Кабмін ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими спрощуються критерії для позичальників. Відповідне рішення ухвалили 15 лютого, передає пресслужба Мінфіну.
«Іпотека» під 7%. Кабмін спростив критерії для позичальників
Що спростив Кабмін
Ухваленою постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками.
Щоб стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім'єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.
Читайте також: Чи стане доступне житло ще доступнішим
Крім цього, скасували вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім'ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних будинків.
Постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою.
Згідно з внесеними Кабміном змінами, на отримання держпідтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім'ї об'єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об'єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 20 кв. метрів — на кожного наступного члена сім'ї.
Читайте також: Іпотека під 7%. Кому видаватимуть і на яких умовах
Також збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім'ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.
Нагадаємо
Прем`єр-міністр Денис Шмигаль анонсував у січні — червні цьогоріч нову програму фінансового лізингу та іпотеки під 5% річних.
За словами Шмигаля, з березня цього року запрацює програма «Доступна іпотека», яка спрощує доступ до іпотеки і пропонує ставку до 7%.
Іпотеку під 7% річних можуть взяти тільки особи, які вперше купують житло та потребують поліпшення умов проживання. Пільги діють на кредити до 2 млн грн і на предмети іпотеки вартістю до 2,5 млн грн.
Термін іпотечного кредиту — до 240 місяців.
Перший внесок споживач має сплатити за рахунок власних коштів — не менше 15% вартості предмета іпотеки.
Читайте також: Обсяги іпотечного кредитування зросли на третину. Що обирають українці
Базова відсоткова ставка за іпотечним кредитом встановлюється:
-
на придбання квартири або приватного будинку — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 4,5 в.п.;
-
на придбання житла в об'єкті незавершеного будівництва — не більше українського індексу ставок за депозитами фізосіб (12 місяців) плюс 7 в.п.
Читайте також: Як отримати іпотеку під 7% річних
Як кредитували в 2020 році
Наразі при купівлі житла більшості українців доводиться розраховувати на власні сили. За рахунок іпотеки сьогодні фінансується менше 5% від всіх угод з купівлі квартир і будинків. Для порівняння: в період іпотечного буму в 2007 році за кредитні кошти придбавалося до 45% всього житла.
«Про реальну іпотеку можна буде говорити, якщо частка угод із купівлі нерухомості, яка придбається за кредитні кошти, зросте хоча б до 10%, а в подальшому — до не менше 30% на первинному та вторинному ринках», — вважає засновниця Українського клубу нерухомості Ольга Соловей.
В 2020 році статистику зіпсували наслідки коронакризи. Після локдауну на іпотечному ринку запанував «мертвий» сезон: під час карантину потенційним клієнтам було не до купівлі житла. І лише із середини літа іпотека знову почала оживати.
Коментарі - 21
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/126467/
Но что-то не выходит)
Только покупателей где брать?
— ви коментуєте навіть не прочитавши заголовок статті? :)
Примечательно, что если написать «С кудиблоидами», то продажи тоже пойдут вверх.
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/125944/
Всякое лечение экономики на России обычно заканчивается ампутацией накоплений граждан.
https://news.finance.ua/ua/news/-/487565/datchany-mayut-mozhlyvist-otrymaty-20-richnu-ipoteku-
До того в «развитых» странах % были вполне адекватны.
И, это не следствие того, что люди «белые», это следствие многолетней дефляции.