Національний банк Швейцарії (SNB) не планує випуск цифрового франка, хоча і проводить дослідження в області CBDC. Про це заявив головний економіст установи Карлос Ленц, пише Forklog з посиланням на Handelszeitung.
ЦБ Швейцарії не планує випуск цифрового франка. Необхідності немає
Необхідності в цифровій валюті немає
Ленц зазначив, що існуюча платіжна система працює добре і, відповідно, необхідності в цифровий валюті немає.
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
«Всі дослідження і пілоти, які SNB зараз виконує з Банком міжнародних розрахунків і ЦБ Франції, відносяться до цифрових валют для великих клієнтів, таких як банки. Але справа не в реалізації на рівні продукту. В даний час немає планів щодо впровадження CBDC. Це відноситься і до оптових платежів», — сказав представник центробанку.
Читайте також: АХА першою із страхових компаній Швейцарії стала приймати біткоїн до оплати
За його словами, немає нікого ризику витіснення франка іншими валютами, якщо Швейцарія залишиться в стороні від розвитку цифрових грошей.
Ленц нагадав, що подібні дискусії були, коли вводилося євро.
Розмірковуючи щодо можливих технологічних основ для цифрового франка, економіст заявив, що теоретично їх існує безліч. Однією з них є технологія розподіленого реєстру.
«Однак блокчейн дуже неефективний. Я не думаю, що децентралізоване рішення є ідеальним», — зазначивЛенц.
Читайте також: Швейцарія буде приймати податкові платежі в криптовалюті
Нагадаємо
Раніше уряд Швейцарії не виявив переваг від випуску роздрібної CBDC, але визнав певну вигоду від її оптового варіанту. Цю позицію розділив і SNB.
Коментарі - 14
Неужели опыт передовых стран, таких как Сальвадор, Парагвай и Танзания, ничему не научил Швейцарию?
Невже скільки коментуючи новини по крипті, ви так і не знаєте різницю між біткойном та CBDC?
Невже ця різниця має якесь значення коли хом’яки радо рухають лапками під новинами про сальвадори, твіти Ілона що призвели до пампа, токени Банскі та Потапа та власне новини про те що банки будуть заробляти на крипті?
Я бы сказал — прагматично. Понимает что на этом можно заработать и не создаёт глупых запретов (что особенно показательно в плане укрепившегося у нас мифа о том о швейцарских банках), но не делает из крипты сальвадорского идола-спасителя.