Національний банк удвічі збільшив е-ліміт для низки валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів за кордон або на рахунки юридичних осіб-нерезидентів, відкриті в Україні — до 200 тисяч євро. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
НБУ підвищив е-ліміт для інвестицій фізосіб за кордон до 200 тисяч євро
Серед таких операцій:
- здійснення інвестицій за кордон;
- розміщення коштів на власних іноземних рахунках;
- переказ коштів за договором страхування життя;
- надання позики нерезидентам.
Вплив на валютний ринок
«За оцінками Нацбанку, зазначене рішення в напрямку валютної лібералізації не матиме суттєвого впливу на функціонування валютного ринку України, в тому числі з огляду на те, що фізичні особи вже понад рік мають можливість вільно купувати безготівкову іноземну валюту без будь-яких зобов’язань та підстав. У 2020 році фізичні особи в межах e-ліміту перерахували за кордон близько 274 млн євро. Ця сума менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському валютному ринку», — зазначив заступник Голови Нацбанку Юрій Гелетій.
Зазначені зміни затверджені постановою та набувають чинності з 5 лютого 2021 року.
Читайте також: Ліцензія на свободу. Як інвестувати за кордон за новими правилами НБУ
Нагадаємо
З 7 лютого 2019 року Нацбанк запровадив е-ліміт на окремі валютні операції фізичних осіб з переказу ними коштів з України або на поточні рахунки нерезидентів — юридичних осіб, відкриті в Україні, в розмірі 50 тис. євро.
З 18 грудня 2019 року Національний банк збільшив річний е-ліміт на проведення фізичними особами окремих валютних операцій із 50 тис. євро до 100 тис. євро.
Що таке е-ліміт
7 лютого 2019 року набрав чинності новий Закон «Про валюту і валютні операції». У межах валютної лібералізації НБУ скасував індивідуальні валютні ліцензії і замінив їх системою електронних лімітів.
Така система дозволяє інвестувати за кордон тепер до 200 тисяч євро на рік.
Щоб стати інвестором, важливо документально підтвердити джерело походження коштів. Це можна зробити за допомогою декларації про доходи, у тому числі для ФОП.
Читайте також: Приватбанк: 64% українців отримують е-ліміти, щоб відкрити валютний рахунок в іноземному банку
Коментарі - 24
Это обычные люди будут доказывать, что не «финансируют терроризм» в ЕС.
Хотя его там власти финансируют, причем вполне спокойно.
Мой вопрос был совершенно не об этом.
Как много людей зарабатывает достаточную сумму, чтобы инвестировать за рубеж 200 тыс. ЕВРО, при средней зарплате в Украине в 2021 г. — 13000 грн (390 ЕВРО) ??? Сколько надо лет вкалывать, чтобы заработать 200 тыс. ЕВРО — думаю Вы сами можете посчитать.
Но мне совершенно непонятен другой момент:
почему власть разрешает частным лицам выводить из страны эквивалент 200 тыс. ЕВРО (6млн.680 тыс. ГРИВЕН!!!), но при этом не принимает никаких мер защиты внутреннего инвестора в экономику Украины:
— не повышая гарантию на депозиты (сейчас — до 200 тыс. ГРИВЕН, или 6000 ЕВРО);
— не облагая налогами прибыль нерезидентов (иностранцев) от вложений в ОВГЗ;
— совершенно не принимая во внимание колоссальный внутренний финансовый ресурс (по разным оценкам — от 50 до 100 млрд.ДОЛЛ.США !!!)
«Что сделать надо, чтобы вы, наконец-то, довольны стали?» —
Надо создать возможности для внутренних инвесторов, чтобы они могли вкладывать в экономику родной страны, а не спонсировать экономики других стран. Мне не нужны льготы и преференции, мне нужно больше возможностей в этой стране, а не в США…
Игорь Коляда 5 февраля 2021, 8:40
Он абсолютно правильно сформулировал «проблемку».
Чтобы стать инвестором, важно документально подтвердить источник происхождения средств
Маразм какой-то, а не экономическая политика государства.
И что в действиях государственных органов должна быть хоть какая-то СОГЛАСОВАННОСТЬ и ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ, а не разногласие и противодействие.
Вот и весь «корень».
Это очень спорный вопрос — чьих интересов там было больше.
Лучше про современность скажите, чьих интересов например больше в введении «зелёных» тарифов и как к этому относиться.