Deutsche Bank пропонує ввести 5%-й податок для тих, хто в пандемію зберіг дохід і працює з дому. Ці кошти можна направити на підтримку соціально незахищених верств населення. Про це йдеться в огляді головного стратега Deutsche Bank Джима Ріда, повідомляє Forbes.
Deutsche Bank запропонував ввести податок у 5% для тих, хто працює з дому
Що пропонує стратег
«Це не погіршить якість життя працівників – ці гроші еквівалентні витратам на транспорт і обіди під час роботи з офісу», – зазначає Джим Рід. І додає, що пандемія зробила очевидною необхідність податку на віддалені робочі місця.
«Ті, хто може працювати з дому, як правило мають дохід вище середнього. Якщо припустити, що середня зарплата людини, яка працює з дому, становить $55 тисяч на рік, то податок у 5% обійдеться трохи більше ніж у $10 за робочий день», – пояснює він.
Приблизно таку суму працівник витрачає на дорогу та обід, працюючи в офісі. Якщо така ж ставка буде застосована для Великобританії, де середня зарплата працівника з дому становить 35 тисяч фунтів стерлінгів, то податок складе трохи менше ніж 7 фунтів стерлінгів на день.
Читайте також: Як будуть виглядати офіси після локдауну
У Німеччині за середньої зарплатні такої категорії працівників у 40 тисяч євро, податок складе близько 7,50 євро на день.
«Податок такого рівня не передбачає, що положення компаній або працівників погіршиться», – наголошується у повідомленні.
Фактично, воно буде кращим, оскільки вони заощадять більше від скорочення витрат на офіс, ніж від податків, які платитимуть за працівників, що працюють з дому.
Податок для економіки
Для економіки США такий податок, за підрахунками інвестбанку, принесе додаткових $48 млрд на рік. Для Великобританії – 6,9 млрд фунтів стерлінгів, для Німеччини – 15,9 млрд євро.
Читайте також: Facebook планує перевести 50% працівників на «дистанційку» до 2030 року
Стратег пропонує витрачати ці гроші у США на гранти у розмірі $1,5 тис. для 29 млн робочих, які не можуть працювати з дому та заробляють менше ніж $30 тисяч на рік.
«Багато з них несуть підвищені ризики в період пандемії», – наголошує Джим Рід.
Аналогічним чином у Німеччині ці додаткові доходи можуть бути спрямовані на фінансування найбідніших 12% населення, які заробляють менше ніж 12,6 тис. євро на рік. Така ж міра актуальна і для британців із заробітком у розмірі мінімальної оплати праці.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 10
— а чому стратег Джим не врахував вимушені витрати працівника на обіди вдома?
І хто компенсує втрати працівника у вигляді халявних офісних кави та фруктів?
Компанії, що перевели працівників на «удальонку», економлять на прибиранні, освітленні і туалетному папері. Це ж також можна оформити у вигляді 5% податку для компаній — чому стартегу Джиму таке на думку не спало?
:)
Ну, вы палку-то не перегибайте. Всё хорошо, но при чем тут квартплата? Вы хотите сказать до короны вы жили в офисе, или не пользовались дома комуналкой чтоль?
P.S. Пожалуйста, не показывайте эту замечательную идею Гетьманцеву.