Прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив розробити детальний план запуску іпотечних продуктів за мінімальними ставками. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.
Шмигаль обіцяє іпотеку за мінімальними ставками
Що анонсував прем'єр
«Житло стає доступнішим для українців. У цьому місяці запрацювала програма „Доступна іпотека під 7%“. Провели нараду щодо подальшого зниження ставки іпотечного кредиту, створення фінансового лізингу та роботи Об'єднаної фінансової житлової компанії», — написав він.
Читайте також: Плюси і мінуси іпотеки під 7%. Роз'яснення банкірів
Яке житло можна взяти в іпотеку
Згідно з умовами нової державної програми уповноважений банк видає кредит з компенсацією державою частини кредитної ставки до рівня 7% річних.
Умова — покупка квартири або будинку, нормативна площа яких становить 50 кв. м загальної площі на одну людину або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м — на кожного наступного члена сім'ї.
На умовах пільгової іпотеки можна придбати переважно сучасне житло в новобудовах — багатоквартирних або приватних будинках, які здані в експлуатацію не раніше, ніж за три роки до початку старту програми.
Читайте також: «Іпотека» під 7%. Кабмін спростив критерії для позичальників
Кому буде доступна іпотека
У програмі можуть брати участь українці, середньомісячний дохід яких і кожного з членів сім'ї за останні шість місяців не перевищує десятикратного розміру середньої місячної заробітної плати у відповідному регіоні України.
Як зазначив заступник міністра фінансів, голова ради Фонду розвитку підприємництва Юрій Драганчук, «в програмі застосовується трирічне бюджетне планування у рамках бюджетної декларації. Тобто кошти передбачатимуться не протягом одного року, а на наступні три роки».
Читайте також: Іпотека під 7%: чим ризикує позичальник
Максимальний розмір такого кредиту обмежений сумою в 2 млн грн, а вартість житла в іпотеку не повинна перевищувати 2,5 млн грн.
Отримати пільговий кредит на житло можна на термін до 20 років, а початковий внесок позичальника повинен бути не менше 25% вартості житла.
Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки ті, хто вперше купує житло і потребує поліпшення умов проживання.
Як писав «Мінфін», 27 січня Кабмін видав постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів. Нова процедура дозволить споживачеві отримати іпотеку під 7% річних.
Спочатку клієнт домовляється з банком про отримання іпотеки. Далі Фонд розвитку підприємництва виплачує банку компенсацію для того, щоб споживач отримав дешеву іпотеку.
Коментарі - 24
Берёте стул, кладёте под него доллар, садитесь на стул.
Задача: взять этот доллар.
Решение: встаёте со стула и поднимаете доллар.
Смысл упражнения: чтобы заработать денег, надо поднять задницу.
Даже если они при этом ошибаются — они сами несут ответственность за свой выбор.
А вот кто уполномочил шмыгалей решать вместо людей — вопрос. И самое главное что в случае ошибки шмыгали не несут совершенно никакой ответственности, все убытки оплачивают опять же люди за которых думали шмыгали.
В случае ошибки убытки оплачивает банк. Ипотеку все же не раздают на лево и на право. Государство только компенсирует ставку если деньги по ипотеке платятся без задержек.
В случае ошибки получается чудо — банк, благодаря нашим депутатам-популистам, не может истребовать залог.
Государство сейчас компенсирует % нашими деньгами из уплаченных нами налогов, а завтра передумает.
Т.к. надо же еще что-то украсть?)
А воруют сейчас так, что аж дым идет)
И что получается — нараздававшие «дешевых» ипотек банки вновь получают в залоге токсичный актив.
Та щас, с каких это делов оплачивает банк?
Оплачивает взявший кредит — если государство перестанет компенсировать разницу процентной ставки.
В худшем случае компенсирует бюджет, тоесть я как налогоплательщик при том что я вообще не есть участник договора по ипотеке
Текущий президент обещал совершенно иное, если ты не в курсе. Какой смысл в ипотеке которую могут получить только избранные? Жильё нужно всем.
А налоги разворуют наши чинуши.
Как недавно разворовали коронавирусный фонд.
И ясно, кто и кому выдал участок под застройку?
Не говорю про застройки в парках и тп.
Закончились «укрбуды»?
— Я так понимаю, кредит Вы возвращать не собираетесь?
Опять эта дебильная формулировка.
Его даже МВФ уже слушать не хочет.
Мертворожденная «доступная» ипотека для людей с з/п менее 100 000 грн.
Это для «бедных» членов наб. советов гос.предприятий?