МВФ вважає впровадження в Україні системи підзвітності чиновників через е-декларації важливим елементом двосторонньої взаємодії і закликає посилити ефективність всіх антикорупційних органів в державі. Про це повідомляє Укрінформ.
МВФ відреагував на скандал навколо рішення Конституційного Суду
Що кажуть у Фонді
«Запуск комплексної електронної системи доступу до інформації про активи та доходи високопоставлених осіб в 2016 році був і залишається критично важливим кроком вперед у боротьбі з корупцією, і його не потрібно скасовувати», — відзначили в МВФ.
Найважливішим елементом взаємодії МВФ з Україною протягом останніх років залишається створення ефективної антикорупційної бази, наголосили в МВФ.
Читайте також: Кабмін зобов'язав НАЗК відкрити заблокований доступ до реєстру е-декларацій
«Підтримка та посилення ефективності всіх антикорупційних інституцій в Україні є ключовим фактором для розгортання більш потужного і рівного зростання, а отже, є важливим зобов'язанням за програмою, яка була підтримана МВФ».
Читайте також: Скасування е-декларування: В ЄС можуть призупинити безвіз для України
Як наголосили у Фонді, «дискусії з проблемних питань тривають».
Передісторія
- 28 жовтня НАЗК закрило доступ до реєстру електронних декларацій чиновників на виконання рішення Конституційного суду.
- Напередодні КСУ визнав неконституційними ряд положень закону «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за недостовірну інформацію в деклараціях чиновників. По суті — скасував відповідальність за незаконне збагачення.
Читайте також: КСУ скасував е-декларації і відповідальність за незаконне збагачення. Що кажуть у президента
- На терміновому засіданні РНБО 29 жовтня Зеленський закликав правоохоронців розібратися, як і на якій підставі приймалося рішення КС по НАЗК, запевнивши, що реєстр декларацій продовжить роботу, незважаючи ні на що.
- КС у своєму рішенні зазначив, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування є надмірним покаранням. Тобто негативні наслідки, які відчуває злочинець, нібито непропорційні тій шкоді, яку він завдав або міг завдати.
Читайте також: Е-декларування. Кому загрожує кримінальна відповідальність
- 29 жовтня Кабмін зобов'язав НАЗК відновити доступ громадян до реєстру е-декларацій чиновників.
- 30 листопада стало відомо, що Президент Зеленський подав у Раду проект закону, яким пропонує припинити повноваження всього складу Конституційного суду.
Коментарі - 30
Також у Фонді наголосили на необхідності посилення антикорупційних інституцій в Україні та нагадали, що це є «важливим зобов'язанням за програмою, підтриманою МВФ».
Раніше Financial Times писало, що рішення Конституційного суду по декларуванню спрямовані на загострення відносин України з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Не защищаю судей. Просто интересно с юридической стороны. Кто нарушил Конституцию - КС или президент или НАБУ?
если мы посмотрим страны, например США, у них в уголовке прописана презумпцию виновности для тяжких преступлений, или страны с высоким уровнем коррупции как в Китай, там тоже есть презумпция виновности.
Как раз в нашей ситуации, как и во многих государственных структурах и предприятиях во главе огромное количество малограмотных и непрофессиональных руководителей(знаю по собственному опыту общения), и ВР не обошло это стороной, законы за частую сырые, но если бы Верховный народный суд КНР на закрытом совещании свернул антикоррупционную политику, то полетели бы головы в прямом смысле этого слова…
первое, судьи которые сейчас находятся под «делами о коррупции» не должны были участвовать в принятии решений(5 коррупционеров + госизмена),
втрое, если бы судьи КС которые, не имеют «конфликта интересов» вынесли такое решение, то только с условием отложенного исполнения(стандартный механизм)…
и просто моральное, когда страна пытается усмирить коррупцию, КСУ не должен был в закрытом режиме принимать такое решение,
своими действиями, судьи КС подорвали сразу несколько сфер работы Украины, как на международной арене, так и во внутренних делах и затронули и навредили экономике, политике и т.д. И очень сомневаюсь что настолько образованные люди не понимали к чему приведет такое решение. И уже за одно это, в некоторых странах ставят к стенке…
И очень печально, что очередной раз это всё придётся проглотить(
Лише один приклад — коли діючий президент з першого ж дня на посаді порушив конституцію розпустивши парламент, а потім через декілька тижнів порушив закон про люстрацію назначивши Богдана на посаду голови адміністрації хоч хтось з тих 73 відсотків обурився таким беззаконням? Та ні, вони одноголосно тільки вітали ці кроки. Чого тоді вони очікують? Що хтось буде дотримуватися закону стосовно них самих?
Яке відношення має чинна влада до закону який приймався попередньою? якщо він був прийнятий з порушенням конституційних норм ще тоді, то хто винен в цьому? Потрібно було ще тоді робити зміни до конституції щоб попередити ось такі неприємні ситуації які стались зараз
В том что потужно реформованый Порошенком суд с назначенными им судьями признал неконстиционным принятый БПП и подписанный Порошенком закон оказывается виноват Зеленский. При этом сейчас Зеленский вностит в ВР законопроект об отмене этого решения КС и переизбрание судей, за который Порошенко уже сказал, что голосовать не будет, в чем тоже естественно будет виновен Зеленский.
И что самое интерестное, 2 дня назад эти «пересічні громадяни» писали, что это сдача Украины и т.д., то сегодня они же пишут что решение КС правильное и отменять его нельзя как и увольнять судей. Вот такие у нас «пересічні громадяни».
С вероятностью 99% могу сказать что на голосование в ВР, БПП и голос не придут, скажут заболели, если голосов не хватит и закон не примут-скажут Зеленский специально внес проект во время карантина, чтобы провалить его, если примут-скажут что это неконституционно.
Вы бы не могли ответить в чем собственно тут парадокс ?
Ведь за Зеленского голосовали не потому что он хороший комик, а именно потому что народ знал и видел что за 5 лет «потужні і надпотужні» реформы в судовой системе, как и во всех остальных были имитацией и не более, и нынешняя ситуация в КС тому яркий пример. Суд потужно отлюстрировали и отреформировали, но как оказалось люди там все те же и остались. Каждый чиновник косил бабло на своей ниве, Петро на своей, он не трогал их они его, все дружно ставили для народа пьесу: «потужні реформи та боротьба с коррупцією». Но народу от этого шоу жить лучше не становилось, именно поэтому они и голосовали за человека не из системы. Но как показало время этот человек слаб для борьбы с системой а может и не хочет с ней бороться, но это не парадокс, это факт, вернее постфакт, а 73% это вполне обьяснимая реакция народа на 5 летние вранье а не парадокс.