Мінімальна сума, яку фізична особа зможе інвестувати у сільськогосподарські ділянки становитиме $3−4 тис. Таку думку висловив керуючий локальними активами ICU Григорій Овчаренко.
Скільки потрібно грошей, щоб почати інвестувати у сільськогосподарську землю
Мінімальний розмір земельної ділянки, яку зможуть придбати українці, становитиме від 2 до 4 га. За оцінками Овчаренка, наразі нижча межа вартості гектару в Україні становить $1,5−2 тис. Таким чином інвестувати в сільськогосподарські землі можна буде почати, якщо маєш від $3−4 тис.
Максимальна площа земельних ділянок, якими після відкриття ринку землі зможе володіти фізична особа, становитиме 100 га.
На скільки може подорожчати земля
Наразі вартість землі в Україні суттєво нижча, ніж у країнах Європи, розповів експерт. Наприклад, в Болгарії середня вартість гектару становить $6 тис., у Франції — $6,7 тис., у Польщі — $12,3 тис. Найвища вартість землі у Нідерландах — $77,8 тис. за гектар.
«Якщо ми подивимось динаміку зміни вартості землі в таких країнах, як Румунія, Польща, Чехія впродовж десятиліття, то виявиться, що середньорічне зростання вартості землі в цих країнах складало від 20 до 40%. Це означає, що потенціал росту землі в Україні може бути багатократним», — наголосив Овчаренко.
Він також зазначив, що орендна дохідність від сільськогосподарських земель вже зараз становить 8−14% від їхньої вартості.
Читайте також: За скільки можна буде купити с/г землю після 1 липня
Ризики для приватних інвесторів
Водночас, як зазначив під час семінару директор Універ Капітал Олександр Куліков, ринок землі в Україні буде ринком для професіоналів, а не приватних осіб.
«Мало просто купити землю, треба купити її правильно, щоб потім була можливість правильно продати. Якщо купити 2 гектари, то може виявитись, що на них є лише 1 покупець, земля якого оточує ці 2 гектари. Більше нікому крім цієї людини ви цю землю продати не зможете», — зазначив він.
Очікування влади
Як повідомляв «Мінфін», на думку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, відкриття ринку землі призведе до зростання ціни на землю як мінімум удвічі протягом перших 3−5 років.
Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Документ передбачає, що з липня 2021 року скасовується мораторій на продаж аграрної землі, крім земель державної власності. Набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, територіальні громади та держава.
Коментарі - 8
Купить крайне мало-ликвидную землю чтобы продать землю АХАХАХА
Или рубить дерева и продавать дрова
Это точно финансовый форум…
Несколько олигархов и компаний скупят большую часть земли, кому-то нужно, а остальным лучше смотреть чем надеяться на «рост» пустой земли
Здогадуюся, що житлова нерухомість також дорожчала.
В результаті успішних реформ дорожчає вся нерухомість.
А якщо нема реформ, а є лише відосіки — нерухомість навряд чи буде зростати в ціні.
Это не про инвестиции, это — про СПЕКУЛЯЦИИ.
Только спекулянты так думают, а инвесторы думают как эту землю ОБРАБАТЫВАТЬ и РАЗВИВАТЬ.
Потому стоимость сельхозземель в Европе и растёт год от года.
Ранок сельхозземли в нынешнем виде — это рай для спекулянтов.