Поява цифрових валют центральних банків (CBDC) стане загрозою для біткоїна, але не зможе викорінити його повністю. Про це заявила в інтерв'ю Bloomberg інвестдиректор Soros Fund Management Дон Фіцпатрік, пише РБК.
У Сороса назвали нову загрозу для біткоїна
Ера цифрового юаня
Вона попередила, що CBDC з'являться раніше, ніж очікується. Фіцпатрік виділила цифровий юань.
Dawn Fitzpatrick, head of the legendary asset management shop sees an 'inflection point' for #Bitcoin and other #cryptocurrencies. The Soros Fund Management CIO, however, gives a mysterious response when asked if she owns any bitcoin.
— Bloomberg Crypto (@crypto) March 26, 2021
More on @crypto: https://t.co/YdUELlFmka pic.twitter.com/shG841DxHw
Пандемія та економічна криза призвели до того, що гравці з Уолл-стріт почали сприймати криптовалюту всерйоз. В іншому випадку вона могла залишитися в статусі другорядного активу, зазначила Фіцпатрік.
За її словами, інвестори почали проявляти інтерес до біткоїни через побоювання щодо знецінення фіатних валют.
Що кажуть про курс біткоїна
Раніше, в інтерв'ю FamilyOffice, глава компанії MicroStrategy Майкл Сейлор заявив, що курс біткоїна в майбутньому може досягти $5 млн.
Голова Банку Норвегії Ойстейн Олсен, впевнений, що біткоїн ніколи не замінить гроші, контрольовані центральними банками.
Цифровий юань
Раніше «Мінфін» писав, що уряд Китаю виділить близько $1,5 млн в рамках обмеженого тестового використання цифрової валюти центрального банку. Це третє серйозне випробування національної цифрової валюти, яка розробляється Народним банком Китаю.
Китай почав розробляти національну цифрову валюту у вересні 2019 року. На відміну від відомих цифрових валют, таких як біткоїн, валюта, яка розробляється центробанком Китаю, контролюється єдиною владою, а не децентралізованою системою, керованою користувачами по всьому світу.
Пілотний проєкт з тестування цифрового юаня включений в державний план, як і зазначено в опублікованому раніше документі про створення в Пекіні та інших містах «особливих тестових зон вільної торгівлі».
Читайте також: Китай готує плацдарм для глобального використання цифрового юаня
Китай очолює список країн, які якнадалі просунулися на шляху запуску суверенних цифрових валют: Пекін вже провів відповідні тести в великих містах, включаючи Шеньчжень, Ченду і Ханчжоу.
Запуск цифрового юаня дозволить Пекіну посилити контроль за грошовими потоками, підвищить ефективність транскордонних платежів і спростить процес інтернаціоналізації юаня, йдеться в звіті HSBC. Китайська система транскордонних платежів CIPS і співпрацює, і конкурує зі SWIFT на тлі напруженості, яка виросла між США і Китаєм.
Коментарі - 22
https://youtu.be/wIiPAUkDDNk
Люди путают, крипта ЦБ не аналог банковского счета, не аналог карточного счета платежных систем. Это попытка вернуть наличные деньги обратно в систему, под пылким контролем (насколько смогут).
Понятно что будут махинации, будут заводить счета на дропов как сейчас с картами мошенники поступают. Это будут решать на следующем этапе сбором биометрии и привязки ее к счетам. И спец оборудование будет считывать живого человека, чтоб по левым докам не провели. Для аналога это как сейчас верификация в мобильных финансовых приложениях на смартфонах происходит. Это фото-видео селфи, семплы голоса и прочее.
Который закончится ликвидацией дистанционного обслуживания.
Все можно сделать будет только очно)
Повесили — и толку, много желающих ими пользоваться?
Чипы вполне себе подделываются.
«Закрытые» технологии такие закрытые, особенно, когда все делается в одном месте.
Так что как бы вы не были оптимистичными, нас будут насильно оцифровывать.
Все идет малыми шажками, сначала ЭЦП подписи, потом «государство в смартфоне», потом криптогривна, биометрия и так далее по накатанной Китаем дорожке.
У разі введення «офіційної» цифрової гривні - вона буде чимось краща або гірша за паперову гривню? Чим цифрова гривня відрізнятиметься від безготівкової нецифрової гривні, яку ми зараз отримуємо на картки і витрачаємо з карток?