Виробник електромобілів Tesla припиняє прийом біткоїна як засобу оплати через неекологічний спосіб отримання криптовалюти. Про це написав у Twitter генеральний директор компанії Ілон Маск.
Tesla не продаватиме електромобілі за біткоїни. Причина — неекологічність видобутку монет
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Це тимчасово
«Tesla призупинила продажу транспортних засобів за допомогою біткоїна. Ми стурбовані зростаючим використанням викопного палива, особливо вугілля, який має гірші показники шкідливих викидів, для видобутку і трансакцій біткоїна», — написав він у твіті. Поки видобуток криптовалюти не здійснюватиметься за допомогою стійких джерел енергії, компанія не продаватиме свої автівки за криптовалюту.
При цьому Маск зазначив, що криптовалюта є «гарною ідеєю» з «багатообіцяючим майбутнім».
Tesla додала можливість купувати свої електромобілі за біткоїни 24 березня. Також у січні автовиробник інвестував $1,5 млрд в першу криптовалюту. Потім компанія продала біткоїни на $272 млн, зафіксувавши прибуток в $101 млн.
У компанії відзначили, що на кінець квітня справедлива ринкова вартість біткоїнів, якими вона володіла, становила $2,48 млрд.
Читайте також: Інвестиції Tesla в Bitcoin оцінили в $2,48 мільярда
Біткоїн знову впав
У ніч на 13 травня, після заяви Ілона Маска, курс біткоїна впав на 17%.
Вартість криптовалюти опустилася до 11-тижневого мінімуму в $46 тис.
Станом на 10:30 за Києвом криптовалюта торгувалася на рівні в $50,9 тис., За минулу добу вона подешевшала на 11%. Станом на 11:30 курс біткоїна становив $50,44 тис.
Ринкова капіталізація біткоїна знизилася нижче $1 трлн — до $959 млрд.
Контекст
11 травня Маск опублікував у Twitter опитування, в якому запитав передплатників, чи хочуть вони, щоб Tesla почала приймати Dogecoin до оплати за свою продукцію. Проголосувало 3,9 млн осіб, з яких 78% відповіли позитивно.
Tesla додала можливість оплати своєї продукції біткоїнами. Компанія відкрила таку функцію лише клієнтам із США і пообіцяла ввести її в інших країнах пізніше в поточному році. Маск підкреслював, що компанія не стане конвертувати в фіат отриману криптовалюту.
У лютому Tesla повідомила, що купила біткоїни на $1,5 млрд. Пізніше Маск назвав цю інвестицію «безглуздям» для компанії з індексу S&P 500. Мільярдер зазначив, що дії компанії не відображають безпосередньо його думки, а біткоїни є «просто менш дурною формою ліквідності, ніж заощадження в грошових коштах».
Коментарі - 28
> SpaceX launching satellite Doge-1 to the moon next year — Mission paid for in Doge
Что же касается майнинга — он абсолютно «экологичен» там, где есть АЭС.
А ещё мощность пытались снизить до 50% на Чернобыльской, но не получилось… Потому майнеры могут спокойно выкупать излишки электроэнергии.
Был где то проект под майнинг и для наших АЭС, но в процессе «делюги» кто, кому и сколько он и заглох. Жадность победила, рациональность проиграла.
— вугільними електростанціями — ~900 г СO2
— атомні електростанції — 26 г СО2
Британські дані Джерело: https://www.parliament.uk/globalassets/documents/post/postpn383-carbon-footprint-electricity-generation.pdf
Сторінки № 2 та № 3
Відповідно маємо для атомних електростанцій 26 г СО2 на 1 кВт*год електроенергії, включаючи видобуток уранової руди.
Ще також є один цікавий показник, можна так сказати, пряма екологічність виробництва електроенергії - кількість людських сметрей повязаних із виробництвом 1 кВт*год електроенергії від того чи іншого виду електрстанцій. Загугліть — і, я думаю, ці цифри вас здивують. Або почитайте матеріал за посиланням (https://www.visualcapitalist.com/worlds-safest-source-energy/)
использованием ископаемого топлива, особенно угля — биток добывают в шахте))))
И вдвойне странно видеть поддержку PoW криптовалют от производителя электрокаров и солнечных панелей. В то время, как есть другие криптовалюты не столь енергоемкие, PoS, например.
Но Маск в своем репертуаре, качает рынок.
Биток вниз, эфир вверх!