Єврокомісія вирішила вжити протекціоністських заходів та обмежити іноземним компаніям участь у тендерах і покупку компаній на своєму ринку. Пакет нових заходів спрямовано спеціально проти компаній з Китаю, які мають державне фінансування, особливо активних на ринку мікроелектроніки, пише Bloomberg.
Євросоюз зважився на протекціоністські заходи. Особливо проти Китаю
Антимонопольна тактика ЄС
«ЄС — найбільш відкритий ринок у світі. Але поняття відкритості має римувати зі справедливістю», — заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. За її словами, протекціоністські заходи повинні збалансувати ситуацію на ринку.
Читайте також: Економіка єврозони впадає в подвійну рецесію
План Єврокомісії, який у середу, 5 травня, виклали євровисокопосадовці,
- Обмеження іноземного держфінансування в угодах з європейськими учасниками. На думку Вестагер, ЄС необхідне «інтрузивне» регулювання в таких випадках. За даними Reuters, влада союзу побоюється, що китайці скуплять компанії, що подешевшали під час пандемії. Вони вивчать усі угоди, що перевищують 500 млн євро, і контракти дорожче за 250 млн євро.
- Додаткове регулювання відповідно до плану подвоєння частки на ринку напівпровідників до 2030 року. ЄС «дуже відкрито і наївно» віддавав виробництво чіпів, напівпровідників, батарейок таким країнам, як Тайвань, Китай і Південна Корея, заявив комісар з питань промисловості Тьєррі Бретон.
- Впровадження консультаційного механізму, що сприяє стримування Китаю, запропоновано США в рамках G7.
- Поновлення переговорів про торговельну угоду з Індією. У заявах чиновників на цю тему Китай презентовано як «системного конкурента».
- Призупинення підписання країнами — членами ЄС торговельної угоди з Китаєм. Це стало політично неприйнятним у контексті санкцій ЄС проти КНР за переслідування уйгурів.
«Коли ти запрошуєш гостей до свого будинку, то розраховуєш, що вони будуть поводитися акуратно і дбайливо ставитися до твоєї власності. Те саме і в бізнесі. Якщо компанія ззовні приходить на наш ринок, то повинна приймати наші правила», — цитує Вестагер РБК.
Зробіть внесок у Simple Invest і отримаєте 20% річних у гривні
Контекст
22 березня КНР ввела санкції проти десяти громадян ЄС і чотирьох європейських компаній, звинувативши їх в тому, що вони «грубим чином завдають шкоди суверенітету та інтересам країни, а також зловмисно поширюють брехню та дезінформацію». Це стало відповіддю на аналогічні дії ЄС на початку березня. Під обмеження потрапили, в тому числі, члени Європарламенту, а з організацій — комітет з економічної політики і безпеки Ради ЄС, підкомітет з прав людини Європейського парламенту.
Насправді Європейський союз вирішив виділити понад $150 млрд на розробку наступного покоління цифрових індустрій у нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.
Частку на ринку чіпів ЄС планує подвоїти. Одна з цілей такої стратегії — збільшити частку Європи на світовому ринку напівпровідників нового покоління до 2030 року до 20% проти 10% в 2020 році.
Це передбачає стратегія Digital Compass, яка увійшла в пакет заходів обсягом $2 трлн з відновлення економіки ЄС після пандемії. Стратегія спрямована на суттєве посилення технологічної незалежності союзу до 2030 року.
«Нам потрібно стати менш залежними від інших, коли йдеться про ключові технології», — заявила заступник голови Єврокомісії Маргрете Вестагер.
Digital Compass передбачає зростання цифровізації європейських бізнесів і приватних послуг, підвищення навичок європейських громадян у сфері цифрових технологій та оновлення цифрової інфраструктури. Фінансування буде надано за рахунок інструменту Євросоюзу для відновлення економіки і підвищення її стійкості (recovery and resilience facility, RRF) обсягом 672,5 млрд євро. Як мінімум, 20% цієї суми ЄС пообіцяв витратити на «перехід на цифровізацію».
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 12
Не преувеличивай проблемы. Всем так важно что эти кукли говорят? ЕС уже давно так же относится к США, и РФ так же к своим торговым партнерам.
РФ же тоже продаёт оружия Индии? :-)
Страны давно показывают, что не существует альянсов, выходящих за рамки общих интересов, и что страны готовы превратиться в Бразилию чтобы победить «злой Китай».
Нельзя искренно относиться ни к одному из этих мировых лидеров. Обычным людям важны уйгуры и индусы? :-) Пусть эти олигархи самы ведут междусобойную войну столько, сколько хотят, но обычные люди не должны участвовать.
Зато, и это большой вопрос, если руководители ЕС думает, что «мы ничего самы не умеем и не будем делать, а нам нужно просто нанимать и принимать в гражданство «дешевых» индусов и беженцев, чтобы они разрабатывали технологии против большого, плохого Китая», результат будет очень грустным всем.
«если руководители ЕС думает» с чего Вы предположили, что они так думают?
Научиться делать чипы нового поколения — это красиво, найти им рынок сбыта если Китай уже их делает (или будет делать, описание «новое поколение» — предельно неконкретно) вот в чем проблема. На одних гос. заказах, и даже при условии эмбарго на поставку конкурентов из Китая прибыльный бизнес не построишь.
Лидирующие позиции Тайваня и Южной Кореи в производстве полупроводников. Согласно отчету, опубликованному в сентябре 2020 года Boston Consulting Group (BCG) и Ассоциацией полупроводниковой промышленности (SIA), в 2020 году на США приходилось всего 12% мощностей по производству полупроводников, в то время как Тайвань и Южная Корея в совокупности обеспечивали 43%.
https://en.wikipedia.org/wiki/TSMC
По данным Тайваньской фондовой биржи, по состоянию на среду иностранные институциональные инвесторы владели 78,39% выпущенных акций TSMC, что делает эти акции наиболее популярными среди иностранных инвесторов.