодні використовують виробники ракет у США.
$60 млн потрібно на підготовку українського космонавта в космос і $48 млн на створення апарату Hopper для польоту і висадки на Місяць. Сюди ж включили розробку малого космічного буксира «Човен». Якщо Офіс президента залучить $13 млн, то за три роки місцеві компанії побудують буксир, який зможе доставляти вантажі на навколомісячну орбіту.
Читайте також: «Космічний» дохід на космічному туризмі: куди інвестувати, щоб заробити
Крім космосу Україна хоче розвивати виробництво титанової продукції. У Зеленського вважають, що за $380 млн можна створити повний цикл виробництва титанової продукції: від пошуку, видобутку, переробки і виробництва кінцевої продукції.
$370 млн хочуть привернути для спільного з американцями виробництва озброєння.
Сільське господарство
Необхідні інвестиції: $5,1 млрд, з них міжнародна допомога — $3,55 млрд
За $4 млрд хочуть побудувати і реконструювати зрошувальні системи, щоб боротися із наслідками зміни клімату, посухою і виснаженням землі.
На $1,1 млрд команда Зеленського пропонує створити фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві — для фермерів, малих і середніх агрокомпаній.
Читайте також: В Мінагропроді назвали, скільки коштує гектар української землі
Людський капітал
Необхідні інвестиції: $4,1 млрд, з них міжнародна допомога — $3,6 млрд
$3 млрд потрібно на оновлення лікарень; ще $1 млрд на створення санаторіїв. Зеленський також попросив $100 млн на будівництво президентського інноваційного університету з такими спеціальностями: кібербезпека і штучний інтелект, інформаційні, нано, аерокосмічні, енергетичні та біотехнології, а також науки про здоров'я, глобалізацію і міжнародні комунікації.
Коментарі - 41
Як завжди — зе-пшик:))))
https://ukranews.com/ua/news/770907-obitsyanky-yaki-ne-vykonav-zelenskyj
І для любителів «Сивочолого гетьмана», нагадати що він обіцяв перед своїм президентством? ;)
1. Розкрадання грошей платників податків через непрозорі закупівлі.
2. Приведення у владу всіх родичів 95 кварталу та менеджменту олігархів.
3. Популізм у стилі лукашенка та намагання скинути з себе відповідальність за провали у всіх сферах відповідальності президента.
Інакше, як інформаційним спамом для його горе-виборців це дійство не назвеш. США прямим текстом казали про корупцію та єрмака, якого не треба було привозити взагалі. Здорові люди там не будуть слухати це наркоманське марево.
2. А кого він мав привести? Родичів і бізнес-партнерів Порошенка? Чи інопланетян? Там і так вистачило весільних фотографів (з іншого боку, не бачу, чим козак Гаврилюк був кращий в якості депутата).
3. Цим займаються абсолютно всі політики хто опинився при владі вже не перше десятиріччя. Що нового? З іншого боку, які провали? Ті що придумали порохо-ЗМІ? В нас що, країна розвалилась? В нас дефолт стався? Чи здали державні інтереси Путіну? А може Мінськ Зеленський підписував з заявами що це його «мирний план»? І багато інших подібних речей.
Судя по слухам, всё это готовилось впопыхах перед визитом в США и собирали идеи от всех министерств. Так что все эти «прожекты» — чистой воды лабудень.
Заголовок характерный: «Зеленский ушел со своей встречи в Вашингтоне почти с пустыми руками».
Итоги визита украинского президента в США издание оценило как провал…
Журнал называет саммит двух президентов «пустыми заверениями, которые продолжаются с момента Евромайдана 2014 года». А также «пустой экзальтацией в свете авторитарного поворота Зеленского у себя дома», — речь идет о санкциях, которыми украинский президент начал без суда и следствия закрывать СМИ и отбирать бизнесы.
Но меня не перестаёт удивлять другой факт: американцы уже 7-й год повторяют Украине, что:
«Украина по-прежнему находится в состоянии войны с российским повстанческим движением на востоке…» — этим самым они говорят, что это не российская агрессия, а гражданская война на Украине.
Насчет того что повторяют, что это не российская агрессия, а гражданская война в Украине — ничего удивительного. Потому что к удивлению многих у нас тут война действительно гражданская. Просто у нас так долго повторяли о всяких террористах, найманцях, и просто российских войсках, что похоже уже все поверили, что боевые действия идут вот именно с Россией. У нас с самого начала все боялись или не хотели называть вещи своими именами. В итоге все было построено на лжи и нарушении своих собственных законов. Войну назвали АТО вместо того чтобы объявить военное положение в соответствующих областях и действовать по процедуре. В итоге возникла возникла не только куча правовых коллизий, но масса нарушений законов в том числе и криминального характера, которые срочно начали переписывать под то что уже случилось. Террористы? Где? Сепары — да, но какие нафиг террористы? Какая нафиг антитеррористическая операция продолжительностью с 2-ю мировую? И всем пофиг что там хоть конечно и было немало приезжих, но подавляющее большинство там были местные. Так какая это война? Но с другой стороны гражданская война не отменяет российской агрессии. Я вот не припомню гражданских войн, где хотя бы одну из воюющих сторон не поддерживала тем или иным способом другая страна. Так и в нашем случае сейчас. И да, аннексия Крыма тоже часть этой агрессии.
спасибо за честное, открытое мнение. Побольше бы таких…
(З народного поля)
Наш Іван кохавсь у мріях:
Думкою літає
Та скарби усе знаходе.
Гроші здобуває.
Одного разу пішов він
На баштан до пана:
Огірочки молоденькі
Звабили Івана.
Повен щоб набрати,
Та й почав він до баштану
Стиха плазувати.
Як підліз до огірочків,
Став він і гадає:
— Це, їй-Богу, мені щастя
Зараз набігає.
— Наберу сих огірків я
Повну лантушину,
А тоді візьму за їх я
Добру копійчину.
— За ті гроші собі маю
Курочку купити.
І та курочка курчаток
Буде нам водити.
Та й пошлю я жінку
їх продати, і куплю я
За ті гроші свинку.
— Наведе мені та свинка
Поросят чимало,
Будуть в мене і ковбаси,
Буде в мене й сало!
— Тільки — ні! Ті поросята
Я не буду їсти,
А як виростуть, то їх я
Теж продам у місті.
— За ті ж гроші всі куплю я
Добрую коняку,
І вона робити буде
Нам роботу всяку.
— А до того приведе ще
Лошачка такого,
Що швидчішого не буде
Коника ні в кого.
— Лошачка того продам я,
Хату щоб купити,
Біля хати ж щоб садочок:
Вишеньки та квіти.
— А там далі і город щоб
І його чимало.
Бо я хочу, щоб на ньому
Все там виростало.
Бариша щоб мати…
Тільки горе, що такий то
Вже народ наш клятий:
— Не вдержиш і огірочка,
Вирвуть все до краю…
Ну, байдуже: сторожів я
Добрих понаймаю,
— А сам вийду потихеньку
Із своєї хати
Та й піду у сторожів тих
Варти вивіряти.
— Так піду я понад краєм
Та й гукну: — Не спіте! —
Гей, чи чуєте?! Город мій
Добре бережіте!
В нього вже те діло:
На баштані ж тому двоє
Сторожів сиділо.
Як почули вони Йвана, —
Кинулись до нього,
Та й піймали зараз в руки
Із мішком дурного.
Попобили бідолаху,
Мали ще й в’язати,
Та вже вихопився якось
Та мерщій тікати!
Як вернувся, — ще довгенько
Чув побиту спину,
Та нікому не хвалився
Про свою причину.
Розказав се діло,
Та — сусіді; трохи згодом
Всюди облетіло.
Почали тоді сміятись:
— Он як наші вміють, —
Що думками із нічого
Швидко багатіють!..
18 (ЗО) квітня 1892 автор: Грінченко Борис Дмитрович
1. Гарантия возврата инвестиции
2. Гешефт
Обозначенные проекты — уж точно с горизонтом за 5 лет реализации.
Соответственно, вопрос: кто будет давать и отвечать за эти гарантии?
https://ukranews.com/news/800735-v-ofise-prezidenta-net-plana-transformatsii-ukrainy-kotoryj-zelenskij-prezentoval-v-ssha