Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді назвав Європейський Союз головним торговельним партнером України з 41% часткою у структурі зовнішньої торгівлі країни. Про це повідомляє пресслужба Кабміну на Урядовому порталі.
Частка Євросоюзу у зовнішній торгівлі України становить 41%
«Вже понад 14 тис. малих та великих українських підприємств є експортерами нашої продукції до ЄС. Цей список буде тільки зростати, і українські підприємства отримають можливість без квот експортувати свою продукцію до ЄС», — зазначив прем'єр.
Чого досягли на останніх перемовинах у Брюсселі
«За даними Європейської бізнес-асоціації, Україна пройшла минулий рік найм'якше порівняно з іншими країнами. Сальдо зовнішньої торгівлі поліпшилось, тобто відносно до попередніх періодів імпорт знизився, а експорт зріс. Європейський Cоюз складає 41% в зовнішній торгівлі України, тобто він є нашим найбільшим торговим партнером», — підкреслив Шмигаль.
Прем'єр нагадав, що під час нещодавнього робочого візиту до Брюсселя українська сторона обговорила з європейськими колегами можливості розширення торгівлі для українського бізнесу.
Серед суттєвих результатів візиту очільник Уряду відзначив готовність Євросоюзу розпочати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі в рамках Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі, зокрема в частині збільшення квот для української продукції.
Читайте також: Головною «інвестнянею» для проєктів розміром понад €20 мільйонів став UkraineInvest
Що відомо про «промисловий безвіз»
Денис Шмигаль назвав «промисловий безвіз» та приєднання до ENTSO-E (європейської мережі операторів системи передачі електроенергії) конкретними кроками для подальшої євроінтеграції України.
«Ми стали на крок ближче до так званого „промислового безвізу“. Місія ЄС вже почала оцінку готовності України до підписання цієї угоди. Це дасть широкі торговельні можливості для малого й середнього бізнесу, який зможе реалізовувати свій товар на ринках ЄС. Цього року розраховуємо на суттєвий прогрес, аби якнайскоріше отримати рекомендації та підписати угоду», — зазначив прем'єр-міністр.
Якщо стисло, то «промисловий безвіз» — це визнання ЄС відповідності та прийнятності груп українських промислових товарів, яке надасть абсолютно нові можливості експорту для українського бізнесу. Він значно спростить доступ українського бізнесу на ринки Євросоюзу.
Читайте також: Шмигаль назвав діалог з МВФ «конструктивною співпрацею», яка триватиме й надалі
Крім того, за словами Шмигаля, під час робочого візиту до Брюсселя було чітко окреслено європейську перспективу України відповідно до ст. 49 Договору про ЄС, а саме: зміцнення верховенства права та забезпечення незалежного й ефективного функціонування антикорупційних інститутів.
Коментарі - 21
Про це у Facebook повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — торговий представник України Тарас Качка.
«Загалом колись домінуюче в нашій торгівлі СНД має в структурі нашого імпорту 15,6%, а РФ — 8,4%. В експорті з України СНД має лише 12,1 відсоток (Росія відповідно — 5,5%).
Експорт в інші країни світу (поза СНД) був у 2020 році на рівні 99,9%. А імпорт скоротився на 6,2%», — додав Качка.
За його словами, ЄС є «якірним торговим партнером України» — на нього припадає 40,7% торгового обороту України, попри скорочення і імпорту (на 6,2%) і експорту (на 11,3%).
«Завдяки феноменальному росту експорту з України (на 98%), Китай має в структурі нашої торгівлі місце більше ніж весь СНД: 14,9% обігу, 14,5% експорту і 15,4% імпорту.
Частка США в нашій торгівлі лишилася незмінною: 3,8% обігу, 2,0% експорту і 5,5% імпорту», — зазначив торгпред.
«Хоч наш експорт до Туреччини і скоротився, але сальдо в торгівлі з нею лишилося позитивним. Частка Туреччини в торгівлі трошки зросла (на 0,2 відсоткових пункти) і склала 4,7% від усього обігу», — додав він.
59 млрд (2013) против 46 млрд (2019)
да уж с математикой всё плохо
Я теж ніколи не знав, що у нас в Україні є компанії, які тільки податки в бюджет приносять (чи то приносили в «багатому» 2013) по 10 мільярдів доларів. І чому при таких жирних К Б Южное пан Азіров у 2013 до Росії з протягнутою рукою ходив, від асоціації з ЄС відмовились задля російської позики у 3 млрд на «залатати діри»? Певно усі ті лярди експорту в 2013 йшли на виплавку золотого батона.
— падєніє «в сотни раз» — вам норм? :)
«манипулирование статистикой- идёт на правое дело«
— це можна сприймати як камінг-аут про вашу справжню позицію? На війні всі засоби хороші? ;)
«Сотни раз?
59 млрд (2013) против 46 млрд (2019)
да уж с математикой всё плохо«
Ви відповіли «С математикой норм всё…».
Який тут може бути інший контекст?
Чи може ви не слідкуєте за трасою і струячите свої фантазії, відірвані від контексту початкового коментаря?
«Нет аргументов- называй ватой«
— тільки 100% вата могла написати: «объем экспорта в 2013 году и сравните его с объемом 2020 года… там падение не просто в разы, а в сотни раз…«
Адекватна людина такого б ніколи не написала. Додаткові агрументи тут потрібні лише упередженим або «недалеким».
— оце були круті часи!
Південмаш виявляється платив одних податків в 4 рази більше, це ніж увесь бюджет Роскосмоса!
Таку країну прос@ли!
В 2013 году общий объем экспорта Украины составил 63,3 миллиарда долларов. Снижение составило 7,8% по сравнению с 2012 годом. экспорт товаров из Украины в страны ЕС составил 16,759 млрд долларов, что на 2,1% меньше, чем в 2012.
в 2019 году общие объемы экспорта достигли 63,67 миллиарда долларов, из которых 50,06 миллиарда долларов составил экспорт услуг (товаров всего 13,5 и это с сырьевой экономической стратегией). Объемы импорта в 2019 году достигли 67,3 миллиарда долларов.
Всё практически наоборот, 17 млрд услуг и 46 млрд товаров.
На кой отсебятину пороть?
https://index.minfin.com.ua/economy/balance/2019/
По данным Госстата, в 2019 году Украина экспортировала на 11,2% больше товаров и услуг. Общие объемы экспорта достигли 63,67 миллиарда долларов, из которых 50,06 миллиарда долларов составил экспорт услуг.
https://news.finance.ua/ru/news/-/465338/defitsit-vneshnej-torgovli-ukrainy-v-2019-godu-snizilsya-pochti-vdvoe-gosstat
ну, наверное, эти 14.5% того стоили
Ничего хорошего в Европу не поставляется, металлические чушки и необработанные продукты по квотам.
Зато обратно широким потоком безпошлинно идет весь ассортимент товаров давно задушивший собственное производство.
для справки, в нашей стране есть отдельный орган в составе таможни — энерго таможня (такой себе очень тихий орган) почитайте статистику наполнения бюджета этой структурой и все станет ясно — кто у нас основной экономический партнер! Ну, а для всех кто ратует за собственного производителя можно сказать одно — читайте положение о ассоциации Украины и ЕС! Или может вы не согласны с ключевой ролью «Революции Достоинства»??? Или вам не нравится Европейское будущее Украины??? Вы аккуратней со своими высказываниями!