Щоб профінансувати бюджет у наступному році, Міністерство фінансів підвищуватиме ставки за ОВДП. В першу чергу це стосуватиметься облігацій на тривалий строк. Про це заявив старший фінансовий аналітик ICU Тарас Котович під час онлайн-презентації фінансової аналітики та макроекономічних прогнозів.
Ставки по ОВДП у наступному році зростуть до 13% — експерт
«Мінфін продовжить підвищувати ставки за гривневими ОВДП, і збільшуватиме переважно премію за термін позики. Тому можлива така ситуація, що ставки за короткостроковими облігаціями не будуть суттєво змінюватися, але вони зростатимуть для ОВДП з довшим терміном обігу», — припускає Котович.
На його думку, ставки за річними ОВДП будуть коливатися в районі 11-12%, а за дворічними – до 12-13%. Для облігацій зі ще довшим терміном обігу можливе суттєвіше підвищення ставок, припускає експерт.
Нерезидентів чекати не варто
Як повідомляв «Мінфін», за підсумками первинних аукціонів з розміщення ОВДП 8 грудня цього року нерезиденти знову почали купувати українські держоблігації. Приріст їх портфеля ОВДП відбувся вперше з лютого 2020 року.
Водночас в ICU не очікують значної активності нерезидентів на ринку ОВДП. «Їх портфель може зростати, але за умови що Мінфін розміщуватиме довші випуски на привабливих умовах: з досить високими відсотковими ставками за умов позитивних очікувань щодо обмінного курсу», — пояснив Котович.
Читайте також: Скільки можна заробити на проблемах країни
Так само, на думку експерта, і у більшості країн, що розвиваються, їх присутність у цінних паперах буде меншою, ніж на початку 2020 року.
Читайте також: ОВДП-аукціон: Мінфін залучив до бюджету рекордну суму — майже 51,44 мільярда
Коментарі - 26
Не дай бог!
Это фактор инфляции,которую Минфин разгоняет,а НБУ ... «успешно» борется.
Опять те же «грабли».
Хто компенсує різницю? )
ОВДП погасять з бюджету. Бюджет наповнять платники податків. Нам з вами треба більше працювати і платити податків, щоб було чим віддати як 5-7-9, так і 6% рефінансу банків, який теж швиденько пристроюється в ОВДП з різницею на купоні абсолютно без ризику і без напрягу. Прибуток банкам двома натисканнями на клавішу комп‘ютера.
- так, у мене там смайлік :)
В даному випадку мова йде про підтримку малого-середнього бізнесу. Крім того, кредити видають банки, не держава. Держава лише компенсує різницю у відсотках між реальним банківським кредитом і умовами програми 5-7-9.
В Штатах і Європі взагалі підтримку зараз роздають на халяву, причому у значно більших розмірах.
- так і Штатах і ЄС не випускають ОВДП під 13%.
Я не проти підтримки бізнесу, але розумно.
5-7-9 - це очевидний перекос, справжня мета якого - піар, а розплата напевно буде вищою, ніж ефект від підтримки.
Погодите, это то самое ICU которое прогнозирует укрепление гривны и курс 27 в конце года? Или это два разных ICU или у них там многоголовие как у Змея Горыныча и каждая голова даёт свой прогноз?