У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4684, яким пропонується дієвий механізм захисту українців від зловживань на фінансовому ринку. Про це йдеться у повідомленні Нацкомісії з цінних паперів.
Українців захистять від фінансових пірамід та шахрайства. У Раді зареєстрували законопроєкт
Законопроєкт розроблений Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.
Що пропонує законопроєкт
Законопроєктом пропонується значно підвищити рівень відповідальності всіх учасників ринків капіталу та повернути довіру інвесторів до України.
Зокрема протидія фінансовим пірамідам, таким як B2B Jewelry, банк «Аркада», притягнення до відповідальності шахраїв, відшкодування постраждалим українцям їх вкрадених коштів.
Зареєстрований законопроєкт має на меті повністю змінити статус українського ринку на такий, що стане абсолютно не прийнятний для діяльності аферистів та відповідатиме світовим стандартам.
Читайте також: Українці «подарували» організаторам фінансових пірамід понад $1 млрд
Він передбачає новий ефективний регуляторний нагляд, а саме:
- отримувати та обмінюватись банківською та іншою інформацією про діяльність шахраїв між державними фінансовими та правоохоронними органами України та інших країн;
- блокувати сумнівні рахунки до рішення суду по суті справи, підтримувати прокурорів у судових процесах;
- взаємодія з іноземними фінансовими регуляторами з метою використання їх можливостей по поверненню грошей з інших юрисдикцій.
Законопроєктом пропонується запровадити три рівні нагляду за ринком:
- оцінювання — перевірки — розгляд справи.
На кожному з цих рівнів діятимуть окремі уповноважені особи, які виконуватимуть свої функції незалежно один від одного. Основна мета оцінювання — запобігати вчиненню порушень та завчасно виявляти ризики.
Читайте також: 10 ознак фіктивності інвестиційного проєкту
Законопроєкт розширює можливості міжнародного співробітництва регулятора, зокрема, приєднання до меморандуму IOSCO (The International Organization of Securities Commissions).
Нагадаємо
У IV кварталі 2020 року НКЦПФР виявила понад 40 сумнівних фінансових проєктів (скам-проєкти), які пропонують українцям фінансові послуги з метою подальшого незаконного заволодіння коштами.
Читайте також: Комісія попереджає інвесторів про ризики інвестицій в скам-проекти
Коментарі - 14
вместо того чтоб блокировать телефонные номера мошенников… ну да это святое, трогать неззя, они деньги платят.
те самые которые мне ежедневно звонят от имени банков, с сообщением о блокировании счета или открытии кредита…
Да и смысл заниматься защитой того, что элементарно должен знать каждый, завтра еще и персональных телохранителей каждому, потом нянек и соску…
и воздможно даже дадут в них заработать…
«…Я особисто прошу всіх у фракції, хто підтримує мене, не виходити з цієї фракції на знак протесту, залишитися в ній і до останнього намагатися захистити Президента від шляху в прірву, куди веде його нечистоплотне оточення.
Тому що разом з Президентом в цю прірву йде і наша країна», — написав депутат.
Дубінський заявив, що його виключення з фракції «Слуга народу» «яскраво і чітко продемонструвало справжнє обличчя акторів на політичній сцені».
Какая рыба — такая юшка.
Зе-банда «нищебродів» — гірше точно не буде. ©
Добрый десяток пирамид этот сайт сам рекламировал, через гугл адв или рекламные статьи
Вообще закон это нечто конкретное, как алгоритм. просто так прописать что мол Закон об ОРД есть закон об поиске нехороших человечков, это как бы конкуренция с Конституцией. В ней тоже масса общих фраз, мол суд присяжных, 10 соток земли каждому, бесплатная медицина. Законы должны по качеству напоминать инструкции. Например чтобы открыть счет в банке надо паспорт, код, справку о группе крови, справку чем занимались родители до 1991 года, есть ли родственники за границей. И если справки нет, то счет не открывается. Коротко и ясно. На то она и инструкция. Вместо этого принимается 10 000 «законов». Про погоду.